Autor Wątek: Konkurs – Z jakiego komiksu jest ten kadr? Komentarze, opinie, pytania.  (Przeczytany 278459 razy)

0 użytkowników i 3 Gości przegląda ten wątek.

Offline Toranga

Odp: Konkurs – Z jakiego komiksu jest ten kadr? Komentarze, opinie, pytania.
« Odpowiedź #1920 dnia: Pn, 27 Grudzień 2021, 22:47:18 »
No to jest chyba najbardziej abstrakcyjny ciąg skojarzeń, jaki widziałem w tym konkursie :D

Bardzo prawdopodobne, ale mnie się podobało. 😁

Offline Jaxx

Odp: Konkurs – Z jakiego komiksu jest ten kadr? Komentarze, opinie, pytania.
« Odpowiedź #1921 dnia: Pn, 27 Grudzień 2021, 22:48:00 »
Bardzo prawdopodobne, ale mnie się podobało. 😁

Ależ ja nie mówię, że nie fajny - tak naprawdę to nie mogę przestać się śmiać :)

Offline muaddib

Odp: Konkurs – Z jakiego komiksu jest ten kadr? Komentarze, opinie, pytania.
« Odpowiedź #1922 dnia: Pn, 27 Grudzień 2021, 22:48:32 »
Chyba według regulaminu nie może być zagadek z magazynów komiksowych.
Jak zobaczyłem, że na gildii jest w dziale fantastyka to postanowiłem zaryzykować
https://www.gildia.pl/komiksy/502200-metal-hurlant-1
Z Death Metalem się spóźniłem, ale z tego co widzę to jak zacząłem sprawdzać to było już po zawodach :) Rozpędzonego @Remy'ego chyba będzie trudno zatrzymać... ale jeszcze się nie poddaję :P

Offline Death

Odp: Konkurs – Z jakiego komiksu jest ten kadr? Komentarze, opinie, pytania.
« Odpowiedź #1923 dnia: Pn, 27 Grudzień 2021, 22:49:16 »
W życiu bym na to nie wpadł. :D

Offline Remy LeBeau

Odp: Konkurs – Z jakiego komiksu jest ten kadr? Komentarze, opinie, pytania.
« Odpowiedź #1924 dnia: Pn, 27 Grudzień 2021, 22:51:20 »
tak naprawdę to nie mogę przestać się śmiać :)
To samo mam :)

Rura jest z metalu - jprdl :) Dzięki Leyek za poprawę humoru. Zagadkę wrzucę jak trochę ochłonę...


EDIT EDIT EDIT:
Rozpędzonego @Remy'ego chyba będzie trudno zatrzymać... ale jeszcze się nie poddaję :P

Spokojnie. Ja z tych 6 punktów, które zdobyłem w 3 dni, nie rozpoznałem ani jednego kadru! :)
Kiedyś mi się limit szczęścia wyczerpie... Jak wrzucę kadr, to napiszę analizę mojej gry od przedwczoraj, bo to dość zabawne...

DOWN: Zaraz Ci wytłumaczę wszystko :)
« Ostatnia zmiana: Pn, 27 Grudzień 2021, 22:57:28 wysłana przez Remy LeBeau »

Offline Toranga

Odp: Konkurs – Z jakiego komiksu jest ten kadr? Komentarze, opinie, pytania.
« Odpowiedź #1925 dnia: Pn, 27 Grudzień 2021, 22:53:00 »
Jak zobaczyłem, że na gildii jest w dziale fantastyka to postanowiłem zaryzykować
https://www.gildia.pl/komiksy/502200-metal-hurlant-1
Z Death Metalem się spóźniłem, ale z tego co widzę to jak zacząłem sprawdzać to było już po zawodach :) Rozpędzonego @Remy'ego chyba będzie trudno zatrzymać... ale jeszcze się nie poddaję :P

Dokładnie.
I zauważ, że on twierdzi, że gra właściwie od niechcenia i z fartem. 😅

Online Leyek

Odp: Konkurs – Z jakiego komiksu jest ten kadr? Komentarze, opinie, pytania.
« Odpowiedź #1926 dnia: Pn, 27 Grudzień 2021, 23:00:16 »
No to jest chyba najbardziej abstrakcyjny ciąg skojarzeń, jaki widziałem w tym konkursie :D

Tak abstrakcyjny jak fabuła tego eventu (po przekartkowaniu, czego tam nie ma).

