Autor Wątek: Kultura Gniewu  (Przeczytany 504298 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline panAeL

Odp: Kultura Gniewu
« Odpowiedź #195 dnia: Śr, 15 Kwiecień 2020, 10:02:49 »
Pierwszy raz kupiłem coś bezpośrednio ze sklepu KG (wreszcie będę miał komplet OS!). Wysyłka miała być po 10. Jest 15 i sklep dalej milczy. To norma czy mam zacząć się niepokoić? :)

ramirez82

  • Gość
Odp: Kultura Gniewu
« Odpowiedź #196 dnia: Śr, 15 Kwiecień 2020, 10:04:36 »
Norma. Dawno nie zamawiałem u nich, ale nawet w spokojniejszych czasach wolno im szła realizacja zamówień.

Offline Łukasz

Odp: Kultura Gniewu
« Odpowiedź #197 dnia: Śr, 15 Kwiecień 2020, 10:05:24 »
Bierz pod uwagę i pandemię, i była Wielkanoc plus najszybciej odpowiadają na FB, ale możesz również pisać tutaj Paweł Tarasiewicz <pawel@kultura.com.pl> ten Pan zajmuje się m.in. zamówieniami.
https://www.instagram.com/lukasz_swiniarski/ - zdjęcia mojej kolekcji komiksów

Offline Łukasz

Odp: Kultura Gniewu
« Odpowiedź #198 dnia: Śr, 15 Kwiecień 2020, 12:27:11 »
Skuszony promocją na Gildii (a już miałem nic nie kupować w tym miesiącu) kupiłem Morze po kolana, bo wiele dobrego słyszałem i czytałem, o tym komiksie. Wychodzi na, to, że każda pozycja z od Marcina Podolca jest warta przynajmniej zastanowienia się nad jej zakupem. Tak wiem nie wydała tego komiksu Kulura Gniewu, ale podobno w jednym z wywiadów z twórcami padła informacja, że KG pomagała w jego wydaniu.
« Ostatnia zmiana: Śr, 15 Kwiecień 2020, 12:29:27 wysłana przez Łukasz »
https://www.instagram.com/lukasz_swiniarski/ - zdjęcia mojej kolekcji komiksów

Online Leyek

Odp: Kultura Gniewu
« Odpowiedź #199 dnia: Cz, 16 Kwiecień 2020, 17:08:59 »
Jestem ciekaw Waszych opinii nt. "Śmiechu i śmierci". Ja mam z tą pozycją zagwozdkę, niby wszystko jest na swoim miejscu, ale wszystko to jakieś takie letnie, niewzbudzające  praktycznie żadnych emocji. Jest opowiadanie świetne - "Amber Sweet", ostatnie też ma niezły pomysł (choć końcówka rozczarowuje), reszta taka średnia. Może czytałem akurat w złym momencie, może taki był zamysł (że historie mają być życiowe, czyli nudnawe), ale np. takie "Będziesz smażyć się w piekle" pokazuje, że da się zrobić piekielnie wciągającą obyczajówkę, więc nie do końca to kupuję i dałbym max. 6,5/10.

Offline kenji

Odp: Kultura Gniewu
« Odpowiedź #200 dnia: Cz, 16 Kwiecień 2020, 17:50:09 »
Skuszony promocją na Gildii (a już miałem nic nie kupować w tym miesiącu) kupiłem Morze po kolana, bo wiele dobrego słyszałem i czytałem, o tym komiksie. Wychodzi na, to, że każda pozycja z od Marcina Podolca jest warta przynajmniej zastanowienia się nad jej zakupem. Tak wiem nie wydała tego komiksu Kulura Gniewu, ale podobno w jednym z wywiadów z twórcami padła informacja, że KG pomagała w jego wydaniu.

