Autor Wątek: Konkurs – Z jakiego komiksu jest ten kadr? Komentarze, opinie, pytania.  (Przeczytany 281215 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Offline Remy LeBeau

Odp: Konkurs – Z jakiego komiksu jest ten kadr? Komentarze, opinie, pytania.
« Odpowiedź #1590 dnia: Nd, 15 Sierpień 2021, 20:45:58 »
Bardzo ciekawe zestawienie. Podziwiam, że chciało Ci się to robić :)

Co do wyników, to naszła mnie taka myśl, że nie bez wpływu pewnie jest ilość dostępnych prób odgadnięcia zagadki. Wydaje mi się, że bardziej wymierna niż czas jest liczba zagadek potrzebnych do osiągnięcia celu.
Ta edycja prawdopodobnie szła o wiele wolniej niż poprzednie, bo ograniczono liczbę strzałów. Teraz były 2, wcześniej 3, a w początkowych edycjach zdaje się, że nieskończenie wiele. Więc rozgrywało się to dużo szybciej. Możliwe, że ktoś uzyskał 20 pkt. w krótszym czasie, ale potrzebował do tego większej ilości zagadek.
Obecna edycja zamknęła się na 60 stronach, poprzednia na 78, jeszcze wcześniejsze przekraczały 100 stron. Wiadomo, więcej prób, to więcej celnych trafień.

Ja tego nie będę liczył z czystego lenistwa, ale jak by Ci się kiedyś bardzo nudziło, to znalazłem Ci zajęcie ;)
A tak naprawdę wymierne byłoby to dopiero wtedy, gdyby wszyscy uczestnicy zagrali na 100% w jednej edycji, ale to niewykonalne ;)


Ale to wszystko tak na marginesie, bo mam ważniejszą kwestię. Wczoraj w wątku Muchy proponowałeś Motylowi coś takiego:
Czy to znaczy że będziesz obecny na Mecie?
A skoro tak, to może jakiś konkurs z kadrami na stoisku Muchy? (Takie pytanie okolicznościowe do zwycięzcy 8. edycji)
@srogin na pewno zastanowi się wtedy nad przyjazdem ;)
Pozdro
Popieram inicjatywę zorganizowania przy jakiejś okazji takiego mini-konkursu w plenerze i z zimnym piwkiem ;)
Nie mam za bardzo pomysłu, jak miałoby to wyglądać, ale jeśli udałoby się coś takiego kiedyś zorganizować, to zgłaszam się na jednego z uczestników. Zróbmy to! :)
« Ostatnia zmiana: Nd, 15 Sierpień 2021, 20:48:25 wysłana przez Remy LeBeau »

Offline Rafa

Odp: Konkurs – Z jakiego komiksu jest ten kadr? Komentarze, opinie, pytania.
« Odpowiedź #1591 dnia: Nd, 15 Sierpień 2021, 21:39:57 »
Kierpic😳😳😳😲😳😯😮
Forumowy Prezes GUS!

Offline kierpic

Odp: Konkurs – Z jakiego komiksu jest ten kadr? Komentarze, opinie, pytania.
« Odpowiedź #1592 dnia: Nd, 15 Sierpień 2021, 21:43:23 »
Ale takim pozytywnym, niosącym radość innym debilom, jak na przykład ja.  ;D

A z moich prywatnych statystyk przytoczę jedną. Z siedmiu komiksów, które odgadłem, nie posiadam żadnego. Dużo nadrabiania przede mną. :)
Dzięki Edgarze za uznanie. Napiszę tak, mam naprawdę dużo komiksów, ale jakbym miał zgadywać tylko te które posiadam, to w życiu nie dobiłbym do 20 punktów.

Ze swoich 7 punktów, 3 zdobyłeś na moich zagadkach (Wszystko, co chcielibyście wiedzieć o piłce...; Wilq Superbohater 22 - Gdyby mała foczka walczyła z małą pandą; Dwa lata wakacji). Bardzo się cieszę z tego powodu :)
A swoją drogą, to gdyby nie Remy, to zostałbyś najlepszym debiutantem tej edycji.

