Autor Wątek: Kultura Gniewu  (Przeczytany 504301 razy)

0 użytkowników i 3 Gości przegląda ten wątek.

Offline Eyeless

Odp: Kultura Gniewu
« Odpowiedź #450 dnia: So, 21 Listopad 2020, 09:00:28 »
Ze względu na posiadanie gromadki dzieci jestem entuzjastą serii  krótkie gatki i rozkład moich zakupów w kolejności od pierwszej dziesiątki wygląda tak 8, 5, 7, 6, 0 . :)
Generalnie , Kultura Gniewu , tak trzymać. Co do tytułów pana Tomasza Samojlika to zupełnie nie dziwią mnie te miejsca. Szał na serię z Ryjowkę był ogromny , ta seria wraz z innymi tytułami rozchodziła się w dziesiątkach sztuk na spotkaniach autorskich pana Tomka, które były organizowane po szkołach czy bibliotekach, a swego czasu było ich naprawdę dużo. Nawet sam autor narzekał, że nie miał zbyt wiele czasu na nowe projekty.  Dzięki temu zresztą jego pozostałe tytuły mamy całkiem wysoko. Ze swojej strony uwielbiałem czytać To nie jest las dla starych wilków , zwłaszcza wstawki dżdżownic. :)

Offline holcman

Odp: Kultura Gniewu
« Odpowiedź #451 dnia: So, 21 Listopad 2020, 09:20:49 »
@holcman jeśli Krótkie Gatki są "koniem pociągowym" KG :) to rozważcie tą pozycję do wydania w 2022:


Pojawiła się teoria, że wszystkie wydawnictwa komiksowe, które Gaulda w Polsce wydały się zwijają wkrótce potem, albo ograniczają działalność, więc chyba nie :-)

Offline PJP

Odp: Kultura Gniewu
« Odpowiedź #452 dnia: So, 21 Listopad 2020, 09:57:31 »
Klątwa Gaulda? ;)

Offline Death

Odp: Kultura Gniewu
« Odpowiedź #453 dnia: So, 21 Listopad 2020, 10:52:00 »
Bardzo polecam zobaczyć filmik z wczorajszego ogłoszenia pierwszej dziesiątki, bo można się tam dowiedzieć paru zakulisowych rzeczy. Szczególnie zainteresowała mnie historia o wydaniu Przybysza. Zawsze myślałem, że prawa do komiksów kupuje się w samym wydawnictwie. A tu australijski twórca (czy tam jego wydawca) ma ludzi, którzy posiadają prawa w biurze w Warszawie. No to ze mnie totalny laik jeśli chodzi o takie sprawy. :)

Offline turucorp

Odp: Kultura Gniewu
« Odpowiedź #454 dnia: So, 21 Listopad 2020, 11:08:27 »
Zawsze myślałem, że prawa do komiksów kupuje się w samym wydawnictwie.

Akurat z tym jest bardzo różnie.
Autor podpisuje umowę z wydawnictwem, w której jest określony zakres i czas praw majątkowych do utworu.
Do tego zależy jaka umowa, przekazanie praw majątkowych dożywotnio, na określony czas, licencja wyłączna, niewyłączna, w obrębie jednego kraju itd. itp.

Offline radioblackmetal

Odp: Kultura Gniewu
« Odpowiedź #455 dnia: So, 21 Listopad 2020, 17:26:01 »
U mnie z finałowej 50tki na półkach znajduje się 39 komiksów.  Część, niestety, czeka w kolejce do przeczytania więc nie myślałem jeszcze nad moją ulubioną dziesiątką.

Policzyłem też "Ryjówkę przeznaczenia" chociaż swój egzemplarz mam w pierwszym wydaniu Instytutu Biologii Ssaków Polskiej Akademii Nauk Białowieża. Miałem też ten komiks wydany przez KG (wygrałem bodajże w radiowym konkursie Prosto z Kadru) ale na prezent dostała siostrzenica, która już go trochę znała. Gdy była młodsza i trzeba było jej czytać, w przypadku Ryjówki robiłem to ze zmienianiem głosu zależnie od postaci (nie polecam, dla dzieciaka frajda ale dla głosu jednak męczące  ;D )

rozkład zależnie od dziesiątek: 50-41 (7), 40-31 (4), 30-21 (9), 21-11 (9), 10-1 (10)
Tolerancja nie oznacza akceptacji.


The darkness will swallow everything

Offline KubciO

Odp: Kultura Gniewu
« Odpowiedź #456 dnia: So, 21 Listopad 2020, 19:20:49 »
Z Fb wydawnictwa:

A co to takiego?



Dawać mi ten 2021. ;D

Offline turucorp

Odp: Kultura Gniewu
« Odpowiedź #457 dnia: So, 21 Listopad 2020, 23:14:14 »
A co to takiego?

„Na Jedno Pub”

Offline bibliotekarz

Odp: Kultura Gniewu
« Odpowiedź #458 dnia: Nd, 22 Listopad 2020, 02:17:20 »
Jest szansa na dodruk Kościska i Uzbrojonego ogrodu?
Batman returns
his books to the library

Offline Koora

Odp: Kultura Gniewu
« Odpowiedź #459 dnia: Nd, 22 Listopad 2020, 11:19:25 »
A ja chciałbym zapytać czy jest szansa, że dodrukujecie Trzy cienie? Czy odkąd Pedrosę wydaje Timof, to nie ma na to szansy?
Poza tym nie będę oryginalny, na moich pólkach brakuje Przybysza, Black hole i Zrozumieć komiks.

ramirez82

  • Gość
Odp: Kultura Gniewu
« Odpowiedź #460 dnia: Nd, 22 Listopad 2020, 11:35:16 »
Poza tym nie będę oryginalny, na moich pólkach brakuje Przybysza, Black hole i Zrozumieć komiks.

Ale właśnie przez to jesteś oryginalny ;)

Offline KubciO

Odp: Kultura Gniewu
« Odpowiedź #461 dnia: Nd, 22 Listopad 2020, 11:50:31 »
Podbijam pytanie i w ogóle cały post Koory. Sam też chętnie bym nabył wymienione tytuły.

Online Leyek

Odp: Kultura Gniewu
« Odpowiedź #462 dnia: Nd, 22 Listopad 2020, 13:59:02 »
„Na Jedno Pub”

Czyli to to: https://www.komiks.gildia.pl/news/2010/12/komiks-duetu-sledziu-krl-w-warszawskim-soul w wydaniu zbiorczym ew. zbiorczym uzupełnionym o nowe rzeczy?

Offline holcman

Odp: Kultura Gniewu
« Odpowiedź #463 dnia: Nd, 22 Listopad 2020, 16:30:22 »
Czyli to to: https://www.komiks.gildia.pl/news/2010/12/komiks-duetu-sledziu-krl-w-warszawskim-soul w wydaniu zbiorczym ew. zbiorczym uzupełnionym o nowe rzeczy?

Tak, z dodatkowymi rzeczami.

Offline holcman

Odp: Kultura Gniewu
« Odpowiedź #464 dnia: Nd, 22 Listopad 2020, 16:32:28 »
A ja chciałbym zapytać czy jest szansa, że dodrukujecie Trzy cienie? Czy odkąd Pedrosę wydaje Timof, to nie ma na to szansy?
Myśmy już dodrukowywali "Trzy cienie", jak Timof wydawał inne rzeczy Pedrosy. Na razie mamy pilniejsze dodruki w planach.