Autor Wątek: Konkurs – Z jakiego komiksu jest ten kadr? Komentarze, opinie, pytania.  (Przeczytany 281323 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Offline Jaxx

Odp: Konkurs – Z jakiego komiksu jest ten kadr? Komentarze, opinie, pytania.
« Odpowiedź #555 dnia: So, 04 Lipiec 2020, 10:28:21 »
Pierwszy kadr to zagadka, pozostałe to już podpowiedzi w różnej formie - chociażby tak często wrzucanych tu filmików, które z kadrami komiksu nie mają nic wspólnego. Stopka redakcyjna to podpowiedź, która ma już dać prostą odpowiedź, o jaki komiks chodzi, skoro nikt nie może zgadnąć, nawet po fragmencie okładki. Trud minimalny, bo wystarczy Google i gra sprowadza się do "kto pierwszy", ale chodzi o to, by już dłużej nie blokować konkursu.

To miłej dalszej zabawy.

Daj spokój, nie ma co się obrażać. Przecież to tylko zabawa.
« Ostatnia zmiana: So, 04 Lipiec 2020, 10:33:05 wysłana przez Jaxx »

Offline Leyek

Odp: Konkurs – Z jakiego komiksu jest ten kadr? Komentarze, opinie, pytania.
« Odpowiedź #556 dnia: So, 04 Lipiec 2020, 11:03:11 »
Jako, że biorę udział w tej edycji z doskoku, hobbystycznie mogę napisać w miarę obiektywnie w kontekście ostatniej zagadki (ale i wcześniejszych jak np. Projekt związek czy komiks-dodatek do Przekroju), że dawanie takich zagadek jest zgodne z regulaminem, ale wg mnie jakieś takie nie fair wobec współgraczy. Szczególnie jeszcze jak kadr jest mocno ogólny, w żaden sposób niecharakterystyczny. Traci się czas na szukanie, myślenie a najczęściej bez podpowiedzi i tak nie ma żadnej szansy na zgadnięcie. Osobny konkurs proponowany dla takich ciekawostek jest naprawdę dobrym pomysłem. Regulaminem trudno to opisać, ale uważam, że zdroworozsądkowo powinny być wrzucane komiksy tak z 20-30 lat wstecz (im dalej tym mniej niszowe) plus jakieś starsze, znane klasyki. Wtedy konkurs szedłby sprawniej.

BTW. Nakład tych Rycerzy robi wrażenie.

Offline vision2001

Odp: Konkurs – Z jakiego komiksu jest ten kadr? Komentarze, opinie, pytania.
« Odpowiedź #557 dnia: So, 04 Lipiec 2020, 11:10:41 »
No jakoś srogin nie miał problemu z odgadnięciem mojej zagadki bez podpowiedzi ;)

Motyl

  • Gość
Odp: Konkurs – Z jakiego komiksu jest ten kadr? Komentarze, opinie, pytania.
« Odpowiedź #558 dnia: So, 04 Lipiec 2020, 11:29:51 »
No jakoś srogin nie miał problemu z odgadnięciem mojej zagadki bez podpowiedzi ;)

Może czytał komiks, ja nie czytałem. Fajnie, że nie miał problemu, przy zagadce z kolorowym kadrem typował czarno-biały komiks, więc wiesz :) Każdy ma własne problemy ;)

Offline Leyek

Odp: Konkurs – Z jakiego komiksu jest ten kadr? Komentarze, opinie, pytania.
« Odpowiedź #559 dnia: So, 04 Lipiec 2020, 11:30:07 »
Pisałem z pozycji gracza, który nie jest wspomagany cyber-okiem ;)

Offline Lyricstof

Odp: Konkurs – Z jakiego komiksu jest ten kadr? Komentarze, opinie, pytania.
« Odpowiedź #560 dnia: So, 04 Lipiec 2020, 11:50:50 »
Pamiętajcie, jest to tylko i wyłącznie zabawa. Dla nas wszystkich. Zabawa ta jest podobnym konkursem, który był na Gildii komiksu swego czasu, tamci pomysłodawcy z tego co pamiętam inspirowali się konkursem z forum filmowego. I chyba fajnie, że to trwa nadal.
Jest to dla mnie wyśmienita rozrywka. Wiadomo, że nie wszystko w regulaminie jest doskonałe, ale też nigdy nie będzie dla każdego.
Główny głos w zaliczeniu zagadki ma zadający. Jeżeli są wątpliwości rozstrzyga moderator.
Nie zawsze da się zareagować na czas. Ale przy tej ostatnie sytuacji, rzeczywiście zgodziłem się decyzją  zadającego pytanie.

Dla mnie osobiście ten konkurs jest miłym urozmaiceniem innych dyskusji na forum. I niech tak zostanie.

Wiele osób śledzi nasze zmagania, a nie uczestniczy w konkursie.

