Autor Wątek: Konkurs – Z jakiego komiksu jest ten kadr? Komentarze, opinie, pytania.  (Przeczytany 281656 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Reverith

Odp: Konkurs – Z jakiego komiksu jest ten kadr? Komentarze, opinie, pytania.
« Odpowiedź #915 dnia: Cz, 04 Marzec 2021, 16:31:38 »
Praktycznie na 100% to będzie tom 1. Z mangami w tym konkursie problem jest taki, że bardzo łatwo je wyszukać. Poza tym postać z kadru znana nawet dla mnie.

Swego czasu trzymałem „w koszyku” album Nagabe „Dziewczynka w Krainie Przeklętych”. Warto wrócić do tematu?


Nie wiedziałam, czy ktoś tu czyta mangi, więc dałam łatwy kadr, ale na przyszłość może się trafić coś trudniejszego ;)

Mnie osobiście "dziewczynka" i jej mroczno- baśniowy klimat właśnie odbiegający od mangi się podoba. Seria zamknie się w 11 tomach, więc nie jest taka długa i ma bardzo ładne wydanie.

Offline kierpic

Odp: Konkurs – Z jakiego komiksu jest ten kadr? Komentarze, opinie, pytania.
« Odpowiedź #916 dnia: Cz, 04 Marzec 2021, 17:15:47 »
Nie wiedziałam, czy ktoś tu czyta mangi, więc dałam łatwy kadr, ale na przyszłość może się trafić coś trudniejszego ;)
Pewnie, ale jak ma być trudniejsze to nie z mangi ;)

Mnie osobiście "dziewczynka" i jej mroczno- baśniowy klimat właśnie odbiegający od mangi się podoba. Seria zamknie się w 11 tomach, więc nie jest taka długa i ma bardzo ładne wydanie.
Na całą serie to już za późno, myślałem konkretnie nad tym albumem.

Offline Reverith

Odp: Konkurs – Z jakiego komiksu jest ten kadr? Komentarze, opinie, pytania.
« Odpowiedź #917 dnia: Cz, 04 Marzec 2021, 18:19:46 »
Ja album traktuję jako dodatek do serii, ale  sam też stanowi ciekawą rzecz. Przede wszystkim jest kolorowy, dopracowany, ma duże grafiki. Nie ma tam jednak fabuły, tylko coś w rodzaju codziennych czynności głównych bohaterów.

Offline Toranga

Odp: Konkurs – Z jakiego komiksu jest ten kadr? Komentarze, opinie, pytania.
« Odpowiedź #918 dnia: Cz, 04 Marzec 2021, 19:51:17 »
Też zastanawiam się, co się stało. Pokia, Toranga, Yossarian, brvk, Rafa i pozostali - wszyscy jakby nagle odpuścili grę... Już nie wspominając o nowych graczach. Zmęczenie materiału? Chłopaki, co się dzieje?

Ja ostatnio miałem trochę za dużo na głowie, ale też większość zagadek to rzeczy, które nic mi nie mówiły i raczej nie miałem pomysłu na strzały.
Troche przez to zostałem z tyłu, ale nie odpuszczam konkursu.

Offline Jaxx

Odp: Konkurs – Z jakiego komiksu jest ten kadr? Komentarze, opinie, pytania.
« Odpowiedź #919 dnia: Cz, 04 Marzec 2021, 20:17:06 »
To będzie moja ostatnia w tej edycji, a w całym konkursie...

Ale jak to, kończysz z taką nierówną liczbą punktów? To tak nie po "moderatorsku"... Moderatorzy to powinni kończyć przynajmniej na 15 ;) 

Offline kierpic

Odp: Konkurs – Z jakiego komiksu jest ten kadr? Komentarze, opinie, pytania.
« Odpowiedź #920 dnia: Cz, 04 Marzec 2021, 20:25:49 »
Taka moja "tradycja". Jeszcze na gildii w każdym z konkursów niezamierzenie kończyłem na 11 pkt (wtedy grało się do 1 zw.)
W zeszłej edycji, gdyby konkurs nie został przedłużony do 5 zw. (najgorsza decyzja tamtej edycji!;) ) to też wykręciłbym tyle punktów mniej więcej.
Taki mój górny pułap :)

Polecam bycie moderatorem, rozwiązywanie zagadek przychodzi łatwiej 8)

Offline wilk

Odp: Konkurs – Z jakiego komiksu jest ten kadr? Komentarze, opinie, pytania.
« Odpowiedź #921 dnia: Cz, 04 Marzec 2021, 21:00:07 »
Dlaczego tak bez przekonania? ;)
Kilka lat temu sprzedałem oba komiksy Crepaxa, stąd nie mogłem sprawdzić odpowiedzi, a nie lubię strzelać. Po pierwszej podpowiedzi byłem niemal pewien, że to albo Justyna albo Wenus. 

Offline kierpic

Odp: Konkurs – Z jakiego komiksu jest ten kadr? Komentarze, opinie, pytania.
« Odpowiedź #922 dnia: Cz, 04 Marzec 2021, 21:07:29 »
Wbrew powszechnemu przekonaniu że strzelanie jest passe, to polecam.