Co do wyników, to naszła mnie taka myśl, że nie bez wpływu pewnie jest ilość dostępnych prób odgadnięcia zagadki. Wydaje mi się, że bardziej wymierna niż czas jest liczba zagadek potrzebnych do osiągnięcia celu.
Ta edycja prawdopodobnie szła o wiele wolniej niż poprzednie, bo ograniczono liczbę strzałów. Teraz były 2, wcześniej 3, a w początkowych edycjach zdaje się, że nieskończenie wiele. Więc rozgrywało się to dużo szybciej. Możliwe, że ktoś uzyskał 20 pkt. w krótszym czasie, ale potrzebował do tego większej ilości zagadek.
Obecna edycja zamknęła się na 60 stronach, poprzednia na 78, jeszcze wcześniejsze przekraczały 100 stron. Wiadomo, więcej prób, to więcej celnych trafień.
Początkowe edycje mogły być „skażone” ilością prób na zagadkę, ale uwierz mi, że @Jaxx w 6 edycji rzadko korzystał z więcej niż 2 strzałów i wykręcił wynik robiący wrażenie.
Mam nadzieję, że podziałało to na wyobraźnię @srogina i spróbuje on podkręcić ten wynik. Biorąc pod uwagę znikomy udział Jaxxa w ostatniej edycji, liczę na "krwawą" walkę między nimi w następnej.
Nie zdziwię się również jak nowi szefowie zafundują nam jakąś niespodziankę w regulaminie ;)

Popieram inicjatywę zorganizowania przy jakiejś okazji takiego mini-konkursu w plenerze i z zimnym piwkiem ;)
Nie mam za bardzo pomysłu, jak miałoby to wyglądać, ale jeśli udałoby się coś takiego kiedyś zorganizować, to zgłaszam się na jednego z uczestników. Zróbmy to! :)
Zaproponowałem, bo zgodnie z sugestią @srogina, jest to jedyny powód dla którego mógłby się pojawić na jakimś konwencie. A chciałbym się z nim spotkać, z Motylem zresztą też. Jak również z pozostałymi graczami. Z Lyricstofem już jestem umówiony na Mecie (jeżeli dojedzie oczywiście). @Chmurny będzie na pewno. Ktoś jeszcze chętny?

Offline Motyl

Odp: Konkurs – Z jakiego komiksu jest ten kadr? Komentarze, opinie, pytania.
« Odpowiedź #1593 dnia: Nd, 26 Wrzesień 2021, 19:49:32 »
Wraz z Lyricstofem i Remy LeBeau ustaliliśmy, aby konkurs ruszył już po gorączce emefkowych atrakcji, czyli w poniedziałek 4 października 2021 roku. W godzinach raczej wieczornych, około 20 (w zależności od dostępu do kompa). Myślę, że to dobry termin, więc wszyscy chętni do zabawy mogą już kartkować zaległe stosy nieprzeczytanych komiksów ;)

Lyricstof wspomniał mi też o poniższej kwestii:

Inaczej zrozumiałem ten punkt - myślałem, że obowiązek potwierdzenia dotyczy tylko odpowiedzi prawidłowej.
Potwierdzenie poprawnej odpowiedzi. Tego dotyczy, zawsze tak było. Nikt tego inaczej nie interpretował.

brvk potwierdził, że nie jest to poprawna odpowiedź podając podpowiedź. Ja to tak rozumiem, czyli było wszystko ok. Sam też tak robiłem czasami.

Mam podobne zdanie, jeśli chodzi o interpretację tego punktu regulaminu, czyli należy założyć, że jeśli odpowiedź gracza jest nieprawidłowa, to nie jest wymagane pisanie, że jest ona nieprawidłowa, wystarczy zadać podpowiedź, która prawidłowość znajdujących się w postach przed nią odpowiedzi wykluczy. Oczywiście w dobrym tonie jest napisanie, że pudło, ale podejrzewam, że w przywołanej sytuacji brvk nie miał dostępu do kompa lub do zadania podpowiedzi i zrobił to od razu, jak taki dostęp osiągnął. Więc tutaj wszystko jest jasne, jeśli po odpowiedzi gracz zadający zagadkę jej nie potwierdza, trzeba przyjąć, że jest nieprawidłowa. Zresztą udzielenie odpowiedzi przez jednego z graczy nigdy nie tamowało gry, bo nie wnikając w jej prawidłowość czy nieprawidłowość, kolejni gracze swobodnie mogą typować poprawny tytuł. 

