Autor Wątek: Kultura Gniewu  (Przeczytany 510573 razy)

0 użytkowników i 3 Gości przegląda ten wątek.

Offline tuco

Odp: Kultura Gniewu
« Odpowiedź #765 dnia: Cz, 04 Marzec 2021, 19:03:34 »
Próbowałem tam znaleźć kto ma wydać w Polsce ostatnie 2 tomy Wielkiego Martwego, ale po wpisaniu Le Grand Mort nie chce mi nawet pokazać serii.
bo tam chyba, wbrew pozorom, nie ma zbyt wielu pozycji. obecni wydawcy to z reguły ci najwięksi (Le Lombard, Dargaud, Dupuis...), Vents d'Ouest czyli brandu Glenat'a nie uświadczysz.
Loisela mają tylko Ptaka....
https://www.mediatoon-foreignrights.com/author/loisel/?search=true

Offline moai

Odp: Kultura Gniewu
« Odpowiedź #766 dnia: Cz, 04 Marzec 2021, 21:08:31 »
W Mediatoonie są czasem błędy :) Nie wiem jak teraz, dawno temu były, zanim ktokolwiek na tym forum wiedział o tej stronie :P

Offline tuco

Odp: Kultura Gniewu
« Odpowiedź #767 dnia: Cz, 04 Marzec 2021, 21:17:01 »
W Mediatoonie są czasem błędy :) Nie wiem jak teraz, dawno temu były, zanim ktokolwiek na tym forum wiedział o tej stronie :P
ciężko nie zauważyć.. skoro Loiselowi zmienili imię na Bruno  :o (chyba nie znają kolesia)

Offline Leyek

Odp: Kultura Gniewu
« Odpowiedź #768 dnia: So, 06 Marzec 2021, 14:31:07 »
Cytuj
Dość zwlekania! Jutro ujawnimy w końcu miejsca 1-11 z plebiscytu TOP 5 KG! Prezentację live zaczniemy godzinie 20.00 na naszym FB. Będzie trochę statystyki, ciekawostek, a przede wszystkim Waszych 11 ulubionych komiksów wydanych przez kulturę gniewu w ciągu 20 lat istnienia!




Offline michał81

Odp: Kultura Gniewu
« Odpowiedź #769 dnia: So, 06 Marzec 2021, 15:01:05 »
Widzę Łaumę wydanie III ;) oraz wydanie zbiorcze Osiedle Swoboda tom 1 (wyd. IV).

Online Konrad

Odp: Kultura Gniewu
« Odpowiedź #770 dnia: Nd, 07 Marzec 2021, 00:46:39 »


@holcman
Szymon, czemu ucięliście górną część zdjęcia z Black Hole i Zrozumieć komiks?  ;)
Jeśli się nie mylę to pozostała dziewiątka patrząc od góry:
Berlin
Osiedle Swoboda
Łauma
Będziesz smażyć się w piekle
Pjongjang
Ghost World
Sabrina
Pinokio
Przybysz

Offline misiokles

Odp: Kultura Gniewu
« Odpowiedź #771 dnia: Nd, 07 Marzec 2021, 00:57:27 »
Pewnie dlatego, żeby wkurzyć tych, którzy nie umieją nie bawić ;)

Offline holcman

Odp: Kultura Gniewu
« Odpowiedź #772 dnia: Nd, 07 Marzec 2021, 09:05:15 »
@holcman
Szymon, czemu ucięliście górną część zdjęcia z Black Hole i Zrozumieć komiks?  ;)

Odpowiedź na to pytanie dzisiaj wieczorem :-)

Offline R~Q

Odp: Kultura Gniewu
« Odpowiedź #773 dnia: Nd, 07 Marzec 2021, 15:52:26 »
Oby był Arab

Online Konrad

Odp: Kultura Gniewu
« Odpowiedź #774 dnia: Nd, 07 Marzec 2021, 20:39:45 »
Finałowa 11:
11. Berlin
10. Sabrina
9. Łauma
8. Ghost World
7. Pjongjang
6. Osiedle Swoboda
5. Pinokio
4. Zrozumieć komiks
3. Przybysz
2. Będziesz smażyć się w piekle
1. Black Hole

