Autor Wątek: Konkurs – Z jakiego komiksu jest ten kadr? Komentarze, opinie, pytania.  (Przeczytany 278455 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Jaxx

Odp: Konkurs – Z jakiego komiksu jest ten kadr? Komentarze, opinie, pytania.
« Odpowiedź #600 dnia: So, 10 Październik 2020, 10:56:19 »
Mimo iż nie biorę bezposrednio udziału w zabawie (moja wiedza jest zbyt skromna) to przegladam temat za kazdym razem gdy pojawi sie nowy post. Jeden z lepszych tematów na forum. NIe wiem kto zapodał pomysł ale zabawa przednia.

Ta zabawa ma już pewnie ponad dekadę. Wywodzi się jeszcze z forum Gildii. Udało mi się kiedyś kilka razy ją wygrać, ale pociąg z wiedzą już dawno mi odjechał i jak widzę jaką pamięć mają nowi gracze, to nawet nie próbuję podskoczyć. :D

W tej grze wiedza i oczytanie komiksów oczywiście dają sporą przewagę. Ale można śmiało grać bez niej - czego jestem najlepszym przykładem. Nie mam jakieś kolosalnej wiedzy, ani też nie przeczytałem nawet 10% tego, co większość użytkowników tego forum. A mimo to jakoś mi się udaje skutecznie grać i czerpać z tego niemałą przyjemność :) We wcześniejszej edycji na 20 odgadniętych przeze mnie pozycji, faktycznie przeczytanych miałem tylko... 1 (!). Około 10-12 miałem na półce/kupce wstydu i znalazłem dane kadry wertując biblioteczkę. Pozostałych nawet nie miałem w rękach i natrafiałem na właściwą odpowiedź w mniej bądź bardziej detektywistyczny sposób. Więc da się grać bez wiedzy i oczytania :)

Zatem grajcie, bo im nas więcej tym lepsza zabawa i szansa na poznanie komiksów, po które normalnie moglibyśmy w ogóle nie sięgnąć.

Offline Mruk

Odp: Konkurs – Z jakiego komiksu jest ten kadr? Komentarze, opinie, pytania.
« Odpowiedź #601 dnia: So, 10 Październik 2020, 21:06:44 »
W tej grze wiedza i oczytanie komiksów oczywiście dają sporą przewagę. Ale można śmiało grać bez niej

Ja to czasem mam wrażenie, że najwięcej punktów zgarnia nie ten, kto zna najwięcej komiksów, tylko ten kto zgadnie kiedy zostanie zadana zagadka i odpowie przed innymi.
« Ostatnia zmiana: So, 10 Październik 2020, 23:04:57 wysłana przez Mruk »

Offline szulig

Odp: Konkurs – Z jakiego komiksu jest ten kadr? Komentarze, opinie, pytania.
« Odpowiedź #602 dnia: So, 10 Październik 2020, 21:11:53 »
Dodatkowym plusem tej zabawy jest to że można "poznać" nowe tytuły. Wystarczy ze kadr mi wpadnie w oko i zaczynam wertować cos na temat danego tytułu, oczywiście jak już ktoś poda prawidłową odpowiedz. Takze zapodawajcie nowe ramki i odgadujcie jak najszybciej

Offline muaddib

Odp: Konkurs – Z jakiego komiksu jest ten kadr? Komentarze, opinie, pytania.
« Odpowiedź #603 dnia: So, 17 Październik 2020, 16:35:44 »
Jakby co, to kadr już mam.

Była zagadka, była odpowiedź - ja bym leciał dalej z konkursem, a to czy do regulaminu dopiszemy "...lub czasopisma" czy uznamy, że to czasopismem nie było to bym przedyskutował w tym temacie.

Online vision2001

Odp: Konkurs – Z jakiego komiksu jest ten kadr? Komentarze, opinie, pytania.
« Odpowiedź #604 dnia: Nd, 18 Październik 2020, 13:57:54 »



Mistrzowie Komiksu - Exclusive - 5 - Josel, 19 kwietnia 1943

Wystarczyłoby mi napisać: Josel, 19 kwietnia 1943. ale jakoś tak z rozpędu...

Ciekawe czy roble mi uzna...

Offline Pawelek

Odp: Konkurs – Z jakiego komiksu jest ten kadr? Komentarze, opinie, pytania.
« Odpowiedź #605 dnia: Wt, 20 Październik 2020, 12:52:49 »
Trylogia Nikopola - 3 - Zimny równik

To nie jest poprawna odpowiedź.
Może by tak uściślić czy jeżeli kadr znajduje się w dwóch różnych wydaniach tego samego komiksu to podanie jednego z nich jest liczone jako poprawne czy trzeba konkretnie strzelić jeszcze czy to jedna z części trzytomowego wydania czy integral.

