Autor Wątek: Konkurs – Z jakiego komiksu jest ten kadr? Komentarze, opinie, pytania.  (Przeczytany 282401 razy)

0 użytkowników i 3 Gości przegląda ten wątek.

Offline srogin

Odp: Konkurs – Z jakiego komiksu jest ten kadr? Komentarze, opinie, pytania.
« Odpowiedź #720 dnia: Śr, 13 Styczeń 2021, 19:41:42 »
Jeżeli o mnie chodzi, to mogę oddać funkcję głównego moderatora w kolejnej odsłonie Motylowi. Oczywiście, jeżeli będzie potrzebował wsparcia i pomocy może na mnie liczyć -  z chęcią podzielę się swoim doświadczeniem i wiedzą :D
« Ostatnia zmiana: Śr, 13 Styczeń 2021, 19:47:44 wysłana przez srogin »

Motyl

  • Gość
Odp: Konkurs – Z jakiego komiksu jest ten kadr? Komentarze, opinie, pytania.
« Odpowiedź #721 dnia: Śr, 13 Styczeń 2021, 19:50:03 »
A jeżeli uważasz, że jest - to dlaczego nie protestujesz przy zagadce HaVoKa z Tomb Raidera - przecież on usunął to, co było poza kadrem, a do niego nie należało i zrobił to dokładnie tak samo, jak vision. I przy setce innych, które były wycinane z większych kadrów, kiedy jedne wkomponowywane były w drugie.

Bardzo Cię proszę, wyjaśnij mi wobec powyższego, dlaczego bierzesz udział w tej zabawie, skoro tak mierzi Cię niemal każdy jej aspekt? Dlaczego pomimo kilku obwieszczeń, że się z niej wycofujesz, dalej grasz? Trochę przypomina mi to sytuację, gdzie ktoś ładuje się na imprezę i robi burdę, że muzyka tu nie taka, ludzie fatalni, to mu nie pasuje, tamto jest be. Vision napisał Ci bardzo zgrabnie - w kolejnej edycji będziesz jednym z moderatorów, więc będziesz mógł się wykazać wtedy w całej okazałości oraz wprowadzać i przestrzegać takie reguły, jakie uważasz za stosowne. Powstrzymaj się więc od uwag w tej edycji, skoro i tak już nie grasz i daj grać innym, którzy obiekcji póki co nie mają.

Kierujesz pytanie do niewłaściwej osoby. Vision jako zarządca konkursu i moderator, widząc, że kadr nie spełnia norm, które sam teraz wymieniłeś, a nie było jeszcze żadnej odpowiedzi, powinien poprosić autora zagadki o jej skorygowanie. Dlaczego tego nie zrobił? Zapytaj jego, a nie mnie. Znał odpowiedź, zgadł i nie zawracał sobie tym głowy. Pytanie za to powinno iść w drugim kierunku do Was, czy uważasz, że takie kadry budują ekipę grający, bo według mnie nie, a według Ciebie? W sumie nie musisz odpowiadać, nie widziałem, abyście choć raz w takiej sytuacji przyznali się do jakiejś niewłaściwej decyzji.

Nie mierzi mnie każdy aspekt, a do pewnego momentu miałem z tego konkursu niezłą zabawę. Później było gorzej, ale nie chcę wracać do tej sytuacji z niepełnym/pełnym tytułem. Zrezygnowałem, ale za namową Lyricstofa postanowiłem wrócić do gry. Postanowiłem wtedy się nie zrażać i zająć jak najwyższe miejsce. Co mi się udało. Nadmienię, zadając normalne kadry, a nie wycinanki.

Jeżeli o mnie chodzi, to mogę oddać funkcję głównego moderatora w kolejnej odsłonie Motylowi. Oczywiście, jeżeli będzie potrzebował wsparcia i pomocy, może na mnie liczyć -  z chęcią podzielę się swoim doświadczeniem i wiedzą :D

Dziękuję za chęci i wsparcie, ale z pewnością funkcję moderatora wypełnisz znacznie lepiej. Raczej nie będę wspierał cię moim nic nieznaczącym zdaniem, bo zamierzam zrezygnować z forum, a trudno moderować nie mając konta, prawdaż :)   

Offline srogin

Odp: Konkurs – Z jakiego komiksu jest ten kadr? Komentarze, opinie, pytania.
« Odpowiedź #722 dnia: Śr, 13 Styczeń 2021, 19:58:24 »
Dziękuję za chęci i wsparcie, ale z pewnością funkcję moderatora wypełnisz znacznie lepiej. Raczej nie będę wspierał cię moim nic nieznaczącym zdaniem, bo zamierzam zrezygnować z forum, a trudno moderować nie mając konta, prawdaż :)

