Autor Wątek: Kultura Gniewu  (Przeczytany 511241 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Offline holcman

Odp: Kultura Gniewu
« Odpowiedź #2025 dnia: Cz, 15 Wrzesień 2022, 21:46:31 »
Ósma czara?

:-)

A z innej beczki widziałeś Szymon nadchodzący najnowszy alpejski komiks Jean-Marca Rochette, czyli La Dernière Reine? Skoro wydawałeś Wilka w Marginesach to może jest szansa na ten w KG?
https://www.casterman.com/Bande-dessinee/Catalogue/albums/la-derniere-reine

Widziałem, bardzo małe szanse.

Offline holcman

Odp: Kultura Gniewu
« Odpowiedź #2026 dnia: Cz, 15 Wrzesień 2022, 21:47:33 »
@holcman jak Zamek śpiący za prosty to może Love & Rockets? ;)

Ma być boxik w grudniu to tylko przetłumaczyć i można drukować (dla nas mogłoby być i bez boxa i nie wszystko na raz) :)



Zupełnie szczerze - podchodziłem do przeczytania Love&Rockets już sam nie wiem ile razy, za każdym dość szybko się odbijam. Ale nie tracę nadziei, że w końcu mi wejdzie! :-)

Offline Leyek

Odp: Kultura Gniewu
« Odpowiedź #2027 dnia: Cz, 15 Wrzesień 2022, 22:03:32 »
Pozwól więc i innym się poodbijać ;)

Najbardziej żałuję że Gaulda skreśliłeś (jako pechowego), bo teraz nowy zbiorek pasków o literaturze wyszedł i jeszcze ze 2 czy 3 wcześniejsze u nas nie wydane. A i paski naukowe, które tworzy do New Scientist są w większości prześwietne.
« Ostatnia zmiana: Cz, 15 Wrzesień 2022, 22:05:59 wysłana przez Leyek »

Offline wujekmaciej

Odp: Kultura Gniewu
« Odpowiedź #2028 dnia: Cz, 15 Wrzesień 2022, 22:16:21 »
Hernandezowie i Ware to najwięksi z nieobecnych na naszym rynku. Szkoda, że małe szanse na cokolwiek od nich. Niby Centrala zapowiadała rok temu Rusty'ego, ale do dziś ani widu ani słychu ;(

Bender

  • Gość
Odp: Kultura Gniewu
« Odpowiedź #2029 dnia: Cz, 15 Wrzesień 2022, 23:25:59 »
@holcman jak Zamek śpiący za prosty to może Love & Rockets? ;)

Ma być boxik w grudniu to tylko przetłumaczyć i można drukować (dla nas mogłoby być i bez boxa i nie wszystko na raz) :)


Ten boksik to akurat nie najlepsza opcja, bo to reprint 1:1 zesztyówek. One mają pomieszane historie Locas i Palomar. (no i kosztuje fortunę) Zdecydowanie lepsze na start są te 


Offline holcman

Odp: Kultura Gniewu
« Odpowiedź #2030 dnia: Pt, 16 Wrzesień 2022, 07:35:32 »
Najbardziej żałuję że Gaulda skreśliłeś (jako pechowego), bo teraz nowy zbiorek pasków o literaturze wyszedł i jeszcze ze 2 czy 3 wcześniejsze u nas nie wydane. A i paski naukowe, które tworzy do New Scientist są w większości prześwietne.

Ja nie skreśliłem Gaulda, to polscy czytelnicy go skreślili, nie wyrażając większego zainteresowania kupowaniem jego komiksowych pasków :-)

Offline holcman

Odp: Kultura Gniewu
« Odpowiedź #2031 dnia: Pt, 16 Wrzesień 2022, 07:35:54 »
Ten boksik to akurat nie najlepsza opcja, bo to reprint 1:1 zesztyówek. One mają pomieszane historie Locas i Palomar. (no i kosztuje fortunę) Zdecydowanie lepsze na start są te 



Te właśnie mam na półce.

Offline hansior

Odp: Kultura Gniewu
« Odpowiedź #2032 dnia: Pt, 16 Wrzesień 2022, 17:54:26 »
Wszystko już zapowiadaliśmy tu i tam:

Październik:
"Pestka" Lee Lai
"Samotność komiksiarza" Adrian Tomine
wznowienie "Skarbu Kapitana Czarnofutrzastego"

Listopad:
"Ostatnie spojrzenie" Charles Burns
"Tunele" Rutu Modan
i wznowienie pewnego komiksu w nowej formie :-)

Jakiś czas temu pisałeś, że w listopadzie wydacie piątego "Araba przyszłości". Coś się zmieniło?

Offline holcman

Odp: Kultura Gniewu
« Odpowiedź #2033 dnia: Pt, 16 Wrzesień 2022, 19:35:39 »
Jakiś czas temu pisałeś, że w listopadzie wydacie piątego "Araba przyszłości". Coś się zmieniło?

Zmieniło się tyle, że cały czas nie dostaliśmy materiałów od właścicieli praw. Nie lubimy pracować w pośpiechu, więc Arab 5 przechodzi na pierwszy termin w 2023.

Offline chch

Odp: Kultura Gniewu
« Odpowiedź #2034 dnia: Pt, 16 Wrzesień 2022, 20:54:06 »
Z ciekawości, ile tomów araba wyszło we Francji i czy jest znana ostateczna liczba tomów czy seria jest ciągle wydawana i nie wiadomo ile będzie trwać?

Offline hansior

Odp: Kultura Gniewu
« Odpowiedź #2035 dnia: Pt, 16 Wrzesień 2022, 20:58:18 »
We Francji wyszło pięć tomów. Seria ma się zakończyć na szóstym tomie. Niedługo ma zostać wydany. Od poprzedniego minęło już dwa lata.

Offline holcman

Odp: Kultura Gniewu
« Odpowiedź #2036 dnia: Pt, 16 Wrzesień 2022, 20:58:32 »
Z ciekawości, ile tomów araba wyszło we Francji i czy jest znana ostateczna liczba tomów czy seria jest ciągle wydawana i nie wiadomo ile będzie trwać?

Wyszło 5 tomów, 6 - ostatni - ponoć zrobiony, ale data premiery się zmienia. Miał być 1 grudnia tego roku, teraz koniec stycznia. Zobaczymy.

Offline tB

Odp: Kultura Gniewu
« Odpowiedź #2037 dnia: So, 17 Wrzesień 2022, 08:08:19 »
Zobaczymy, jak będzie wyglądała w tym momencie sprzedaż tomu 2, bo może razem trzeba będzie dodrukować.

@holcman: dawno nie było informacji o dodrukach Vademecum Złego Ojca - mógłbyś się podzielić planami co do tej serii?

Offline holcman

Odp: Kultura Gniewu
« Odpowiedź #2038 dnia: So, 17 Wrzesień 2022, 10:54:35 »
@holcman: dawno nie było informacji o dodrukach Vademecum Złego Ojca - mógłbyś się podzielić planami co do tej serii?

W planach jest czwarty, ostatni tom serii i dodruk tomu 1.

Bender

  • Gość
Odp: Kultura Gniewu
« Odpowiedź #2039 dnia: So, 17 Wrzesień 2022, 12:32:33 »
Zaproponuj coś :-)

...there you go, mister