Każdy z nas może brać udział. Zapraszam wszystkich.
Greed is leaking like water. On your way. Hidden lurks lust.

Offline l_z_l

Odp: Konkurs – Z jakiego komiksu jest ten kadr? Komentarze, opinie, pytania.
« Odpowiedź #561 dnia: So, 04 Lipiec 2020, 12:59:10 »
No i należy pamiętać, że każdego może bawić co innego. Jednego zgadywanie, innego wrzucanie trudnych zagadek a jeszcze innego dziwnych podpowiedzi.

Należy też pamiętać, że czasami każdy może mieć gorszy dzień, mniej czasu, śpieszyć lub zwyczajnie nasze poczucia humoru/ironi/podejścia do życia mogą być nie kompatybilne.


... a czasem dziwne strzały mogą wynikać z tego, że ekrany komórek są bardzo małe i czasem nie sposób dojrzeć wszystkich szczegółów.

 :)

Offline LordDisneyland

Odp: Konkurs – Z jakiego komiksu jest ten kadr? Komentarze, opinie, pytania.
« Odpowiedź #562 dnia: Nd, 05 Lipiec 2020, 02:54:32 »
Mam pytanie odnośnie ,,Burrita" :) - czy ten komiks cały jest utrzymany w podobnym stylu, tj szereg grepsów?

,, - Eeeeech.''

Motyl

  • Gość
Odp: Konkurs – Z jakiego komiksu jest ten kadr? Komentarze, opinie, pytania.
« Odpowiedź #563 dnia: Nd, 05 Lipiec 2020, 12:36:28 »
Mam pytanie odnośnie ,,Burrita" :) - czy ten komiks cały jest utrzymany w podobnym stylu, tj szereg grepsów?

Możesz sam ocenić :), tutaj masz dziesięć pierwszych plansz - https://paradoks.net.pl/read/1759-detektyw-burrit-odc-1-10 

Offline LordDisneyland

Odp: Konkurs – Z jakiego komiksu jest ten kadr? Komentarze, opinie, pytania.
« Odpowiedź #564 dnia: Nd, 05 Lipiec 2020, 15:49:29 »
Dzięki, Motylu.

@Vision2001 - mam pytanie, piszesz o swoich zbiorach Similaka. Co widzisz w tych komiksach? 
Bardzo mnie to intryguje, rad bym jakieś plusy twórczości Similaka poznać...Pytam szczerze i bez złośliwości. Ja po prostu cały się jeżę, jak widzę te rysunki, a tekst zazwyczaj jeszcze bardziej przygnębia i irytuje. Nie dostrzegam zalet.
,, - Eeeeech.''

Offline l_z_l

Odp: Konkurs – Z jakiego komiksu jest ten kadr? Komentarze, opinie, pytania.
« Odpowiedź #565 dnia: Nd, 05 Lipiec 2020, 17:05:04 »
Podpowiedź #2:



Straszliwą złośliwością jest wrzucanie takich zagadek tuż po zakończeniu mojego udziału w konkursie.  ::) ;) ;D


Motyl

  • Gość
Odp: Konkurs – Z jakiego komiksu jest ten kadr? Komentarze, opinie, pytania.
« Odpowiedź #566 dnia: Nd, 05 Lipiec 2020, 17:38:51 »
Pisz, zdobędziesz 21 pkt ;) Nikt się nie kwapi z odpowiedzią :)

Offline stachel

Odp: Konkurs – Z jakiego komiksu jest ten kadr? Komentarze, opinie, pytania.
« Odpowiedź #567 dnia: Nd, 05 Lipiec 2020, 18:25:21 »
Ja już strzelam na oślep, bo nikt się nie kwapi podać dobrej odpowiedzi :/

Motyl

  • Gość
Odp: Konkurs – Z jakiego komiksu jest ten kadr? Komentarze, opinie, pytania.
« Odpowiedź #568 dnia: Nd, 05 Lipiec 2020, 18:56:46 »
Dobra, to ja też coś zapodam :)

Offline l_z_l

Odp: Konkurs – Z jakiego komiksu jest ten kadr? Komentarze, opinie, pytania.
« Odpowiedź #569 dnia: Pn, 06 Lipiec 2020, 06:03:29 »
Nie, nie i jeszcze kilka razy nie... ISBN podać?
[Data wydania:6 październik 2013]
Jak w ciągu 12 h nie będzie odpowiedzi poprawnej to zadaję kolejną zagadkę. (i l_z_l poda Wam odpowiedź)
Ehh ... trzymałem ten komiks na jakąś specjalna okazję .  :'( ;)

A sam albumik nie miał chyba zbyt dużego nakładu (pewnie 200 sztuk to maks) więc moim zdaniem w takim wypadku najlepsze na podpowiedź są obrazkowe kalambury. Poprzednie tego typu podpowiedzi fajnie Ci vision wychodziły.  ;) :)
.