Autor Wątek: Krakowski Festiwal Komiksu 2019  (Przeczytany 4545 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline studio_lain

Krakowski Festiwal Komiksu 2019
« dnia: Cz, 07 Marzec 2019, 13:00:10 »


Enrique Fernandez autor Brygady i Opowieści z czasów Cobry będzie gościem Krakowskiego Festiwalu Komiksu, który odbędzie się w dniach 30-31 marca.

« Ostatnia zmiana: Cz, 07 Marzec 2019, 13:18:39 wysłana przez studio_lain »
Plany Studia Lain

Acriborea - marzec
CE - kwiecień/maj
Kroniki barbarzyńców - kwiecień
Shane - maj
Slaine Pogromca Smoków - czerwiec
Tenebres - lipiec
Tales of Telguth - sierpień

Offline wonap

Odp: Krakowski Festiwal Komiksu 2019
« Odpowiedź #1 dnia: Cz, 07 Marzec 2019, 19:36:03 »
To może z ciekawości zapytam co to jest i czy warto zakupić?;)

Offline Takesh

Odp: Krakowski Festiwal Komiksu 2019
« Odpowiedź #2 dnia: Cz, 07 Marzec 2019, 19:38:40 »
Drogie Studio Lain!
Czy Szanowny Gość będzie dwa dni, czy tylko jeden, jaki?
I czy Szanowne Wydawnictwo będzie miało swoje stanowisko z komiksami podczas Festiwalu?
Już nie mogę się doczekać :)

Offline freshmaker

Odp: Krakowski Festiwal Komiksu 2019
« Odpowiedź #3 dnia: Pn, 01 Kwiecień 2019, 08:40:38 »
już po festiwalu - świetna impreza! to dla mnie druga wizyta, porzednim razem byłem 2 lata temu. pierwsze wrażenie, to że impreza się rozrasta - zarówno pod względem ilości atrakcji jak i frekwencji.

fajne miejsce spotkań na pierwszym piętrze - jedyne czego brakowało to rzutnik, żeby trochę wzbogacić prelekcje. dobre rozwiązanie z przeniesieniem giełdy do podziemia, dużo miejsca.

warsztaty komiksowe dla dzieci z rafałem szłapą. czyste złoto.

wystawa dotycząca smerfów - wypadła ok, ale spodziewałem się czegoś więcej niż tylko plansze z historią smerfów.

strefa autografów - całkiem nieźle zorganizowana, były listy odczytywane przez organizatora i regularna kolejka dla spóźnialskich. ogólnie zdobycie rysunku od głównych gwiazd nie było problemem w ciągu trwania całego festiwalu.

z ciekawostek - bedu jest zachwycony krakowem i festiwalem, który bardzo chwalił. porównywał z łodzią, gdzie był mocno oszołomiony i nie podobała mu się organizacja.

jedyne co mnie wkurzyło to jakość wydania brygady ze studia lain. wyklejka jest tak zrobiona, że fernandez miał problem żeby coś porządnie wrysować, do tego wystające nitki itd. mam chyba z 6 różnych albumów studia - wydają fajne komiksy ale jakość wydania pozostawia wiele do zyczenia.

Offline misiokles

Odp: Krakowski Festiwal Komiksu 2019
« Odpowiedź #4 dnia: Pn, 01 Kwiecień 2019, 10:20:17 »
jedyne co mnie wkurzyło to jakość wydania brygady ze studia lain. wyklejka jest tak zrobiona, że fernandez miał problem żeby coś porządnie wrysować, do tego wystające nitki itd. mam chyba z 6 różnych albumów studia - wydają fajne komiksy ale jakość wydania pozostawia wiele do zyczenia.

Mamy nową definicję źle wydanego komiksu - brak miejsca na autografy :)

Offline freshmaker

Odp: Krakowski Festiwal Komiksu 2019
« Odpowiedź #5 dnia: Pn, 01 Kwiecień 2019, 11:39:55 »
miejsce jest ale klejenie jest tak zrobione ze zajmuje z 10% kartki - szyte wnętrze komiksu trzyma sie okładek tylko wtym miejscu.

Itachi

  • Gość
Odp: Krakowski Festiwal Komiksu 2019
« Odpowiedź #6 dnia: Pn, 01 Kwiecień 2019, 17:06:25 »
jedyne co mnie wkurzyło to jakość wydania brygady ze studia lain. wyklejka jest tak zrobiona, że fernandez miał problem żeby coś porządnie wrysować, do tego wystające nitki itd. mam chyba z 6 różnych albumów studia - wydają fajne komiksy ale jakość wydania pozostawia wiele do zyczenia.


