Autor Wątek: Kultura Gniewu  (Przeczytany 425165 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Midar

Odp: Kultura Gniewu
« Odpowiedź #2595 dnia: Nd, 17 Wrzesień 2023, 14:55:45 »
Zostało:
85 pakiet III
152 pakiet II
203 pakiet I
Razem 440

Pod warunkiem, że cały nakład trafił od razu na stan sklepu, a tak podejrzewam. Ja miałem kupić pakiet I, ale się pomyliłem i zamówiłem III. Po namyśle stwierdziłem, że dobrze się stało.
« Ostatnia zmiana: Nd, 17 Wrzesień 2023, 14:58:29 wysłana przez Midar »

Offline holcman

« Odpowiedź #2596 dnia: Wt, 26 Wrzesień 2023, 11:44:05 »
@Holcman i jak Blood of the Virgin? Wydajecie? ( ͡º ͜ʖ͡º)

Przepraszam, że tyle kazałem czekać na odpowiedź, ale strasznie długo czekaliśmy na odpowiedź właściciela praw - wygląda na to, że tak :-)

Bender

• Gość
« Odpowiedź #2597 dnia: Wt, 26 Wrzesień 2023, 12:11:11 »
Ha! to gratki, ze dostaliscie prawa.🤟  Fajny komiks

Offline kenji

« Odpowiedź #2598 dnia: Wt, 26 Wrzesień 2023, 21:22:13 »
I pakiet 99,90 + 19 przesyłka.
II pakiet 124,90 i darmowa przesyłka.
Wybór byl prosty.

I pakiet + 60% na Retro
127zł i darmowa przesyłka

ja dokonałem takiego wyboru

Offline Sędzia

« Odpowiedź #2600 dnia: Śr, 27 Wrzesień 2023, 14:04:19 »
Listopadowe zapowiedzi:
Zamek Śpiący !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
https://kultura.com.pl/kg/post/zamek-spiacy.html

No wreszcie. Ciekawe czy na drugi tom trzeba będzie też tyle czekać.

Offline Szekak

« Odpowiedź #2601 dnia: Śr, 27 Wrzesień 2023, 14:05:07 »
Niezły format - 140x204mm.
Piękno jest w oczach patrzącego.

Offline Death

« Odpowiedź #2602 dnia: Śr, 27 Wrzesień 2023, 15:18:22 »
Mam nadzieję, że ostatni tom Klezmerów dostanę na święta. :)

Offline holcman

« Odpowiedź #2603 dnia: Śr, 27 Wrzesień 2023, 15:21:24 »
Mam nadzieję, że ostatni tom Klezmerów dostanę na święta. :)

No nie, listopadowy pakiet to tradycyjnie ostatni pakiet w roku.

Offline wolfheart

« Odpowiedź #2604 dnia: Cz, 12 Październik 2023, 22:12:08 »
Jestem po lekturze Hotelu na skraju lasu i chciałbym się krótko podzielić moimi wrażeniami po lekturze. komiks graficznie mi podchodzi, brudna kreska, charakterystyczna dodatkowo od samego początku narracja wprowadzająca niepokój, tajemniczość, trochę grozy takiej raczej z thrillerów, które budują coraz to większe napięcie i uczucie niepokoju może nawet strachu. Na pewno nie horroru. Jest to początek historii ładnie zawiązanej, do końca nie wiemy w jakim kierunku idzie, jest kilka wątków więc jak dla mnie na duży plus. Historia wydaje się być inna, nie przypominam sobie podobnego scenariusza czy komiksu idącego w tym kierunku. Inni czytelnicy narzekają na tą kreskę ale mi bardzo pasuje. Komiks kolorowy ale z drugiej strony czarno-brunatny, szorstki i wręcz chropowaty. Ktoś kto lubi Gipiego myślę, że będzie zachwycony albo co najmniej zadowolony. Poczytałem trochę recenzji i opinii na Lubimy czytać i z jednym się absolutnie nie zgadzam czyli, że jest to słaby komiks oceniany na 5/10 a średnia ocena to 6,6. Ja od siebie daję mocną 8 a jeśli kolejny tom/tomy będą równie dobre to za całość dam 9. Komiks narysowany fajnie, inaczej niż zwykle można by się spodziewać, ciekawa, klimatyczna historia, która ma mocne zadatki na jeszcze lepszą. Sam komiks jest dość długi jak na polskie wydawnictwa więc tym bardziej brawa dla autorów. To, że nie ma na okładce informacji że jest to tom 1 może jest zabiegiem specjalnym. Może tom drugi będzie miał podobny tytuł, trochę inny, może w zamyśle ma to być  trylogia i wtedy trzy różne tytuły będą właśnie tworzyć pełną opowieść zamiast każdy tom miałby być oznaczony 1,2,3. Ja mocno kibicuję bo uważam ten komiks za lepszy niż kilka innych a tym bardziej, że stworzony przez rodzimych twórców.

Offline misiokles

« Odpowiedź #2605 dnia: Cz, 12 Październik 2023, 22:29:53 »
Też bardzo lubię ten tytuł. Ma swoje 'problemy' (i nie mam tu na myśli warstwy graficznej), ale wyjątkowo dobrze siadła mi warstwa literacka i rozsądne wyważenie dialogów mających za zadanie popychać fabułę do przodu od dialogów 'o niczym' - nawet jak postacie 'offtopicują', to owe rozmowy są ciekawe i w naturalny sposób budują charaktery bohaterów.  Zwyczajnie dobrze czułem się w tym świecie.

Online marcinp

« Odpowiedź #2606 dnia: So, 14 Październik 2023, 21:09:45 »
Niezły format - 140x204mm.
A wiadomo jaka cena?

Offline Itachi

« Odpowiedź #2607 dnia: Cz, 19 Październik 2023, 21:51:44 »
Zostały niecałe dwa tygodnie do końca przedsprzedaży antologii w hołdzie dla Tadeusza Baranowskiego, czyli „Encyklopedii kreskówek wyssanych z miętówek"!
Prezentujemy przykładowe plansze z tej wyjątkowej publikacji!

Offline Leyek

« Odpowiedź #2608 dnia: Pn, 30 Październik 2023, 19:56:02 »
Nikt jeszcze chyba nie wrzucał. Okładka, kadry i szkic z zeszytowego JJ 2, który już się tydzień temu drukował:

Offline Avarest

« Odpowiedź #2609 dnia: Pn, 06 Listopad 2023, 15:52:03 »
Na Gildii odpalono promocję 60% na wybrane pozycje z Kultury Gniewu.

www.gildia.pl/promocje/460

Czy ktoś może z tej listy polecić coś dobrego (zwłaszcza pod kątem fabularnym)? Zakładam, że na promkę trafiły tytuły, które gorzej się sprzedają, więc podchodzę z dystansem do tej promki. Ofertę KG znam słabo.