Co do zmian w regulaminie to mamy takie propozycje:

1. Pierwszą jest coś całkowicie nowego, czyli instytucja poddania zagadki, czyli zadający po podaniu 4, 5 czy 10 podpowiedzi, których nikt nie zgadł - a jeszcze nie upłynęły regulaminowe 48 h na odgadnięcie, poddałby zagadkę jako nieodgadniętą, a w jego miejsce moderator zadałby nową. Dla gracza oznaczałoby to 2 tury przerwy, czyli jedna za zagadkę, którą zadał i tradycyjnie po odgadniętej zagadce. Natomiast pozwoliłoby to zdynamizować grę, bez konieczności oczekiwania na podpowiedzi, które nie dają efektu.

2. Kosmetyczna zmiana poprzez rozszerzenie punktu 3 o dwa kolejne wyłączenia, a mianowicie, że jako podpowiedzi w konkursie nie wolno podawać numeru ISBN komiksu, a także okładki komiksu. Takie sytuacje miały miejsce w poprzednich edycjach, ale nie jest ona w duchu konkursu, który powinien opierać się na kadrach (i tak są różnego rodzaju podpowiedzi słowne, rebusy, naprowadzania), a podawanie numeru ISBN lub okładki to pójście na łatwiznę oraz nie jest w żaden sposób sprawiedliwie wobec wszystkich grających. Okładkę i ISBN można wygooglować w sieci, więc kto pierwszy zauważy, ten odgadnie. Przy kadrach czy innych podpowiedziach wszyscy mają taką samą szansę, nawet jeśli zobaczą nieodgadnięty kadr nawet po godzinie od jego zadania. 

3. Kolejną propozycją jest kwestia skrócenia konkursu, gdy pierwszy z graczy osiągnie pułap 20 punktów. Później następuje spadek motywacji, a dogrywanie się dwóch czy jednego zawodnika, aby trójka zwycięzców miała po 20 punktów, rozciąga się bardzo w czasie. Toteż padła propozycja, aby zakończyć konkurs w momencie, gdy pierwszy gracz osiągnie 20 pkt, wówczas kolejne premiowane miejsca na podium trafią do graczy, którzy na moment osiągnięcia przez lidera 20 pkt, będą okupować 2 i 3 miejsce w konkursie. 

4. Ostatnia propozycja dotyczy zdynamizowania rozgrywki poprzez potwierdzenie odpowiedzi przez gracza, który udzieli prawidłowej odpowiedzi, poprzez zamieszczenie przez niego zdjęcia całej strony z komiksu, z którego ten kadr pochodzi (zapewne potwierdzenie byłoby kolejnym postem po tym z odpowiedzią, tu wiadomo, że liczy się szybkość). Wówczas jeden z moderatorów wklejałby tabelę z punktacją i dany gracz mógłby zadać zagadkę szybciej. 

Można również rozważyć opcję, że moderator, który zauważy poprawną odpowiedź (która nie została jeszcze potwierdzona przez zadającego zagadkę), potwierdzi ją, aktualizując tabelę punktową i jednoznacznie wskazując gracza, który zadaje kolejną zagadkę (może być kilka odpowiedzi, więc należy w sposób klarowny wskazać na gracza, który zadaje kolejną zagadkę).

Propozycje zmian macie powyżej, proszę o zastanowienie się nad nimi i wypowiedzenie się do piątku 1 października. W weekend MFK więc raczej nikt nie będzie nad nimi deliberował, a w poniedziałek po zaktualizowaniu regulaminu wystartowalibyśmy z kolejną edycją :)  

Offline HaVoK

Odp: Konkurs – Z jakiego komiksu jest ten kadr? Komentarze, opinie, pytania.
« Odpowiedź #1594 dnia: Nd, 26 Wrzesień 2021, 19:53:53 »
Pierwszy i trzeci punkt -  bardzo dobre propozycje. Punkt drugi to oczywista oczywistość:)


Ale grać nie zamierzam:)

Offline Leyek

Odp: Konkurs – Z jakiego komiksu jest ten kadr? Komentarze, opinie, pytania.
« Odpowiedź #1595 dnia: Nd, 26 Wrzesień 2021, 20:01:50 »
@Motyl - ale kosmetyczne zmiany, szanuję :)

1 - wg mnie to będzie "martwy przepis", no ale może komuś się taki zapis przyda.

2 - raczej oczywista oczywistość i ostatnio już chyba się nie zdarzały takie sytuację, ale jasny zapis w regulaminie dla nowych graczy może być czytelniejszy.

3 - już to od dawna sygnalizowałem, tak jak było w początkowych edycjach było optymalnie i dynamiczniej.

