Autor Wątek: Kultura Gniewu  (Przeczytany 504339 razy)

0 użytkowników i 4 Gości przegląda ten wątek.

Offline Leyek

Odp: Kultura Gniewu
« Odpowiedź #645 dnia: Nd, 03 Styczeń 2021, 17:27:46 »
@holcman a to kiedyś będzie wydane: http://alejakomiksu.com/komiks/15266/Krew-wre/

Bo znalazłem przypadkiem i myślałem, że to jakaś nowość, ale widzę, że już w 2014 roku było zapowiadane.

ramirez82

  • Gość
Odp: Kultura Gniewu
« Odpowiedź #646 dnia: Nd, 03 Styczeń 2021, 17:34:11 »
Dobre pytanie. Wiem, że prace nad tym tytułem już dawno stanęły, w międzyczasie Marcin stworzył z pięćdziesiąt innych komiksów. Fajnie jakby powrócił do Krew wre :(

I ciekawe co z Ossim, powstałym na rynek francuski?

Offline holcman

Odp: Kultura Gniewu
« Odpowiedź #647 dnia: Nd, 03 Styczeń 2021, 20:54:59 »
Dobre pytanie. Wiem, że prace nad tym tytułem już dawno stanęły, w międzyczasie Marcin stworzył z pięćdziesiąt innych komiksów. Fajnie jakby powrócił do Krew wre :(

"Krew wre" Marcin zaczął rysować jeszcze zanim Grzesiek Janusz na dobre skończył scenariusz.
I tak naprawdę nigdy nie pojawiła się ostateczna wersja. Co jakiś czas pytam ich, jak sprawy się mają, ale chyba żaden nie ma serca do tego komiksu. Ale może jeszcze temat odżyje kiedyś.

I ciekawe co z Ossim, powstałym na rynek francuski?

Ossi powstał na rynek niemiecki tak naprawdę i tam radzi sobie bardzo dobrze. My raczej tego komiksu nie wydamy.

Co do "Pięknej ciemności" - na razie nie planujemy dodruku. Jest kilka pilniejszych.

Offline Leyek

Odp: Kultura Gniewu
« Odpowiedź #648 dnia: Cz, 07 Styczeń 2021, 18:09:58 »
Cytuj
Taką mamy dobrą wiadomość na początek roku - tomu I i III serii "Detektyw Miś Zbyś na tropie" doczekają się dodruków! Do sprzedaży trafią one już 5 lutego!


Offline Leyek

Odp: Kultura Gniewu
« Odpowiedź #649 dnia: Wt, 12 Styczeń 2021, 22:45:51 »
Cytuj
Przykładowe plansze z "Twarz, brzuch, głowa", nowego graficznego memuaru Wandy Hagedorn narysowanego przez Ola Szmida







Reszta pod spoilerem:

Spoiler: PokażUkryj










Terra Incognita Ryłki: https://kultura.com.pl/komiks/369/terra-incognita.html



Offline Koalar

Odp: Kultura Gniewu
« Odpowiedź #650 dnia: Śr, 13 Styczeń 2021, 18:53:57 »
Ja polecam Śmiercionośnych Ryłki, bardzo fajny komiks i chyba niezbyt znany (a szkoda, bo zasługuje na uwagę). Gdzieniegdzie jest on oznaczony jedynką i może były plany na dalsze części, ale to zamknięta historia. A że wydany dawno, to kosztuje niewiele (więc polecam brać, póki jest, bo jak Terra Incognita się spodoba, to i Śmiercionośni wyparują; a że długo schodzi, to i dodruku pewnie nie będzie).
pehowo.blogspot.com - blog z moimi komiksami: Buzz, Fungi, PEH.

ramirez82

  • Gość
Odp: Kultura Gniewu
« Odpowiedź #651 dnia: Śr, 13 Styczeń 2021, 19:02:19 »
Ja polecam Śmiercionośnych Ryłki, bardzo fajny komiks i chyba niezbyt znany

Bardziej powiedziałbym, że zapomniany. O ile dobrze pamiętam, w roku w którym wyszedł, często znajdował się w różnych topkach, także było głośno o nim.

