Autor Wątek: Konkurs – Z jakiego komiksu jest ten kadr? Komentarze, opinie, pytania.  (Przeczytany 281213 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

ramirez82

  • Gość
Odp: Konkurs – Z jakiego komiksu jest ten kadr? Komentarze, opinie, pytania.
« Odpowiedź #315 dnia: Wt, 02 Czerwiec 2020, 08:55:25 »
A co do komentarzy i opinii: czy konieczność dobicia do 20 pkt przez całe podium naprawdę ma sens?
Efekt jest taki, że niektórzy się nudzą.

Niby tak.

Ale jak teraz patrzę na wyniki pierwszej edycji, czołówka:

Cytuj
20 pkt - srogin
13 pkt - vision2001
11 pkt - ramirez82
7 pkt - Lyricstof
6 pkt - marcing

W sumie, zanim kolejnych dwóch graczy dobiłoby do 20-stki, to jeszcze wiele mogło się zmienić, prawda?

Gra trwa dużo dłużej, kiedy trzech zwycięzców musi zdobyć 20-ścia punktów, ale jest sprawiedliwiej, nie?

Offline death_bird

Odp: Konkurs – Z jakiego komiksu jest ten kadr? Komentarze, opinie, pytania.
« Odpowiedź #316 dnia: Wt, 02 Czerwiec 2020, 09:19:46 »
No i teraz jest kwestia jak traktować ten konkurs: jak mecz piłkarski, czyli na zasadzie, że ile się strzeli w określonym czasie (w tym wypadku "w ciągu" 20 pkt) tyle wpadło. I koniec. Czy jak wyścig kolarski gdzie nie liczy się czas tylko to ilu zawodników ma dojechać.
Wydaje mi się, że pierwsza opcja oferuje więcej emocji.
"Właśnie załatwiliśmy Avengers i to bez kiwnięcia palcem".

Offline muaddib

Odp: Konkurs – Z jakiego komiksu jest ten kadr? Komentarze, opinie, pytania.
« Odpowiedź #317 dnia: Wt, 02 Czerwiec 2020, 09:34:37 »
No i teraz jest kwestia jak traktować ten konkurs: jak mecz piłkarski, czyli na zasadzie, że ile się strzeli w określonym czasie (w tym wypadku "w ciągu" 20 pkt) tyle wpadło. I koniec. Czy jak wyścig kolarski gdzie nie liczy się czas tylko to ilu zawodników ma dojechać.
Wydaje mi się, że pierwsza opcja oferuje więcej emocji.

Można zrobić też coś pomiędzy - 1 miejsce 20pkt, drugie  min 18 pkt, trzecie min 16 pkt. Pytanie ile „powinna” trwać edycja i czy na przykład nie ograniczyć jej czasowo? Chyba wszystkie opcje są dobre i sprawiedliwe :)

ramirez82

  • Gość
Odp: Konkurs – Z jakiego komiksu jest ten kadr? Komentarze, opinie, pytania.
« Odpowiedź #318 dnia: Wt, 02 Czerwiec 2020, 09:45:28 »
Pytanie ile „powinna” trwać edycja i czy na przykład nie ograniczyć jej czasowo?

Nie byłby to zły pomysł, ograniczyć zabawę czasowo. Właściwie pierwsza edycja była ograniczono czasowo - dopóki pierwszy gracz nie zdobędzie 20-stu punktów, więc już sam nie wiem, która wersja lepiej się sprawdziła...

Offline death_bird

Odp: Konkurs – Z jakiego komiksu jest ten kadr? Komentarze, opinie, pytania.
« Odpowiedź #319 dnia: Wt, 02 Czerwiec 2020, 12:36:38 »
Chodzi mi o to żeby jak najdłużej utrzymać zainteresowanie/aktywny udział jak największej części "peletonu". A w sytuacji gdy powstaje czołówka i owa czołówka od pewnego momentu rozgrywa mecz między sobą przez miesiąc (zamiast np dwóch tygodni) to siłą rzeczy dolna część drabinki odpuszcza. Stąd wydaje mi się, że zwiększenie intensywności rundy byłoby dobrym ruchem. Im krótszy etap tym teoretycznie mniej rozciągnięty peleton.
Poza tym żadna zmiana nie musi być dana raz na zawsze. Wydaje mi się, że warto poeksperymentować.
"Właśnie załatwiliśmy Avengers i to bez kiwnięcia palcem".

