Autor Wątek: Konkurs – Z jakiego komiksu jest ten kadr? Komentarze, opinie, pytania.  (Przeczytany 278511 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Offline vision2001

Odp: Konkurs – Z jakiego komiksu jest ten kadr? Komentarze, opinie, pytania.
« Odpowiedź #690 dnia: Nd, 27 Grudzień 2020, 22:52:17 »
Wczoraj otrzymałem od Arka naręcze nagród!!! (tak naprawdę to te kilogramy "makulatury" było noszone aż na 4 razy!)
Plecy bolą mnie bardziej niż zwykle, poza tym ledwo co spakowałem się do auta w drogę powrotną ze swoimi najbliższymi i rzeczami, które musiałem zabrać (żona, ponad roczna córka, więc niektórzy wiedzą ile rzeczy, prócz wózka, trzeba na wypad z takim szkrabem wziąć, do tego dwie kawie domowe, wałówka od rodziców, prezenty... przez chwilę myślałem, by żona sobie wróciła pociągiem, ale...), ale daliśmy radę!
Koniec biadolenia i off topicu.

Serdecznie dziękuję Arkowi i Studiu Lain za ufundowanie nagród, które są do zdobycia w niniejszej edycji zabawy. A (że jak napisałem) jest tego tak dużo, to mamy również nagrody do kolejnej edycji!


Mam dla Was kilka wiadomości. Chyba dobrych, choć może ktoś oceni, że jakiś z poniższych newsów jest wg niego zły, niedobry, bo jednak z początku zabawy inaczej się umawialiśmy, bo znów moderatorzy coś kombinują? No nie wiem... Sami sobie to oceńcie.

1. Nagród jest tak dużo, że z moderatorami postanowiliśmy, że w niniejszej edycji zostaną rozdane komiksy nie wśród trójki, ale aż PIĘCIU osób, które dobrnął swoim wynikiem do 20 punktów.
Patrząc na aktualną punktację, również na to, że moderatorzy są gdzieś "na przodku" i zaburzają wyniki (przed pisaniem tego postu sam musiałem kilka razy sprawdzić, gdzie znajdują się "zwykli" uczestnicy gry), to wg mnie na piąte miejsce, a nawet na miejsce czwarte, trzecie, czy drugie ma szansę każdy (sorry, srogin pozamiatał i 1st place jest zajęte...)!
Więc dlaczego "nie dorzucić do pieca" i dać Wam więcej radości już w tej edycji?
Nawet jeśli nie ma Ciebie jeszcze (!) na liście, to masz ogromną szansę stanąć na powiększonym podium i być jednym z pięciu szczęśliwców!

Co za tym też idzie - niniejsza rozgrywka nie zostanie ukończona tak szybko, jak się niektórym uczestnikom mogłoby wydawać! :) Czy to dobrze, czy źle? Heh. :)

2. Poniższe zdjęcie prezentuje Wam, z jakich tytułów będziecie mogli wybrać sobie nagrody. Tytuły są chyba bardzo dobrze widoczne, więc możecie sobie już "pisać palcem po wodzie", który tytuł trafi właśnie w Twoje ręce. Lwia część komiksów w folii. Kilka z nich jest z małym dentem. Ale jak za komiks, który kosztować będzie Ciebie tylko koszt wysyłki, to chyba do przeżycia? 


Z ciekawostek:
Metronom' jest w wersji okładki podstawowej oraz limitki A.
Wiek Evy to limitka A.
Reszta to okładka "podstawowa".

3. Niektórych tytułów mam więcej niż po jednej sztuce (mam zawrót głowy i sam nie wiem, ile czego dostałem). Zatem jeśli ktoś jest zainteresowany YIU, to może uda się wyrwać zarówno tom pierwszy, jak i tom drugi? Sami oceńcie, czy gra jest warta świeczki (pamiętajcie, że osoby, które obecnie dostaną nagrody, mają przerwę od nagród w kolejnej edycji; mam nadzieję, że nie będzie multiplikowania kont :P ).

4. A tu news taki, że w kolejnej edycji na 99,9% do zdobycia będą wyłącznie 3 pozycje od Studia Lain. Ale jest zawsze ten 0,1% szansy, że może coś się zmieni...