Przypominam sobie Twoją zagadkę ze " Scenek...", na którą odpowiedź udzieliłem dopiero po sprawdzeniu kadru. Chociaż od razu strzelałbym w ten komiks, wolałem dojechać do domu i sprawdzić, żeby nie było odpowiedzi ze znakiem zapytania.

Jak napisałem, jak się jest moderatorem to można sprawdzać. W innym przypadku to jest... wojna! ;)

Offline kierpic

Odp: Konkurs – Z jakiego komiksu jest ten kadr? Komentarze, opinie, pytania.
« Odpowiedź #923 dnia: Pt, 05 Marzec 2021, 19:59:16 »
Yossarian usunął swoje konto na forum.
Niestety.
Może kiedyś jeszcze tutaj wróci.

Pozdrawiam Yossarianie!

Offline death_bird

Odp: Konkurs – Z jakiego komiksu jest ten kadr? Komentarze, opinie, pytania.
« Odpowiedź #924 dnia: Pt, 05 Marzec 2021, 20:31:17 »
Wiadomo chociaż o co poszło?
"Właśnie załatwiliśmy Avengers i to bez kiwnięcia palcem".

Offline Lyricstof

Odp: Konkurs – Z jakiego komiksu jest ten kadr? Komentarze, opinie, pytania.
« Odpowiedź #925 dnia: Pt, 05 Marzec 2021, 20:37:10 »
Szkoda.
@Yossarian - Fajne zagadki zadawałeś, kultowy drewniany stolik na komiksy (mega ilości) w ogrodzie i wierzba.  8)
Pozdrawiam.

Wiadomo chociaż o co poszło?
No ja nie mam pojęcia. Sam jestem ciekaw dlaczego.  :(
Greed is leaking like water. On your way. Hidden lurks lust.

Offline Toranga

Odp: Konkurs – Z jakiego komiksu jest ten kadr? Komentarze, opinie, pytania.
« Odpowiedź #926 dnia: Pt, 05 Marzec 2021, 21:00:08 »
Co to za moda, że kolejne osoby usuwają konta?
Wszystkim przeszkadza moderacja czy o co poszło?

Offline kierpic

Odp: Konkurs – Z jakiego komiksu jest ten kadr? Komentarze, opinie, pytania.
« Odpowiedź #927 dnia: Pt, 05 Marzec 2021, 21:26:28 »
Z wątku Egmont 2021

A wkur@#$ia mnie całokształt - moderowanie, trole, debilne gadki, itd.
Skoro sam stąd uciekłeś ze 2 dni temu, to chyba musisz trochę rozumieć o co mi chodzi? ;)
A ja od rana miałem lepić bałwana, ale go nie ulepiłem, bo od rana siedzę i dyskutuję na forum. A nikogo te dyskusje w ogóle nie obchodzą. To jest taka strata czasu, że szok, nie lepiej coś innego porobić?
Ty wróciłeś, a ja chyba będę z forum uciekał, z różnych powodów.
Miałem to dziś zrobić, ale chyba muszę się z tym przespać i decyzję podejmę jutro.

Offline Leyek

Odp: Konkurs – Z jakiego komiksu jest ten kadr? Komentarze, opinie, pytania.
« Odpowiedź #928 dnia: So, 06 Marzec 2021, 11:02:56 »
Dawno nie było rebusów.  ;D Takie coś na skojarzenie. Zgadujcie.

Myślałem nad tym rebusem wczoraj gdzieś do trzeciej (akurat miałem coś do zrobienia, co nie wymagało zbytnio myślenia, więc mogłem co innego w głowie przetwarzać). Tak się wkręciłem, że dziś nad ranem mi  się zaczęło o tym konkursie śnić. Wyszło, że prawidłową odpowiedź znalazłem, niby był nią "Ostatni indianin, tom 12" (podtytuł chyba "Idący człowiek", ale to już gorzej pamiętam). No i jeszcze lepsze, że chciałem tą odpowiedź na forum wpisać, a komputer odmawiał posłuszeństwa i zmieniał litery :) Więc wpisałem jako tako, licząc, że Lyricstof zaliczy :)

Zaczyna się zastanawiać czy to już nie jest lekko chore ;)

Offline Lyricstof

Odp: Konkurs – Z jakiego komiksu jest ten kadr? Komentarze, opinie, pytania.
« Odpowiedź #929 dnia: So, 06 Marzec 2021, 11:16:30 »
Dobre, genialne. Uśmiałem się. Po tym rebusie rezygnuję z rebusów. Niestety nie było Jaxxa, który skojarzył rebus Crossgen. Tutaj akurat wykorzystałem powiedzenie "No to lu" oraz "My story book" - bezpośrednie ukierunkowanie na tytuł, dziennik - codziennik - pamiętnik.  ;)

Co do snu, to niedawno miałem podobnie. Zagadka z woźnicą, powozem i końmi. Przyśniło mi się, że to Lucky Luke. Dyliżans. Po przebudzeniu szukałem dla spokojności w tym komiksie.  ;D
Greed is leaking like water. On your way. Hidden lurks lust.