Nie zgodzę się, mieli trudne początki kiedy faktycznie jakość wydania była przeciętna. Szczególnie debiutanckie ABC Warriors zostało wykonane po prostu niedobrze. Jednak z czasem było coraz lepiej i teraz odnośnie parametrów i jakości wydania nie ma się do czego przyczepić. Przynajmniej moim zdaniem i zaznaczam, że czekam na 2-3 ostatnie premiery, które niedługo dojadą z Gildii. Ja nie zauważyłem, aby autor miał jakieś problemy z rysowaniem, a byłem chyba 8 w kolejce do niego więc mogłem przed dłuższą chwilę popatrzeć jak pracuje.

Midar

  • Gość
Odp: Krakowski Festiwal Komiksu 2019
« Odpowiedź #7 dnia: Pn, 01 Kwiecień 2019, 17:21:42 »
No, niestety w niedzielę też byłem świadkiem zwrócenia uwagi autora na to głębokie sklejanie. Zwłaszcza jak zobaczył, że na końcu mojej Brygady klejenie nachodzi niemal na rysunki. Komiks do rysowania nie rozkładał się wygodnie, trzeba była zagniatać/zginać (nie wiem jak to nazwać) kartkę.

Itachi

  • Gość
Odp: Krakowski Festiwal Komiksu 2019
« Odpowiedź #8 dnia: Pn, 01 Kwiecień 2019, 17:34:49 »
Ja przed sekundką spojrzałem na swój egzemplarz i też mam sklejenie nachodzące na stronę o którym piszecie. Jeśli autorowi to przeszkadzało to zmienia postać rzeczy, bo w końcu sam doskonale wie jak to powinno wyglądać. Osobiście nie widzę w tym nic nadzwyczajnego, bo autorzy zazwyczaj i tak ręką zawsze starają się wyprostować stronę na której dokonują rysunku.

Midar, dużo ludzi w niedzielę oczekiwało w strefie autografów?

Offline freshmaker

Odp: Krakowski Festiwal Komiksu 2019
« Odpowiedź #9 dnia: Pn, 01 Kwiecień 2019, 18:18:58 »
nie trzeba być autorem, wystarczy otworzyć dowolny komiks hc egmontu i porównać.

Itachi

  • Gość
Odp: Krakowski Festiwal Komiksu 2019
« Odpowiedź #10 dnia: Pn, 01 Kwiecień 2019, 18:42:19 »
Miejsce o którym mowa nie wpływa w żaden sposób na odbiór, lekturę czy przyjemność z czytania. Chyba, że we wnętrzu strony schodzące do środka mają ucięte fragmenty kadrów (u mnie tego nie ma). Także raczej nikomu to nie przeszkadza, autor ma inną rolę i wykorzystuje ten fragment. Także dla mnie ta opinia jest decydująca.

Offline freshmaker

Odp: Krakowski Festiwal Komiksu 2019
« Odpowiedź #11 dnia: Pn, 01 Kwiecień 2019, 19:04:33 »
tak ale ma wpływ ze komiks trzeszczy jak go otwierasz a z miejsca szycia stron wystają nitki. ta wysoko wklejona wyklejka tez jest irytująca przy samym otwieraniu komiksu, wiec nie zaklinaj rzeczywistości.

fajnie ze te komiksy się wogole ukazują, ale jakość wydania - półprodukt.

Itachi

  • Gość
Odp: Krakowski Festiwal Komiksu 2019
« Odpowiedź #12 dnia: Pn, 01 Kwiecień 2019, 19:08:36 »
Surowa opinia. Ale nie ma co robić offtopu ;) Każdy ma prawo do swojego zdania.

Midar

  • Gość
Odp: Krakowski Festiwal Komiksu 2019
« Odpowiedź #13 dnia: Pn, 01 Kwiecień 2019, 19:58:00 »
Midar, dużo ludzi w niedzielę oczekiwało w strefie autografów?
Trochę było, ale chyba wszyscy się dostali. Fernandez przedłużył rysowanie. Najdłużej ludzie stali po smerfy. Lista też była, ale bez wpisanych przed rozpoczęciem osób. Ja wziąłem „żelazny” zestaw, czyli Fernandez, Dumont i Diaz. Dodatkowo zdobyłem 9 rysunków w KKK (okładka B) i piękny rysunek do Blera.

Offline freshmaker

Odp: Krakowski Festiwal Komiksu 2019
« Odpowiedź #14 dnia: Pn, 01 Kwiecień 2019, 20:13:34 »
miguel diaz mówił że we francji ma w kolejce po rysunki głównie dzieci a w polsce 30to latków z brodami:)