Kończę ten przydługi wywód.
Odpowiednie zmian w regulaminie zostaną wprowadzone jak najszybciej.
Życzę dobrej nocy :)

Offline srogin

Odp: Konkurs – Z jakiego komiksu jest ten kadr? Komentarze, opinie, pytania.
« Odpowiedź #691 dnia: Nd, 27 Grudzień 2020, 23:36:01 »
Po prostu "WOW!".  :)

Offline vision2001

Odp: Konkurs – Z jakiego komiksu jest ten kadr? Komentarze, opinie, pytania.
« Odpowiedź #692 dnia: Pn, 28 Grudzień 2020, 19:03:25 »
Mateusz wrzucil juz poprawiony regulamin.
Mozecie sie z nim zapoznac. W szczegolnosci, ze pod regulaminem jest info nt sposobu wybierania nagrod. Chyba jasno napisane i nie ma zdziwka odnosnie sposobu wyboru nagrody?

Offline death_bird

Odp: Konkurs – Z jakiego komiksu jest ten kadr? Komentarze, opinie, pytania.
« Odpowiedź #693 dnia: Wt, 29 Grudzień 2020, 22:39:36 »
Mam pytanie:
Jeżeli ktoś wrzuci zagadkę z Thorgala to tym samym w danej edycji cała seria (główna - jak rozumiem) jest już wyczerpana i z Thorgala już sprawdzianu się nie robi.
Tymczasem z tego co widzę w tej edycji pojawiła się druga zagadka z TM-Semicowego Pajęczaka. Najpierw były "Łowy Kravena", teraz "Oko Pumy". To jak to działa? Thorgal jest przyblokowany po jednym pytaniu a Semicowy Pająk nie?
"Właśnie załatwiliśmy Avengers i to bez kiwnięcia palcem".

Offline vision2001

Odp: Konkurs – Z jakiego komiksu jest ten kadr? Komentarze, opinie, pytania.
« Odpowiedź #694 dnia: Wt, 29 Grudzień 2020, 22:47:25 »
Mam pytanie:
Jeżeli ktoś wrzuci zagadkę z Thorgala to tym samym w danej edycji cała seria (główna - jak rozumiem) jest już wyczerpana i z Thorgala już sprawdzianu się nie robi.
Nie. Tak nie jest. Skąd taki wniosek? Z Regulaminu tak zrozumiałeś?

Offline Jaxx

Odp: Konkurs – Z jakiego komiksu jest ten kadr? Komentarze, opinie, pytania.
« Odpowiedź #695 dnia: Wt, 29 Grudzień 2020, 22:55:46 »
Mam pytanie:
Jeżeli ktoś wrzuci zagadkę z Thorgala to tym samym w danej edycji cała seria (główna - jak rozumiem) jest już wyczerpana i z Thorgala już sprawdzianu się nie robi.
Tymczasem z tego co widzę w tej edycji pojawiła się druga zagadka z TM-Semicowego Pajęczaka. Najpierw były "Łowy Kravena", teraz "Oko Pumy". To jak to działa? Thorgal jest przyblokowany po jednym pytaniu a Semicowy Pająk nie?

Kiedyś, w dawniejszych edycjach, był punkt regulaminu mówiący, że nie można zadawać zagadki z już raz użytego komiksu - ale nawet wówczas chodziło tylko o jeden, konkretny tytuł, nigdy zaś o serię. Teraz z tego punktu zrezygnowaliśmy, teoretycznie więc ktoś mógłby ponownie wrzucić kadr z tego samego TM-Semicowego zeszytu "Ostatnich Łowów Kravena" i nadal byłoby to poprawne i zgodne z regulaminem.

Offline death_bird

Odp: Konkurs – Z jakiego komiksu jest ten kadr? Komentarze, opinie, pytania.
« Odpowiedź #696 dnia: Śr, 30 Grudzień 2020, 00:02:53 »
Jestem bardziej do tyłu niż myślałem.
"Właśnie załatwiliśmy Avengers i to bez kiwnięcia palcem".

