Autor Wątek: Kultura Gniewu  (Przeczytany 509566 razy)

0 użytkowników i 3 Gości przegląda ten wątek.

Offline holcman

Odp: Kultura Gniewu
« Odpowiedź #375 dnia: Nd, 15 Listopad 2020, 11:11:57 »
Winshluss - super! Tylko żeby mi to było ze wznowieniem wiadomego tytułu!

Nie będę ukrywał, że intensywnie bijemy się z myślami :-)

Online Leyek

Odp: Kultura Gniewu
« Odpowiedź #376 dnia: Nd, 15 Listopad 2020, 20:33:05 »




Cytuj
Czas na ogłoszenie ostatnie tegorocznej nowości / nienowości, bo mowa o trzecim naszym wydaniu kultowego "Na co dybie w wielorybie czubek nosa Eskimosa" Baranowskiego! Tym razem unikalnym dodatkiem będzie kolorowanka/puzzle "Wesołe miasteczko", prawdziwa gratka dla fanów artysty!


Offline hansior

Odp: Kultura Gniewu
« Odpowiedź #377 dnia: Pn, 16 Listopad 2020, 06:55:28 »
Co prawda mam Przybysza, więc nie potrzebuję, ale cieszy, że KG myśli o wznowieniu. Zawsze fajnie widzieć, że komiks staje się na tyle popularny, że potrzebne są nowe wydania. A w przypadku Przybysza to by było już czwarte!

Offline holcman

Odp: Kultura Gniewu
« Odpowiedź #378 dnia: Pn, 16 Listopad 2020, 10:34:10 »
Co prawda mam Przybysza, więc nie potrzebuję, ale cieszy, że KG myśli o wznowieniu. Zawsze fajnie widzieć, że komiks staje się na tyle popularny, że potrzebne są nowe wydania. A w przypadku Przybysza to by było już czwarte!

O "Przybyszu" nie myślimy - "Przybysz" pojawi się w przyszłym roku na 100%. I tak, to chyba czwarte wydanie będzie.

Online parsom

Odp: Kultura Gniewu
« Odpowiedź #379 dnia: Pn, 16 Listopad 2020, 11:27:05 »
Nie będę ukrywał, że intensywnie bijemy się z myślami :-)

Mogę pomóc. Z której strony mam przyłożyć, żeby wygrała właściwa opcja?

Offline rzodkiew

Odp: Kultura Gniewu
« Odpowiedź #380 dnia: Pn, 16 Listopad 2020, 13:38:52 »
Za mało czytałem KG, żeby bawić się w rankingi typu TOP 5 - na pewno moim ulubionym komiksem z tego wydawnictwa są Klezmerzy. Pod wpływem dyskusji/recenzji i przykładowych plansz wrzuciłem do koszyka wszystkie części Berlina, natomiast w ramach wspomagania procesów decyzyjnych powiem, że Black Hole i Pinokio to coś, co mam do liście do zdobycia

Offline 79ers

Odp: Kultura Gniewu
« Odpowiedź #381 dnia: Pn, 16 Listopad 2020, 20:21:53 »
KG jak do tej pory same polonusy: Binio Bill, mistrz Baranowski, Tymek --> szansa na przełamanie trendu to Castle Waiting - zaczekam....
Doceniam KG ale na top5 się jeszcze nie uzbierało.