Chciałem jakąś niebanalną podpowiedź, bo najłatwiej było wrzucić jakiś death metalowy kawałek czy zdjęcie kapeli. Choć z Prosiakiem wydawało mi się, że to była duża podpowiedź, szczególnie, że BatDM świeży dość.

Jako następna podpowiedź miałem przygotowany kawałek z mojej ulubionej polskiej płyty, wprowadzający dodatkowo jeszcze kilka innych mogących zmylić słów (w nazwie/tytule):


Offline vision2001

Odp: Konkurs – Z jakiego komiksu jest ten kadr? Komentarze, opinie, pytania.
« Odpowiedź #1927 dnia: Pn, 27 Grudzień 2021, 23:16:07 »
I wytłumacz jak mi się miała rura od odkurzacza skojarzyć z Batmanem?
Niektórzy dostawali w domu po plecach kablem od odkurzacza, inni rurą byli uderzani.
A jak wiadomo -> uderzać -> to musi być baseball.
A jak baseball, to tam się kijem wali.
A kij w baseballu to jak się nazywa?
BAT.
A kto uderza kijem baseballowym?
MAN.

No to masz: BATMAN!

Jestem genialny!!!

Offline Lyricstof

Odp: Konkurs – Z jakiego komiksu jest ten kadr? Komentarze, opinie, pytania.
« Odpowiedź #1928 dnia: Wt, 28 Grudzień 2021, 00:05:08 »
Oj, Remy, Remy. Nie wszyscy grają tak jak ty. Niektórzy nie sprawdzają w google grafika. A to jest twoja pierwsza reakcja. Ja często nie sprawdzałem swoich zdjęć czy się googlują i zdjęć innych też nie. Teraz sprawdzam. Ale to jest średnio przyjemne, może bardziej popłaca. Ja tam pazerny na punkty nigdy nie byłem. Chociaż zawsze gram do końca. Jeśli są tacy, którzy chcą grać bez googlowania, to przecież nie są gorsi od tych co googlują. Dajmy grać wszystkim z odrobiną poczucia satysfakcji.
A to, że ty mówisz o tym, sprowadza tę zwykłą grę do czegoś "poważnego".  :( Mamy się pilnować i sprawdzać w google? To tylko zabawa.  ;)
Greed is leaking like water. On your way. Hidden lurks lust.

Offline Remy LeBeau

Odp: Konkurs – Z jakiego komiksu jest ten kadr? Komentarze, opinie, pytania.
« Odpowiedź #1929 dnia: Wt, 28 Grudzień 2021, 01:09:45 »
Oj, Remy, Remy. Nie wszyscy grają tak jak ty. Niektórzy nie sprawdzają w google grafika. A to jest twoja pierwsza reakcja. Ja często nie sprawdzałem swoich zdjęć czy się googlują i zdjęć innych też nie. Teraz sprawdzam. Ale to jest średnio przyjemne, może bardziej popłaca. Ja tam pazerny na punkty nigdy nie byłem. Chociaż zawsze gram do końca. Jeśli są tacy, którzy chcą grać bez googlowania, to przecież nie są gorsi od tych co googlują. Dajmy grać wszystkim z odrobiną poczucia satysfakcji.
A to, że ty mówisz o tym, sprowadza tę zwykłą grę do czegoś "poważnego".  :( Mamy się pilnować i sprawdzać w google? To tylko zabawa.  ;)

Wiesz co, miałem ci nie odpisywać, poza tym co ci na priv wysłałem, ale… też się chyba trochę zapędziłeś... Skoro stawiasz swoje granie w opozycji do mojego, to ja jestem „pazerny”, tak? Co to w ogóle znaczy? Że czasami coś znajdę w google? Chyba nie jest to zabronione? Że jak się mocno zaangażuję w konkurs to punktuję lepiej niż inni? Przepraszam wszystkich, że tak się dzieje...