Offline vision2001

Odp: Konkurs – Z jakiego komiksu jest ten kadr? Komentarze, opinie, pytania.
« Odpowiedź #697 dnia: Nd, 03 Styczeń 2021, 18:48:42 »
Zagadka:


Trzy paradoksy?
Ten sam kadr kiedyś dałem ;)
Tom 4 ma zimową okładkę ;)

Czyli punkt zaliczony?
Kiedyś, w dawniejszych edycjach, był punkt regulaminu mówiący, że nie można zadawać zagadki z już raz użytego komiksu [...]
I kiedyś nie byłoby żadnych wątpliwości ;)
A tu na dodatek niezły traf i umieszczony został nawet ten kadr był.

Ale Leyek (jak i niektórzy z Was) niedawno zaczął intensywnie uczestniczyć w zabawie, to mógł nie pamiętać.
Popisaliśmy sobie z moderatorami i z Leykiem.

Oczywiście, należy przyznać punkt.

Oby takich sytuacji było mniej.
Sam bym sobie życzył, by nawet zagadki z tego samego komiksu w danej edycji już się nie pojawiały. Ale, jak już wyżej zauważyłem, ten punkt został wywalony. Poza tym na ilość zadawanych zagadek czasem można przeoczyć, że już dany komiks był (albo wydaje się, że był w innej edycji).

Grajmy! :)
« Ostatnia zmiana: Nd, 03 Styczeń 2021, 18:52:19 wysłana przez vision2001 »

Offline Jaxx

Odp: Konkurs – Z jakiego komiksu jest ten kadr? Komentarze, opinie, pytania.
« Odpowiedź #698 dnia: Nd, 03 Styczeń 2021, 19:23:41 »
Pełna zgoda z mojej strony. Nie ma najmniejszego powodu, aby nie uznawać tej zagadki i nie przyznawać punktu - nie został przecież złamany żaden punkt regulaminu :)

Też kiedyś byłem przeciwny wyrzuceniu tego punktu mówiącego o nie powtarzaniu zagadek. Ale o ile w tym przypadku byłby przydatny, to jednak w wielu innych już mógłby mieszać - nawet pomijając fakt, że ktoś mógł po prostu zapomnieć bądź nie zauważyć, że powtarza komiks, to pojawiłyby się sytuacje zagwozdkowe np. z integralami, które mają osobne wydania albumowe - jeżeli ktoś użyje kadru z integrala, to czy można użyć kadrów z innych albumów, które się na niego składają? Jeżeli tak, to znowu trzeba byłoby pamiętać, które integrale mają wydania albumowe. Jeżeli nie - to trzeba by było nieraz blokować całe serie (np. Bruno Brazil czy Władcy Chmielu), jeżeli ktoś wykorzysta jakiś album składowy. No i co z podpowiedziami, które przecież mogą pochodzić z pozostałych albumów integrala, jeżeli zadający akurat jego używa do zagadki? Zrobiłoby się sporo sytuacji do zatrzymywania gry i wyjaśniania, więc może lepiej, że ten punkt istotnie wyleciał.   

Offline Leyek

Odp: Konkurs – Z jakiego komiksu jest ten kadr? Komentarze, opinie, pytania.
« Odpowiedź #699 dnia: Nd, 03 Styczeń 2021, 20:28:36 »
Ale Leyek (jak i niektórzy z Was) niedawno zaczął intensywnie uczestniczyć w zabawie, to mógł nie pamiętać.

Posta polubiłem, ale muszę sprostować "insynuację", że zacząłem grać intensywniej jak się pojawiły nagrody ;) Starałem się śledzić na bieżąco (szczególnie po niezłej końcówce poprzedniej edycji), ale trochę nie miałem czasu i przez to część zagadek mi umykała, a trochę profil zagadek nie był mój, a nawet chwilami zniechęcał (Semicowe starocie /do Twojokomiksowych kadrów jednego z modów już się przyzwyczaiłem ;) i przeczeszując neta można nawet coś spróbować na nich ugrać). Do zdobycia 20 punktów pewnie strasznie nie będę cisnął, raz że jeszcze dużo brakuje, dwa że 8 miejsce to nie szczyt marzeń :)
Ale nagrody są świetne to muszę przyznać (tyle że poza Yiu to resztę już mam :) ). Chociaż i tak bardziej Wam zazdroszczę tych z poprzedniej edycji ze sroginowym wrysem :)

