Autor Wątek: Kultura Gniewu  (Przeczytany 504430 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Offline Konrad

Odp: Kultura Gniewu
« Odpowiedź #120 dnia: Wt, 10 Grudzień 2019, 16:06:03 »
Z FB:
Cytuj
Po raz kolejny wybiegniemy w nie tak odległą przyszłość i zaprezentujemy okładkę (jeszcze nie finalną!) jednego z komiksów, który ukaże się w 2020



https://www.goodreads.com/book/show/36538872-judas

Offline kickic

Odp: Kultura Gniewu
« Odpowiedź #121 dnia: Cz, 12 Grudzień 2019, 14:34:11 »
Wygląda na to, że kolejnym komisem Clowesa od Kultury Gniewu będzie "The Death-Ray":
https://www.drawnandquarterly.com/blog/2019/12/fall-2019-foreign-rights-announcements

ramirez82

  • Gość
Odp: Kultura Gniewu
« Odpowiedź #122 dnia: Cz, 12 Grudzień 2019, 15:03:37 »
Hehe, brawo za wyniuchanie!

Cytuj
THE DEATH-RAY by Daniel Clowes: Polish rights to Kultura Gniewu by Stephanie Sinclair and Samantha Haywood in association with Book/lab Literary Agency on behalf of Drawn & Quarterly.

Bender

  • Gość
Odp: Kultura Gniewu
« Odpowiedź #123 dnia: Cz, 12 Grudzień 2019, 15:21:53 »
Nice indeed! Szkoda, że Death Ray jest taki sobie. Szkoda, że nie Sabrina czy Leaving Richards Valley z tej kupki, które są epicko dobre. Ale lepsze to niż nic.

ramirez82

  • Gość
Odp: Kultura Gniewu
« Odpowiedź #124 dnia: Cz, 12 Grudzień 2019, 15:28:24 »
Spokojnie, Sabrine już KG zapowiedziała :)

Bender

  • Gość
Odp: Kultura Gniewu
« Odpowiedź #125 dnia: Cz, 12 Grudzień 2019, 16:50:05 »
Wow, no i to jest wiadomość!
Bestseller to pewnie nie będzie, bo to zdecydowanie nie komiks dla wszystkich. Ale dobrze, że to dla wydawców niewystarczający argument żeby takich znakomitych pozycji u nas nie wydawać. Brawo KG!

Odp: Kultura Gniewu
« Odpowiedź #126 dnia: Cz, 12 Grudzień 2019, 22:34:34 »
Skończyłem czytać komiks-wulkan jakim jest niewątpliwie Pinokio Winshlussa. Przezabawne przygody bajkowych postaci w ich tętniącym makabrą obłąkanym świecie. Same rysunki są świadectwem artystycznego geniuszu w stanie czystym; kadrowanie, nasycenie barw, artyzm z powrotem zanurzyły mnie w dzieciństwie gdzie odbiór bodźców oglądanych kreskówek, filmów czy komiksów był przeładowany emocjami. Co mnie jednak najbardziej przeraziło to to, że komiks zaczął stygmatyzować czarnymi łzami tj. przy czytaniu przy lampce nocnej ze stron i okładki zaczął wyciekać czarny kolor. Niedawno niedaleko mnie facet wysadził cały budynek, ostatnio w moim pionie 6 pięter było zalanych wodą, a tego lata wszystkie papiery w domu się pofalowały wilgocią z powietrza (ale wróciły do normy). W tej chwili obawiam się już samej natury czasoprzestrzeni, fal grawitacyjnych, neutrin i takich tam. Paranoja. Nie spodziewałem się, że światło i temperatura mojego ciała tak bardzo rozochoci Pinokia do próby rozmowy ze mną. (Alternatywą jest, że ten egzemplarz należy do samego Diabła, ale że niby ja nim jestem? Aż taki meta- ten komiks to chyba nie jest...) 

Offline Hans

Odp: Kultura Gniewu
« Odpowiedź #127 dnia: Nd, 15 Grudzień 2019, 15:03:09 »
Na Judasza czekam z niecierpliwością.
Przydaloby się do tego jeszcze Miasto Psów.

Offline KubciO

Odp: Kultura Gniewu
« Odpowiedź #128 dnia: Nd, 15 Grudzień 2019, 15:29:16 »
Ja też na Judasza czekam.
J. Rebelka tworzy kolejny tytuł dla BOOM! Studios - Origins. Premiera planowana jest na październik 2020, więc jeszcze chwila do jego ukazania się. Mam nadzieję, że kiedyś i u nas się on ukaże. Może nakładem KG. ;)

Offline Death

Odp: Kultura Gniewu
« Odpowiedź #129 dnia: Nd, 15 Grudzień 2019, 19:39:59 »
Judasz bardzo spoko. Ale wiadomo, że najpierw wypadałoby dokończyć Miasto psów. Jeszcze bym chciał komiksy z serii Jim Henson's The Storyteller, bo po pierwsze uwielbiam ten serial telewizyjny, a po drugie Rebelka zdaje się narysował jedną z opowieści. W ogóle jak ten gość kładzie kolory! <3
« Ostatnia zmiana: Nd, 15 Grudzień 2019, 19:41:58 wysłana przez Death »

Offline turucorp

Odp: Kultura Gniewu
« Odpowiedź #130 dnia: Nd, 15 Grudzień 2019, 19:48:52 »
Ale wiadomo, że najpierw wypadałoby dokończyć Miasto psów.
Dokończyć w sensie, że wydać czarno-biały drugi tom? Nawet nad Sekwaną wydali to chyba tylko w integralu?

Offline Death

Odp: Kultura Gniewu
« Odpowiedź #131 dnia: Nd, 15 Grudzień 2019, 19:51:22 »
Wiem o tym. Oni tam wydali zdaje się najpierw kolorową jedynkę, a potem od razu czarno - biały integral całości. Mimo braku wybitnych kolorów Rebelki fajnie byłoby ten komiks w ogóle przeczytać. Tak samo jak Infamis 2 od Taurusa. Nieco podobna sytuacja.

Offline 79ers

Odp: Kultura Gniewu
« Odpowiedź #132 dnia: Nd, 15 Grudzień 2019, 20:16:03 »
Jeszcze bym chciał komiksy z serii Jim Henson's The Storyteller, bo po pierwsze uwielbiam ten serial telewizyjny, ...

Opowieści bajarza to jeden z moich ulubionych seriali lat 90tych, tuż obok najlepszego RobinHooda, Kuszy i Cudownych lat. ....i uważam, że komiksowych baśni i bajek jest wciąż mało.

Tak właściwie to jeszcze lata 80te  ;D

Offline turucorp

Odp: Kultura Gniewu
« Odpowiedź #133 dnia: Nd, 15 Grudzień 2019, 21:23:04 »
Wiem o tym. Oni tam wydali zdaje się najpierw kolorową jedynkę, a potem od razu czarno - biały integral całości. Mimo braku wybitnych kolorów Rebelki fajnie byłoby ten komiks w ogóle przeczytać. Tak samo jak Infamis 2 od Taurusa. Nieco podobna sytuacja.
Infamis 2 nie powstał, a Rebelka zdaje się, że nie zrobił koloru, bo mu się chyba śpieszyło do zleceń za oceanem?

ramirez82

  • Gość
Odp: Kultura Gniewu
« Odpowiedź #134 dnia: Nd, 15 Grudzień 2019, 21:29:25 »
Infamis 2 nie powstał

Nie? Sam wydawca twierdził, że zostało tylko pokolorowac...