Autor Wątek: Konkurs – Z jakiego komiksu jest ten kadr? Komentarze, opinie, pytania.  (Przeczytany 278612 razy)

0 użytkowników i 3 Gości przegląda ten wątek.

Motyl

  • Gość
Odp: Konkurs – Z jakiego komiksu jest ten kadr? Komentarze, opinie, pytania.
« Odpowiedź #765 dnia: So, 23 Styczeń 2021, 10:42:46 »

A tak w ogóle, to pokaż, gdzie w stopce w Star Wars Komiks jest napisane, że jest to czasopismo (lub miesięcznik, dwumiesięcznik, kwartalnik). Ja znajduję tam tylko słowo "magazyn".

Proszę bardzo, oficjalna nota wydawcy dotycząca Wydania Specjalnego na jednym z portali, ale można ją znaleźć też w innych miejscach, jakbyś nie dostrzegł to poniżej przeklejam:

O jednej z nich opowiada komiks Bitwa o Jabiim, zamieszczony w kwartalniku Star Wars Komiks Wydanie Specjalne 1/2009

https://polter.pl/komiks/Star-Wars-Komiks-Extra-06-12012-W-cieniu-ojcow-n33581

Cytuj
Fajnie naginać fakty do swoich potrzeb nie?
- Były Semici dystrybuowane tak jak amerykańskie zeszyty w specjalistycznych sklepach komiksowych, gdzie i po roku możesz kupić dany wcześniej wydany zeszyt?
- Marvel/Dc też numeruje swoje numery w postaci 6/98? (nie wspominając że ten 6/98 mógł zawierać przedruk z Batman, a 7/98 już z Shadow of the Bat, całkowicie oderwane od poprzedniego, nie jako część crossovera; no jak w mordę ciąg jednej serii)

Leyek, ewidentnie odstaw leki, szkodzą ci, bredzisz straszliwie.

Offline Jaxx

Odp: Konkurs – Z jakiego komiksu jest ten kadr? Komentarze, opinie, pytania.
« Odpowiedź #766 dnia: So, 23 Styczeń 2021, 10:51:30 »
Panowie, spokojnie. Nie wprowadzajmy niepotrzebnych napięć, ta edycja i tak jest już mocno obciążona emocjonalnie.

Temat wyjaśniony, zagadkę i odpowiedź uznajemy, gramy dalej. Do sprawy podejdźmy "zdroworozsądkowo" - w regulaminie jako "czasopismo" traktujemy pismo stricte nie-komiksowe bądź, w którym komiks nie jest dominującym elementem, tj. z artykułami wielotematycznymi itp. W przypadku takich rzeczy jak właśnie ten Star-Wars czy WKKM, jedynym ich łącznikiem z czasopismami jest forma dystrybucji, a na rodzimych rynkach są wydawane w normalnej formie, zatem uznajemy je jako pełnoprawne komiksy, bo tu nie ma sensu sugerować się formą dystrybucji. W kolejnej edycji można by lekko doprecyzować ten punkt regulaminu, aby nie było więcej takich rozstrzygań.
« Ostatnia zmiana: So, 23 Styczeń 2021, 10:54:40 wysłana przez Jaxx »

Offline Toranga

Odp: Konkurs – Z jakiego komiksu jest ten kadr? Komentarze, opinie, pytania.
« Odpowiedź #767 dnia: So, 23 Styczeń 2021, 10:56:27 »
No to czekamy na zagadkę.
Personalne wycieczki niech sobie zainteresowani kontynuują na PW.

