Autor Wątek: Konkurs – Z jakiego komiksu jest ten kadr? Komentarze, opinie, pytania.  (Przeczytany 278434 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Offline Leyek

Odp: Konkurs – Z jakiego komiksu jest ten kadr? Komentarze, opinie, pytania.
« Odpowiedź #855 dnia: Pn, 22 Luty 2021, 22:15:33 »
Szybko to są sekundy czy parę minut, a nie prawie 2h :)

Za dawno tego Rorka czytalem, a kadry mało Andreasowe. Kombinowałem po podpowiedzi z Jeremiahem, Comanche, Blueberrym, Bouncerem. Dobrze, że mam to jeszcze popakowane w kartonach i nie miałem jak przejrzeć tych wszystkich tomów ;)
« Ostatnia zmiana: Pn, 22 Luty 2021, 22:17:34 wysłana przez Leyek »

Offline Toranga

Odp: Konkurs – Z jakiego komiksu jest ten kadr? Komentarze, opinie, pytania.
« Odpowiedź #856 dnia: Pn, 22 Luty 2021, 22:26:00 »
Ponieważ moja poprzednia zagadka wisiała ponad 10 godzin miko 3 podpowiedzi, tę uznaje za szybko rozwiązaną. 😉

brvk

  • Gość
Odp: Konkurs – Z jakiego komiksu jest ten kadr? Komentarze, opinie, pytania.
« Odpowiedź #857 dnia: Pn, 22 Luty 2021, 22:35:56 »
Z mojej perspektywy odgadywanie kadru z Rorka trwało poniżej sekundy. To mój ulubiony komiks.

Offline Jaxx

Odp: Konkurs – Z jakiego komiksu jest ten kadr? Komentarze, opinie, pytania.
« Odpowiedź #858 dnia: Pn, 22 Luty 2021, 22:56:22 »
Z mojej perspektywy odgadywanie kadru z Rorka trwało poniżej sekundy. To mój ulubiony komiks.

Kiedy pierwszy raz czytałem Fragmenty to właśnie buty z tego kadru szalenie mnie zafascynowały - ciężkie, zawilgocone, o nietypowym kształcie, jakby nie stworzone dla ludzi. Aż słyszałem skrzypienie tych schodów pod nimi. Strasznie mnie frapowało, kim są te osoby - czy przyszły z oceanu? Jeżeli to buty do podmorskich wędrówek, to dlaczego tam są skórzane elementy? Niesamowicie mnie to wciągnęło i ten kadr bardzo wrył mi się w pamięć. A tu bach, wylądował w konkursie na mojej pauzie :) W ogóle cała historia z Fragmentów bardzo działała mi na wyobraźnię - Plama "wyskakująca" z obrazu, Ebenezer na wieży, tajemnicza Low Valley i rozmontowany budynek, punkt przecięcia na sferze, który wystarczy lekko nacisnąć... Ależ tam były pomysły! I te rysunki - wczesny Andreas z tego albumu to prawdziwe mistrzostwo kreski, osobiście żałuję, że odszedł od niej w dalszych swoich pracach (mimo to wciąż świetnych). Przejścia już mnie tak bardzo nie wciągnęły, a dalsze tomy... cóż, nadal przede mną, a wydania Sideki czekają na swoją kolej :)

Offline Toranga

Odp: Konkurs – Z jakiego komiksu jest ten kadr? Komentarze, opinie, pytania.
« Odpowiedź #859 dnia: Pn, 22 Luty 2021, 23:10:05 »
Mni najbardziej pozostałe w pamięci rozmontowany budynek, który mieszkał Rork i ten zgnieciony w lesie.
W ogóle jakby się zastanowić to sporo różnych dziwnych budynków w twórczości Andreasa.

Offline vision2001

Odp: Konkurs – Z jakiego komiksu jest ten kadr? Komentarze, opinie, pytania.
« Odpowiedź #860 dnia: Śr, 24 Luty 2021, 20:33:50 »
... ale skoro vision zdecydował się wejść do gry, to znaczy, że pewnie ma sprawdzoną odpowiedź! :)
Czyli skoro wcześniej nie grałem, to nie znałem prawidłowych odpowiedzi? ;)
A strzeliłem sobie. Ten Slayer mnie coś tam podpowiada, że może to być ABC. Ale wątpię, bo coś kreska mi nie do końca pochodzi.

Offline Jaxx

Odp: Konkurs – Z jakiego komiksu jest ten kadr? Komentarze, opinie, pytania.
« Odpowiedź #861 dnia: Śr, 24 Luty 2021, 20:39:13 »
Czyli skoro wcześniej nie grałem, to nie znałem prawidłowych odpowiedzi? ;)

To już nadinterpretacja ;)

Ja też strzelam bez przekonania, w biegu między kolacją a kładzeniem spać latorośli.

