Autor Wątek: Konkurs – Z jakiego komiksu jest ten kadr? Komentarze, opinie, pytania.  (Przeczytany 283218 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Leyek

Odp: Konkurs – Z jakiego komiksu jest ten kadr? Komentarze, opinie, pytania.
« Odpowiedź #705 dnia: Nd, 10 Styczeń 2021, 18:16:35 »
Tak więc się kończy bezmyślne strzelanie, gdy zadający nie stanął na wysokości zadania, a odgadujący nie miał pojęcia, z jakiego komiksu kadr pochodzi.

Weź poobrażaj jeszcze wszystkich naokoło Panie najmądrzejszy i bezbłędny. Grający bezmyślni, moderatorzy leniwi itd.

Punkt jak najbardziej mi odejmijcie.

Offline vision2001

Odp: Konkurs – Z jakiego komiksu jest ten kadr? Komentarze, opinie, pytania.
« Odpowiedź #706 dnia: Nd, 10 Styczeń 2021, 18:24:41 »
Dziękuję za reaserch i odnalezienie kadru w komiksie, którego polska edycja nie jest w posiadaniu chyba jeszcze nikogo w naszym kraju.
Oczywiście masz rację, a moderacja przed chwilą została wprowadzona przez Mateusza (dziękuję Ci Mateuszu!) (fakt: powinienem dokonać tego wcześniej i przepraszam osoby, które tym faktem czują się dotknięte).

Leyek - raz jeszcze przepraszam Ciebie za zamieszanie.
 
3mam kciuki za dalszą część gry przebiegającą już prawidłowo.
« Ostatnia zmiana: Nd, 10 Styczeń 2021, 18:45:45 wysłana przez vision2001 »

Offline vision2001

Odp: Konkurs – Z jakiego komiksu jest ten kadr? Komentarze, opinie, pytania.
« Odpowiedź #707 dnia: Nd, 10 Styczeń 2021, 20:01:59 »
Zagadka:


Ta ryba to mi pasuje na "Gucio i Cezar"...

Motyl

  • Gość
Odp: Konkurs – Z jakiego komiksu jest ten kadr? Komentarze, opinie, pytania.
« Odpowiedź #708 dnia: Śr, 13 Styczeń 2021, 18:27:22 »
Zagadka (zgodna z zapisami regulaminu, bo widać kontury kadru  ;D ):



Właśnie że niezgodna Visionku. Proszę definicja kadru:
"Kadry zazwyczaj zaopatrzone są w teksty narratora (po boku) i/lub wypowiedzi postaci (w dymkach). O zakwalifikowaniu danej narracji jako komiksu, decyduje m.in.: wkomponowanie tekstu w obraz, graficzne elementy upływu czasu (tzw. „rynna”), powiązanie semantyczne kadrów, ikoniczność znaków."

Tekst jest integralną częścią kadru. Czy to konkurs Skąd ten wycięty kadr? Chyba nie :)
Kadr, z którego wyciąłeś tekst jest niepełnym kadrem, wadliwym i nie powinien być zadawany w konkursie. Ładnie tak oszukiwać? Do jakich jeszcze chwytów jesteś zdolny? Moderator, a takie brudne zagrywki robi. Nieładnie. Pozostali gracze mogą czuć się oszukani i robieni w balona. Innymi słowy, przegiąłeś pałę :)

Motyl

  • Gość
Odp: Konkurs – Z jakiego komiksu jest ten kadr? Komentarze, opinie, pytania.
« Odpowiedź #709 dnia: Śr, 13 Styczeń 2021, 18:37:39 »
Weź poobrażaj jeszcze wszystkich naokoło Panie najmądrzejszy i bezbłędny. Grający bezmyślni, moderatorzy leniwi itd.

