Autor Wątek: Kultura Gniewu  (Przeczytany 510175 razy)

0 użytkowników i 3 Gości przegląda ten wątek.

Offline Konrad

Odp: Kultura Gniewu
« Odpowiedź #1020 dnia: Śr, 22 Wrzesień 2021, 12:46:12 »
Na stronie wydawnictwa pojawiły się dwie nowe zapowiedzi listopadowe:

- Chłopiec z gór - o którym pisałem kilka postów temu, tutaj: https://forum.komikspec.pl/dzial-ogolny/kultura-gniewu/msg146792/#msg146792



- Sniff
https://www.bedetheque.com/serie-71313-BD-Sniff.html










Przy okazji warto przypomnieć, że w przyszłym tygodniu premiera nowego tytułu Sztybora i Nowackiego


Offline Szekak

Odp: Kultura Gniewu
« Odpowiedź #1021 dnia: Śr, 22 Wrzesień 2021, 14:40:21 »
Wydanie prezentuje sie swietnie. Dobre to jest? Bo az mnie zaintrygowalo...
Piękno jest w oczach patrzącego.

Pimpek

  • Gość
Odp: Kultura Gniewu
« Odpowiedź #1022 dnia: Śr, 22 Wrzesień 2021, 16:52:20 »
Wydanie prezentuje sie swietnie. Dobre to jest? Bo az mnie zaintrygowalo...

Pytasz o ten komiks Sztybora i Nowackiego? To jeszcze nie wyszło, więc trudno powiedzieć :)
Tu masz przykładowe plansze:

https://kultura.com.pl/komiks/411/jesli-zrobisz-to-teraz-to-co-bedzie-zaraz.html

Offline Konrad

Odp: Kultura Gniewu
« Odpowiedź #1023 dnia: Pn, 27 Wrzesień 2021, 13:30:52 »
W październiku dostaniemy wyczekiwane przez wielu wznowienie Pinokia i nowy tom Klezmerów




Offline adamarluk

Odp: Kultura Gniewu
« Odpowiedź #1024 dnia: Pn, 27 Wrzesień 2021, 17:57:48 »
Ja pierdziu  ;D w końcu Klezmerzy

Offline celtic

Odp: Kultura Gniewu
« Odpowiedź #1025 dnia: Nd, 03 Październik 2021, 15:57:59 »
Trzy Cienie - 10/10
Opowieści z czasów Kobry -8/10
Twierdzi Pereira -10/10
Bezprawie - 7/10
Locke & Key #1-6 - 9/10
Niezwyciężony - 7/10

Offline Leyek

Odp: Kultura Gniewu
« Odpowiedź #1026 dnia: Pn, 11 Październik 2021, 19:08:29 »
Cytuj
Czy to najważniejszy dziś rysownik komiksowy w Polsce? Może tak być. Niedawna nagroda główna, którą otrzymał na Międzynarodowym Festiwalu Komiksu i Gier w Łodzi, najbardziej prestiżowy laur w tym środowisku, o której rozmawiamy, może być tego znakomitym potwierdzeniem.

Fragment jego komiksu "Oszołomiające bajki urłałckie" znalazł się w raporcie "Przykłady uprzedzeń i stereotypów w fantastyce wobec chrześcijan". - To przemyślane działanie Ministerstwa Sprawiedliwości nastawione na wsparcie artystów! Jestem ogromnie wdzięczny, dziękuję! - mówi w rozmowie z Wirtualną Polską Krzysztof Owedyk.

https://ksiazki.wp.pl/krzysztof-owedyk-o-tym-jak-nie-szkaluje-ksiezy-to-fatalna-pomylka-6691276342901408a?fbclid=IwAR0wNlSNzxmvJpBee66fUeyi09lWgjwkth1A44GHIUbSXPNvGytvaITK9Sg&src01=6a4c8&src02=isgf

@celtic
Nie wrzuciłeś, albo na Atomie nie mają w dystrybucji najlepszej wersji okładki rysowanej przez Spella:


Pimpek

  • Gość
Odp: Kultura Gniewu
« Odpowiedź #1027 dnia: Pn, 11 Październik 2021, 20:41:04 »
Czytał już ktoś nowości od KG?

Offline Death

Odp: Kultura Gniewu
« Odpowiedź #1028 dnia: Pt, 15 Październik 2021, 23:33:31 »
Przeczytałem Aldobrando. 200 stron za jednym zamachem ok 2h. Kolejna wariacja, nazwijmy go, mitu średniowiecznego z (tutaj bardzo) lekką domieszką fantasy na temat zwykłego, prostego człowieka, który jest w stanie wywrócić hierarchię panującą w królestwie na drugą stronę. Ale z pomysłem, kilkoma woltami i rozmowami o uczuciach, które mnie nie żenowały w trakcie lektury. Dodatkowo bardzo ładne rysunki i jeszcze lepsze kolory. Kolejne po Zygfrydzie i Korrigans bardzo dobre fantasy jakie ostatno czytałem, choć tutaj zdecydowanie wybija się wątek średniowieczny, magii jest tyle co kot napłakał. No właśnie - kot! Jest bardzo ważny w tej historii. :) Bardzo dobre narracyjnie, niektórzy mają ten dar opowiadania komiksem, a Gipi niewątpliwie jest w czołówce. Jest jedna rzecz, która mnie zastanawia, dajcie znać czy ktoś przeczytał to podyskutujemy. Bo nie wiem czy dobrze mi się wydaje. A gdybym to napisał, to jeśli mam rację, byłby to bardzo duży spoiler. Macie 1000 nieprzeczytanych komiksów? Wywalone, ten przyjdzie i od razu przeczytacie. Brać, nie zastanawiać się!
Mordę być może masz Ty, chamie grantem od pługa oderwany.