4 -  w jakiejś podobnej formie to już chyba chłopaki dodawali w ostatnim regulaminie.

Offline muaddib

Odp: Konkurs – Z jakiego komiksu jest ten kadr? Komentarze, opinie, pytania.
« Odpowiedź #1596 dnia: Nd, 26 Wrzesień 2021, 20:19:47 »
1 i 2 to marginalne sytuacje. 4 to super pomysł, bo czekanie czasami kilka godzin na potwierdzenie jak się ma komiks pod ręką i gotową kolejną zagadkę jest irytujące. Co do grania do 20 punktów pierwszego gracza to patrząc po statystykach przygotowanych przez kierpica konkurs powinien skończyć się do miesiąca, co może nie jest takie złe - zapobiegnie to wypalaniu się najaktywniejszych poszukiwaczy kadrów, a może i rodziny niektórych graczy się ucieszą ;)

Offline kierpic

Odp: Konkurs – Z jakiego komiksu jest ten kadr? Komentarze, opinie, pytania.
« Odpowiedź #1597 dnia: Nd, 26 Wrzesień 2021, 21:18:52 »
1. Nikt nie podda własnej zagadki, martwy przepis.
2. Nie wiedziałem, że były takie sytuacje. Może ktoś mi jakąś przypomni?
3. Bardzo dobra propozycja.
4. Do tej pory ten konkurs kojarzył mi się bardziej z grą w tenisa, tzw. "grą dżentelmenów", po tej zmianie będzie to bardziej "wolna amerykanka". Reasumując, zadający wejdzie na forum, sprawdzić czy ktoś podał prawidłową odpowiedź, a okaże się, że stracił w międzyczasie kilka zagadek. Nie popieram, ale uszanuję i rozumiem, że ten zapis może się podobać.

Offline Toranga

Odp: Konkurs – Z jakiego komiksu jest ten kadr? Komentarze, opinie, pytania.
« Odpowiedź #1598 dnia: Nd, 26 Wrzesień 2021, 21:39:55 »
Jeśli chodzi o propozycje zmian to jestem na tak. Zwłaszcza jeśli chodzi o nr 3.
Reszta mniej lub bardziej neutralna moim zdaniem.

@kierpic z tą grą dżentelmenów to bym nie przesadzał. 😜

Offline death_bird

Odp: Konkurs – Z jakiego komiksu jest ten kadr? Komentarze, opinie, pytania.
« Odpowiedź #1599 dnia: Nd, 26 Wrzesień 2021, 22:45:19 »
Pomarudzę:

Co do zmian w regulaminie to mamy takie propozycje:

1. Pierwszą jest coś całkowicie nowego, czyli instytucja poddania zagadki, czyli zadający po podaniu 4, 5 czy 10 podpowiedzi, których nikt nie zgadł - a jeszcze nie upłynęły regulaminowe 48 h na odgadnięcie, poddałby zagadkę jako nieodgadniętą, a w jego miejsce moderator zadałby nową. Dla gracza oznaczałoby to 2 tury przerwy, czyli jedna za zagadkę, którą zadał i tradycyjnie po odgadniętej zagadce. Natomiast pozwoliłoby to zdynamizować grę, bez konieczności oczekiwania na podpowiedzi, które nie dają efektu.

Nie widzę w tym sensu - poprzedni regulamin nie zabraniał poddawania zagadek a jeżeli teraz dołożyć do tego 2 tury kary to nikt przytomny zagadki nie podda. W efekcie to wręcz teoretycznie może spowolnić grę.

3. Kolejną propozycją jest kwestia skrócenia konkursu, gdy pierwszy z graczy osiągnie pułap 20 punktów. Później następuje spadek motywacji, a dogrywanie się dwóch czy jednego zawodnika, aby trójka zwycięzców miała po 20 punktów, rozciąga się bardzo w czasie. Toteż padła propozycja, aby zakończyć konkurs w momencie, gdy pierwszy gracz osiągnie 20 pkt, wówczas kolejne premiowane miejsca na podium trafią do graczy, którzy na moment osiągnięcia przez lidera 20 pkt, będą okupować 2 i 3 miejsce w konkursie.