Szymon natomiast ujawnił na streamie kilka ciekawych informacji:
- kupili prawa do wydania kolejnych 2 komiksów Nicka Drnaso: Beverly i nadchodzącego Acting Class
- Kroniki młodości (tytuł może się jeszcze zmienić) Guya Delisle'a prawdopodobnie w czerwcu
- dodruk Pinokia - trwają nad tym prace
- dodruk Zrozumieć komiks prawdopodobnie w kwietniu
- Stworzyć komiks Scotta McClouda wydany zostanie w okolicach premiery dodruku Zrozumieć komiks lub niedługo po nim
- Przybysz - nowe wydanie 14 maja wraz z premierą The Lost Thing Shauna Tana
- Bajki urłałckie Krzysztofa Owedyka 14 maja - nowe 140 stronicowe i kolorowe wydanie
- Black Hole wznowienie 9 kwietnia
- wydana zostanie trylogia The last look (X'ed Out, The Hive i Sugar Skull) Charlesa Burnsa w jednym tomie
- kolejny dodruk Śmiechu i Śmierci 23 maja

Jeszcze grafiki:




« Ostatnia zmiana: Nd, 07 Marzec 2021, 20:48:37 wysłana przez Konrad »

Offline Leyek

Odp: Kultura Gniewu
« Odpowiedź #775 dnia: Nd, 07 Marzec 2021, 21:08:28 »
Oczywiście przegapiłem, a jeszcze rano pamiętałem żeby oglądać :)
Black Hole mocno mnie dziwi na szczycie. Czytałem, jest ok, ale nic nadzwyczajnego. Za to pozycje 2-4 to samo dobro.

Zrozumieć komiks to dla mnie najważniejsza pozycja wydana przez KG. Czytałem zaraz po wydaniu, a do dziś się łapię ile opisanych tam technik teraz wyłapuję podczas lektury innych komiksów (wcześniej brało się takie rzeczy za coś oczywistego i nie zwracało uwagi).

brvk

  • Gość
Odp: Kultura Gniewu
« Odpowiedź #776 dnia: Nd, 07 Marzec 2021, 21:30:39 »
Pamiętam, jak wyszło Black Hole i pozamiatało mną i kolegami - wtedy Kultura Gniewu wspięła się na piedestał i zaczęliśmy wyczekiwać każdej kolejnej zapowiedzi od nich. Ostatnio odnowiłem sobie i komiks nadal robi wrażenie, doskonała robota Burnsa.

Zatem cieszy mnie zapowiedziany powyżej Burns, ale najbardziej chyba Prosiak. I to w kolorze, to ci niespodzianka.

I choć Kultura przedstawiła mi wielu autorów, o których nie miałem pojęcia, zachwyciła wydaniami, zyskała szacunek za wsparcie rodzimych autorów, to oczywiście nie wszystko do mnie trafiło. Jako ciekawostkę mogę powiedzieć, że KG wydaje autora, którego rzeczy uważam za mdłe i przesadnie dziwaczne, choć są dość powszechnie lubiane. Daniel Clowes. Ale czytałem dobre parę lat temu, może warto dać kolejną szansę.

Offline Leyek

Odp: Kultura Gniewu
« Odpowiedź #777 dnia: Nd, 07 Marzec 2021, 21:35:16 »
Jako ciekawostkę mogę powiedzieć, że KG wydaje autora, którego rzeczy uważam za mdłe i przesadnie dziwaczne, choć są dość powszechnie lubiane.

Myślałem, że po tym zdaniu wymienisz, kogo innego - Tomine :)

A Clowes to najwyższa półka :)

brvk

  • Gość
Odp: Kultura Gniewu
« Odpowiedź #778 dnia: Nd, 07 Marzec 2021, 21:42:29 »
Zupełnie odwrotnie - Tomine to dwa podejścia i dwie petardy, Clowes - trzy, czy cztery poznane komiksy i zawsze wzruszenie ramionami.

Jak to dobrze, że żyjemy w czasach komiksowego boomu i każdy dostaje coś dla siebie.

Offline tuco

Odp: Kultura Gniewu
« Odpowiedź #779 dnia: Nd, 07 Marzec 2021, 21:43:56 »

A Clowes to najwyższa półka :)
oszywiździe.
Oczywiście przegapiłem, a jeszcze rano pamiętałem żeby oglądać :)
Black Hole mocno mnie dziwi na szczycie. Czytałem, jest ok, ale nic nadzwyczajnego. Za to pozycje 2-
ale Burns to dokładnie ta sama półka, tylko trochę bardziej w środku (albo może z boku). i to zarówno Black Hole, jak i zapowiadana trylogia.