Nikogo nie obrażałem, stwierdziłem fakt, że strzelanie jest bezmyślne, jeśli cię to ubodło to mi przykro. Możesz zawsze przestać strzelać :)

Zdecydowanie wolę czytać takie komentarze:
Już to prawie miałem - przeglądałem trzeci tom :)

Niż takie:

Co do Kaczogrodu - to wychodzi, że co się odwlecze... :) Tym razem Aleja pomogła, bo przy tym tomie jest recenzja, której fragment był b. przydatny: "Dodatkowo w tomie znajdziecie jeden z moich ulubionych komiksów Barksa, który od dzieciństwa wspominam z wielkim sentymentem: historię o tym, jak siostrzeńcy odkrywają jak ocalić lokomotywę, która ma się rozbić, ale nikt nie chce ich słuchać…".

Doceniam, jak ktoś szuka w komiksach, niż robi takie szopki. Mocno kibicuje muaddibowi, by zdobył ostatni punkt :) Właśnie za jego postawę w konkursie.


Niemniej myślę, że moderatorzy znów zaspali, bo ta zagadka:
Chcecie ziny to niech lecą ziny. Zagadka:


została oparta na kłamstwie. Krętactwie skierowanym do pozostałych grających. Zadany kadr nie pochodzi z zina, a można się o tym przekonać choćby klikając ten link https://www.gildia.pl/komiksy/447188-wilq-superbohater-13-14-15-16-album-wydanie-zbiorcze-tom-4

Zapis do zagadki był mylący, co oczywiście licuje z zapisem w regulaminie, o którym niejednokrotnie wspominał Jaxx, czyli o KOLEŻEŃSTWIE. Tak szeroko komentowanym na łamach tego tzw. konkursu niejednokrotnie. Toteż powołując się na zasadę koleżeństwa, która ponoć w tej grze obowiązuje, wnioskuję do moderatorów o anulowanie zagadki, w której była wskazana kłamliwa podpowiedź :)

Nadmienię również, że jeśli ktoś nie zna znaczenia słowa ZIN nie powinien nim szafować. A nieznajomość terminu przemawia tylko na jego niekorzyść, rzecz jasna. Parafrazując, Ignorantia iuris nocet.

Offline vision2001

Odp: Konkurs – Z jakiego komiksu jest ten kadr? Komentarze, opinie, pytania.
« Odpowiedź #710 dnia: Śr, 13 Styczeń 2021, 18:45:22 »
Właśnie że niezgodna Visionku. Proszę definicja kadru:
"Kadry zazwyczaj zaopatrzone są w teksty narratora (po boku) i/lub wypowiedzi postaci (w dymkach). O zakwalifikowaniu danej narracji jako komiksu, decyduje m.in.: wkomponowanie tekstu w obraz, graficzne elementy upływu czasu (tzw. „rynna”), powiązanie semantyczne kadrów, ikoniczność znaków."

Tekst jest integralną częścią kadru. Czy to konkurs Skąd ten wycięty kadr? Chyba nie :)
Kadr, z którego wyciąłeś tekst jest niepełnym kadrem, wadliwym i nie powinien być zadawany w konkursie. Ładnie tak oszukiwać? Do jakich jeszcze chwytów jesteś zdolny? Moderator, a takie brudne zagrywki robi. Nieładnie. Pozostali gracze mogą czuć się oszukani i robieni w balona. Innymi słowy, przegiąłeś pałę :)
Jakbyś miał pojęcie z jakiego komiksu jest to kadr, to byś wiedział, że tam nie ma tekstu narratora/dymku z tekstem, tylko inna warstwa graficzna, która jest dodatkiem, rzeczą, która w jakimś stopniu uzupełnia wszystkie kadry z tej strony. Możliwe, że po rozwiązaniu zagadki umieszczę zdjęcie całej planszy.

Więc zgodnie z Twoją filozofią gry: jak nie wiesz, to się nie odzywaj; zamilcz i nie strzelaj. Jesteś męczący.