O ile na samym początku byłem sceptyczny względem zasady dobijania do 20 pkt o tyle teraz bym jej bronił:
Po pierwsze: co w przypadku remisów? Jeden gracz ma 20 pkt, drugi i trzeci np 18 a (może i będzie takie cudo) czwarty i piąty 16. To wtedy dogrywka (która nikogo nie będzie interesowała poza dwoma grającymi)? Czy miejsca ex aequo?
Poza tym nie do końca rozumiem dlaczego idea dogrania kolejnych dwóch zawodników do 20 pkt miałaby być mniej interesująca. Zgadywać nadal może każdy, może się trafić jakiś szalony finisz a poza tym niektórzy ( ::)) cieszą się z każdego jednego odgadniętego kadru.
Wg mnie ten pomysł to jak wprowadzenie złotego gola w piłce nożnej w dogrywce; równa się to pozbawieniu części atrakcji meczowych.
Jak to było w ostatniej serii? Emocje w walce o brąz do samego końca. Teraz by tego zabrakło.

4. Ostatnia propozycja dotyczy zdynamizowania rozgrywki poprzez potwierdzenie odpowiedzi przez gracza, który udzieli prawidłowej odpowiedzi, poprzez zamieszczenie przez niego zdjęcia całej strony z komiksu, z którego ten kadr pochodzi (zapewne potwierdzenie byłoby kolejnym postem po tym z odpowiedzią, tu wiadomo, że liczy się szybkość). Wówczas jeden z moderatorów wklejałby tabelę z punktacją i dany gracz mógłby zadać zagadkę szybciej.

Tego już zupełnie nie rozumiem - to jest takie jakby częściowe "ubezwłasnowolnienie" zadającego zagadkę.
Ktoś zadaje zagadkę po czym okazuje się, że ktoś inny pod jego nieobecność potwierdził jej prawidłowość...

Przyznam, że niespecjalnie uśmiecha mi się idea dynamizacji konkursu, ale jeżeli już to prędzej powróciłbym do trzech prób na podpowiedź. Prostsze i mniej problematyczne (wydaje mi się).


« Ostatnia zmiana: Nd, 26 Wrzesień 2021, 22:47:23 wysłana przez death_bird »
"Właśnie załatwiliśmy Avengers i to bez kiwnięcia palcem".

Offline Jaxx

Odp: Konkurs – Z jakiego komiksu jest ten kadr? Komentarze, opinie, pytania.
« Odpowiedź #1600 dnia: Nd, 26 Wrzesień 2021, 23:33:54 »
Co do punktu 1 - chyba nie było nigdy takiej sytuacji, żeby ktoś chciał poddać zagadkę. Raczej podpowiada się tak, aby już nie było wątpliwości. Przepis istotnie byłby martwy.

Co do punktu 3 - to generalnie zgadzam się z death_bird. Odbierze to sporo emocji grze. Miejsca ex aequo można by co prawda roztrzygać bazując na tym, kto w pierwszej kolejności zdobył dany punkt, ale to wciąż pozbawianie konkursu ikry. Poza tym sam kiedyś o tym myślałem i doszedłem do wniosku, że to jest w sumie trochę nie fair wobec zwycięzcy. On aby wygrać musiał rozwiązać 20 zagadek, podczas gdy inni już dużo mniej - więc trud włożyli w to mniejszy.

Jeżeli już chcemy coś z tym zrobić, to można rozważyć dwa rozwiązania:

1) Czasowość konkursu - ustalamy, że konkurs trwa np. 4 tygodnie. Nie ma limitu punktów, wszyscy grają do końca. W momencie wybicia ustalonej godziny, konkurs się kończy (jeżeli byłaby jakaś zagadka trwająca w tamtej chwili, jej rozwiązanie kończyłoby konkurs) i o miejscach decyduje liczba zdobytych punktów. W przypadku jednakowej decyduje szybkość ich zdobycia. Emocje byłyby do końca.

2) Częściowa czasowość - zdobycie przez pierwszego gracza 20 punktów uruchamia zegar. Ustalamy, że od tamtej chwili konkurs trwa np. 5 dni i dalej obowiązują zasady jw. Przy czym osiągnięcie przez drugiego gracza 20 punktów daje mu automatycznie 2 miejsce. Reszta gra dalej o 3.

Co do punktu 4 - zagadka do końca powinna zostać w rękach zadającego. Należy mu się to za zdobyty punkt :)

Offline Leyek

Odp: Konkurs – Z jakiego komiksu jest ten kadr? Komentarze, opinie, pytania.
« Odpowiedź #1601 dnia: Nd, 26 Wrzesień 2021, 23:45:46 »
Po argumentacji @kierpica, "czwórkę" też uważam, że należy odpuścić.