Kadr znalazłem w podanym przeze mnie komiksie. No i przed podpowiedzią odpowiedź byłaby poprawna a po już nie? Coś tu nie gra.
« Ostatnia zmiana: Wt, 20 Październik 2020, 13:05:01 wysłana przez Pawelek »

Online Leyek

Odp: Konkurs – Z jakiego komiksu jest ten kadr? Komentarze, opinie, pytania.
« Odpowiedź #606 dnia: Wt, 20 Październik 2020, 13:03:02 »
Może by tak uściślić czy jeżeli kadr znajduje się w dwóch różnych wydaniach tego samego komiksu to podanie jednego z nich jest liczone jako poprawne czy trzeba konkretnie strzelić jeszcze czy to jedna z części trzytomowego wydania czy integral.
Kadr znalazłem w podanym przeze mnie komiksie.

Tak zawsze było. Nieważne jakie wydanie. Tyle że nie zawsze zadający musi wiedzeić że były inne wydania. Trzeba na spokojnie wyjaśnić sytuację i tyle :)

EDIT. Domyślam się, że kadr z podpowiedzią jest z innego albumu w zbiorczym, ale to już bez znaczenia, bo zgadujemy pierwszy kadr, podpowiedź przecież może być zupełnie z innej bajki.
« Ostatnia zmiana: Wt, 20 Październik 2020, 13:10:25 wysłana przez Leyek »

Offline Jaxx

Odp: Konkurs – Z jakiego komiksu jest ten kadr? Komentarze, opinie, pytania.
« Odpowiedź #607 dnia: Wt, 20 Październik 2020, 13:16:16 »
"Trylogia Nikopola - 3 - Zimny równik" ma wydanie albumowe i jeżeli pierwszy kadr pochodzi z tego komiksu, to odpowiedź jest poprawna. Jeżeli drugi kadr również pochodzi z tego albumu, to tak samo - odpowiedź jest poprawna.

Jeżeli natomiast drugi kadr pochodzi z innej części, tj. nie z Zimnego Równika, a np. z "Kobiety pułapki", to wówczas poprawną odpowiedzią staje się "Trylogia Nikopola - Targi nieśmiertelnych, Kobieta pułapka, Zimny równik" jako integral. Kwestia podejścia. 

Ponieważ jako jedyny znalazłeś właściwy kadr po kilkunastu godzinach, kiedy nikt nawet nie próbował strzelić tytułem, to moim zdaniem punkt należałoby Ci uznać. Ale to już decyzja srogina i Torangi.


Offline srogin

Odp: Konkurs – Z jakiego komiksu jest ten kadr? Komentarze, opinie, pytania.
« Odpowiedź #608 dnia: Wt, 20 Październik 2020, 13:21:29 »
Może by tak uściślić czy jeżeli kadr znajduje się w dwóch różnych wydaniach tego samego komiksu to podanie jednego z nich jest liczone jako poprawne czy trzeba konkretnie strzelić jeszcze czy to jedna z części trzytomowego wydania czy integral.

Kadr znalazłem w podanym przeze mnie komiksie. No i przed podpowiedzią odpowiedź byłaby poprawna a po już nie? Coś tu nie gra.

Pawelek, możesz teraz udzielić poprawnej odpowiedzi.

Online Leyek

Odp: Konkurs – Z jakiego komiksu jest ten kadr? Komentarze, opinie, pytania.
« Odpowiedź #609 dnia: Wt, 20 Październik 2020, 13:22:05 »
Jeżeli natomiast drugi kadr pochodzi z innej części, tj. nie z Zimnego Równika, a np. z "Kobiety pułapki", to wówczas poprawną odpowiedzią staje się "Trylogia Nikopola - Targi nieśmiertelnych, Kobieta pułapka, Zimny równik" jako integral. Kwestia podejścia. 

Nie zgodzę się, tak jak wyżej napisałem, nigdzie nie jest powiedziane, że podpowiedź musi być z tego samego albumu. Niektórzy przecież wrzucają zdjęcia, filmiki itd. Na tej samej zasadzie można wrzucić kadr z innego komiksu tego samego twórcy. Zgadujemy kadr, podpowiedź to już tylko dobra wola zadającego.

Offline srogin

Odp: Konkurs – Z jakiego komiksu jest ten kadr? Komentarze, opinie, pytania.
« Odpowiedź #610 dnia: Wt, 20 Październik 2020, 13:23:34 »
Nie zgodzę się, tak jak wyżej napisałem, nigdzie nie jest powiedziane, że podpowiedź musi być z tego samego albumu. Niektórzy przecież wrzucają zdjęcia, filmiki itd. Na tej samej zasadzie można wrzucić kadr z innego komiksu tego samego twórcy. Zgadujemy kadr, podpowiedź to już tylko dobra wola zadającego.

