Autor Wątek: Kultura Gniewu  (Przeczytany 511522 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline wujekmaciej

Odp: Kultura Gniewu
« Odpowiedź #1860 dnia: Pt, 01 Lipiec 2022, 10:33:44 »
Jeden z moich najulubieńszych komiksów, a okładka robi wrażenie. Będzie brane :)

Offline Mruk

Odp: Kultura Gniewu
« Odpowiedź #1861 dnia: Pt, 01 Lipiec 2022, 11:37:40 »
Ale nowe przygody BB będą osobną publikacją. Nie widzimy podstaw, żeby do oryginalnych komiksów Wróblewskiego dorzucać komiks innego autora.

Według mnie wszystko zależy od proporcji. Jeśli BB Wojtasińskiego zajmuje np. 40 stron i więcej nie będzie (a chyba autor przerwał rysowanie BB), to według mnie można by to wszystko wydać razem, bo robienie z tego osobnego integrala byłoby bez sensu.

Gdyby Wojtasiński narysował 200 stron, to wtedy jak najbardziej jeden tom z komiksami Wróblewskiego, a drugi z opowieściami kontynuatora.

Offline pokia

Odp: Kultura Gniewu
« Odpowiedź #1862 dnia: Pt, 01 Lipiec 2022, 15:24:29 »
Jeden z moich najulubieńszych komiksów, a okładka robi wrażenie. Będzie brane :)

Dla mnie to też jeden z najlepszych komiksów jakie czytałem. Będę miał dubla. Warto.

Offline isteklistek

Odp: Kultura Gniewu
« Odpowiedź #1863 dnia: Pt, 01 Lipiec 2022, 20:04:55 »
Super, że Clowes już na ostatniej prostej. Trochę szkoda, że komiksy Burns'a trochę poślizg zaliczają, ale już na nie się nie mogę doczekać. Z tego co pamiętam, to planowane był dwa zbiorcze w tym roku, oby nic się nie zmieniło.

Offline kubisz

Odp: Kultura Gniewu
« Odpowiedź #1864 dnia: Pt, 01 Lipiec 2022, 21:03:26 »
Przepraszam drodzy Koledzy, pomóżcie nieogarniętemu - kiedy ten Clowes ma się ukazać?

Online Leyek

Odp: Kultura Gniewu
« Odpowiedź #1865 dnia: Pt, 01 Lipiec 2022, 21:10:49 »
@kubisz

De gustibus... Dla fanów amerykańskiego niezalu w przyszłym tygodniu "Beverly" Drnaso, w sierpniu wznowienie "Niczym aksamitna..." i "Laura Dean..." , potem "The Last Look" Burnsa (od pół roku nie możemy się doprosić opłaconych już materiałów) i "Stone Fruit" Lee Lai. O piątym tomie "Araba", czy innych frankofonach nie wspominając. Jest z czego wybierać moim zdaniem, więc tekst o doborze który zdechł traktuję trochę jako forumową trollerkę :-)

Offline freshmaker

Odp: Kultura Gniewu
« Odpowiedź #1866 dnia: Pt, 01 Lipiec 2022, 21:15:10 »
okładka dużo fajniejsza od pierwszego wydania. w tym wypadku tez zrobie dubla.

Offline holcman

Odp: Kultura Gniewu
« Odpowiedź #1867 dnia: Pt, 01 Lipiec 2022, 21:15:50 »
Super, że Clowes już na ostatniej prostej. Trochę szkoda, że komiksy Burns'a trochę poślizg zaliczają, ale już na nie się nie mogę doczekać. Z tego co pamiętam, to planowane był dwa zbiorcze w tym roku, oby nic się nie zmieniło.

Dwa zbiorcze? Pierwsze słyszę. Będzie jeden, czyli "The Last Look" (jeszcze myślimy nad polskim tytułem). Najnowsza trylogia Burnsa jeszcze powstaje, tzn. pod koniec przyszłego roku powinien być trzeci tom. Dwa pierwsze znakomite!

Offline isteklistek

Odp: Kultura Gniewu
« Odpowiedź #1868 dnia: Pt, 01 Lipiec 2022, 21:49:22 »
Nie dam sobie ręki uciąć, ale mi się kojarzy, że miał być Dedales - są 2 tomy, a jak się pojawi 3, to po nim ma się u nas pojawić zbiorcze.

Offline holcman

Odp: Kultura Gniewu
« Odpowiedź #1869 dnia: Pt, 01 Lipiec 2022, 21:55:19 »
Nie dam sobie ręki uciąć, ale mi się kojarzy, że miał być Dedales - są 2 tomy, a jak się pojawi 3, to po nim ma się u nas pojawić zbiorcze.

No tak, ale to najwcześniej przyszły rok i to jego druga połowa.

Online Leyek

Odp: Kultura Gniewu
« Odpowiedź #1870 dnia: Pt, 01 Lipiec 2022, 21:56:33 »
@holcman jak już jesteś to wrzucę jedną kwestię, bo wklejając Twój cytat dla @kubisza coś mi zazgrzytało.

Tj. nazywanie Clowesa, Burnsa czy Drnaso "komiksem niezależnym". Przecież to jest mainstream wydawany przez dużych (jak na komiksy) wydawców. Zrozumiałbym sformułowanie "komiks autorski", ale niezależny to jest np. Prison Pit i inne "szkaradztwa" wydawane przez małe oficyny czy też własnym sumptem.
Stawiam, że to skrót myślowy mający oddzielić tych autorów od superhero itp.

Offline Death

Odp: Kultura Gniewu
« Odpowiedź #1871 dnia: Pt, 01 Lipiec 2022, 21:58:56 »
Tył okładki o wiele lepszy niż przód.

Offline holcman

Odp: Kultura Gniewu
« Odpowiedź #1872 dnia: Pt, 01 Lipiec 2022, 22:01:41 »
@holcman jak już jesteś to wrzucę jedną kwestię, bo wklejając Twój cytat dla @kubisza coś mi zazgrzytało.

Tj. nazywanie Clowesa, Burnsa czy Drnaso "komiksem niezależnym". Przecież to jest mainstream wydawany przez dużych (jak na komiksy) wydawców. Zrozumiałbym sformułowanie "komiks autorski", ale niezależny to jest np. Prison Pit i inne "szkaradztwa" wydawane przez małe oficyny czy też własnym sumptem.
Stawiam, że to skrót myślowy mający oddzielić tych autorów od superhero itp.

To i skrót myślowy i nie. Clowes, Burns, Drnaso, czy Tomine tworzą to co chcą, a nie na zamówienie, czy pod czyjeś dyktando. W tym sensie są całkowicie niezależni. Czy D&Q, Fantagraphics, czy Panteon to są duże wydawnictwa? Nie wydaje mi się.

Bender

  • Gość
Odp: Kultura Gniewu
« Odpowiedź #1873 dnia: Pt, 01 Lipiec 2022, 23:10:04 »
No małe raczej też nie.

Pimpek

  • Gość
Odp: Kultura Gniewu
« Odpowiedź #1874 dnia: Pt, 01 Lipiec 2022, 23:19:11 »
Zrozumiałbym sformułowanie "komiks autorski", ale niezależny to jest np. Prison Pit i inne "szkaradztwa" wydawane przez małe oficyny czy też własnym sumptem.

Ale przecież tego "szkaradnego" Prison Pita wydaje w Stanach ten sam wydawca co Clowsa czy Burnsa :)