Autor Wątek: Kultura Gniewu  (Przeczytany 504321 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Łukasz

Odp: Kultura Gniewu
« Odpowiedź #180 dnia: Nd, 29 Marzec 2020, 14:40:18 »
Czytaliście może „Pewnego lata"? Jakie wrażenia? Bardzo zastanawiam się nad zakupem. Myślę również nad zakupem Wielki, zły lis.
https://www.instagram.com/lukasz_swiniarski/ - zdjęcia mojej kolekcji komiksów

ramirez82

  • Gość
Odp: Kultura Gniewu
« Odpowiedź #181 dnia: Nd, 29 Marzec 2020, 15:28:52 »
Wielki zły lis rewelacja! Śmiałem się jak głupi podczas lektury. Zeszłego lata mi średnio podszedł, ale ostatnio chyba jestem zbyt wybredny na takie obyczajówki - mam wrażenie, że komiksy które kiedyś bardzo by mi podeszły, dziś po mnie spływają, miałem tak np. z powtórzonym po latach Blankets.

W każdym razie, oba te tytuły były docenione przez czytelników i warto dać im szansę.

Offline Łukasz

Odp: Kultura Gniewu
« Odpowiedź #182 dnia: Nd, 29 Marzec 2020, 15:33:56 »
Właśnie dokonałem ich zamówienia :D Dzięki! A i do zamówienia dodałem również Bardzo dziką opowieść, bo bardzo dużo dobrego, o tym komiksie słyszałem (plus bardzo lubię rysunki Marcina Podolca).
https://www.instagram.com/lukasz_swiniarski/ - zdjęcia mojej kolekcji komiksów

ramirez82

  • Gość
Odp: Kultura Gniewu
« Odpowiedź #183 dnia: Nd, 29 Marzec 2020, 15:38:52 »
I słuszne, bo Bardzo dzika opowieść też jest świetna! Chyba mój ulubiony komiks Podolca po Czasem i Morze po kolana. Czekam na drugi tom.

Offline Łukasz

Odp: Kultura Gniewu
« Odpowiedź #184 dnia: Nd, 29 Marzec 2020, 15:40:40 »
Ja Podolca kupiłem ostatnio cały do tej pory wydany komplet Bajki na końcu świata, bo dla mnie ten komiks jest po prostu cudowny.
https://www.instagram.com/lukasz_swiniarski/ - zdjęcia mojej kolekcji komiksów

Offline rekinn

Odp: Kultura Gniewu
« Odpowiedź #185 dnia: Nd, 29 Marzec 2020, 19:05:27 »
Lis jest fajny, ale pamiętam, że mnie strasznie kłuło w oko, że szkraby, momentami zachowywały się jak dorosłe kury a nie pisklaki. Nieraz były po prostu od lisa sprytniejsze i traktowały go z politowaniem. No chyba, że coś pokiełbasiłem, ale jestem pewien, że tak było. :o

ramirez82

  • Gość
Odp: Kultura Gniewu
« Odpowiedź #186 dnia: Nd, 29 Marzec 2020, 19:18:57 »
Masz rację, ale to nie był komiks przyrodniczy 8)

Offline Lou

Odp: Kultura Gniewu
« Odpowiedź #187 dnia: Nd, 29 Marzec 2020, 19:49:24 »
Czytaliście może „Pewnego lata"? Jakie wrażenia? Bardzo zastanawiam się nad zakupem.

Może gdybym była tak z 15 lat młodsza i nie znała masy innych komiksów z podobnymi motywami, to by mi się podobało. A tak jest to kolejny smutny komiks o smutnych dziewczynach. Ale, ale, zauważyłam wśród znajomych z komiksowa, że ten tytuł o wiele lepiej trafia do mężczyzn niż do kobiet. Może tu tkwi problem fabuły, że my-czytelniczki nie jesteśmy już w stanie "kupić" smuty bohaterek.
Never trust the friendly ones.
Yuri Daily