Zapraszam do wzięcia na klatę moderacji jako główny mod dla kolejnego etapu konkursu (jeśli będzie miał on miejsce). Wydaje mi się, że srogin, i możliwe, że pozostali zwycięzcy również, z miłą chęcią odstąpią Ci ten zaszczyt i poprowadzisz konkurs sam, zgodnie z wprowadzonym przez Ciebie regulaminem i będziesz pilnował, by każdy przestrzegał go bardziej niż niektórzy gracze tej edycji, np. poprzez zamieszczanie kadrów z widoczną ramką.

Over and out.

Motyl

  • Gość
Odp: Konkurs – Z jakiego komiksu jest ten kadr? Komentarze, opinie, pytania.
« Odpowiedź #711 dnia: Śr, 13 Styczeń 2021, 18:46:41 »
I chyba rzecz najważniejsza Visionku. Jak mają tu się rozgrywać dalej takie szopki (napisałem też stosowny komentarz w topicu z komentarzami), to nie ma sensu kontynuować. Zamknijcie konkurs, podzielcie się między moderatorami nagrodami - mam nadzieję, że wam starczy, i będzie spokój. Dla mnie sensem tej gry jest możliwość odgadywania kadrów (cieszę się ze swojego miejsca, nie oczekuje żadnej nagrody, a wręcz z chęcią zrzeknę się jej na cele charytatywne) i normalna rywalizacja. Ty wprowadziłeś ją właśnie na poziom nienormalnej. Zastanawiam się, czy jesteś po prostu tak niemądry, czy stały za tym inne pobudki?

Motyl

  • Gość
Odp: Konkurs – Z jakiego komiksu jest ten kadr? Komentarze, opinie, pytania.
« Odpowiedź #712 dnia: Śr, 13 Styczeń 2021, 18:49:06 »
Jakbyś miał pojęcie z jakiego komiksu jest to kadr, to byś wiedział, że tam nie ma tekstu narratora/dymku z tekstem, tylko inna warstwa graficzna, która jest dodatkiem, rzeczą, która w jakimś stopniu uzupełnia wszystkie kadry z tej strony. Możliwe, że po rozwiązaniu zagadki umieszczę zdjęcie całej planszy.

Nie muszę tego wiedzieć. Skończyłem już grę dawno temu. Czy jakikolwiek inny gracz odwala takie akcje z wycinaniem kadrów, nawet jeśli tam jest inna warstwa graficzna? Ups. Chyba nie. No ale przecież są równi i równiejsi, jedni mogą zadać normalny kadr, drudzy nienormalny.

Offline vision2001

Odp: Konkurs – Z jakiego komiksu jest ten kadr? Komentarze, opinie, pytania.
« Odpowiedź #713 dnia: Śr, 13 Styczeń 2021, 19:02:28 »
Nie muszę tego wiedzieć. Skończyłem już grę dawno temu. Czy jakikolwiek inny gracz odwala takie akcje z wycinaniem kadrów, nawet jeśli tam jest inna warstwa graficzna? Ups. Chyba nie. No ale przecież są równi i równiejsi, jedni mogą zadać normalny kadr, drudzy nienormalny.
Więc proszę. Nie wypowiadaj się w temacie, o który (tym razem) nic nie wiesz.
Jeśli któryś z modów lub jakiś inny z obecnych uczestników gry (osoba, która już zdobyła punkt) po moich wyjaśnieniach (powielam je poniżej) napisze, że powinienem zmienić zagadkę, to zrobię to.
Jakbyś miał pojęcie z jakiego komiksu jest to kadr, to byś wiedział, że tam nie ma tekstu narratora/dymku z tekstem, tylko inna warstwa graficzna, która jest dodatkiem, rzeczą, która w jakimś stopniu uzupełnia wszystkie kadry z tej strony. Możliwe, że po rozwiązaniu zagadki umieszczę zdjęcie całej planszy.

btw - ciekawa ta funkcja ignorowania innych userów...