Offline Leyek

Odp: Konkurs – Z jakiego komiksu jest ten kadr? Komentarze, opinie, pytania.
« Odpowiedź #862 dnia: Śr, 24 Luty 2021, 23:45:36 »
Na dobranoc podpowiedź nr 1:



Wygląda jak bohater Comix Zone, ale przecież tytułów gier tu nie zgadujemy ;)


Offline Toranga

Odp: Konkurs – Z jakiego komiksu jest ten kadr? Komentarze, opinie, pytania.
« Odpowiedź #863 dnia: Cz, 25 Luty 2021, 00:13:39 »
Przypomina też Johnego Blaze'a, co może znaczyć, że to był w swoim czasie dość popularny styl dla badassa.
Ale to nie Johny tylko przyszły trup. A przez to, że się błędnie Blaze'em zasugerowałem zamiast dobrze sprawdzić jakie komiksy tego rysownika wyszły po naszemu to straciłem niepotrzebnie trochę czasu, ale przynajmniej sobie odświeżyłem Duszę Venoma i Świt synów nocy.  8)

Yossarian

  • Gość
Odp: Konkurs – Z jakiego komiksu jest ten kadr? Komentarze, opinie, pytania.
« Odpowiedź #864 dnia: Cz, 25 Luty 2021, 00:35:25 »
Haha. Też myślałem, że to Blaze i podążyłem tym samym tropem. Poza Mega Marvelami przekopałem jeszcze wydania specjalne i X-Men w których był Ghost Rider, oraz Spirits of Vengeance w Spider-Manie, a Punishera zostawiłem na koniec. Jak w końcu znalazłem, to byłem pewien, że nikt nie zgadł, a tu wchodzę i widzę prawidłową odpowiedź... Ech... Niczego już więcej nie będę szukał ;)

Offline Jaxx

Odp: Konkurs – Z jakiego komiksu jest ten kadr? Komentarze, opinie, pytania.
« Odpowiedź #865 dnia: Cz, 25 Luty 2021, 07:59:13 »
Ech... Niczego już więcej nie będę szukał ;)

Też sobie tak wmawiam, kiedy spóźnię się o włos z poprawną odpowiedzią. A potem przychodzi nowa zagadka i... uzależnienie zaczyna działać, chęć znalezienia kadru jest zawsze silniejsza :)

Przypomina też Johnego Blaze'a, co może znaczyć, że to był w swoim czasie dość popularny styl dla badassa.

Tak, taką stylówę miało wiele postaci z gier i filmów (chociażby nawet kultowy Duke Nukem). Pamiętam też, że w tonach VHSów z filmami klasy B, jakie się wtedy przewijały po domu takich postaci było na pęczki, chociaż nie zdołałbym przypomnieć sobie jakichś konkretów - wszystko zlewa się w jedno.

Mam tylko nadzieję, że ta zagadka sprawiła Wam tyle radochy, co mnie jej wrzucenie :)

Offline Toranga

Odp: Konkurs – Z jakiego komiksu jest ten kadr? Komentarze, opinie, pytania.
« Odpowiedź #866 dnia: Cz, 25 Luty 2021, 12:28:02 »
Faktycznie. Duke Nukem też miał podobny styl.
Dziś podstawnych blondynów typu kaukaskiego jakby mniej.
🤷‍♂️
Na szczęście są jeszcze wytwory popkultury lat 80tych j 90tych.  :)

Yossarian

  • Gość
Odp: Konkurs – Z jakiego komiksu jest ten kadr? Komentarze, opinie, pytania.
« Odpowiedź #867 dnia: Cz, 25 Luty 2021, 16:31:40 »
Zagadka:


Zagadka:



Dokładnie ten sam kadr kiedyś wrzuciłem. Dziwne. Było już tak kiedyś, że się kadr powtórzył?

Offline Jaxx

Odp: Konkurs – Z jakiego komiksu jest ten kadr? Komentarze, opinie, pytania.
« Odpowiedź #868 dnia: Cz, 25 Luty 2021, 16:46:37 »
Dlatego szybko go rozpoznałem :) W zeszłej edycji też się zdarzyło, że chyba muaddib i Leyek wrzucili ten sam kadr z Trzech Paradoksów. Bywa, nie sposób spamiętać wszystkich wrzucanych kadrów, a też nie każdy śledzi to na bieżąco.

« Ostatnia zmiana: Cz, 25 Luty 2021, 16:59:16 wysłana przez Jaxx »

brvk

  • Gość
Odp: Konkurs – Z jakiego komiksu jest ten kadr? Komentarze, opinie, pytania.
« Odpowiedź #869 dnia: Cz, 25 Luty 2021, 16:58:30 »
O kurczę, to przypadek. Komiks był w zasięgu mojej ręki, gdy siedziałem na kanapie, przekartkowałem go nieco i wpadła mi w oko czaszka, która spełniała moje kryteria konstruowania zagadki.