Dla mnie to najlepsza pozycja od Marcina P. Czekam na Twoją opinie. Pamiętam jak przeczytałem po raz pierwszy ten komiks to od razu otworzyłem na pierwszej stronie i zacząłem czytać jeszcze raz:)


Offline kenji

Odp: Kultura Gniewu
« Odpowiedź #201 dnia: Cz, 16 Kwiecień 2020, 17:56:34 »
Jestem ciekaw Waszych opinii nt. "Śmiechu i śmierci". Ja mam z tą pozycją zagwozdkę, niby wszystko jest na swoim miejscu, ale wszystko to jakieś takie letnie, niewzbudzające  praktycznie żadnych emocji. Jest opowiadanie świetne - "Amber Sweet", ostatnie też ma niezły pomysł (choć końcówka rozczarowuje), reszta taka średnia. Może czytałem akurat w złym momencie, może taki był zamysł (że historie mają być życiowe, czyli nudnawe), ale np. takie "Będziesz smażyć się w piekle" pokazuje, że da się zrobić piekielnie wciągającą obyczajówkę, więc nie do końca to kupuję i dałbym max. 6,5/10.

Jak dobrze że to napisałeś, bo myślałem że to ze mną jest coś nie tak... Mimo, że KG I komiks obyczajowy to jest to co lubie bardzo mocno, to ten tytuł mi nie podpasował w ogóle. MImo że czytałem go chyba 2-3 tygodnie temu nie wiem w ogóle o czym był... historie nie zrobiły na mnie żadnego wrażenia. Natomiast dobrze pamiętam mnogość recenzji , w których można się dowiedzieć jak wspaniały jest to komiks....

ramirez82

  • Gość
Odp: Kultura Gniewu
« Odpowiedź #202 dnia: Cz, 16 Kwiecień 2020, 17:57:57 »
Leyek, a czytałeś Niedoskonałości? Mnie Śmiech i śmierć też trochę rozczarował. Nie jest to zły komiks, jednak te shorty nie robią aż takiego wrażenia jak pełnometrażowy Niedoskonałości - powtórzyłem go niedawno i utwierdzam się w przekonaniu, że to czołówka powieści graficznych jakie czytałem.

Tu ciekawy wywiad z autorem:

https://przekroj.pl/kultura/marzylem-by-byc-komiksiarzem-adrian-tomine-tomasz-pstragowski

Online Leyek

Odp: Kultura Gniewu
« Odpowiedź #203 dnia: Cz, 16 Kwiecień 2020, 21:07:52 »
Leyek, a czytałeś Niedoskonałości?

Nie czytałem, czekam na dodruk :)

Natomiast dobrze pamiętam mnogość recenzji , w których można się dowiedzieć jak wspaniały jest to komiks....

I dlatego byłem ciekawy reakcji tutaj na forum. Bo średnich komiksów (które miewają przesadzone recenzje) jest bez liku, ale w tym przypadku praktycznie wszędzie było pisane że to rzecz wybitna, arcydzieło czy coś doskonałego.

Takie przemyślenie: Jak tak teraz myślę to część recek co widziałem była w bardziej głównonurtowych miejscach, a tam to mogło działać na zasadzie, że trochę poważniejszy komiks i jeszcze uznany na świecie to od razu ekstaza. A recenzenci z naszego światka jak zobaczyli takie docenienie to nie mogli narzekać :)

Offline Łukasz

Odp: Kultura Gniewu
« Odpowiedź #204 dnia: Cz, 16 Kwiecień 2020, 21:19:32 »
Dla mnie to najlepsza pozycja od Marcina P. Czekam na Twoją opinie. Pamiętam jak przeczytałem po raz pierwszy ten komiks to od razu otworzyłem na pierwszej stronie i zacząłem czytać jeszcze raz:)

Trochę się zejdzie, bo ten komiks trafi do mnie w okolicach połowy maja wraz z kilkoma innymi komiksami kupionymi w sklepie Gildii. Jak nie zapomnę, to napiszę kilka słów na jego temat.

Mnie się udało wstępnie zakupić z drugiej ręki Śmiech i śmierć, również postaram się napisać kilka słów, jak ten komiks mi się czytało.
« Ostatnia zmiana: Cz, 16 Kwiecień 2020, 21:22:20 wysłana przez Łukasz »
https://www.instagram.com/lukasz_swiniarski/ - zdjęcia mojej kolekcji komiksów

Offline misiokles

Odp: Kultura Gniewu
« Odpowiedź #205 dnia: Cz, 16 Kwiecień 2020, 21:45:34 »
Jak dobrze że to napisałeś, bo myślałem że to ze mną jest coś nie tak... Mimo, że KG I komiks obyczajowy to jest to co lubie bardzo mocno, to ten tytuł mi nie podpasował w ogóle.