Szanuję Twoją decyzję :D

Online Leyek

Odp: Konkurs – Z jakiego komiksu jest ten kadr? Komentarze, opinie, pytania.
« Odpowiedź #723 dnia: Śr, 13 Styczeń 2021, 20:00:53 »
zamierzam zrezygnować z forum, a trudno moderować nie mając konta, prawdaż :)   

Trzymam za słowo ... bo chyba nie chcesz być tak jak ja kłamcą*.

*
bo ta zagadka została oparta na kłamstwie

Motyl

  • Gość
Odp: Konkurs – Z jakiego komiksu jest ten kadr? Komentarze, opinie, pytania.
« Odpowiedź #724 dnia: Śr, 13 Styczeń 2021, 20:02:23 »
Trzymam za słowo ... bo chyba nie chcesz być tak jak ja kłamcą*.

*

Nie martw się :) w przeciwieństwie do Ciebie cenię sobie uczciwość i Cię nie zawiodę na 100%!

Offline srogin

Odp: Konkurs – Z jakiego komiksu jest ten kadr? Komentarze, opinie, pytania.
« Odpowiedź #725 dnia: Śr, 13 Styczeń 2021, 20:09:46 »
Motyl, myślę, że jednak byłbyś dobrym moderatorem. Jedną decyzją jesteś w stanie załagodzić wszystkie spory! :D

Offline HaVoK

Odp: Konkurs – Z jakiego komiksu jest ten kadr? Komentarze, opinie, pytania.
« Odpowiedź #726 dnia: Śr, 13 Styczeń 2021, 20:14:58 »
Leyek, ale ta zagadka naprawdę została oparta na kłamstwie. Nie wiem czy ono było zamierzone, czy nie. Może to wynika z niewiedzy? Moderatorzy na to nie zareagowali. Też nie wiem dlaczego.

Panowie:

Za bardzo emocjonalnie podchodzimy do tego konkursu. Druga sprawa, że nawet jeżeli jest to zabawa to powinna być prowadzona w jak najbardziej przejrzysty sposób. Rozumiem, że moderatorzy nie są obecni non stop na forum. I że nie zawsze natychmiast mogą się odnieść do jakiegoś problemu. To zrozumiałe. Tylko kilka sytuacji, jakie wydarzyły się podczas tej edycji, którą śledzę najmocniej, było dość dziwnych.

Online Leyek

Odp: Konkurs – Z jakiego komiksu jest ten kadr? Komentarze, opinie, pytania.
« Odpowiedź #727 dnia: Śr, 13 Styczeń 2021, 20:25:26 »
@up - zagadką jest kadr.

Resztę już wyjaśniłem Ci gdzie indziej.
Dodam tylko, że dodatkowo to był uszczypliwy komentarz do wcześniejszej zagadki Visiona i innych co szaleją z tymi zinami (tak jak dzisiejsza sytuacja z kadrem z pozycji, który na wspieram.to 40 czy 50 osób zakupiło). Dla mnie zagadki te nie wpisują się w pkt. 4 regulaminu, ale jeśli innym pasują to nie próbuję jak niektórzy tutaj narzucać swojego zdania.

Offline HaVoK

Odp: Konkurs – Z jakiego komiksu jest ten kadr? Komentarze, opinie, pytania.
« Odpowiedź #728 dnia: Śr, 13 Styczeń 2021, 20:28:44 »
Okej. Ty uważasz, że wyjaśniłeś. Ja nie wiem, co tak naprawdę wyjaśniłeś wrzucając cytat dotyczący nie tego komiksu, o którym mowa w cytacie. Nie mam zamiaru udowadniać, że moja prawda jest najmojsza czy coś w tym stylu. I również uważam, że wrzucanie kadrów z komiksów, które kupiło 50 osób nie ma sensu, bo tylko stopuje zabawę. Sam znalazłbym takie komiksy, których nikt by nie zgadł, ale ich nie wrzucam.