I to ja nie traktuję gry jak zabawy? To nie ja się tu spinam i czepiam innych…

Najpierw się jeden mnie czepiał, że zadaję zagadki nie takie jak trzeba, później inny, że podpowiedzi daję nie takie, jak jemu odpowiadają. A teraz jeszcze gram nie tak jak powinienem? Serio? :)

Takim gadaniem doprowadziliście do tego, że teraz przed zadaniem zagadki się zastanawiam, czy nie jest „pod kogoś”, czy będzie dobrze odebrana i czy ktoś się nie przyczepi, że zadałem taką a nie inną…

Była też w tej edycji zagadka, zresztą twoja, Fantom 2/92, która wisiała bardzo długo, a na którą nie odpowiadałem, mimo iż wiedziałem co to jest, żeby później nie było aby afery, że to z TM-Semica, więc znowu pewnie wrzucona „pode mnie”… widzisz, wolałem odpuścić, to pewnie dlatego, że jestem taki "pazerny" na punkty...

To takie zachowania powodują, że gra przestaje być „zabawą”, a nie to, że ktoś gra w inny sposób, niż ty sobie wyobrażasz, że powinien grać… przykro mi, że nie spełniam twoich wyobrażeń o „graczu idealnym”…

Jprdl… dokończę jeszcze jutro rano tę zagadkę, która aktualnie wisi i niestety będę musiał pożegnać się z konkursem, bo nie potrafię czerpać już z niego przyjemności… i chyba już nie będę potrafił... Szkoda, bo kiedyś naprawdę to lubiłem…

EDIT:
Jeśli wyniknie z tego jakaś g#wnoburza (mam nadzieję, że nie), to z góry bardzo przepraszam, nie jest to moim zamiarem...
« Ostatnia zmiana: Wt, 28 Grudzień 2021, 02:05:16 wysłana przez Remy LeBeau »

Offline kierpic

Odp: Konkurs – Z jakiego komiksu jest ten kadr? Komentarze, opinie, pytania.
« Odpowiedź #1930 dnia: Wt, 28 Grudzień 2021, 07:31:43 »
Niedawno mieliście przyklejoną "łatkę" największych funfli, a teraz zostaniecie wrogami? W którym to komiksie było? Pewnie w jakimś Batmanie. Wiem, w Hush!
A propos, najlepiej googlującym się kadrem w ostatnich zagadkach, był ten z rurą od odkurzacza. Od razu wskazuje na Batmana.

A taka cholernie fajna końcówka konkursu się zapowiadała...
Z wielkimi nagrodami wiąże się wielka rywalizacja. Proponuję wyluzować poślady.

Offline muaddib

Odp: Konkurs – Z jakiego komiksu jest ten kadr? Komentarze, opinie, pytania.
« Odpowiedź #1931 dnia: Wt, 28 Grudzień 2021, 08:19:53 »
Takim gadaniem doprowadziliście do tego, że teraz przed zadaniem zagadki się zastanawiam, czy nie jest „pod kogoś”, czy będzie dobrze odebrana i czy ktoś się nie przyczepi, że zadałem taką a nie inną…
Jeszcze raz za tamto przepraszam. Gdybym mógł cofnąć czas to drugi raz bym tego nie napisał.

Offline Remy LeBeau

Odp: Konkurs – Z jakiego komiksu jest ten kadr? Komentarze, opinie, pytania.
« Odpowiedź #1932 dnia: Wt, 28 Grudzień 2021, 08:51:35 »
Proponuję wyluzować poślady.
:) Z mojej strony koniec jakichkolwiek tematów. Trochę mi się ulało wczoraj. Sorry...

