Autor Wątek: Konkurs – Z jakiego komiksu jest ten kadr? Komentarze, opinie, pytania.  (Przeczytany 278407 razy)

0 użytkowników i 3 Gości przegląda ten wątek.

Offline vision2001

Odp: Konkurs – Z jakiego komiksu jest ten kadr? Komentarze, opinie, pytania.
« Odpowiedź #1290 dnia: Pn, 03 Maj 2021, 08:12:40 »
Mnie olsnilo po kilku sekundach, ze to moze byc to. No i znow musialem odfoliowac komiks ;) tym razem #2 (bo w #1 nie znalazlem kadru). A komiksow (znow...) nie czytalem... obiecuje, ze nadrobie!

Online pokia

Odp: Konkurs – Z jakiego komiksu jest ten kadr? Komentarze, opinie, pytania.
« Odpowiedź #1291 dnia: Pn, 03 Maj 2021, 08:33:35 »
Ja też go rano odfoliowałem :)

Offline muaddib

Odp: Konkurs – Z jakiego komiksu jest ten kadr? Komentarze, opinie, pytania.
« Odpowiedź #1292 dnia: Pn, 03 Maj 2021, 15:36:13 »
Przypomnijmy: zagadką jest pierwszy kadr. Reszta to moga byc dym i lustra. Czasem z tego samego komiksu ;)
Czyli jednak Lobo :D Myślałem, że jak jest Hak i Zagubieni Chłopcy to będzie jednak coś z Piotrusiem :)

Offline vision2001

Odp: Konkurs – Z jakiego komiksu jest ten kadr? Komentarze, opinie, pytania.
« Odpowiedź #1293 dnia: Pn, 03 Maj 2021, 18:39:59 »
Ostry miecz Conana Barbarzyńcy?
Może i masz rację, ale znając Motyla to szukałbym (i szukam, ale już mi się odechciewa... poza tym sprawdzam oryginały) tutaj:



BTW - dla mnie to też była krowa ;)

EDIT: A. Chyba nie masz racji. W podpowiedzi jest czcionka komputerowa. I jeśli to jest podpowiedź z komiksu, z którego zadano zagadkę (a myślę, że tak jest) no to w 1989 chyba tak nie robili ;)
« Ostatnia zmiana: Pn, 03 Maj 2021, 18:45:08 wysłana przez vision2001 »

Offline kierpic

Odp: Konkurs – Z jakiego komiksu jest ten kadr? Komentarze, opinie, pytania.
« Odpowiedź #1294 dnia: Pn, 03 Maj 2021, 18:52:59 »
Pamiętajcie też o numerze ISBN ;)

Offline kubisz

Odp: Konkurs – Z jakiego komiksu jest ten kadr? Komentarze, opinie, pytania.
« Odpowiedź #1295 dnia: Pn, 03 Maj 2021, 19:17:42 »
Przykro mi Kubisz, ale podałeś tytuł, z którego pochodzi jedynie ostatni kadr mojej zagadki, czyli z zeszytu 112 serii Savage Sword of Conan, natomiast dwa pierwsze pochodzą z historii Ciche miejsce, 113 zeszytu wzmiankowanej wyżej serii. Stąd punkt ląduje na koncie Visiona, który podał tytuł zbierający oba zeszyty z wydania Hachette, z które też zadawałem kadry.
Jasna sprawa :)

Offline Leyek

Odp: Konkurs – Z jakiego komiksu jest ten kadr? Komentarze, opinie, pytania.
« Odpowiedź #1296 dnia: Wt, 04 Maj 2021, 12:19:06 »
W zasadzie to z Leykiem wyczerpaliśmy wszystkie możliwości odpowiedzi  ;)

W ostatniej chwili zmieniłem odpowiedź, bo mi ten orzeł bardziej pasował do czasów mieszkowych :/

Offline vision2001

Odp: Konkurs – Z jakiego komiksu jest ten kadr? Komentarze, opinie, pytania.
« Odpowiedź #1297 dnia: Wt, 04 Maj 2021, 12:22:26 »
Poważnie nie braliście możliwości innych odpowiedzi? Wydawało mi się, że bardziej będziecie grzebać w komiksach Similaka.

Jakby ktoś miał prawie za darmo do odsprzedania Bitwę pod Grunwaldem (https://www.gildia.pl/komiksy/162478-strefa-komiksu-19-bitwa-pod-grunwaldem#) to może dać mi znać. ;)

Offline kierpic

Odp: Konkurs – Z jakiego komiksu jest ten kadr? Komentarze, opinie, pytania.
« Odpowiedź #1298 dnia: Wt, 04 Maj 2021, 12:24:32 »
W ostatniej chwili zmieniłem odpowiedź, bo mi ten orzeł bardziej pasował do czasów mieszkowych :/
To jeszcze bardziej Cię zasmucę, bo moja pierwsza myśl była o Wojach, ale mnie uprzedziłeś i zmieniłem.

