Autor Wątek: Konkurs – Z jakiego komiksu jest ten kadr? Komentarze, opinie, pytania.  (Przeczytany 278329 razy)

0 użytkowników i 3 Gości przegląda ten wątek.

Offline death_bird

Odp: Konkurs – Z jakiego komiksu jest ten kadr? Komentarze, opinie, pytania.
« Odpowiedź #45 dnia: Cz, 26 Marzec 2020, 21:20:01 »
Powiedzmy że ten konkurs jest dosyć ekskluzywny.  ???
"Właśnie załatwiliśmy Avengers i to bez kiwnięcia palcem".

Offline Deg

Odp: Konkurs – Z jakiego komiksu jest ten kadr? Komentarze, opinie, pytania.
« Odpowiedź #46 dnia: Cz, 26 Marzec 2020, 21:58:08 »
Weź pod uwagę, że kiedyś łatwiej było dojść do komiksu na regale, żeby sprawdzić, czy to z niego jest ten kadr. A dziś trzeba się dokopywać przez sterty innych komiksów...
Nic mi nie mów na ten temat. Wczoraj musiałem pół regału poukładać na nowo, bo półka mi spadła, kiedy próbowałem wyjąć "podejrzany" komiks...
This is my truth, tell me yours.

Offline Pawelek

Odp: Konkurs – Z jakiego komiksu jest ten kadr? Komentarze, opinie, pytania.
« Odpowiedź #47 dnia: Śr, 01 Kwiecień 2020, 09:56:25 »
Tak sobie pomyślałem, czy w regulaminie nie powinien znaleźć się zapis o tym, że jeżeli chcesz wziąć udział w zabawie (zadać zagadkę) to musisz wyczyścić listę ignorowanych? :)

Offline vision2001

Odp: Konkurs – Z jakiego komiksu jest ten kadr? Komentarze, opinie, pytania.
« Odpowiedź #48 dnia: Śr, 01 Kwiecień 2020, 10:54:42 »
Wracając do tematu:
Odpowiedź jaka mi się nasuwa na te pytania odnośnie dymków, to nie. Jest to ingerencja w kadr przez to ciężko powiedzieć, że jest to komiks tak wydany.

Przejrzałem Armie zdobywcy i rzeczywiście poniższa część kadru znajduje się na stronie 136 (Pawelek - gratulacje w odgadnięciu!!!)



Na pozostałej części kadru nic ciekawego się nie dzieje. Jednak ten kadr wygląda inaczej.
Ale gdyby był umieszczony cały to widać by było, że jest on wąski, ale długi. Taka sytuacja w jakiś sposób może jednak pomóc w odgadywaniu (Długi, wąski kadr? Może Andreas? Szukam!). Zatem uważam, by w przyszłości jednak dookreślić, że musi być cały kadr bez ingerencji.

Nie chcę, by było to traktowane jako przytyk do obecnie trwającej rundy czy do zadanej zagadki, bo jak widać zagadka została bardzo szybko odgadnięta i Pawelkowi należy się punkt! :) (ja to nawet bym nie wiedział co to, jakbym widział cały kadr) Ale chyba warto trzymać się zasad jakie zostały ujęte w regulaminie (w tym odpowiadając pełnym tytułem serii, tytułem tomu, etc.).

Offline Pawelek

Odp: Konkurs – Z jakiego komiksu jest ten kadr? Komentarze, opinie, pytania.
« Odpowiedź #49 dnia: Śr, 01 Kwiecień 2020, 12:04:06 »
No to lecimy?
Fistaszki zebrane: 1977 - 1978
Ja tak mogę cały dzień! ;)
Kiedyś to były czasy... Kto nie znał odpowiedzi to wstrzymywał się ze ślepymi strzałami i stało się przed regałem z milionem myśli w głowie odnośnie tego "co to za komiks może być?", a następnie wertowało się komiksy, by utwierdzić się w przekonaniu...
;)

Offline vision2001

Odp: Konkurs – Z jakiego komiksu jest ten kadr? Komentarze, opinie, pytania.
« Odpowiedź #50 dnia: Śr, 01 Kwiecień 2020, 12:17:23 »
Kiedy wejdziesz między wrony... ;)

Offline kosmoski

Odp: Konkurs – Z jakiego komiksu jest ten kadr? Komentarze, opinie, pytania.
« Odpowiedź #51 dnia: Śr, 01 Kwiecień 2020, 12:24:07 »
Tak z ciekawości co do zagadki do Fistaszków:
Jakbym wrzucił każdy tom w poście jeden pod drugim, to miałbym punkt?

