Autor Wątek: Konkurs – Z jakiego komiksu jest ten kadr? Komentarze, opinie, pytania.  (Przeczytany 281927 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Toranga

Odp: Konkurs – Z jakiego komiksu jest ten kadr? Komentarze, opinie, pytania.
« Odpowiedź #2325 dnia: Pn, 13 Czerwiec 2022, 14:05:53 »
W sumie skoro odgadłeś, to może wytłumacz o co chodziło z podpowiedzią?

Offline Lyricstof

Odp: Konkurs – Z jakiego komiksu jest ten kadr? Komentarze, opinie, pytania.
« Odpowiedź #2326 dnia: Pn, 13 Czerwiec 2022, 14:33:39 »
Oczywiście odpowiadam. Typuję, że o to chodziło.

Cytuj
Jacques Ramirez. Wiedzie on spokojne życie w Falcon City w Arizonie, pracując w firmie produkującej odkurzacze, które podbijają amerykański rynek

Cytuj
Ale nie taki zwykły odkurzacz, tylko Vacuunuzer 200 firmy Robotop, początek nowej ery bez kurzu, wyposażony w impulsowy silnik V8 z dopalaczem termicznym, obudowę z włókna węglowego i awangardowy design.

Robotop   RoboCop
No pewnie jakoś tak by było. No jeszcze byk kojarzy się z Hiszpanią, a Ramirez chyba też trochę takie hiszpańskie.
Zastrzegam to moje skojarzenia, mogę się mylić.

*cytaty pochodzą z recenzji komiksu.

« Ostatnia zmiana: Pn, 13 Czerwiec 2022, 14:42:33 wysłana przez Lyricstof »
Greed is leaking like water. On your way. Hidden lurks lust.

Offline muaddib

Odp: Konkurs – Z jakiego komiksu jest ten kadr? Komentarze, opinie, pytania.
« Odpowiedź #2327 dnia: Pn, 13 Czerwiec 2022, 14:55:03 »
W sumie skoro odgadłeś, to może wytłumacz o co chodziło z podpowiedzią?
Podpowiedź to fragment komiksu. W Ramirezie co pewien czas są fikcyjne reklamy albo fragmenty gazet z tego  świata. I to jest właśnie zdjęcie z recenzji w takiej gazecie.

Offline Toranga

Odp: Konkurs – Z jakiego komiksu jest ten kadr? Komentarze, opinie, pytania.
« Odpowiedź #2328 dnia: Pn, 13 Czerwiec 2022, 15:00:56 »
Panowie,
Dzięki za wyjaśnienia. Teraz wszystko jasne.
Ja tego komiksu w rękach nawet nie miałem i zupełnie nic o nim nie wiem.
Pozdrawiam!

Offline Leyek

Odp: Konkurs – Z jakiego komiksu jest ten kadr? Komentarze, opinie, pytania.
« Odpowiedź #2329 dnia: Pn, 13 Czerwiec 2022, 15:03:36 »
JA się dziwię, że padły te inne odpowiedzi Cyberpunk itd. i to w takiej ilości, bo ta podpowiedź była oczywista. Tyle, że nie pamiętałem już który tom, więc strzeliłem niestety niecelnie, bo nie mogłem znaleźć "dwójki" na półce żeby ten jeden tom przekartkować i ew. wykluczyć.

ukaszm84

  • Gość
Odp: Konkurs – Z jakiego komiksu jest ten kadr? Komentarze, opinie, pytania.
« Odpowiedź #2330 dnia: Pn, 13 Czerwiec 2022, 15:06:04 »
JA się dziwię, że padły te inne odpowiedzi Cyberpunk itd. i to w takiej ilości, bo ta podpowiedź była oczywista. Tyle, że nie pamiętałem już który tom, więc strzeliłem niestety niecelnie, bo nie mogłem znaleźć "dwójki" na półce żeby ten jeden tom przekartkować i ew. wykluczyć.

Podpowiedź mogła być oczywista jeśli się komiks czytało. Zakładam, że najlepsi gracze wygrywają mimo, że większości odgadniętych tytułów mogli nawet nie czytać ;)

Offline Toranga

Odp: Konkurs – Z jakiego komiksu jest ten kadr? Komentarze, opinie, pytania.
« Odpowiedź #2331 dnia: Pn, 13 Czerwiec 2022, 15:11:12 »
Dokładnie.
To żadna sztuka zgadnąć komiks, który się czytało  ;D

Offline death_bird

Odp: Konkurs – Z jakiego komiksu jest ten kadr? Komentarze, opinie, pytania.
« Odpowiedź #2332 dnia: Pn, 13 Czerwiec 2022, 19:10:39 »
To żadna sztuka zgadnąć komiks, który się czytało  ;D

Nie gadam więcej z Wami.  >:(
 :(
"Właśnie załatwiliśmy Avengers i to bez kiwnięcia palcem".