Offline Koalar

Odp: Kultura Gniewu
« Odpowiedź #652 dnia: Śr, 13 Styczeń 2021, 19:25:59 »
Może być, że zapomniany. Tak czy siak kierowałem polecankę do osób, które tego komiksu nie znają.
pehowo.blogspot.com - blog z moimi komiksami: Buzz, Fungi, PEH.

Offline volker

Odp: Kultura Gniewu
« Odpowiedź #653 dnia: Cz, 14 Styczeń 2021, 14:48:16 »
Ja właśnie dzięki Śmiercinośnym, kupuję Terrę Incognitę w ciemno. Czy ktoś wie czemu nie wyszła kontynuacja zapowiadana na okładce, skoro sami przypominacie, że komiks był dobrze oceniany jak się ukazał? Czyżby nie sprzedał się najlepiej, czy może autor zajął się czymś innym? Pamięta ktoś te czasy?

Offline holcman

Odp: Kultura Gniewu
« Odpowiedź #654 dnia: Cz, 14 Styczeń 2021, 16:12:38 »
Ja właśnie dzięki Śmiercinośnym, kupuję Terrę Incognitę w ciemno. Czy ktoś wie czemu nie wyszła kontynuacja zapowiadana na okładce, skoro sami przypominacie, że komiks był dobrze oceniany jak się ukazał? Czyżby nie sprzedał się najlepiej, czy może autor zajął się czymś innym? Pamięta ktoś te czasy?
Z tego co pamiętam powstało kilkadziesiąt stron kontynuacji, ale Łukasz uznał, że nie są dość dobre. A potem zajął się na lata czymś innym.

Offline Death

Odp: Kultura Gniewu
« Odpowiedź #655 dnia: Cz, 14 Styczeń 2021, 17:21:01 »
To będzie znowu nieme? Bo bym kupił kuzynowi z Niemiec. Zawsze mu kupuję jakieś nieme komiksy. Nie że on nie potrafi po polsku, ale właśnie nieme lubi. Kupiłem mu Śmiercionośnych właśnie, potem Najdłuższy dzień przyszłości czy Matadora.

Offline holcman

Odp: Kultura Gniewu
« Odpowiedź #656 dnia: Cz, 14 Styczeń 2021, 17:42:30 »
To będzie znowu nieme? Bo bym kupił kuzynowi z Niemiec. Zawsze mu kupuję jakieś nieme komiksy. Nie że on nie potrafi po polsku, ale właśnie nieme lubi. Kupiłem mu Śmiercionośnych właśnie, potem Najdłuższy dzień przyszłości czy Matadora.

To nie jest niemy komiks. Pierwsze kilkadziesiąt stron tak, ale potem wchodzą dialogi.

Offline Leyek

Odp: Kultura Gniewu
« Odpowiedź #657 dnia: So, 16 Styczeń 2021, 13:34:02 »
Cytuj
Nie mieliście jeszcze okazji zobaczyć spektaklu na podstawie "Przygód Stasia i Złej Nogi" Tomka Grządzieli? No to teraz wystarczy kliknąć w poniższy link!

https://vod.tvp.pl/video/stas-i-zla-noga,stas-i-zla-noga,51797540

Offline hansior

Odp: Kultura Gniewu
« Odpowiedź #658 dnia: So, 16 Styczeń 2021, 17:25:30 »
Dzięki za linka! Mieliśmy się na to wybrać z żoną, a tu nagle koronawirus zamknął teatry.

Offline Leyek

Odp: Kultura Gniewu
« Odpowiedź #659 dnia: Nd, 17 Styczeń 2021, 00:04:19 »
Dzięki za linka! Mieliśmy się na to wybrać z żoną, a tu nagle koronawirus zamknął teatry.

Podziękujcie @holcmanowi, ja tylko zgapiłem z Twittera ;)

PS. Muszę w najbliższym czasie obejrzeć z synami, bo album Spella jest świetny.
« Ostatnia zmiana: Nd, 17 Styczeń 2021, 00:07:05 wysłana przez Leyek »