Autor Wątek: Kultura Gniewu  (Przeczytany 510464 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Offline holcman

Odp: Kultura Gniewu
« Odpowiedź #735 dnia: Pt, 05 Luty 2021, 19:05:05 »

Fajne są te prace Rebelki, ale od kilku lat jest o wiele, wiele lepszy niż to co tam wydrukowaliście.

To prawda.

Offline Leyek

Odp: Kultura Gniewu
« Odpowiedź #736 dnia: Nd, 07 Luty 2021, 16:59:30 »
Pisałem że czekamy na okładkę od Tomka a tu mail przyszedł z okładką dzisiaj :-)


Offline Leyek

Odp: Kultura Gniewu
« Odpowiedź #737 dnia: Wt, 09 Luty 2021, 20:52:49 »
Marcowe tytuły są już w zapowiedziach (premiera 05.03.2021 r): https://kultura.com.pl/zapowiedzi/ i są dwa (jak dla mnie) zaskoczenia:
- Winshluss idzie jako Krótkie Gatki (udostępniona wcześniej okładka była z logo Kultury)
- Death-Ray Clowesa to tylko 48 stron :/ nie sprawdzałem wcześniej, ale byłem przekonany, że to pozycja na miarę Patience, czyli ok. 200 stron.


Offline Konrad

Odp: Kultura Gniewu
« Odpowiedź #738 dnia: Wt, 09 Luty 2021, 21:04:41 »
- Death-Ray Clowesa to tylko 48 stron :/ nie sprawdzałem wcześniej, ale byłem przekonany, że to pozycja na miarę Patience, czyli ok. 200 stron.
Chudzinka 48 stron i na dodatek twarda oprawa (oraz duży format 229x305). A wznowienie Black Hole ma być w miękkiej mimo 360 stron. Czasami dziwią mnie niektóre decyzje wydawnicze

Offline Szekak

Odp: Kultura Gniewu
« Odpowiedź #739 dnia: Wt, 09 Luty 2021, 23:35:39 »
Jakby taka chudzinka miala byc na miekko i w malym formacie to by nikt nie dal wiecej niz 15zl i wydawca by nie zarobil, a tak jest ekskluzywnie i moze kosztowac tyle co kosztuje. :p
Piękno jest w oczach patrzącego.

Offline holcman

Odp: Kultura Gniewu
« Odpowiedź #740 dnia: Śr, 10 Luty 2021, 09:37:49 »
- Winshluss idzie jako Krótkie Gatki (udostępniona wcześniej okładka była z logo Kultury)


Ależ Wy jesteście spostrzegawczy! :-)


Chudzinka 48 stron i na dodatek twarda oprawa (oraz duży format 229x305). A wznowienie Black Hole ma być w miękkiej mimo 360 stron. Czasami dziwią mnie niektóre decyzje wydawnicze

Oba wydania bazują na wydaniach oryginalnych. Konstrukcja plansz w "Miotaczu śmierci" jest taka, że ciężko byłoby czytać w małym formacie (bardzo dużo małych kadrów). I mimo że to "tylko" 48 stron to upchane jest na nich tyle, co w dwa razy obszerniejszym "Wilsonie" tego samego autora.

Jakby taka chudzinka miala byc na miekko i w malym formacie to by nikt nie dal wiecej niz 15zl i wydawca by nie zarobil, a tak jest ekskluzywnie i moze kosztowac tyle co kosztuje. :p

Oczywiście! Wydawcom zawsze chodzi o to, żeby oszukać klienta!
« Ostatnia zmiana: Śr, 10 Luty 2021, 09:40:56 wysłana przez holcman »

Offline volker

Odp: Kultura Gniewu
« Odpowiedź #741 dnia: Śr, 10 Luty 2021, 09:48:14 »
@holcman Na podstawie czego decydujecie kiedy jest twarda, a kiedy miękka okładka, a kiedy obwoluta o ile można wiedzieć? Ciekawi mnie też ile drożej wychodzi z twardą oprawą? Ja obwolut nie lubię, u mnie niszczą się najszybciej.

I jeszcze jedno była już 5 wybranych komiksów trójcy z wydawnictwa KG?

Offline holcman

Odp: Kultura Gniewu
« Odpowiedź #742 dnia: Śr, 10 Luty 2021, 10:02:23 »
@holcman Na podstawie czego decydujecie kiedy jest twarda, a kiedy miękka okładka, a kiedy obwoluta o ile można wiedzieć? Ciekawi mnie też ile drożej wychodzi z twardą oprawą? Ja obwolut nie lubię, u mnie niszczą się najszybciej.