Offline Leyek

Odp: Kultura Gniewu
« Odpowiedź #1029 dnia: So, 16 Październik 2021, 09:20:50 »
Cytuj
Jeszcze jeden komiks ukaże się w październiku z naszym logo na okładce. Poniżej plansza właśnie z niego.

„Najemnik Medox” Marka Bieleckiego i Jacka Dąbały to awanturniczo-przygodowe SF, mogące kojarzyć się ze słynnym „Funky Kovalem”. Akcja, pościgi, pojedynki, kosmiczne pojazdy i atrakcyjne kobiety przyszłości są tu najważniejsze. Komiks przeleżał na dnie szuflady autorów… 30 lat! Wyciągnięty, poddany remasteringowi i redakcji trafia teraz do rąk czytelników, uzupełniając tym samym kawałek historii współczesnego polskiego komiksu.







Cytuj
Medox to najemnik, awanturnik, a od czasu do czasu rządowy agent udaremniający przemyty na wielką skalę, porwania i zamachy stanu. Nie stroni od ryzyka, kobiet i mordobić, a ludzi którym nastąpił na odcisk doprawdy trudno zliczyć. Nic zatem dziwnego, że w większości zakątków galaktyki ma wrogów, którzy najchętniej zobaczyliby go martwego.

Medoxowi nie drga więc nawet powieka, kiedy podczas wyścigu powietrznych bolidów, w którym bierze udział, ktoś próbuje go wyeliminować. Ostatecznie. Nie wie jednak, że to dopiero początek kłopotów i za chwilę zostanie wplątany w kosmiczną aferę, w której do zdobycia jest niewyobrażalne bogactwo. A im większa fortuna do wzięcia, tym bardziej rośnie szansa na stracenie głowy.


EDIT. Poszperałem jeszcze i wychodzi, że scenarzysta to prawdziwy "człowiek renesansu":

Cytuj
Jest współautorem scenariusza do kultowego filmu Młode wilki.

Tworzy też teksty piosenek, np. Mogłaś być w wykonaniu Krzysztofa Cugowskiego (2019).

Debiutował jako pisarz powieścią satyryczno-groteskową Telemaniak. Kolejne książki political-fiction: Zawodowcy, Powrót Szakala i Doradca, wydane zostały jako fikcyjne przekłady pod pseudonimem Jack Oakley.

Pod własnym nazwiskiem opublikował i wznawiał siedem powieści w różnych konwencjach gatunkowych: Telemaniak, Prawo śmierci, Pieszczochy losu, Diabelska przypadłość, Złodziej twarzy, Ryzykowny pomysł i Największa przyjemność świata; także tragifarsę polityczną Mechanizm.

więcej: https://encyklopedia.biolog.pl/index.php?haslo=Specjalna:R%C3%B3%C5%BCnica/64738455
« Ostatnia zmiana: So, 16 Październik 2021, 09:40:06 wysłana przez Leyek »

Offline Leyek

Odp: Kultura Gniewu
« Odpowiedź #1030 dnia: So, 16 Październik 2021, 11:39:30 »
Jest i okładka i więcej szczegółów - premiera 27.10.2021 r.




Cytuj
OBJĘTOŚĆ: 52 strony

FORMAT: A4

OPRAWA: twarda

DRUK: czarno-biały

Okładka taka sobie, widać, że lepiej ta kreska sprawdza się cz-b.

sum41

  • Gość
Odp: Kultura Gniewu
« Odpowiedź #1031 dnia: So, 16 Październik 2021, 11:45:45 »
Czyzby moj pierwszy komiks od nich? :)

Offline Komediant

Odp: Kultura Gniewu
« Odpowiedź #1032 dnia: So, 16 Październik 2021, 13:17:25 »




Okładka taka sobie (...).

No to duży komplement dla tej okładki.
Troche Marilyn w kosmosie mi sie skojarzyło;)

Pimpek

  • Gość
Odp: Kultura Gniewu
« Odpowiedź #1033 dnia: So, 16 Październik 2021, 13:50:57 »
Czyzby moj pierwszy komiks od nich? :)

Faktycznie jest się czym chwalić. Tyle zajebistych tytułów wydanych przez 20 lat, a ty się skusisz dopiero na jakiś kulawy mix Tajfuna z Funky Kovalem.

sum41

  • Gość
Odp: Kultura Gniewu
« Odpowiedź #1034 dnia: So, 16 Październik 2021, 17:04:12 »
Nie gustuje w tym co wydaja wiem ze to dziela ale graficznie zawsze slabo wyglada, tutaj jest bardziej czytelniie choc szalu niema.