Offline Leyek

Odp: Konkurs – Z jakiego komiksu jest ten kadr? Komentarze, opinie, pytania.
« Odpowiedź #320 dnia: Wt, 02 Czerwiec 2020, 13:49:44 »
Można też spróbować ograniczyć zabawę do puli np. 120 czy 150 zagadek. Bo przy czasowym limicie, ktoś może celowo przeciągać :) Tyle, że wtedy srogin zdobędzie 70-80 pkt i zostanie do rozdysponowania dla reszty jak dobrze pójdzie połowa punktów ;)

W moim odczuciu po zakończeniu udziału przez czołową trójkę było i łatwiej i trudniej.
Łatwiej, bo chłopaki nie załatwiali już zagadki w parę minut, nie było już sytuacji, że w 2-3 h z odcięciem od neta przeleciało np. 5 zagadek. Paradoksalnie było to równocześnie utrudnieniem, bo siadło tempo, mało było odpowiedzi, dłużej były zagadki rozwiązywane, dłużej czekało się na przebicie odp. czy na wrzucenie nowej zagadki.

Pośrednim rozwiązaniem mogłoby ew. być, że Ci co przekroczą 20 pkt. dalej mogą grać (choć już bez zmiany pozycjami między sobą).

ramirez82

  • Gość
Odp: Konkurs – Z jakiego komiksu jest ten kadr? Komentarze, opinie, pytania.
« Odpowiedź #321 dnia: Wt, 02 Czerwiec 2020, 13:51:08 »
Pośrednim rozwiązaniem mogłoby ew. być, że Ci co przekroczą 20 pkt. dalej mogą grać (choć już bez zmiany pozycjami między sobą).

Ale to jeszcze bardziej wydłuży grę 8)

Offline Leyek

Odp: Konkurs – Z jakiego komiksu jest ten kadr? Komentarze, opinie, pytania.
« Odpowiedź #322 dnia: Wt, 02 Czerwiec 2020, 13:59:14 »
Ale w dobrym towarzystwie, a wtedy czas szybciej mija ;)

Offline death_bird

Odp: Konkurs – Z jakiego komiksu jest ten kadr? Komentarze, opinie, pytania.
« Odpowiedź #323 dnia: Wt, 02 Czerwiec 2020, 13:59:34 »
Ja to widzę w ten sposób, że ktoś (czyt. srogin  ;D) dobija do 20 pkt i runda się kończy. Najwyżej jeżeli na poziomie podium jest jakiś remis to wtedy gramy dopóki któryś z graczy z tą samą liczbą punktów nie uciuła dodatkowego oczka.

P.S. Nie jestem teraz pewien czy dobrze pamiętam (w tekście regulaminu tego nie widzę), ale biorąc pod uwagę, że w jednej rundzie nie można zadać dwóch zagadek z jednej serii (dobrze kojarzę?) to dłuższe rundy powodują, że zaczyna się już ostre kombinowanie, bo ktoś zarzuci kadrem z Thorgala i 36 tomów jest w danym momencie "spalone". No i przy wydłużonej rundzie idzie zapomnieć co już było wrzucone i czego należy unikać.
"Właśnie załatwiliśmy Avengers i to bez kiwnięcia palcem".

