Autor Wątek: Kultura Gniewu  (Przeczytany 504303 razy)

0 użytkowników i 5 Gości przegląda ten wątek.

Offline marcing

Odp: Kultura Gniewu
« Odpowiedź #360 dnia: Pt, 13 Listopad 2020, 11:05:34 »
1) Achtung Zelig
2) Uzbrojony ogród i inne historie
3) Prosiacek 1990-2010
4) Niczym aksamitna rękawica odlana z żelaza
5) Tylko spokojnie

Offline gashu

Odp: Kultura Gniewu
« Odpowiedź #361 dnia: Pt, 13 Listopad 2020, 12:44:54 »
"Achtung Zelig" mógłby w końcu doczekać się wznowienia!
 
Poprzednie wydanie ukazało się ponad 15 lat temu. W tym czasie pojawiło się już nowe pokolenie czytelników potencjalnie zainteresowanych tytułem.

Ponadto, mój egzemplarz zaginął gdzieś wiele lat temu (prawdopodobnie w czasie przeprowadzki, ale cholera to naprawdę wie...), więc chętnie sprawiłbym sobie nowy :)

Offline Kot Tip-Top

Odp: Kultura Gniewu
« Odpowiedź #362 dnia: Pt, 13 Listopad 2020, 13:04:17 »
2) Uzbrojony ogród i inne historie

Oj Uzbrojony Ogród by ktoś wznowił...

Offline Konrad

Odp: Kultura Gniewu
« Odpowiedź #363 dnia: So, 14 Listopad 2020, 18:48:46 »
Kilka informacji z Q&A z Szymonem:
- Wśród planów na przyszły rok znajdują się m.in. nowe komiksy McCloud, Clowesa, Delisle'a, Modan, Podolca, Samojlika, Śledzia i KRLa, Winshlussa, Ryłko
- Z dodruków myślimy o Burnsie, Delisle, Modan, McCloudzie, Tanie i przynajmniej jeszcze kilku innych
- Prawdopodobnie już w styczniu 300 stronicowy album Łukasza Ryłko - Terra Incognita
- "Paul Pope zraził mnie tym, że nie skończył Battlig Boya." i "Poza tym z Popem i tymi tytułami są jakieś komplikacje licencyjne"
- Potwierdzony komiks Winshlussa -  Dans la forêt sombre et mystérieuse
https://www.bedetheque.com/serie-53892-BD-Dans-la-foret-sombre-et-mysterieuse.html



ramirez82

  • Gość
Odp: Kultura Gniewu
« Odpowiedź #364 dnia: So, 14 Listopad 2020, 19:10:02 »
Z dodruków myślimy o Burnsie...

Szkoda, że nie o premierowym na rynku jego tytule :(

"Paul Pope zraził mnie tym, że nie skończył Battlig Boya." i "Poza tym z Popem i tymi tytułami są jakieś komplikacje licencyjne"

A to już w ogóle lipa.

Offline holcman

Odp: Kultura Gniewu
« Odpowiedź #365 dnia: So, 14 Listopad 2020, 19:26:17 »
Szkoda, że nie o premierowym na rynku jego tytule :(

A skąd wiesz?

A to już w ogóle lipa.

Egmont może wydać, bo mówiłem podczas czatu, że jeden z tytułów Pope'a należy do Vertigo.

ramirez82

  • Gość
Odp: Kultura Gniewu
« Odpowiedź #366 dnia: So, 14 Listopad 2020, 19:41:55 »
A skąd wiesz?

Ja pamiętam cały czas o trylogii X'ed Out (i Corriganie!), ale nie wiem czy to już nie uległo przedawnieniu.

Egmont może wydać, bo mówiłem podczas czatu, że jeden z tytułów Pope'a należy do Vertigo.

Heavy Liquid i 100% przeszły do Image, ale liczyłem na te spin-offy Battling Boya.

Offline holcman

Odp: Kultura Gniewu
« Odpowiedź #367 dnia: So, 14 Listopad 2020, 19:46:16 »
Ja pamiętam cały czas o trylogii X'ed Out (i Corriganie!), ale nie wiem czy to już nie uległo przedawnieniu.

My też pamiętamy.

Heavy Liquid i 100% przeszły do Image, ale liczyłem na te spin-offy Battling Boya.

