Autor Wątek: Konkurs – Z jakiego komiksu jest ten kadr? Komentarze, opinie, pytania.  (Przeczytany 278435 razy)

0 użytkowników i 3 Gości przegląda ten wątek.

Offline LordDisneyland

Odp: Konkurs – Z jakiego komiksu jest ten kadr? Komentarze, opinie, pytania.
« Odpowiedź #30 dnia: Śr, 18 Marzec 2020, 13:35:41 »
Dzięki, więc ziny odpadają.
,, - Eeeeech.''

Offline death_bird

Odp: Konkurs – Z jakiego komiksu jest ten kadr? Komentarze, opinie, pytania.
« Odpowiedź #31 dnia: Pt, 20 Marzec 2020, 14:29:45 »
Mam problem logiczny z pkt. 11 regulaminu:
żeby otrzymać punkt należy łącznie "udzielić prawidłowej odpowiedzi" oraz "zadać zagadkę".

Czyli każde przyznanie punktu odbywa się niejako awansem skoro osoba, która odgadła musi dopiero zadać zagadkę. A co jeśli jej nie zada?
"Właśnie załatwiliśmy Avengers i to bez kiwnięcia palcem".

Offline Deg

Odp: Konkurs – Z jakiego komiksu jest ten kadr? Komentarze, opinie, pytania.
« Odpowiedź #32 dnia: Pt, 20 Marzec 2020, 21:16:44 »
W sumie to wynika z tego, że lista wyników powinna być aktualizowana dopiero po pojawieniu się nowej zagadki. Czyli jak na razie wszyscy gramy niezgodnie z regulaminem. Trzeba to anulować ;)
This is my truth, tell me yours.

ramirez82

  • Gość
Odp: Konkurs – Z jakiego komiksu jest ten kadr? Komentarze, opinie, pytania.
« Odpowiedź #33 dnia: Pt, 20 Marzec 2020, 21:22:04 »
Cytuj
11. Punkt otrzymuje osoba, która udzieli poprawnej odpowiedzi i zada nową zagadkę. Zagadka musi się pojawić w ciągu 12h, w przeciwnym wypadku nową zagadkę zadaje poprzedni użytkownik. Zadający może zrzec się prawa wstawienia kadru na rzecz moderatorów, jednak nie może wtedy odgadywać.

Offline death_bird

Odp: Konkurs – Z jakiego komiksu jest ten kadr? Komentarze, opinie, pytania.
« Odpowiedź #34 dnia: Pt, 20 Marzec 2020, 21:31:55 »
I na tym polega mój problem logiczny. Pierwsze zdanie wyklucza się z trzecim. Albo jak kto woli - ten punkt regulaminu jest kiepsko sformułowany.
"Właśnie załatwiliśmy Avengers i to bez kiwnięcia palcem".

ramirez82

  • Gość
Odp: Konkurs – Z jakiego komiksu jest ten kadr? Komentarze, opinie, pytania.
« Odpowiedź #35 dnia: Pt, 20 Marzec 2020, 21:55:33 »
No właśnie pisałem wcześniej w tym wątku, że powinny być uznawane i punktowane, tylko odpowiedzi osób, które chcą brać udział w zabawie, czyli też wrzucić zagadkę.

Offline GoNzO

Odp: Konkurs – Z jakiego komiksu jest ten kadr? Komentarze, opinie, pytania.
« Odpowiedź #36 dnia: Nd, 22 Marzec 2020, 17:25:23 »
Ktoś tu już całkiem odpłynął :D...

Offline vision2001

Odp: Konkurs – Z jakiego komiksu jest ten kadr? Komentarze, opinie, pytania.
« Odpowiedź #37 dnia: Pn, 23 Marzec 2020, 18:02:28 »
Wygląda na to, że tytuł jednak nie cieszył się powodzeniem. Zakładałem że jak ktoś przeczytał, to powinien szybko odgadnąć.
Czytał, czytał. :)

Offline kas1

Odp: Konkurs – Z jakiego komiksu jest ten kadr? Komentarze, opinie, pytania.
« Odpowiedź #38 dnia: Pn, 23 Marzec 2020, 18:13:51 »
:)
Mało kto :)

Offline Lyricstof

Odp: Konkurs – Z jakiego komiksu jest ten kadr? Komentarze, opinie, pytania.
« Odpowiedź #39 dnia: Wt, 24 Marzec 2020, 16:20:08 »
Oto kilka informacji na temat nagród w konkursie. Otóż sponsorami nagród są: wydawnictwo komiksowe Scream Comics oraz administracja forum komikspec.pl
Przypomnienie zasad przydzielania nagród.