Offline l_z_l

Odp: Konkurs – Z jakiego komiksu jest ten kadr? Komentarze, opinie, pytania.
« Odpowiedź #324 dnia: Wt, 02 Czerwiec 2020, 16:41:03 »
Można zrobić też coś pomiędzy - 1 miejsce 20pkt, drugie  min 18 pkt, trzecie min 16 pkt. Pytanie ile „powinna” trwać edycja i czy na przykład nie ograniczyć jej czasowo? Chyba wszystkie opcje są dobre i sprawiedliwe :)
To jest jakieś rozwiązanie plus jakiś dodatkowe ograniczenia czasowe lub w postaci
puli np. 120 czy 150 zagadek. Bo przy czasowym limicie, ktoś może celowo przeciągać :) Tyle, że wtedy srogin zdobędzie 70-80 pkt i zostanie do rozdysponowania dla reszty jak dobrze pójdzie połowa punktów ;)
... czyli np gramy do 20/18/17 punków i 120 zagadek.

Inna sprawą pozostaje sprawa prostoty i funkcjonalności regulaminu.

Poza tym nie wiem jak u Was ale u mnie "kwarantanna" zrobiła swoje a teraz wraz z powrotem "nowej normalności" będzie trudniej.  ;)



Tak mi się przypomniało: czy należało by dodac do regulaminu jak na potrzeby naszego konkursu definiujemy antologie ?

ramirez82

  • Gość
Odp: Konkurs – Z jakiego komiksu jest ten kadr? Komentarze, opinie, pytania.
« Odpowiedź #325 dnia: Wt, 02 Czerwiec 2020, 16:44:05 »
Poza tym nie wiem jak u Was ale u mnie "kwarantanna" zrobiła swoje a teraz wraz z powrotem "nowej normalności" będzie trudniej.  ;)

Kurczę... no szkoda... współczuję, że będziesz miał trudniej, ale jakoś to przeżyję 8)

Offline Lyricstof

Odp: Konkurs – Z jakiego komiksu jest ten kadr? Komentarze, opinie, pytania.
« Odpowiedź #326 dnia: Wt, 02 Czerwiec 2020, 16:59:02 »
Ja to widzę w ten sposób, że ktoś (czyt. srogin  ;D) dobija do 20 pkt i runda się kończy.
No to byśmy mieli pewnie 4 albo 5 edycje konkursu za sobą. 
Zobaczymy jak to będzie dalej.

Przypomnę:
Tytuły komiksowych nagród od wydawnictwa Scream Comics dla tej edycji konkursu:
- Wika i gniew Oberona
- Blackwood
- First Moon

Nagrody ufundowane przez administrację komikspec.pl
Flash - 4 - Cofnąć czas
Deadpool - Classic, tom 1
Odrodzenie - Batman: Noc Ludzi Potworów

Trzej zwycięzcy otrzymują po dwa komiksy - jeden z 1 puli i jeden z drugiej puli. Pierwszeństwo wyboru według kolejności miejsc na podium.

Z mojej strony chciałem podziękować wydawnictwu Scream Comics za ufundowanie nagród.
Również dla Mateusza za ufundowanie nagród od administracji forum komikspec.pl


Greed is leaking like water. On your way. Hidden lurks lust.

ramirez82

  • Gość
Odp: Konkurs – Z jakiego komiksu jest ten kadr? Komentarze, opinie, pytania.
« Odpowiedź #327 dnia: Wt, 02 Czerwiec 2020, 17:00:19 »
Z mojej strony chciałem podziękować wydawnictwu Scream Comics za ufundowanie nagród.
Również dla Mateusza za ufundowanie nagród od administracji forum komikspec.pl

I my też dziękujemy!

Offline muaddib

Odp: Konkurs – Z jakiego komiksu jest ten kadr? Komentarze, opinie, pytania.
« Odpowiedź #328 dnia: Wt, 02 Czerwiec 2020, 17:02:12 »
Z mojej strony chciałem podziękować wydawnictwu Scream Comics za ufundowanie nagród.
Również dla Mateusza za ufundowanie nagród od administracji forum komikspec.pl
I my też dziękujemy!
I my też!

Offline muaddib

Odp: Konkurs – Z jakiego komiksu jest ten kadr? Komentarze, opinie, pytania.
« Odpowiedź #329 dnia: Pt, 05 Czerwiec 2020, 12:04:22 »
Nagrody już do mnie dotarły :) Dzięki!