Jeszcze raz za tamto przepraszam. Gdybym mógł cofnąć czas to drugi raz bym tego nie napisał.
Ok, podałem jako przykład... nie gniewam się i obiecuję, że nie będę do tego więcej wracał :)
Wrzuciłem ci prostą podpowiedź na zamknięcie konkursu. Powodzenia!

Tak jeszcze podsumowując, to może ja faktycznie coś robię źle, tylko nie zdaję sobie sprawy... jak tak to przepraszam wszystkich... faktycznie muszę sobie zrobić przerwę od forum, bo się jakiś drażliwy zrobiłem i na wszystko przesadnie reaguję... sorki


EDIT
Jeszcze jedna sprawa, bo zapomniałem to napisać. Gdyby ktoś chciał jeszcze coś drążyć i mi na jakikolwiek temat odpisywać, to jeśli mogę, to prosiłbym, żeby uszanował moją prośbę i tego nie robił. Nie dobijajcie mnie już...
Nie mam zamiaru brać już udziału w tej zabawie i proszę, żeby traktować mnie tak, jakby mnie tu wcale nie było. Dziękuję.
« Ostatnia zmiana: Wt, 28 Grudzień 2021, 09:43:39 wysłana przez Remy LeBeau »

Offline kierpic

Odp: Konkurs – Z jakiego komiksu jest ten kadr? Komentarze, opinie, pytania.
« Odpowiedź #1933 dnia: Wt, 28 Grudzień 2021, 11:15:34 »
Oto przed Państwem!
Prawdziwy weteran w sztuce odgadywania kadrów, uczestnik wszystkich edycji konkursu, 3-krotny zwycięzca, zdobywca brązowego medalu, jeden z najbardziej utytułowanych zawodników w całej historii!
Podobno posiada osobną szafkę na komiksy wygrane w konkursie!

@muaddib!!!

Zwycięzca, który odgadł zagadki od aż 12 graczy:
2x Lyricstof – Guardians of the Galaxy 2 – Angela; Corto Maltese. Młodość;
emedzi 12 - MAD kręci SF
2x Edgar - Do Adolfów 1; Hellsing 1
Chmurny - Wenus w futrze
2x Toranga - Mroczne Miasta. Urbikandyjska gorączka; Biały Orzeł 13
Rodrigues – Teenage Mutant Ninja Turtles - Bodycount
Jaxx - Partyzanci 3
ukaszm84 - Komiksy znalezione na strychu
Death - Pochyłe dziecko
kosmoski - Żywe trupy tom 12
wilk - Halloween Blues - wyd. zbiorcze
Remy LeBeau - Wielka Literatura w Komiksie: QUO VADIS

Zadał kadry odgadnięte przez 8 osób, z których mało kogo widział na oczy:
Death - Locke&Key 5 Wskazówki
5x srogin – Peryferie kosmosu; Klątwa Białego Rycerza; Shenzhen; Oleg; Nomen Omen 1
death_bird – Lazarus 6
Rodrigues - Batman Sekta
2x Toranga - Usagi Yojimbo Bunraku i inne opowieści; Niezwyciężony
2x Lyricstof – Wielkie bitwy morskie – Trafalgar; Rozmówki polsko-angielskie
kierpic – Pacjent
2x Remy LeBeau – Toń; Biały piasek tom 2

I na koniec, staropolskie przysłowie:
„Nie pouczaj muaddiba, z jakiego komiksu jest ten kadr”

Offline Necr09

Odp: Konkurs – Z jakiego komiksu jest ten kadr? Komentarze, opinie, pytania.
« Odpowiedź #1934 dnia: Wt, 28 Grudzień 2021, 11:37:48 »
Elitarnyy, popraw proszę swój kadr-zagadkę, bo w takiej postaci jest niezgodny z regulaminem:

5. Rozmiar dodawanego kadru nie może być mniejszy niż 300x200 pikseli.

Dodatkowo ramka kadru musi być widoczna w całości.

I chyba nazwa pliku-zagadki trochę za dużo ułatwia ;)
FGO: 758,469,198