Offline muaddib

Odp: Konkurs – Z jakiego komiksu jest ten kadr? Komentarze, opinie, pytania.
« Odpowiedź #2333 dnia: Wt, 14 Czerwiec 2022, 10:55:53 »
krzywo wklejony tekst
Ninja Gutter
że też od razu na to nie wpadłem ;)

Offline Toranga

Odp: Konkurs – Z jakiego komiksu jest ten kadr? Komentarze, opinie, pytania.
« Odpowiedź #2334 dnia: Wt, 14 Czerwiec 2022, 11:16:48 »
Zagadka będzie wieczorem, bo dziś wyjątkowo nie jestem na zdalnym.

ukaszm84

  • Gość
Odp: Konkurs – Z jakiego komiksu jest ten kadr? Komentarze, opinie, pytania.
« Odpowiedź #2335 dnia: Wt, 14 Czerwiec 2022, 11:28:52 »
Tak sobie teraz zerknąłem jeszcze na aktualne wyniki i mam prośbę do Jaxxa żebyś przemyślał raz jeszcze swoje uczestnictwo. Nie wiem jak inni, ale gdybym ja zdobył na przykład drugie miejsce, miałbym cały czas z tyłu głowy, że zdobyłem je tylko dlatego, że Ty przestałeś grać, bo gdybyś grał to prawdopodobnie byś je zdobył. Nie do końca czułbym się usatysfakcjonowany takim wynikiem wtedy, szczerze mówiąc.

Offline muaddib

Odp: Konkurs – Z jakiego komiksu jest ten kadr? Komentarze, opinie, pytania.
« Odpowiedź #2336 dnia: Wt, 14 Czerwiec 2022, 11:39:04 »
Tak sobie teraz zerknąłem jeszcze na aktualne wyniki i mam prośbę do Jaxxa żebyś przemyślał raz jeszcze swoje uczestnictwo. Nie wiem jak inni, ale gdybym ja zdobył na przykład drugie miejsce, miałbym cały czas z tyłu głowy, że zdobyłem je tylko dlatego, że Ty przestałeś grać, bo gdybyś grał to prawdopodobnie byś je zdobył. Nie do końca czułbym się usatysfakcjonowany takim wynikiem wtedy, szczerze mówiąc.
@Jaxx załatw sobie zwolnienie z moderowania! Albo zróbcie samomoderującą się edycję :)

Offline Jaxx

Odp: Konkurs – Z jakiego komiksu jest ten kadr? Komentarze, opinie, pytania.
« Odpowiedź #2337 dnia: Wt, 14 Czerwiec 2022, 12:13:42 »
Tak sobie teraz zerknąłem jeszcze na aktualne wyniki i mam prośbę do Jaxxa żebyś przemyślał raz jeszcze swoje uczestnictwo. Nie wiem jak inni, ale gdybym ja zdobył na przykład drugie miejsce, miałbym cały czas z tyłu głowy, że zdobyłem je tylko dlatego, że Ty przestałeś grać, bo gdybyś grał to prawdopodobnie byś je zdobył. Nie do końca czułbym się usatysfakcjonowany takim wynikiem wtedy, szczerze mówiąc.

No fajnie, teraz mnie jeszcze pod włos bierzesz.

Ja na samym początku swojej gry napisałem, że nie gram o podium, a dla czystej zabawy i tego się będę trzymał. Chciałem zagrać, bo konkurs mi się podoba; zarówno zgadywanie, zadawanie i ogólnie koleżeńska atmosfera, jaka tu panuje. Pomogło mi to trochę w tej nie za wesołej rzeczywistości wokół.

Ale podtrzymuję swoje stanowisko odnośnie moderowania - nie chcę brać w tym udziału, nie chcę moderować. Nie mam na to ani czasu ani sił, to po prostu już nie dla mnie. Zbyt wiele mnie to kosztowało w poprzednich edycjach i nie chcę znowu przez to przechodzić. Miałem do wyboru albo nie grać w ogóle, albo zagrać do pewnego momentu - wybrałem to drugie. Jak widać, popełniłem błąd, skoro teraz z tego powodu ktoś ma się czuć źle w trakcie gry czy po zajęciu podiumowego miejsca, na co w pełni zasłużenie zapracował. Nie to było moją intencją, przepraszam więc wszystkich, którym popsułem grę.

A sama edycja jest świetna - wyrównana, emocjonująca, z fajnymi zagadkami. Toranga się przebudził i złapał wiatr w żagle, Lyricstof dogonił resztę, srogin walczy jak lew, Ty też idziesz znakomicie i nie masz nawet cienia powodu, aby mieć cokolwiek "z tyłu głowy" :) Naprawdę żałuję, że ją popsułem :(

@Jaxx załatw sobie zwolnienie z moderowania!

To by było dopiero nie fair wobec reszty ;)

 

Offline laf

Odp: Konkurs – Z jakiego komiksu jest ten kadr? Komentarze, opinie, pytania.
« Odpowiedź #2338 dnia: Wt, 14 Czerwiec 2022, 13:03:46 »
Naprawdę żałuję, że ją popsułem :(
@Jaxx - Pan maruda, niszczyciel dobrej zabawy, pogromca uśmiechów dzieci  ;)

Offline Toranga

Odp: Konkurs – Z jakiego komiksu jest ten kadr? Komentarze, opinie, pytania.
« Odpowiedź #2339 dnia: Wt, 14 Czerwiec 2022, 22:35:09 »
@Jaxx
Wyluzuj się. Ty masz się dobrze bawić. A jak ktoś ma z tym problem, to tylko jego problem. 🤷