Autor Wątek: Konkurs – Z jakiego komiksu jest ten kadr? Komentarze, opinie, pytania.  (Przeczytany 278408 razy)

0 użytkowników i 4 Gości przegląda ten wątek.

Offline kierpic

Odp: Konkurs – Z jakiego komiksu jest ten kadr? Komentarze, opinie, pytania.
« Odpowiedź #735 dnia: Śr, 13 Styczeń 2021, 21:56:06 »
... i innych co szaleją z tymi zinami (tak jak dzisiejsza sytuacja z kadrem z pozycji, który na wspieram.to 40 czy 50 osób zakupiło). Dla mnie zagadki te nie wpisują się w pkt. 4 regulaminu, ale jeśli innym pasują to nie próbuję jak niektórzy tutaj narzucać swojego zdania.

Tutaj nie rozumiem Leyeku o co chodzi? Chwilę wcześniej odgadujesz kadr z "Bug City: Miasto, miłość, morderstwo", zadając swoją zagadkę nęcisz kolejnym zinem (już miałem zrezygnować z szukania) i masz pretensje do mnie, że zadałem kadr z komiksu, który obecnie figuruje na 1 stronie nowości gildii?
https://www.gildia.pl/komiksy/449519-wolfhunt-zguba

Wiedząc, że nie jest to hicior dałem kadr na którym jest podobna onomatopeja co na przykładowej stronie a w drugiej podpowiedzi widniała bohaterka z kolejnej z takich stron.
Były trudniejsze rzeczy i osobiście się z tego cieszę, bo nie jestem w stanie cały czas siedzieć przy komputerze i reagować na kilka zagadek dziennie.

Offline Leyek

Odp: Konkurs – Z jakiego komiksu jest ten kadr? Komentarze, opinie, pytania.
« Odpowiedź #736 dnia: Śr, 13 Styczeń 2021, 22:59:51 »
@up
Mogłeś nie wrzucać tego linka, bo na tych Twoich kadrach jeszcze jako tako się to prezentowało :)

Motyl

  • Gość
Odp: Konkurs – Z jakiego komiksu jest ten kadr? Komentarze, opinie, pytania.
« Odpowiedź #737 dnia: Śr, 13 Styczeń 2021, 23:54:53 »
I po co piszesz takie rzeczy, zaraz mi tu będą chcieli znowu punkt zabierać, bo nie znalazłem w albumie i jeszcze ośmielałem się strzelać ;)

Wasze gówniarskie podejście i wrzucanie zdjęć, nawet nie kadrów z komiksu, które można wygooglowac, to tylko kpina z graczy tego tzw. konkursu. Bo to nie konkurs, przerzucacie się kadrami, których sami nie umiecie zgadnąć i potrzebne są podpowiedzi do googlowania. Macie przednia zabawę, ale tylko wy.

Offline srogin

Odp: Konkurs – Z jakiego komiksu jest ten kadr? Komentarze, opinie, pytania.
« Odpowiedź #738 dnia: Cz, 14 Styczeń 2021, 11:54:20 »
Muaddib, najdłuższy finisz jaki widziałem. Gratulacje!!!

Vision, pokażesz tę planszę od Matejki, bo ciekaw jestem, a nie znam tego komiksu?

Offline muaddib

Odp: Konkurs – Z jakiego komiksu jest ten kadr? Komentarze, opinie, pytania.
« Odpowiedź #739 dnia: Cz, 14 Styczeń 2021, 12:36:33 »
Muaddib, najdłuższy finisz jaki widziałem. Gratulacje!!!
Dzięki! Miałem sporą przewagę, więc mi się nie spieszyło, ale przyznam że pod koniec było sporo komiksów, których nie czytałem (a o niektórych nawet nie słyszałem). Urok tego konkursu polega też na tym, że poznaję dzięki niemu niezbadane przeze mnie obszary jak komiksy wydawane przez muzea albo z wyczerpanymi od kilku lat nakładami. Często na podstawie zagadek układam listę zakupów lub komiksów do wypożyczenia z biblioteki :)

Offline Death

Odp: Konkurs – Z jakiego komiksu jest ten kadr? Komentarze, opinie, pytania.
« Odpowiedź #740 dnia: Nd, 17 Styczeń 2021, 12:28:21 »
No to może:
Lapinot - 1 - Lapinot i marchewki z Patagonii?

Prawdę mówiąc to wygląda na niepełny kadr.
Najpierw właśnie chciałem obstawić Lapinota, ale tam wszystkie kadry są takie kwadratowe, a tutaj podłużny i dlatego właśnie zmieniłem na Wyspę. :)

Offline kierpic

Odp: Konkurs – Z jakiego komiksu jest ten kadr? Komentarze, opinie, pytania.
« Odpowiedź #741 dnia: Nd, 17 Styczeń 2021, 13:37:14 »
Musiałem spróbować bo masz nosa ostatnio :)
Później sprawdziłem że jednak nie.
Powodzenia

Offline Toranga

Odp: Konkurs – Z jakiego komiksu jest ten kadr? Komentarze, opinie, pytania.
« Odpowiedź #742 dnia: Nd, 17 Styczeń 2021, 21:49:53 »
Jakby ktoś miał ochotę sobie strzelić to śmiało, bo znalazłem już ten kadr, a jestem zablokowany  ;D

Offline kierpic

Odp: Konkurs – Z jakiego komiksu jest ten kadr? Komentarze, opinie, pytania.
« Odpowiedź #743 dnia: Wt, 19 Styczeń 2021, 08:55:36 »
Na stronie 86 wątku z zagadkami vision2001 usunął z listy Paweleka, który zdobył 1 pkt.
Czuwaj!