Czytałem, komiks jest...OK. Ciężko znaleźć w nim słabe punkty, gdyż to porządna komiksowa robota obyczajowa, historie zróżnicowane, bohaterowie 'jacyś', ale brakuje tego czegoś, co wbija się w pamięć na dłużej.

Online Leyek

Odp: Kultura Gniewu
« Odpowiedź #206 dnia: Pt, 17 Kwiecień 2020, 13:23:58 »
Pełnometrażowy dokument o Jimie Woodringu ("Podróże Franka"):

https://www.cbr.com/watch-full-illumination-of-jim-woodring-documentary/


Itachi

  • Gość
Odp: Kultura Gniewu
« Odpowiedź #207 dnia: So, 18 Kwiecień 2020, 18:25:54 »
Judasz to znakomity komiks. Odnoszę wrażenie jakby Jeff Loveness chciał opowiedzieć wymyśloną przez siebie historię w młodzieżowy sposób. Bez jakiś wymyślnych technik, bez dodawania niepotrzebnych wstawek. Na pierwszy rzut oka może się wydawać że to prosty komiks w odbiorze, ale z czasem gdy zaczynamy poznawać zamysł scenarzysty otwiera się w naszych myślach brama z napisem ale to przewrotne. Judasz to pozycja niebanalna - to mamy ustalone. Dalej to tytuł, w którym słowo i obraz stanowią jedność. Rebelka odnalazł się w tej historii znakomicie, a sama historia jakby idealnie nadawała się dla niego. Dzięki temu mógł spokojnie kreować swoje wizje, bawić się tłem, miejscami gdzie przebywają bohaterowie. Te obrazy są niesamowite, a dodatkowo zostały odpowiednio dopełnione kolorem, dzięki temu stając się wręcz obłędnymi, z przejawami szaleństwa. Bardzo spodobało mi się zakończenie, a to jest ostatnio rzadko odczuwalna myśl u mnie. Zazwyczaj po skończonym seansie albo lekturze mam w głowie mętlik, a dlaczego tak, jak można było zrobić tak i tak? W tym konkretnym przypadku opowiadanie skończono w perfekcyjnym momencie, co kluczowe mamy wyjaśnione co będzie dalej pozostaje otwarte. Super!

Ktoś się zastanawia? Jeżeli pod nosem odpowiecie tak, to specjalnie dla Was szybki screen:



No teraz to musicie sięgnąć po ten komiks antykatolicy!!

Na koniec. Spodobało mi się określenie gdy Death wspomniał, że chciano przedstawić Judasza jako spoko ziomka (tak cytuję). Uważam że to najlepsze porównanie jakie przeczytałem od tygodni, zgadzam się z nim w stu jeden procentach.

Polecam!

ramirez82

  • Gość
Odp: Kultura Gniewu
« Odpowiedź #208 dnia: Pt, 24 Kwiecień 2020, 12:50:07 »
Jakby kogoś interesowało, to z trzech majowych zapowiedzi KG, dwie (Sabrina i Wiedźmun) na ich stronie mają już datę premiery 25 czerwca :(

Online Leyek

Odp: Kultura Gniewu
« Odpowiedź #209 dnia: Pt, 24 Kwiecień 2020, 13:08:37 »
Sabrina scenariuszowo daję radę? Bo rysunki, nawet jak na komiks autorski, wyglądają na kpinę.

Taka luźna myśl mi się nasuwa (po opisie i polecankach), że autor to niespełniony pisarz i stwierdził, że w komiksie będzie mu łatwiej osiągnąć sukces, a że rysować nie umie to się wmówi ludziom, że to taka konwencja i ma oddać poczucie osamotnienia, oddalenia, wypranych emocji itp. A Z. Smith, Tomine i reszta wygląda na takie kółko wzajemnej adoracji.

I proszę nie atakować, że jestem ignorantem :) piszę jak mi to wygląda. I mam dużą nadzieję, że po lekturze będę się wstydził swoich przemyśleń (bo zawsze lepiej przeczytać coś mądrego niż stracić czas na średniaka czy nudniaka).