Offline Lyricstof

Odp: Konkurs – Z jakiego komiksu jest ten kadr? Komentarze, opinie, pytania.
« Odpowiedź #714 dnia: Śr, 13 Styczeń 2021, 19:14:58 »
Ja tylko przypomnę, że w tym konkursie bywał wstawiane kadry, które nie miały typowego kształtu prostokąta czy kwadratu i podobnie były obrabiane jak kadr vision2001. Co najmniej trzy takie kadry pamiętam. Nigdy nie było z tym problemu.
Ale też zdarzały się kadry rzeczywiście niezgodne z regulaminem np. nadmiernie przycięte czy też pozbawione tekstu. I osoby, które odgadywały taki kadr też nie wnosiły zastrzeżeń. Doskonale to pamiętam. Rozumiem, że wszystkie tak zdobyte punkty mają być również anulowane.

Cóż, łatwo niszczyć, trudniej budować.  :'(
Greed is leaking like water. On your way. Hidden lurks lust.

Motyl

  • Gość
Odp: Konkurs – Z jakiego komiksu jest ten kadr? Komentarze, opinie, pytania.
« Odpowiedź #715 dnia: Śr, 13 Styczeń 2021, 19:15:37 »
Więc proszę. Nie wypowiadaj się w temacie, o który (tym razem) nic nie wiesz.

A co ty, pisowiec? Wskaż mi takie prawo w Polsce, które zabrania mi swobodnej wypowiedzi. Ułatwię ci zadanie, jeśli twój malutki rozumek nie ogarnia. Nie istnieje takowe.

Uważasz, że tak skonstruowana zagadka i takie kadry pozwalają graczom poczuć, że biorą udział w zabawie? Skądże, grają te same 3-4 osoby, w tym moderatorzy. Zajebista sprawa. Przednia zabawa, aż leję z zachwytu nad nią. No ale twoje ego jest dopieszczone takową zagadką. Prawda?

Offline vision2001

Odp: Konkurs – Z jakiego komiksu jest ten kadr? Komentarze, opinie, pytania.
« Odpowiedź #716 dnia: Śr, 13 Styczeń 2021, 19:16:30 »
Cóż, łatwo niszczyć, trudniej budować.  :'(
:'(
Ale spoko. Będzie kolejna edycja, to zobaczymy jak będzie prowadzona.

Motyl

  • Gość
Odp: Konkurs – Z jakiego komiksu jest ten kadr? Komentarze, opinie, pytania.
« Odpowiedź #717 dnia: Śr, 13 Styczeń 2021, 19:18:17 »

Cóż, łatwo niszczyć, trudniej budować.  :'(

Powtarzasz się jak zdarta płyta. Odpowiem ci nie wprost. Uważasz, że coś budujecie takimi zagadkami? No gracze walą drzwiami i oknami, by brać udział w tej chybionej zabawie. Dwadzieścia osób już grzeje klawiatury, by odpowiedzieć. Brawo WY! Hip hip hura!

Motyl

  • Gość
Odp: Konkurs – Z jakiego komiksu jest ten kadr? Komentarze, opinie, pytania.
« Odpowiedź #718 dnia: Śr, 13 Styczeń 2021, 19:22:45 »
Ale też zdarzały się kadry rzeczywiście niezgodne z regulaminem np. nadmiernie przycięte czy też pozbawione tekstu. I osoby, które odgadywały taki kadr też nie wnosiły zastrzeżeń. Doskonale to pamiętam. Rozumiem, że wszystkie tak zdobyte punkty mają być również anulowane.

To już wasz problem, że nie reagowaliście. Jest wiele rozwiązań. Można poprosić, aby został zadany kadr właściwie, można powtórzyć zagadkę, można wszystko z zachowaniem zasad fair play i koleżeństwa. Tylko trzeba chcieć. Jak ci się nie chcę, to się nawet nie przyznawaj.