Offline vision2001

Odp: Konkurs – Z jakiego komiksu jest ten kadr? Komentarze, opinie, pytania.
« Odpowiedź #700 dnia: Pn, 04 Styczeń 2021, 00:39:07 »
Telefon mi padł podczas wklejania listy, ale już jestem na kabelku :)
Za to wczesna noc, a mi się oczka kleją i zastanawiałem się, co ma padnięcie telefonu do posiadówki na kibelku...
Czas spać.

Offline muaddib

Odp: Konkurs – Z jakiego komiksu jest ten kadr? Komentarze, opinie, pytania.
« Odpowiedź #701 dnia: Pn, 04 Styczeń 2021, 07:23:19 »
Za to wczesna noc, a mi się oczka kleją i zastanawiałem się, co ma padnięcie telefonu do posiadówki na kibelku...
Czas spać.
Ma dużo, bo jak jesteś u kogoś na imprezie to "kibelek" jest jedynym miejscem, w którym można kulturalnie wrzucić zagadkę albo wkleić listę z punktami :D Właśnie tami padł mi telefon:D

Kapral

  • Gość
Odp: Konkurs – Z jakiego komiksu jest ten kadr? Komentarze, opinie, pytania.
« Odpowiedź #702 dnia: Pn, 04 Styczeń 2021, 08:40:03 »
Czy moglibyście oszczędzić nam dalszych szczegółów na temat waszych defekacji?

Offline vision2001

Odp: Konkurs – Z jakiego komiksu jest ten kadr? Komentarze, opinie, pytania.
« Odpowiedź #703 dnia: Pt, 08 Styczeń 2021, 20:02:22 »
[szukaj wiatru w polu]
Wyprztykamy się z trzech szans na odgadywanie (potem ostatnia podpowiedź i powtórka z rozrywki) i jeśli nikt nie trafi i nie będzie dużo chętnych do strzelania (...), to po 48 godzinach... ;)
« Ostatnia zmiana: Pt, 08 Styczeń 2021, 20:07:33 wysłana przez vision2001 »

Motyl

  • Gość
Odp: Konkurs – Z jakiego komiksu jest ten kadr? Komentarze, opinie, pytania.
« Odpowiedź #704 dnia: Nd, 10 Styczeń 2021, 17:38:20 »
Jako że moderatorzy nie za bardzo kwapią się z rozwiązaniem tajemniczej i nieodgadniętej zagadki (czemu się nie dziwię, bo kadry nie pochodzą z wydanego w Polsce komiksu) - wszystkie odpowiedzi, które padły od graczy, były błędne, postanowiłem odnaleźć wskazane przez avatara kadry (który nomen omen zapewne  wiedząc, że popełnił błąd, nie zalogował się już na forum).

Dla przypomnienia:

Zagadka




Podpowiedź 1


Oba kadry pochodzą z komiksu, który się w Polsce jeszcze nie ukazał, zapewne pojawi się na wiosnę lub lato tego roku. A dokładnie pochodzą z 91. (kadr pierwszy) i 92. (kadr z podpowiedzią) numeru serii Ultimate Spider-Man. W Polsce natomiast ostatnio wydany 7 zbiorczy tom kończy się na zeszycie 85. Tak więc się kończy bezmyślne strzelanie, gdy zadający nie stanął na wysokości zadania, a odgadujący nie miał pojęcia, z jakiego komiksu kadr pochodzi.

Poniżej zdjęcia z oryginalnego wydania.







Toteż wydaje się stosowne zaktualizowanie punktacji w konkursie i nie branie tej zagadki pod uwagę. Mam nadzieję, że ta sprawa tym razem nie przerośnie moderatorów konkursu. Tylko dla przypomnienia 4 pkt. regulaminu konkursu:
4. Zamieszczamy kadr (z widocznymi konturami ilustracji) z komiksu wydanego w Polsce (wydanego na polski rynek).