Na podstawie wielu czynników - zapisów w umowie, kosztów produkcji a tym samym ceny okładkowej (staramy się mieć ceny, jak najniższe. z wielu tytułów zrezygnowaliśmy, bo okładkowe wychodziły za wysokie), dla kogo jest komiks (te dla dzieci w twardej oprawie, bo lepiej znoszą częste lektury), naszego widzimisie, czyli jaka forma nam się bardziej podoba. Oprawa twarda to przynajmniej 1PLN więcej w druku, czyli parę złotych na okładce. Obwolut też nie lubimy :-)

I jeszcze jedno była już 5 wybranych komiksów trójcy z wydawnictwa KG?

Nie. I nie będzie. Za trudne zadanie :-)

Bender

  • Gość
Odp: Kultura Gniewu
« Odpowiedź #743 dnia: Śr, 10 Luty 2021, 15:00:59 »
Death Ray w miekkiej oprawie naprawdę by się  nie sprawdził. Radziłby sobie znacznie gorzej na półce niż Black Hole na miękko.

Bronię tego wyboru, choć ogólnie to nie jest mój ulubiony komiks Clowesa.
« Ostatnia zmiana: Śr, 10 Luty 2021, 15:02:31 wysłana przez Bender »

Offline Leyek

Odp: Kultura Gniewu
« Odpowiedź #744 dnia: Cz, 11 Luty 2021, 15:43:52 »
Cytuj
Koniec prac nad tłumaczeniem i redakcją "Aldobrando" Gipiego i Luigiego Critone. Niesamowitą robotę wykonali tłumacz Krzysztof Umiński i redaktor Michał Olech!
Fot. "behind the scenes" tłumaczenia: Aldobrando wśród książek, które pomogły zbudować świat tego komiksu w polszczyźnie


Offline Leyek

Odp: Kultura Gniewu
« Odpowiedź #745 dnia: Śr, 17 Luty 2021, 00:07:15 »
Cytuj
Gotowi? No to zaczynamy!
Na grafice poniżej pierwszy odcinek podsumowania naszej akcji TOP 5 KG, podczas której zaproszeni przez nas goście, ale przede wszystkim czytelnicy dzielili się (w postach i komentarzach na FB, na forach, w mailach...) swoją piątką ulubionych komiksów wydanych przez nas przez XX lat istnienia wydawnictwa. A my to wszystko zebraliśmy i podliczyliśmy, czego efektem lista TOP 51.
Dlaczego 51? Bo pozycje od 46 do 51 dostały tyle samo głosów - po 5 (ilość głosów jaką otrzymał dany komiks widać w tym zielonym kółku), więc niesprawiedliwe byłoby usuwanie jednej - bo niby której? - żeby było ładniejsze TOP 50.
Ile oddano głosów? Na ile tytułów? Co dalej? Te statystyki i informacje podamy przy okazji ostatniego odcinka 🙂




Offline Konrad

Odp: Kultura Gniewu
« Odpowiedź #746 dnia: Śr, 17 Luty 2021, 15:28:20 »
Dobre informacje odnośnie 4 tomu Niesłychanych losów Ivana Kotowicza
Cytuj
Dzisiaj ponoć Międzynarodowy Dzień Kota, przypominamy więc że dobiegły końca prace nad 4 tomem serii Niesłychane Losy Ivana Kotowicza Michała Ambrzykowskiego i Kajetana Kusiny! Jak tylko skończą się prace redakcyjne to będziemy mogli powiedzieć coś więcej o dacie premiery


Offline Leyek

Odp: Kultura Gniewu
« Odpowiedź #747 dnia: Śr, 17 Luty 2021, 15:58:16 »
Cytuj
"Miotacz śmierci" Daniela Clowesa się drukuje!






Offline pokia

Odp: Kultura Gniewu
« Odpowiedź #748 dnia: Śr, 17 Luty 2021, 17:55:13 »
Na tej focie jest więcej komiksów. Promień zmieści się na 3 arkuszach.
Pytanie co jest na reszcie...

Offline Leyek

Odp: Kultura Gniewu
« Odpowiedź #749 dnia: Śr, 17 Luty 2021, 20:34:13 »