Te spin-offy też nie zostały pokończone. Poza tym wydawanie ich uznaliśmy za zbyt ryzykowne skoro nie ma drugiego tomu serii głównej i nie zapowiada się żeby była.

ramirez82

  • Gość
Odp: Kultura Gniewu
« Odpowiedź #368 dnia: So, 14 Listopad 2020, 19:48:07 »
Te spin-offy też nie zostały pokończone. Poza tym wydawanie ich uznaliśmy za zbyt ryzykowne skoro nie ma drugiego tomu serii głównej i nie zapowiada się żeby była.

Ło, nawet one nie są pokończone? To faktycznie słabo.

Żeby nie było, że widzę same minusy, niemal wszystkie pozostałe wspominane tytuły cieszą! Zwłaszcza nowe tytuły Modan, Clowesa, Delisle'a, Winshlussa, Podolca i powrót Ryłko.
« Ostatnia zmiana: So, 14 Listopad 2020, 19:51:30 wysłana przez ramirez82 »

Offline parsom

Odp: Kultura Gniewu
« Odpowiedź #369 dnia: So, 14 Listopad 2020, 19:50:00 »
Winshluss - super! Tylko żeby mi to było ze wznowieniem wiadomego tytułu!

Online Leyek

Odp: Kultura Gniewu
« Odpowiedź #370 dnia: So, 14 Listopad 2020, 19:54:14 »
Ja po Battling Boy'u nie zamierzam już nic Pope'a kupować/czytać (choć w drodze wyjątku jeszcze Batmana Rok 100 wziąłem, ale dalej czeka na przeczytanie). Dla mnie to był najgorszy tytuł jaki przeczytałem od KG. I w sumie chyba jedyny z przeczytanych jaki oceniłbym negatywnie.

Ten nowy Winshluss za to na planszach wygląda super.

Offline LordDisneyland

Odp: Kultura Gniewu
« Odpowiedź #371 dnia: So, 14 Listopad 2020, 20:02:31 »
Ja po Battling Boy'u nie zamierzam już nic Pope'a kupować/czytać (choć w drodze wyjątku jeszcze Batmana Rok 100 wziąłem, ale dalej czeka na przeczytanie). Dla mnie to był najgorszy tytuł jaki przeczytałem od KG. I w sumie chyba jedyny z przeczytanych jaki oceniłbym negatywnie.
Naprawdę? Ten BBoy jest gorszy nawet od Likwidatora?
Szczerze mówiąc, miałem to kupić z rozpędu, ale po recenzjach widzę, że Battling Boy chyba nie jest dla mnie...

PS
Postać na okładce "Dans la foret" wyglada jak młody Zbigniew Broniarek :D
,, - Eeeeech.''

Online Leyek

Odp: Kultura Gniewu
« Odpowiedź #372 dnia: So, 14 Listopad 2020, 20:13:35 »
Wiesz jak to jest każdy ma swój gust. Mi ten BB mocno nie siadł. Mało pamiętam szczegółów, ale byłem zawiedziony scenariuszem (nic nowego, ani ciekawego) i rysunki też nie dla mnie (mimo że lubię "bohomazy").
Likwidatora czytałem ze 2-3 albumy, fanem nie jestem ale jakiś tam swój urok to on ma.

ramirez82

  • Gość
Odp: Kultura Gniewu
« Odpowiedź #373 dnia: So, 14 Listopad 2020, 20:19:28 »
Battling Boy fabularnie nie porywa, ale dynamiczne rysunki Popa to dla mnie mistrzostwo. Emocje budzi podobne, jak Hard Boiled Millera i Darrowa. Choć to co robi, lepiej zagrało mi w Batmanie: Rok setny.

Offline tuco

Odp: Kultura Gniewu
« Odpowiedź #374 dnia: So, 14 Listopad 2020, 23:33:22 »
Ja pamiętam cały czas o trylogii X'ed Out (i Corriganie!), ale nie wiem czy to już nie uległo przedawnieniu.

My też pamiętamy.
ejże, to jest nas już trzech? [szczerze mówiąc, to myślałem, że mi się tylko śniło, że KG kiedyś nieostro puszczała oko, że możemy się spodziewać, ale tyle czasu już panie minęło, że to jak trzeci sezon twin peaks - było, minęło, nikt nie pamięta szczegółów.]
Panie Szymonie, Ciebie prosimy......