Poważnie nie braliście możliwości innych odpowiedzi? Wydawało mi się, że bardziej będziecie grzebać w komiksach Similaka.
Czcionka już do niczego innego nie pasowała :P

Offline muaddib

Odp: Konkurs – Z jakiego komiksu jest ten kadr? Komentarze, opinie, pytania.
« Odpowiedź #1299 dnia: Wt, 04 Maj 2021, 12:27:02 »
Jeszcze 3 dni banu Srogina... Za długie są te kary... Zamiast kary czasowej zamieniłbym to na pauzowanie ilości zagadek, bo byłoby to bardziej miarodajne. Przez weekend te zagadki tak galopowały (fajnie się gra jak to tak szybko idzie :D), że pierwszy raz na takim etapie konkursu jestem przed sroginem i mam co do tego mieszane uczucia. Przy aktualnym tempie zdobywania punktów visiona to do piątku może już być po konkursie ;)

Offline Jaxx

Odp: Konkurs – Z jakiego komiksu jest ten kadr? Komentarze, opinie, pytania.
« Odpowiedź #1300 dnia: Wt, 04 Maj 2021, 12:34:27 »
Jeszcze 3 dni banu Srogina... Za długie są te kary... Zamiast kary czasowej zamieniłbym to na pauzowanie ilości zagadek, bo byłoby to bardziej miarodajne. Przez weekend te zagadki tak galopowały (fajnie się gra jak to tak szybko idzie :D), że pierwszy raz na takim etapie konkursu jestem przed sroginem i mam co do tego mieszane uczucia. Przy aktualnym tempie zdobywania punktów visiona to do piątku może już być po konkursie ;)

Death_bird przysłał nam swoją propozycję zmian do regulaminu w następnej edycji i tam właśnie jest taki "taryfikator" przewinień - moim zdaniem bardzo dobry i przejrzysty. Tak więc przekażemy go zwycięzcom tej edycji do rozpatrzenia w kolejnej.

Ja to w ogóle jestem w szoku, jakiego tempa nabrał konkurs - jeżeli kierpic robiłby takie statystyki jak edycję temu, to pewnie wyszłoby, że w te trzy dni poleciało tyle zagadek, jak wcześniej przez tydzień ;) Vision nabrał wiatru w żagle, obudzili się kolejni gracze, doszli nowi... Ale może to był efekt zimnej majówki i teraz, w tygodniu pracującym znowu trochę zwolnimy, bo ludzie skupią się na pracy. Ja tam wierzę, że srogin zdąży jeszcze zagrać i wyrwie jedno z miejsc podiumowych ;)


Offline vision2001

Odp: Konkurs – Z jakiego komiksu jest ten kadr? Komentarze, opinie, pytania.
« Odpowiedź #1301 dnia: Wt, 04 Maj 2021, 12:37:45 »
Ja Was bardzo przepraszam, ale przed weekendem urodziło mi się kolejne dziecko i zbyt wiele czasu na grę nie mam...

A już bardziej poważnie: widząc, że Emma odpadła, srogin "banuje", to chyba byłoby coś nie tak ze mną, by nie podnieść rękawicy. Do piątku niedaleko, więc nie bójcie się, bo srogin na pewno (?) dołączy do dalszej gry. Czego mu życzę.

Offline muaddib

Odp: Konkurs – Z jakiego komiksu jest ten kadr? Komentarze, opinie, pytania.
« Odpowiedź #1302 dnia: Wt, 04 Maj 2021, 12:42:09 »
efekt zimnej majówki
Pogoda iście barowa :D Byłem przez weekend na dwóch okrągłych imprezach urodzinowych - wczoraj to już zamiast konia widziałem krowę na obrazku, a tę zagadkę z Olimpi de Gouges to ledwo pamiętam ;)
Ja Was bardzo przepraszam, ale przed weekendem urodziło mi się kolejne dziecko i zbyt wiele czasu na grę nie mam...
Gratulacje!

Offline Jaxx

Odp: Konkurs – Z jakiego komiksu jest ten kadr? Komentarze, opinie, pytania.
« Odpowiedź #1303 dnia: Wt, 04 Maj 2021, 12:42:30 »
Ja Was bardzo przepraszam, ale przed weekendem urodziło mi się kolejne dziecko i zbyt wiele czasu na grę nie mam...

To się kupka wstydu znacząco powiększy... ;) A poważnie - gratulacje!

Pogoda iście barowa :D Byłem przez weekend na dwóch okrągłych imprezach urodzinowych - wczoraj to już zamiast konia widziałem krowę na obrazku, a tę zagadkę z Olimpi de Gouges to ledwo pamiętam ;)Gratulacje!

A to się nie przejmuj, bo ja nie będąc na imprezach, to i tak widząc ten kadr pomyślałem "co to za dziwna krowa" ;)
« Ostatnia zmiana: Wt, 04 Maj 2021, 12:44:05 wysłana przez Jaxx »