Offline Jaxx

Odp: Konkurs – Z jakiego komiksu jest ten kadr? Komentarze, opinie, pytania.
« Odpowiedź #719 dnia: Śr, 13 Styczeń 2021, 19:28:21 »
Nie muszę tego wiedzieć. Skończyłem już grę dawno temu. Czy jakikolwiek inny gracz odwala takie akcje z wycinaniem kadrów, nawet jeśli tam jest inna warstwa graficzna? Ups. Chyba nie. No ale przecież są równi i równiejsi, jedni mogą zadać normalny kadr, drudzy nienormalny.

Wydaje mi się, że zdrowo się zagalopowałeś, Motylu (napiszę bez zdrabniania, bo ironizowanie z kogoś przekształcając nick to taki dziecięcy odpowiednik jechania po czyimś nazwisku, bo jest śmieszne). Powiedz mi, gdzie jest napisane - zarówno w regulaminie konkursu, jaki i w definicji kadru - że kadr MUSI być prostokątny lub kwadratowy bo inaczej już nie może być nazywany kadrem? Jeżeli mamy nieregularny kadr - jakikolwiek inny od tradycyjnego, trapezowy, okrągły, z drugim nachodzącym na niego itd - ale wciąż posiada on własną ramkę dopasowaną do swojego nietypowego kształtu, to już nie jest to kadr w sensie definicji komiksowej i tym samym nie może być użyty w konkursie? Bo właśnie to starasz się nam wmówić. Jeżeli to, co znajduje się poza takim nieregularnym kadrem do niego nie należy, a on ma swoje własne, również nieregularne i dopasowane do swojego kształtu obramowanie, to usuwanie tego, co poza nim nie jest w najmniejszym stopniu naruszeniem zasad regulaminu, bo sam kadr pozostaje bez ingerencji. Przykładowo - jeżeli z komiksu "Strażnicy Początek - Ozymandiasz" wezmę jakikolwiek z okrągłych kadrów, który znajduje się w centrum większości stron, i usunę otoczenie, ale przy zachowaniu ramki owego okrągłego kadru - łamię regulamin czy nie? Jeżeli tak, to proszę wyjaśnij mi, w jaki sposób. Bo właśnie tak swoją zagadkę skomponował vision i nie ma tu mowy o tym, aby była nieregulaminowa. A jeżeli uważasz, że jest - to dlaczego nie protestujesz przy zagadce HaVoKa z Tomb Raidera - przecież on usunął to, co było poza kadrem, a do niego nie należało i zrobił to dokładnie tak samo, jak vision. I przy setce innych, które były wycinane z większych kadrów, kiedy jedne wkomponowywane były w drugie.

Powtarzasz się jak zdarta płyta. Odpowiem ci nie wprost. Uważasz, że coś budujecie takimi zagadkami? No gracze walą drzwiami i oknami, by brać udział w tej chybionej zabawie. Dwadzieścia osób już grzeje klawiatury, by odpowiedzieć. Brawo WY! Hip hip hura!

Bardzo Cię proszę, wyjaśnij mi wobec powyższego, dlaczego bierzesz udział w tej zabawie, skoro tak mierzi Cię niemal każdy jej aspekt? Dlaczego pomimo kilku obwieszczeń, że się z niej wycofujesz, dalej grasz? Trochę przypomina mi to sytuację, gdzie ktoś ładuje się na imprezę i robi burdę, że muzyka tu nie taka, ludzie fatalni, to mu nie pasuje, tamto jest be. Vision napisał Ci bardzo zgrabnie - w kolejnej edycji będziesz jednym z moderatorów, więc będziesz mógł się wykazać wtedy w całej okazałości oraz wprowadzać i przestrzegać takie reguły, jakie uważasz za stosowne. Powstrzymaj się więc od uwag w tej edycji, skoro i tak już nie grasz i daj grać innym, którzy obiekcji póki co nie mają. 



 
« Ostatnia zmiana: Śr, 13 Styczeń 2021, 19:30:04 wysłana przez Jaxx »