Masz rację. W każdym razie problem chyba już rozwiązany?

Offline Pawelek

Odp: Konkurs – Z jakiego komiksu jest ten kadr? Komentarze, opinie, pytania.
« Odpowiedź #611 dnia: Wt, 20 Październik 2020, 13:24:25 »
Dzięki Srogin :) chyba najsprytniejsze posunięcie moderacyjne jakie można było zrobić ;)

Offline Jaxx

Odp: Konkurs – Z jakiego komiksu jest ten kadr? Komentarze, opinie, pytania.
« Odpowiedź #612 dnia: Wt, 20 Październik 2020, 13:39:08 »
Nie zgodzę się, tak jak wyżej napisałem, nigdzie nie jest powiedziane, że podpowiedź musi być z tego samego albumu. Niektórzy przecież wrzucają zdjęcia, filmiki itd. Na tej samej zasadzie można wrzucić kadr z innego komiksu tego samego twórcy. Zgadujemy kadr, podpowiedź to już tylko dobra wola zadającego.

Tak, tylko że Toranga napisał wyraźnie, to podpowiedź to drugi kadr z tego samego komiksu. Ale jak widać, już nieistotne :)

Offline Lyricstof

Odp: Konkurs – Z jakiego komiksu jest ten kadr? Komentarze, opinie, pytania.
« Odpowiedź #613 dnia: Nd, 08 Listopad 2020, 15:49:08 »
A idź mi Panie z tym konkursem!
Ok. Już idę. A nie sorry nie mogę.

Rękawy z drugiego kadru wyglądały na rękawy mundurów Mysiej Policji i w niedzielny poranek zamiast kulturalnie czytać sobie jakąś pozycję z Himalajów wstydu, przekopywałem się przez 22 tomy Baśni, aby to znaleźć.  :) A to była ślepa uliczka.
Tutaj tak bywa często, ale nie zawsze się chce. Czasami nieodpuszczenie jakieś zagadki popłaca. Czasami zniechęca.  ;)

Zdecydowanie moja najtrudniejsza zagadka. Muszę iść na jakiś odwyk...
W tej edycji moją najtrudniejszą by Spell, czyli Ostatni przystanek. Wczoraj mogłem sobie pozwolić na dłuższe szukanie. Ale to, że jest to komiks różnorodny rysunkowo, nie pomogło w szukaniu. Odgadłem dzięki podpowiedzi nr 2, tam kreska przypominała tę z Wszechksięgi i tego się uczepiłem. Coś za coś. Pochłonęło to sporo czasu. Co do odwyku, ja na razie się nie wybieram.  ;D Ale każdy uzależniony podobno tak mówi.  ???

A tak swoją drogą ciekawe jakie są każdego z nas, najtrudniejsze i najłatwiejsze zagadki.
Greed is leaking like water. On your way. Hidden lurks lust.

Offline Jaxx

Odp: Konkurs – Z jakiego komiksu jest ten kadr? Komentarze, opinie, pytania.
« Odpowiedź #614 dnia: Nd, 08 Listopad 2020, 16:17:24 »
Ok. Już idę. A nie sorry nie mogę.

Nie, no luz, to nie było do Ciebie, tylko do mnie samego :) Po pierwszym kadrze miałem pewność, że to jakiś Loveless (zaczynał się w podobnych klimatach), ale przeszukałem i nic. Potem poleciałem po innych westernach - Sykes, WEST, Comanche (chociaż tu bardzo pobieżnie, bo to nie styl Hermanna), Undertakery. Żona zaś przeszukiwała Bouncery, bo też się wciągnęła :) A rano byłem pewien, że to Baśnie... ech, strasznie dużo czasu pochłania ten konkurs. Po podpowiedzi rebusowej chciałem odpuścić, nie miałem początkowo pojęcia jak to połączyć (Górska Spirala? Krzyżowe DNA?) i dopiero po jakimś czasie trafiło mnie, że to Cross i Gen :) Dobrze, że nie wydali za dużo w Polsce (a i sam też myślałem, czy by nie wrzucić czegoś z Wyprawy). Finalnie nie odpuściłem i tym razem się opłaciło.

Ale trzeba przyznać, że jeżeli gra się aktywnie, to konkurs potrafi mocno wyczerpać. U mnie często jest tak, że jak szukam i nie mogę znaleźć, to zdarza mi się zrezygnować. Ale kiedy po czasie sprawdzam wątek i widzę brak odpowiedzi, to znowu ruszam na poszukiwania, bo widzę, że szansa na odgadniecie nadal jest :) I chyba na przyszłość muszę wprowadzić sobie jakąś zasadę w stylu odpuszczenia, jeżeli nie znajdę odpowiedzi po max. 30 minutach. Wolny czas mimo wszystko wolałbym przeznaczyć na czytanie... ;)