Offline kierpic

Odp: Konkurs – Z jakiego komiksu jest ten kadr? Komentarze, opinie, pytania.
« Odpowiedź #1602 dnia: Pn, 27 Wrzesień 2021, 00:07:06 »
[...]
Co do punktu 3 - to generalnie zgadzam się z death_bird. Odbierze to sporo emocji grze. Miejsca ex aequo można by co prawda roztrzygać bazując na tym, kto w pierwszej kolejności zdobył dany punkt, ale to wciąż pozbawianie konkursu ikry. Poza tym sam kiedyś o tym myślałem i doszedłem do wniosku, że to jest w sumie trochę nie fair wobec zwycięzcy. On aby wygrać musiał rozwiązać 20 zagadek, podczas gdy inni już dużo mniej - więc trud włożyli w to mniejszy.

Jeżeli już chcemy coś z tym zrobić, to można rozważyć dwa rozwiązania:

1) Czasowość konkursu - ustalamy, że konkurs trwa np. 4 tygodnie. Nie ma limitu punktów, wszyscy grają do końca. W momencie wybicia ustalonej godziny, konkurs się kończy (jeżeli byłaby jakaś zagadka trwająca w tamtej chwili, jej rozwiązanie kończyłoby konkurs) i o miejscach decyduje liczba zdobytych punktów. W przypadku jednakowej decyduje szybkość ich zdobycia. Emocje byłyby do końca.

2) Częściowa czasowość - zdobycie przez pierwszego gracza 20 punktów uruchamia zegar. Ustalamy, że od tamtej chwili konkurs trwa np. 5 dni i dalej obowiązują zasady jw. Przy czym osiągnięcie przez drugiego gracza 20 punktów daje mu automatycznie 2 miejsce. Reszta gra dalej o 3.
[...]
Moim zdaniem bardziej nie fair, dla wygrywającego konkurs, jest sytuacja, że ma na koniec tyle samo punktów, co gracze zajmujący 2 i 3 miejsce.
Limit czasu wprowadziłby więcej chaosu i kombinowania.
Proponowałem już kiedyś, żeby wprowadzić limit zagadek, np. 120. Wtedy, wygrywający mógłby mieć nawet więcej punktów jak 20. Nikomu się to nie podoba? Really? ;)

Offline death_bird

Odp: Konkurs – Z jakiego komiksu jest ten kadr? Komentarze, opinie, pytania.
« Odpowiedź #1603 dnia: Pn, 27 Wrzesień 2021, 00:18:48 »
Moim zdaniem bardziej nie fair, dla wygrywającego konkurs, jest sytuacja, że ma na koniec tyle samo punktów, co gracze zajmujący 2 i 3 miejsce.

W życiu coś takiego nie przyszłoby mi do głowy.
Zwycięzca wygrywa, ponieważ najszybciej rozwiązuje 20 zagadek. I to, że później do mety dojeżdżają kolejni zawodnicy z peletonu w niczym chyba nie umniejsza jego sławy i chwały. ;)

Przyszła mi do głowy taka myśl, że w zasadzie należałoby odpowiedzieć na pytanie o ideę konkursu: czy jest on rywalizacją między "zawodowcami" o nagrody czy jest zabawą dla jak największej liczby forumowiczów. Bo bez tego to nie wiadomo w którą stronę korygować regulamin.
"Właśnie załatwiliśmy Avengers i to bez kiwnięcia palcem".

Offline wilk

Odp: Konkurs – Z jakiego komiksu jest ten kadr? Komentarze, opinie, pytania.
« Odpowiedź #1604 dnia: Pn, 27 Wrzesień 2021, 08:26:58 »
Co do punktu 3. to jestem za pozostawieniem formuły w dotychczasowym kształcie. Z uwagi na moją niezbyt częstą obecność na forum nie brałem jakoś aktywnie udziału w tej zabawie ale zauważyłem, że gdy gra toczyła się o drugie lub trzecie miejsce to dopiero wtedy miałem okazję w ogóle zobaczyć nieodgadniętą jeszcze zagadkę. Myślę że jest więcej takich osób jak ja. Z mojej perspektywy zakończenie konkursu na osiągnięciu przez pierwszego gracza 20 punktów za bardzo skróciłoby rozgrywkę.