Bo choć aktywnie nie gram, ale z zainteresowaniem się przyglądam, to chyba doszło przy okazji odpowiedzi do tej zagadki do małej przesady...

Offline vision2001

Odp: Konkurs – Z jakiego komiksu jest ten kadr? Komentarze, opinie, pytania.
« Odpowiedź #52 dnia: Śr, 01 Kwiecień 2020, 12:31:50 »
No właśnie chyba na razie nie ma wykluczenia odpowiedzi tego samego użytkownika pod swoim wcześniejszym postem. Było tylko to, że każdy tytuł w osobnym poście.

Offline Pawelek

Odp: Konkurs – Z jakiego komiksu jest ten kadr? Komentarze, opinie, pytania.
« Odpowiedź #53 dnia: Śr, 01 Kwiecień 2020, 12:34:29 »
Należałoby zapytać twórcę regulaminu :) ale w tym wątku pojawiła się propozycja, żeby jedna osoba nie pisała (strzelała) postów jeden pod drugim i to moim zdaniem dobre obostrzenie.

Offline muaddib

Odp: Konkurs – Z jakiego komiksu jest ten kadr? Komentarze, opinie, pytania.
« Odpowiedź #54 dnia: Śr, 01 Kwiecień 2020, 12:36:01 »
15. Zastrzegamy sobie prawo do zmian w regulaminie.
Może jednak dodać punkt odnoszący się do jednego posta pod zagadką do czasu podpowiedzi lub informacji od osoby zadającej zagadkę, że odpowiedź była nieprawidłowa?

Offline Koalar

Odp: Konkurs – Z jakiego komiksu jest ten kadr? Komentarze, opinie, pytania.
« Odpowiedź #55 dnia: Śr, 01 Kwiecień 2020, 13:59:18 »
Zatem uważam, by w przyszłości jednak dookreślić, że musi być cały kadr bez ingerencji.

Myślę, że nie trzeba dookreślać (acz można). W regulaminie jest, że dodajemy kadr, a więc cały kadr (a nie część kadru).

Tak sobie pomyślałem, czy w regulaminie nie powinien znaleźć się zapis o tym, że jeżeli chcesz wziąć udział w zabawie (zadać zagadkę) to musisz wyczyścić listę ignorowanych? :)

Nie, zawsze można odsłonić (zobaczyć po kliknięciu) post osoby, którą się ignoruje.
pehowo.blogspot.com - blog z moimi komiksami: Buzz, Fungi, PEH.

Offline Pawelek

Odp: Konkurs – Z jakiego komiksu jest ten kadr? Komentarze, opinie, pytania.
« Odpowiedź #56 dnia: Śr, 01 Kwiecień 2020, 14:16:56 »
Nie, zawsze można odsłonić (zobaczyć po kliknięciu) post osoby, którą się ignoruje.
Spoko, nie wiedziałem, że to tak działa.

Offline kaczogród

Odp: Konkurs – Z jakiego komiksu jest ten kadr? Komentarze, opinie, pytania.
« Odpowiedź #57 dnia: Śr, 01 Kwiecień 2020, 15:50:36 »
A może by dodać punkt iż jedna osoba może udzielić maksymalnie trzech odpowiedzi w odniesieniu do jednego kadru ?
,,le monde est absurde"

Offline death_bird

Odp: Konkurs – Z jakiego komiksu jest ten kadr? Komentarze, opinie, pytania.
« Odpowiedź #58 dnia: Śr, 01 Kwiecień 2020, 19:24:35 »
Nie byłoby lepiej gdyby czyjaś odpowiedź musiałaby zostać przedzielone dwoma innymi?
Wtedy trzeba byłoby kombinować nad konkretnym tomem, bo wrzucenie samej serii mogłoby zostać wykorzystane przez kogoś innego.
Natomiast strzelanie serią odpowiedzi na zasadzie, że któraś z nich w końcu musi się okazać poprawną to przegięcie.
"Właśnie załatwiliśmy Avengers i to bez kiwnięcia palcem".

Offline vision2001

Odp: Konkurs – Z jakiego komiksu jest ten kadr? Komentarze, opinie, pytania.
« Odpowiedź #59 dnia: Śr, 01 Kwiecień 2020, 19:52:55 »
O. I teraz wyszedł nowy temat: co jeśli komiks był wydany kilka razy np. album, a potem wydanie zbiorcze?
(kilka przykładów: Iznogud, Szninkiel, czy nawet Batman/Dredd). Albo co gorsza np. ten sam zeszyt pojawi się w dwóch różnych wydaniach zbiorczych?
Może się zdarzyć, że zadający zagadkę może nie wiedzieć o późniejszym, innym wydaniu. No i co wtedy? jak ugryźć temat?