Offline Kadet

Odp: Konkurs – Z jakiego komiksu jest ten kadr? Komentarze, opinie, pytania.
« Odpowiedź #768 dnia: So, 23 Styczeń 2021, 15:06:48 »
To tak zapytam - nie flejmowo, tylko jak najbardziej rzeczowo: czy teoretycznie można by zadać zagadkę z kadrem komiksu ze zwykłego "Star Wars Komiks"? Do tej pory się powstrzymywałem, bo w większości dawnych numerów SWK były po 2-3 niezwiązane ze sobą historyjki różnych autorów, więc interpretowałem to jako "zakazaną" antologię.
Proszę o wsparcie i/lub udostępnienie zbiórki dla dziewczynki z guzem mózgu: https://www.siepomaga.pl/lenka-wojnar - PILNE!

Dzięki!

Offline Jaxx

Odp: Konkurs – Z jakiego komiksu jest ten kadr? Komentarze, opinie, pytania.
« Odpowiedź #769 dnia: So, 23 Styczeń 2021, 19:47:21 »
Ale antologie nie są zakazane. Punkt regulaminu brzmi tak:

4. Zamieszczamy kadr (z widocznymi konturami ilustracji) z komiksu wydanego w Polsce (wydanego na polski rynek). Kadry pochodzą z wydań tylko albumowych, zeszytowych, integralnych, wydanych w postaci antologii . Nie można zamieszczać kadrów z czasopism, czy komiksów publikowanych wyłącznie w internecie.

Więc moim zdaniem jak najbardziej mógłbyś.

Tak w ogóle myślę, czy to "z czasopism" nie lepiej byłoby zamienić na "z komiksów prasowych". Wtedy byłoby jasne, że chodzi w tym punkcie o wszelkiej maści paski czy shorty drukowane lub wrzucane do różnych gazet jako dodatek czy też tworzone z myślą o druku w takich (czyli np. wszelkich komiksów z gazetek Lego, Playmobile itp), a nie stanowiących samodzielny byt komiksowy. Dyskusji byłoby mniej, a i potencjalny problem do rozstrzygnięcia byłby znacznie prostszy. Co myślicie? 


Online Leyek

Odp: Konkurs – Z jakiego komiksu jest ten kadr? Komentarze, opinie, pytania.
« Odpowiedź #770 dnia: So, 23 Styczeń 2021, 20:07:27 »
Ja już nie mogę się doczekać w kolejnej edycji kadrów z Królika Bugsa, starych Donaldów, Myszek Miki, Gigantów, Garfieldów i co tam jeszcze wychodziło kiedyś w kioskach (wszystko na tej samej zasadzie co Star Warsy czy TM-Semici). Jak się bawić to się bawić :)

Offline Jaxx

Odp: Konkurs – Z jakiego komiksu jest ten kadr? Komentarze, opinie, pytania.
« Odpowiedź #771 dnia: So, 23 Styczeń 2021, 20:17:33 »
Ja już nie mogę się doczekać w kolejnej edycji kadrów z Królika Bugsa, starych Donaldów, Myszek Miki, Gigantów, Garfieldów i co tam jeszcze wychodziło kiedyś w kioskach (wszystko na tej samej zasadzie co Star Warsy czy TM-Semici). Jak się bawić to się bawić :)

Jeżeli zasada jest taka sama co dla Tm-Semic, to nawet i w tej mogą już być :) Zagadka będzie wisiała i po trzech podpowiedziach i braku poprawnej odpowiedzi moderator zmieni ją na coś bardziej ludzkiego ;)

Offline Kadet

Odp: Konkurs – Z jakiego komiksu jest ten kadr? Komentarze, opinie, pytania.
« Odpowiedź #772 dnia: So, 23 Styczeń 2021, 20:19:59 »
Dzięki za wyjaśnienie :) Co do zabójczych zagadek - zasadniczo chyba musimy zakładać dobrą wolę zadającego. Ja na przykład mam prawie kompletny zbiór "Kaczorów Donaldów" i chyba wszystkie Garfieldy, jakie wyszły w PL, ale dobrowolnie powstrzymywałem się przed wrzuceniem kadru, który wymagałby przetrząśnięcia kilkudziesięciu trudno dostępnych numerów...
Proszę o wsparcie i/lub udostępnienie zbiórki dla dziewczynki z guzem mózgu: https://www.siepomaga.pl/lenka-wojnar - PILNE!