Offline vision2001

Odp: Konkurs – Z jakiego komiksu jest ten kadr? Komentarze, opinie, pytania.
« Odpowiedź #744 dnia: Wt, 19 Styczeń 2021, 12:01:52 »
Na stronie 86 wątku z zagadkami vision2001 usunął z listy Paweleka, który zdobył 1 pkt.
Czuwaj!
Dzięki za czujność. I przepraszam za Was wszystkich za ten (niezamierzony) błąd. Zaraz napiszę do Mateusza z prośbą o wymoderowanie ostatnio uaktualnionej listu o usuniętego gracza, którym jest Pawelek.

Offline kierpic

Odp: Konkurs – Z jakiego komiksu jest ten kadr? Komentarze, opinie, pytania.
« Odpowiedź #745 dnia: Cz, 21 Styczeń 2021, 07:16:13 »
Oczywiście, że tak!
Wiedziałem, że teraz to już będzie łatwizna :D

Nie wiem czy muszę się tłumaczyć ale...
Rozwiązałem zagadkę przez szukanie frazy "thalia córka zeusa" w google, a następnie szukałem "artemidy" w gildii i wyszukało Percego (nr tomu wydawał się oczywisty).
Później sprawdziłem, że można było zrobić to jeszcze prościej, przez wyszukiwarkę obrazów w google. Takiej metody nauczyłem się od Was, przy okazji konkursu i nie przyzwyczajony do tej opcji, używam jej zazwyczaj po fakcie.Nie neguje jej używania przez odpowiadających, bo to zadający powinien "się zabezpieczyć" przed taką ewentualnością.
Rozumiem że BosMan z premedytacją dał tak prostą podpowiedź znużony naszą indolencją.

Zagadkę wrzucę 8:00 - 9:00 i szczerze liczę na udział Torangi, HaVoKa, Leyka i pozostałych wojowników ;)
« Ostatnia zmiana: Cz, 21 Styczeń 2021, 07:20:00 wysłana przez kierpic »

Offline Toranga

Odp: Konkurs – Z jakiego komiksu jest ten kadr? Komentarze, opinie, pytania.
« Odpowiedź #746 dnia: Cz, 21 Styczeń 2021, 07:32:12 »
Czekamy  ;D

Offline Jaxx

Odp: Konkurs – Z jakiego komiksu jest ten kadr? Komentarze, opinie, pytania.
« Odpowiedź #747 dnia: Cz, 21 Styczeń 2021, 07:58:05 »
Później sprawdziłem, że można było zrobić to jeszcze prościej, przez wyszukiwarkę obrazów w google. Takiej metody nauczyłem się od Was, przy okazji konkursu i nie przyzwyczajony do tej opcji, używam jej zazwyczaj po fakcie.Nie neguje jej używania przez odpowiadających, bo to zadający powinien "się zabezpieczyć" przed taką ewentualnością.
Rozumiem że BosMan z premedytacją dał tak prostą podpowiedź znużony naszą indolencją.

Na tę metodę nie ma silnych, ale jak mówisz - czasem zadający może ją wykorzystać, aby rozładować zagadkę, do której nie ma chętnych. Takie swoiste "kto pierwszy, ten lepszy" :) A czasem wrzuci się jakiś fajny kadr bez sprawdzania i potem okazuje się, że można go wygooglować - ot, takie przeoczenie zadającego (mi też się zdarzyło tak parę razy). Ale fakt, wypada sprawdzić wcześniej, czy kadr się odnajduje sam, zanim się go wrzuci - wtedy wszyscy mają równe szanse. Z drugiej strony ilość kadrów, które się "googlują" w stosunku do reszty jest raczej mała i za dużo punktów się tak nie nagrabi, więc nie ma co robić z tego jakiś wielki problem. W końcu, to tylko zabawa, nie olimpiada ;)

A dla Ciebie i tak szacun za przeprowadzenie detektywistycznej roboty w pierwszej kolejności :)

No i też zachęcam wszystkich do gry, bo coś chyba entuzjazm i zapał grających ostatnio siadł...
« Ostatnia zmiana: Cz, 21 Styczeń 2021, 08:04:57 wysłana przez Jaxx »

Offline kierpic

Odp: Konkurs – Z jakiego komiksu jest ten kadr? Komentarze, opinie, pytania.
« Odpowiedź #748 dnia: Cz, 21 Styczeń 2021, 21:05:56 »
Pewnie. Ale pora była dla mnie niekorzystna  ;D
A jak sprawdziłem odpowiedź HaVoKa to miałem 99% pewności, że trafił, więc odpuściłem.

Rzeczywiście mogłem się wstrzymać z jej zadaniem, ze względu na wczesną porę.
Fajnie że zacząłeś szukać i tym większe gratulacje dla HaVoKa za szybkie odgadnięcie.
Powodzenia!

Offline Toranga

Odp: Konkurs – Z jakiego komiksu jest ten kadr? Komentarze, opinie, pytania.
« Odpowiedź #749 dnia: Cz, 21 Styczeń 2021, 21:35:42 »
Rzeczywiście mogłem się wstrzymać z jej zadaniem, ze względu na wczesną porę.
Fajnie że zacząłeś szukać i tym większe gratulacje dla HaVoKa za szybkie odgadnięcie.
Powodzenia!

Etam, nie ma co wstrzymywac. Gra jest gra. Zresztą  i tak nie mam swoich semików pod ręką, więc musiałbym szukać w Dark Knight Detective i Caped Crusader i potem sprawdzać gdzie to było w polskim Batku, a w takim układzie pewnie by mnie HaVoK i tak ubiegł ;D