Offline Konrad

Odp: Kultura Gniewu
« Odpowiedź #382 dnia: Pn, 16 Listopad 2020, 20:26:56 »
Top 50 sprzedaży KG. Pozycje 50-41

Cytuj
Po tym, jak Egmont zaprezentował swoje TOP 200 sprzedaży za ostatnie 10 lat (z okazji XXX-lecia największego wydawcy komiksów w Polsce) sporo osób prosiło żebyśmy przygotowali podobne zestawienie z okazji naszego XX-lecia.
A że sami byliśmy ciekawi jak ono wygląda - oto jest! Prezentować je będziemy w pięciu częściach, po 10 tytułów w każdym odcinku. TOP 50 a nie TOP 200 z przyczyn oczywistych - Egmont w rok wydaje tyle komiksów, co myśmy opublikowali przez 20 lat 🙂
Zaczynamy dzisiaj, skończymy w piątek. Na ten czas zawieszamy prezentację TOP 5 wydanych przez nas komiksów, ale cyklu w żadnym razie nie przerywamy!
Przed Wami pozycje 50-41 najlepiej sprzedających się komiksów w historii kultury gniewu! Możecie obstawiać, co będzie wyżej 🙂


brvk

  • Gość
Odp: Kultura Gniewu
« Odpowiedź #383 dnia: Pn, 16 Listopad 2020, 20:42:22 »
Strzelamy w jedynkę? Stawiam na... Łaumę.

Albo Osiedle.., albo Przybysza, albo Będziesz smażyć... Nie, niech będzie Łauma.


Ps. Gdzie jest lista Egmontu? (Edycja: Już znalazłem.)
« Ostatnia zmiana: Pn, 16 Listopad 2020, 20:47:55 wysłana przez brvk »

Offline turucorp

Odp: Kultura Gniewu
« Odpowiedź #384 dnia: Pn, 16 Listopad 2020, 21:06:25 »
Strzelamy w jedynkę? Stawiam na... Łaumę.

Albo Osiedle.., albo Przybysza, albo Będziesz smażyć... Nie, niech będzie Łauma.
Patrząc na ilość wznowień to raczej OS, chociaż nie wiadomo jakie nakłady miał KRL

Online Leyek

Odp: Kultura Gniewu
« Odpowiedź #385 dnia: Pn, 16 Listopad 2020, 21:08:23 »
Myślę, że "jedynka" to jednak będzie Osiedle Swoboda.

Typy do "10": Zrozumieć komiks, Przybysz, Black Hole, Łauma, Pjongjang, Na co dybie w wielorybie...,
mniej pewne - pierwszy Miś Zbyś (potencjalnie dużo szerszy rynek zbytu) i może dzięki wznowieniu Ghost World.

Offline turucorp

Odp: Kultura Gniewu
« Odpowiedź #386 dnia: Pn, 16 Listopad 2020, 21:17:50 »
Typy do "10": Zrozumieć komiks, Przybysz, Black Hole, Łauma, Pjongjang, Na co dybie w wielorybie...,
mniej pewne - pierwszy Miś Zbyś (potencjalnie dużo szerszy rynek zbytu) i może dzięki wznowieniu Ghost World.

Nie zapominaj o Samojliku, to, że coś miało jedno czy dwa wydania nie znaczy, że nakład był mały ;)

Online Leyek

Odp: Kultura Gniewu
« Odpowiedź #387 dnia: Pn, 16 Listopad 2020, 21:23:14 »
Masz rację zapomniałem, na szybko przeleciałem katalog :) Fakt ze 3 miejsca (Ryjówka, Norka i Żubr) pewnie w top10 zajmie, z dużą szansą na którąś pozycję w top3.

Offline kenji

Odp: Kultura Gniewu
« Odpowiedź #388 dnia: Pn, 16 Listopad 2020, 22:13:45 »
Ja sam kupiłem chyba 50 szt Ryjowki przeznaczenia. Regularnie obdarowuje dzieci jak chodzę na urodziny koleżanek i kolegów córki i syna. Do tego na rozpoczęcie roku szkolnego w klasie córki padła decyzja o kupnie dla dzieci jakiejś książki. Każde dziecko wróciło z rozpoczęcia z własnym egzemplarzem Ryjówki :)

ramirez82

  • Gość
Odp: Kultura Gniewu
« Odpowiedź #389 dnia: Pn, 16 Listopad 2020, 23:02:39 »
Pięknie kenji!