Offline Jaxx

Odp: Konkurs – Z jakiego komiksu jest ten kadr? Komentarze, opinie, pytania.
« Odpowiedź #729 dnia: Śr, 13 Styczeń 2021, 21:00:42 »
Okej. Ty uważasz, że wyjaśniłeś. Ja nie wiem, co tak naprawdę wyjaśniłeś wrzucając cytat dotyczący nie tego komiksu, o którym mowa w cytacie. Nie mam zamiaru udowadniać, że moja prawda jest najmojsza czy coś w tym stylu. I również uważam, że wrzucanie kadrów z komiksów, które kupiło 50 osób nie ma sensu, bo tylko stopuje zabawę. Sam znalazłbym takie komiksy, których nikt by nie zgadł, ale ich nie wrzucam.

Ale też znowu takie zagadki nie pojawiają się zbyt często. Różnorodność jest dobra i czasem takie komiksy dodadzą grze kolorytu - ta edycja i tak stoi pod znakiem TM-Semic (dla jasności - jestem za, to moje pokolenie :) ), więc przeplatanie trykotów czymś bardziej oryginalnym jest w sumie w porządku. To, że czasem spowolni grę - ok, ale czy gdzieś się spieszymy? ;) No i może znajdzie się ktoś, kto nie zna takich komiksów, a dzięki temu go zainteresują - a to jedna z największych zalet tej zabawy. No i jak dotąd nie trzeba było zmieniać zagadki, bo komiks był zbyt niszowy - zawsze znalazł się ktoś, kto go znał :)

Co do mylenia tropów komentarzami - ok, nie ma punktu regulaminu, który by to regulował, bądź zabraniał; ok - zgadujemy kadr i jak ktoś zna komiks, to taka uwaga go nie zmyli. Niemniej w myśl koleżeńskości raczej nie powinno się tego robić i osobiście uważam, że takie zmyłki są trochę... "nieczyste". W końcu ideą jest, aby kogoś naprowadzić na właściwy komiks, a nie wręcz przeciwnie. Ale jeżeli to jest czyjaś taktyka... Z drugiej strony takie sytuacje to już w ogóle rzadkość, więc jak ktoś zagra tak raz to nie ma co się spinać. Co innego, gdyby miałoby to się powtarzać nagminnie - wtedy istotnie może trzeba byłoby coś z tym zrobić.


Motyl

  • Gość
Odp: Konkurs – Z jakiego komiksu jest ten kadr? Komentarze, opinie, pytania.
« Odpowiedź #730 dnia: Śr, 13 Styczeń 2021, 21:01:04 »
Motyl, myślę, że jednak byłbyś dobrym moderatorem. Jedną decyzją jesteś w stanie załagodzić wszystkie spory! :D

Doceniam sarkazm, zasmucę cię jednak, że nie robi on na mnie żadnego wrażenia. Potwierdza tylko, że nie masz nic konstruktywnego do powiedzenia :)

Cytuj
A jeżeli uważasz, że jest - to dlaczego nie protestujesz przy zagadce HaVoKa z Tomb Raidera

Dlaczego nie protestuje? Bo znalazłem ten kadr i widać dobitnie, że HaVok nie ingerował w jego ramy, dał go powiększonego. Jak mamy na stronie z komiksu poniżej, widać cały kadr, który zadał. Możliwe, że pomyliłeś całą stronę komiksu z tym kadrem. Przykro, że muszę ci uświadomić, że kadr może zazwyczaj mieścić się w takich ramkach, no wiesz jakich, na pewno nie umknęło to Twojej uwadze :) Mam nadzieję, że rozróżniasz też kadr, który HaVok zadał w konkursie, od kadru, który dał na wiwat, pieczętując poprawną odpowiedź.




brvk

  • Gość
Odp: Konkurs – Z jakiego komiksu jest ten kadr? Komentarze, opinie, pytania.
« Odpowiedź #731 dnia: Śr, 13 Styczeń 2021, 21:21:40 »
Przyjacielska atmosfera została osiągnięta, warto ją wykorzystać. Proponuję zwiększyć wartość nagród, wydłużyć regulamin, zadawać jeszcze trudniejsze zagadki i wprowadzić obowiązek odpowiadania poprzez wrzucenie zdjęcia siebie wskazującego odgadywany kadr we własnym egzemplarzu komiksu.

Jeśli to nie poskutkuje to chyba zostaje banować za błędne odpowiedzi, względnie wprowadzić kary cielesne (wymierzane na najbliższym konwencie - zauważyłem, że jest to forma preferowana w światku).