Cytuj
Nagrody zostaną przyznane graczom z miejsc 1-3 (z wyłączeniem moderatorów forum KOMIKSpec.pl). Do wygrania są trzy komiksy (zwycięzca z I miejsca wybiera nagrodę spośród trzech, itd.) Tytuły komiksowych nagród podamy po ich ustaleniu.
Tytuły nagród ustalone:
1 pula nagród do wyboru (Scream Comics)
- Terror
- Wika
- Syndrom Abla
- Segmenty
- Blackwood
- First Moon*

2 pula nagród do wyboru (Mateusz – admin komikspec.pl) Trzy pierwsze tomy kolekcji SBM
- Superbohaterowie Marvela 1 – Spider-Man
- Superbohaterowie Marvela 2 – Wolverine
- Superbohaterowie Marvela 3 – Iron Man

*trzy tytuły, które zostaną, będą nagrodami w następnej edycji konkursu.
Aby wszystko było jasne, trzej zwycięzcy otrzymują po dwa komiksy - jeden z 1 puli i jeden z drugiej puli. Pierwszeństwo wyboru według kolejności miejsc na podium.  :)
Greed is leaking like water. On your way. Hidden lurks lust.

Offline vision2001

Odp: Konkurs – Z jakiego komiksu jest ten kadr? Komentarze, opinie, pytania.
« Odpowiedź #40 dnia: Cz, 26 Marzec 2020, 08:40:17 »
Kiedyś to były czasy... Kto nie znał odpowiedzi to wstrzymywał się ze ślepymi strzałami i stało się przed regałem z milionem myśli w głowie odnośnie tego "co to za komiks może być?", a następnie wertowało się komiksy, by utwierdzić się w przekonaniu...

Wiem, że to tylko zabawa, ale jak coś robić i można usprawnić to może warto to zrobić?
[po napisaniu poniższego przejrzałem cały wątek i widzę, że nie tylko ja miałem takie wątpliwości]
Zatem patrze na regulamin i:

6. W jednym poście można podać tylko jedną odpowiedź.
Tu bym doprecyzował na zasadzie:
6. W jednym poście można podać tylko jedną odpowiedź i nie może bezpośrednio pod swoim postem ponownie udzielać odpowiedzi.
[w sensie, że ktoś inny musi coś napisać, by było można znów coś dodać, przykład: kadr ze 100 Naboi i w przypadku braku tego dopisku ktoś może napisać 5 postów po sobie i w każdym wskazać nr kolejngo tomu].

7. Odpowiadający musi podać dokładny tytuł komiksu i serii.
7. Odpowiadający musi podać dokładny tytuł komiksu. Jeśli komiks jest częścią serii należy również podać nazwę serii komiksowej. Jeśli komiks składa się z kilku tomów bez nadanego podtytułu danej serii należy podać tom komiksu, z którego kadr pochodzi.

10. Zagadkę może zadać tylko ten użytkownik, który odgadnie tytuł, nie można oddać prawa do zadawania komuś innemu (wyjątek- patrz punkt 9.).
Pewnie chodziło Wam o to, że zagadkę zada modrator, czy może jednak inna osoba wyznaczona przez odgadującego? Bo w pkt 9
9. Jeśli po trzech podpowiedziach lub po 48 godzinach zagadka nie zostanie rozwiązana, zadający lub moderator ma prawo zadać nową zagadkę.
a o zrzeknięciu się "prawa" do zadania zagadki tu nic nie ma. A w pkt 11 jest:
11. Punkt otrzymuje osoba, która udzieli poprawnej odpowiedzi i zada nową zagadkę. Zagadka musi się pojawić w ciągu 12h, w przeciwnym wypadku nową zagadkę zadaje poprzedni użytkownik. Zadający może zrzec się prawa wstawienia kadru na rzecz moderatorów, jednak nie może wtedy odgadywać.
Dodatkowo co z przyznanym punktem, gdy zrzecze się zadania zagadki? Dostanie? Czy nie dostanie? (pierwsze zdanie mówi tylko o tym, że dostanie jak zada zagadkę, a jak zada ją moderator?)