Offline HaVoK

Odp: Kultura Gniewu
« Odpowiedź #188 dnia: Nd, 29 Marzec 2020, 20:01:41 »
A ja bardzo polecam "Pewnego lata", mimo iż obcowałem z wieloma podobnymi tematycznie tekstami kultury. I rzeczywiście, wydaje mi się, że ten komiks trafia lepiej do mężczyzn niż do kobiet, dlatego że stworzony jest właśnie przez kobiety. Bohaterki, jak i cały świat tu przedstawiony jest przefiltrowany przez kobiecą wrażliwość. Po zakończeniu lektury nie miałem na ustach żadnego "wow", ale do tej pory ta historia i kadry z niej siedzą mi w głowie. Nie dają o sobie zapomnieć. Może dlatego, że każdy z nas w swoim życiu przeżył własnie to jedno pewne lato.

ramirez82

  • Gość
Odp: Kultura Gniewu
« Odpowiedź #189 dnia: Nd, 29 Marzec 2020, 20:25:33 »
I rzeczywiście, wydaje mi się, że ten komiks trafia lepiej do mężczyzn niż do kobiet, dlatego że stworzony jest właśnie przez kobiety. Bohaterki, jak i cały świat tu przedstawiony jest przefiltrowany przez kobiecą wrażliwość.

Ciekawa teoria, ale nie trochę wbrew logice? Czy my mężczyźni rozumiemy kobiety lepiej niż one same?

Offline HaVoK

Odp: Kultura Gniewu
« Odpowiedź #190 dnia: Nd, 29 Marzec 2020, 20:47:51 »
 Nie mam pojęcia czy mężczyzna może rozumieć kobiety lepiej niż one same i na odwrót.  Natomiast obcuje w przypadku "Pewnego lata" z komiksem, stworzonym przez kobiety i ich wrażliwość na kwestie zakochiwania się, przyjaźni, czy też na "cycki"  różni się od postrzegania tych kwestii przez mężczyzn i mężczyzn/autorów. Według mnie dostajemy komiks niezwykle naturalny w zachowaniu bohaterek (i nie uważam, że smutek jest tu głównym uczuciem albo że jest uczuciem,na którym koniecznie skupiają się autorki) i to jest dla mnie największą wartością "Pewnego lata". Prawdziwość świata, czymkolwiek ona jest.

ramirez82

  • Gość
Odp: Kultura Gniewu
« Odpowiedź #191 dnia: Nd, 29 Marzec 2020, 21:20:55 »
Ale dlatego z tego powodu ma lepiej trafiać do mężczyzn? Nie rozumiem tego.

Offline Łukasz

Odp: Kultura Gniewu
« Odpowiedź #192 dnia: Pt, 10 Kwiecień 2020, 14:30:46 »
Tak bardzo kusi mnie zakup Rycerza Janka, ale jak patrzę na stosunek cena nawet po rabatach, a ilość stron, to się lekko waham, choć coraz bardziej jestem na tak. Jak oceniacie tan komiks? Polecacie go? Czy może średnio?
https://www.instagram.com/lukasz_swiniarski/ - zdjęcia mojej kolekcji komiksów

Online Szekak

Odp: Kultura Gniewu
« Odpowiedź #193 dnia: Pt, 10 Kwiecień 2020, 14:45:30 »
Ja go jeszcze nie czytalem, czeka az ukoncze Raplha Azhama, ale w swoich wyliczeniach uwzglednij prosze oprocz ilosci stron format komiksu, a ten jest bardzo duzy, wrecz Screamowy.
Piękno jest w oczach patrzącego.

Offline Łukasz

Odp: Kultura Gniewu
« Odpowiedź #194 dnia: Pt, 10 Kwiecień 2020, 14:49:11 »
Dzięki za info, to jeszcze bardziej sprawie, że zdecyduję się ten komiks zamówić w tym miesiącu.

Edit. Poszło zamówienie w Gildii, dołączyłem ten komiks z 3 tomem Gideon Falls tom 3, oraz Wydział 7- Helena.
« Ostatnia zmiana: Pt, 10 Kwiecień 2020, 15:32:50 wysłana przez Łukasz »
https://www.instagram.com/lukasz_swiniarski/ - zdjęcia mojej kolekcji komiksów