Offline srogin

Odp: Konkurs – Z jakiego komiksu jest ten kadr? Komentarze, opinie, pytania.
« Odpowiedź #732 dnia: Śr, 13 Styczeń 2021, 21:23:29 »
Doceniam sarkazm, zasmucę cię jednak, że nie robi on na mnie żadnego wrażenia. Potwierdza tylko, że nie masz nic konstruktywnego do powiedzenia :)

Na mnie z kolei nie robi wrażenia żadna z Twoich kolejnych deklaracji o odejściu skądkolwiek, ale staram się być miły i udawać przejęcie. :D

Offline Jaxx

Odp: Konkurs – Z jakiego komiksu jest ten kadr? Komentarze, opinie, pytania.
« Odpowiedź #733 dnia: Śr, 13 Styczeń 2021, 21:27:45 »

Dlaczego nie protestuje? Bo znalazłem ten kadr i widać dobitnie, że HaVok nie ingerował w jego ramy, dał go powiększonego. Jak mamy na stronie z komiksu poniżej, widać cały kadr, który zadał. Możliwe, że pomyliłeś całą stronę komiksu z tym kadrem. Przykro, że muszę ci uświadomić, że kadr może zazwyczaj mieścić się w takich ramkach, no wiesz jakich, na pewno nie umknęło to Twojej uwadze :) Mam nadzieję, że rozróżniasz też kadr, który HaVok zadał w konkursie, od kadru, który dał na wiwat, pieczętując poprawną odpowiedź.


Doskonale to wiem, jak ten kadr wygląda w komiksie, bo też go tam znalazłem. Ale jak widać, kompletnie minąłeś się z ideą mojego pytania (celowo czy przypadkowo - nie zamierzam dociekać, może po prostu nie zrozumiałeś o co Cię pytam) i potwierdziłeś dokładnie to, co pisałem - kadr wycięty z szerszego kontekstu, bez ingerencji w niego samego jest kadrem poprawnym, bo też dokładnie to sugerowałem pytając o tę zagadkę, dla mnie bezsprzecznie poprawną. I jak vision wrzuci stronę z komiksu ze swoją zagadką zobaczysz, że tam jest dokładnie ta sama sytuacja, tylko że kadr nie jest prostokątny, ale o nietypowym kształcie. I tak jak HaVoK usunął otoczenie kadru (czyli większy kadr, do którego jego był wklejony) utrzymując ramkę, tak samo zrobił vision, idąc po ramce o kształcie nietypowym - utrzymał ją bez ingerencji. 

Motyl

  • Gość
Odp: Konkurs – Z jakiego komiksu jest ten kadr? Komentarze, opinie, pytania.
« Odpowiedź #734 dnia: Śr, 13 Styczeń 2021, 21:35:07 »
Doskonale to wiem, jak ten kadr wygląda w komiksie, bo też go tam znalazłem. Ale jak widać, kompletnie minąłeś się z ideą mojego pytania (celowo czy przypadkowo - nie zamierzam dociekać, może po prostu nie zrozumiałeś o co Cię pytam) i potwierdziłeś dokładnie to, co pisałem - kadr wycięty z szerszego kontekstu, bez ingerencji w niego samego jest kadrem poprawnym, bo też dokładnie to sugerowałem pytając o tę zagadkę, dla mnie bezsprzecznie poprawną. I jak vision wrzuci stronę z komiksu ze swoją zagadką zobaczysz, że tam jest dokładnie ta sama sytuacja, tylko że kadr nie jest prostokątny, ale o nietypowym kształcie. I tak jak HaVoK usunął otoczenie kadru (czyli większy kadr, do którego jego był wklejony) utrzymując ramkę, tak samo zrobił vision, idąc po ramce o kształcie nietypowym - utrzymał ją bez ingerencji.

Nie dogadamy się. Nie potrafisz zrozumieć, że kadr z Tomb Raidera jest samoistnym kadrem, który nie został w żaden sposób okrojony, a jedynie - z uwagi na takie ułożenie kadrów na stronie - wklejony w całostronicowy kadr. Jednak jako oddzielny kadr idealnie funkcjonuje. Przypadek Visiona jest całkowicie inny. Czy HaVok musiał zakrywać części kadru białymi plamami? Nie, bo dał cały kadr. Lubię te wasze naciągane wyjaśnienia, aby tylko udowodnić swoją rację. To jest właśnie to, co w tym kuriozalnym "konkursie" daje największą frajdę. Jak pod siebie naginacie ustalony przez siebie przepisy i nigdy nie przyznacie się, że coś jest nie tak. Naczelny wódz kraju nie zrobiłby tego lepiej :) Czapki z głów.