Dzięki!

Offline srogin

Odp: Konkurs – Z jakiego komiksu jest ten kadr? Komentarze, opinie, pytania.
« Odpowiedź #773 dnia: So, 23 Styczeń 2021, 20:24:42 »
Jeszcze o tym podyskutujemy i pewnie regulamin znowu będzie musiał zostać lekko poprawiony :/ . Mimo wszysto będzie fajnie, bo czemu miałoby być inaczej! ;)

Offline vision2001

Odp: Konkurs – Z jakiego komiksu jest ten kadr? Komentarze, opinie, pytania.
« Odpowiedź #774 dnia: So, 23 Styczeń 2021, 20:50:46 »
No i dlatemu sądzę, że wszyscy zwycięzcy tej edycji (a będzie tych osób aż pięć!) powinny brać udział w tworzeniu nowego regulaminu jak i moderowaniu kolejnej edycji zabawy :)

brvk

  • Gość
Odp: Konkurs – Z jakiego komiksu jest ten kadr? Komentarze, opinie, pytania.
« Odpowiedź #775 dnia: So, 23 Styczeń 2021, 20:54:38 »
Punkt 9 regulaminu jest niezborny. Wynika z niego, że można dać max. 3 podpowiedzi, o czym nie ma mowy wcześniej. Jeśli istnieje taki limit to info powinno trafić do punktu 8, zaś punkt 9 powinien mówić o zadaniu nowej zagadki po 48 godzinach o zadania poprzedniej.

Offline Jaxx

Odp: Konkurs – Z jakiego komiksu jest ten kadr? Komentarze, opinie, pytania.
« Odpowiedź #776 dnia: So, 23 Styczeń 2021, 21:28:17 »
Punkt 9 regulaminu jest niezborny. Wynika z niego, że można dać max. 3 podpowiedzi, o czym nie ma mowy wcześniej. Jeśli istnieje taki limit to info powinno trafić do punktu 8, zaś punkt 9 powinien mówić o zadaniu nowej zagadki po 48 godzinach o zadania poprzedniej.

Ale nie ma limitu podpowiedzi, nigdzie w regulaminie to się nie pojawia. Może być ich zero, może być dziesięć - wola zadającego. Punkt 10 mówi tylko o tym, że moderator może przerwać grę po 3 podpowiedziach i zadać nową zagadkę, jeżeli uzna to za stosowne (bo np. nikt nawet nie próbuje strzelić), ale nie znaczy to, że z automatu musi to zrobić.

Offline kierpic

Odp: Konkurs – Z jakiego komiksu jest ten kadr? Komentarze, opinie, pytania.
« Odpowiedź #777 dnia: So, 23 Styczeń 2021, 21:58:52 »
Zgadza się :) gratulacje :)
Dzięki :)
Pierwsza myśl, "Karuzela głupców" - pozdrowienia dla HaVoKa ;)
A propos, to HaVoK odgadł 5 moich ostatnich zagadek! Myślę, że na 6 już mu nie pozwolicie ;)
Może to rekord jakiś nawet będzie?

Zagadka, jakiej jeszcze u mnie nie było, o 22:30.

Offline srogin

Odp: Konkurs – Z jakiego komiksu jest ten kadr? Komentarze, opinie, pytania.
« Odpowiedź #778 dnia: So, 23 Styczeń 2021, 22:17:58 »
Gratki! Super się z Tobą grało.

Offline kierpic

Odp: Konkurs – Z jakiego komiksu jest ten kadr? Komentarze, opinie, pytania.
« Odpowiedź #779 dnia: So, 23 Styczeń 2021, 22:27:22 »
Wow! Dzięki :)
A zresztą, co Ty możesz wiedzieć, ledwie zaczęliśmy a Ty już skończyłeś ;)