12. Poprawna odpowiedź musi być potwierdzona w ciągu 12h, jeżeli autor zagadki nie pojawia się na forum, to nową zagadkę zadaje poprzedni zadający. Nikt nie dostaje punktu (łącznie z zadającym zagadkę). Odpowiedź może być też potwierdzona przez moderatorów.
Tu trochę zamieszania jest. Nie potwierdzę prawidłowej odpowiedzi i puntk jest mi odejmowany? Bo przecież zadający zagadkę nigdy punktu nie dostawał.

15. Zastrzegamy sobie prawo do zmian w regulaminie.
Też w trakcie trwania konkursu?

Powyższe pytania to takie zadane w celu rozważenia przez osoby 3mające pieczę nad naszą zabawą i zadałem je tylko do rozważanie.

Ale tu już mam pytania, nad którymi warto by już pochylić głowę:
Czy dymek z tekstem stanowi integralną część kadru? (często jest tak, że dymek/ramka z tekstem jest na krańcu kadru - z góry, z boku, z dołu - co wtedy? przykład od czapy, ale pokazuje o co mi chodzi





czasem jest tak, że dymek biegnie przez całą szerokość kadru i nie obcina się samego rysunku, ale jednak wg mnie jakaś ingerencja w twór jest (np. pozbywa się całego tekstu z dymku, gdzie można zobaczyć, że tekst był wpisywany ręcznie, a to też może dużo podpowiedzieć odgadującym). A inna sprawa, że czasem dymek jest wstawiony w innym kadrze... Hmmm... Sam nie wiem jak gryźć ten temat...

I kolejne pytanie związane z dymkiem: czy można dokonywać zmian (wymazanie) części tekstu z dymku, który od razu naprowadziłby na prawidłową odpowiedź? Nie całość, ale np. nazwy własne?

No i chyba wiadomo, że nawet jak ktoś odpowiedział, a zadający zagadkę jeszcze nie ustosunkował się do prawidłowości danej odpowiedzi to każda kolejna osoba może wpisywać swoje sugestie odpowiedzi?

« Ostatnia zmiana: Cz, 26 Marzec 2020, 09:00:52 wysłana przez vision2001 »

Offline kas1

Odp: Konkurs – Z jakiego komiksu jest ten kadr? Komentarze, opinie, pytania.
« Odpowiedź #41 dnia: Cz, 26 Marzec 2020, 13:13:39 »
Odpowiedź jaka mi się nasuwa na te pytania odnośnie dymków, to nie. Jest to ingerencja w kadr przez to ciężko powiedzieć, że jest to komiks tak wydany.

Masz podejrzenia, że srogin usunął rysunki a pozostawił same dymki?  ;D ;D ;D
« Ostatnia zmiana: Cz, 26 Marzec 2020, 13:15:13 wysłana przez kas1 »

Offline vision2001

Odp: Konkurs – Z jakiego komiksu jest ten kadr? Komentarze, opinie, pytania.
« Odpowiedź #42 dnia: Cz, 26 Marzec 2020, 13:24:55 »
Masz podejrzenia, że srogin usunął rysunki a pozostawił same dymki?  ;D ;D ;D
Hehehe. Nie, ale wydaje mi się, że czasem "kadrowanie kadrów" jest zbyt dużą przycinką ;)

ramirez82

  • Gość
Odp: Konkurs – Z jakiego komiksu jest ten kadr? Komentarze, opinie, pytania.
« Odpowiedź #43 dnia: Cz, 26 Marzec 2020, 18:15:33 »
Kiedyś to były czasy... Kto nie znał odpowiedzi to wstrzymywał się ze ślepymi strzałami i stało się przed regałem z milionem myśli w głowie odnośnie tego "co to za komiks może być?", a następnie wertowało się komiksy, by utwierdzić się w przekonaniu...

Weź pod uwagę, że kiedyś łatwiej było dojść do komiksu na regale, żeby sprawdzić, czy to z niego jest ten kadr. A dziś trzeba się dokopywać przez sterty innych komiksów...

Offline Death

Odp: Konkurs – Z jakiego komiksu jest ten kadr? Komentarze, opinie, pytania.
« Odpowiedź #44 dnia: Cz, 26 Marzec 2020, 18:19:41 »
Dokładnie. Kiedyś graliśmy w to na gildii i kilka razy udało mi się wygrać całą zabawę. A teraz ktoś wrzuca kadr i...to może być wszystko. :D