Autor Wątek: Konkurs – Z jakiego komiksu jest ten kadr? Komentarze, opinie, pytania.  (Przeczytany 282029 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Toranga

Odp: Konkurs – Z jakiego komiksu jest ten kadr? Komentarze, opinie, pytania.
« Odpowiedź #2700 dnia: Wt, 27 Wrzesień 2022, 13:37:53 »
Nie inaczej. Tym samym moim ulubionym komiksem z tego roku kończę udział w edycji i jednocześnie trylogię zagadek od topu polskich autorów (poprzednio Koza i Świdziński).
Powodzenia dla wszystkich i szybkiego zdobywania punktów :) @Edgar i @ukaszm84 muszą się spiąć, żeby obronić swoje pozycje w generalce, bo @Rodrigues i @Toranga sądzę, że "poczuli krew" i nie odpuszczą :) Szczególnie jak już teraz wszystkim znane są zasady ;)

10 pkt - Leyek [zw. Etapu II]
4 pkt - Rodrigues
4 pkt - Toranga
3 pkt - kierpic [mod.]
2 pkt - ukaszm84
2 pkt - Jaxx [mod.]
2 pkt - srogin [mod.]
2 pkt - pokia
2 pkt - vision2001
2 pkt - Lyricstof [zw. Etapu I]
1 pkt - HaVoK
1 pkt - Necr09
1 pkt - death_bird
1 pkt - kubisz
1 pkt - muaddib
1 pkt - Death

Widać, że masz dobry gust, a przynajmniej zbieżny z emefkowymi decydentami. Ja mojego egzemplarza jeszcze nie rozfoliowałem, więc mogę tylko polegać na opiniach innych, ale liczę, że będzie dobrze (btw to sie nadaje do czytania z dzieckiem czy niekoniecznie?).

A co do topu polskich rysowników, to bicz pahliz, to są Ci panowie: Rosiński, Polch, Kasprzak. Z tych co Ty wymieniłeś to większa połowa nie umie rysować.   ;)

Tak że tego.

PS Jak już mówiłem, życiowa forma! Gratki i duże brawa!!!

Offline Leyek

Odp: Konkurs – Z jakiego komiksu jest ten kadr? Komentarze, opinie, pytania.
« Odpowiedź #2701 dnia: Wt, 27 Wrzesień 2022, 13:55:58 »
@Toranga
A czy ja pisałem "rysownik" czy "autor"? :)
Wszyscy wyżej wymienieni są samowystarczali - jednocześnie są scenarzystami i rysownikami. I pod tym względem to jest absolutna polska czołówka. Plus Owedyk, Minkiewiczowie, Turek, Kowalczuk (mam do jego kreski słabość :) ) i pewnie jeszcze o kimś pozapominałem.
Do topu rysowników też z by u mnie większość z nich trafiła (Spell, Owedyk, Kowalczuk, Turek i Koza w sumie też ;) )

Zasada trójek z dzieckiem niekoniecznie.

Offline Toranga

Odp: Konkurs – Z jakiego komiksu jest ten kadr? Komentarze, opinie, pytania.
« Odpowiedź #2702 dnia: Wt, 27 Wrzesień 2022, 14:00:01 »
@Toranga
A czy ja pisałem "rysownik" czy "autor"? :)
Wszyscy wyżej wymienieni są samowystarczali - jednocześnie są scenarzystami i rysownikami. I pod tym względem to jest absolutna polska czołówka. Plus Owedyk, Minkiewiczowie, Turek, Kowalczuk (mam do jego kreski słabość :) ) i pewnie jeszcze o kimś pozapominałem.
Do topu rysowników też z by u mnie większość z nich trafiła (Spell, Owedyk, Kowalczuk, Turek i Koza w sumie też ;) )

Zasada trójek z dzieckiem niekoniecznie.

Dzięki za cynk! Młody jak zobaczył okładkę to zaraz się pytał czy razem poczytamy :D

PS Żarty na bok. Jeśli chodzi o współczesnych polskich rysowników to Spell i Owedyk zdecydowanie tak. Pawlaka bym dołożył. A Turek to jak dla mnie bardziej jako autor niż rysownik w tym przypadku (choć generalnie nie jestem psychofanem ;D).

Offline Leyek

Odp: Konkurs – Z jakiego komiksu jest ten kadr? Komentarze, opinie, pytania.
« Odpowiedź #2703 dnia: Wt, 27 Wrzesień 2022, 22:23:43 »
Tobie Leyku serdecznie gratuluję, byłeś świetny! Teraz Ty zadasz swoją ostatnią zagadkę w tej edycji.

PS Jak już mówiłem, życiowa forma! Gratki i duże brawa!!!

Leyek! Gratulacje!

Dzięki chłopaki.
Końcowy wynik (i nie jest to żadna skromność) to dla mnie wielkie zaskoczenie, aczkolwiek ok. 18-19 punktu wiedziałem, że mam bardzo dużą szansę wygrać. Wtedy też zgodnie z radami Tomka Hajty "podostrzyłem", żeby nie dać już @Lyricstofowi szansy na dogonienie. Przełomowa była chyba zagadka @visiona2001 z Dylana Doga, gdzie po długich poszukiwaniach punkt zdobylem szczęśliwie nie znajdując kadru, na który patrzyłem ze 3-4 razy.

Regulamin tej edycji od początku mi się spodobał, bo daje 3 "nowe starty" i w sumie w jakiś sposób premiuje "ciułaczy punktów", a to był mój styl gry :) Miałem założenie zdobywać po 4-5 punktów w każdym etapie, przy wyjątkowym szczęściu z 7 pkt i liczyć, że przy dobrych wiatrach te ok. 15 punktów dadzą szansę na jakieś 3 miejsce w generalce. Wynik 1 etapu tylko mnie w tym utwierdził. Spodziewałem się, że w drugim etapie wyrwie do przodu @vision2001, @Rodrigues czy @Motyl a ja znów pociułam do tych 5. Ale jak nikt się nie kwapił, zagadki w dużej części pasowały to sam w sprzyjających okolicznościach zaatakowałem :)

I tak splot różnych okoliczności:
- wielka chęć gry z mojej strony po handicapowych edycjach, gdzie nie miałem żadnych szans i jak wskoczyłem w jakiś rytm to już był koniec :), ew. byłem zupełnie nieczasowy,
- brak czasu/chęci u niektórych świetnych współgraczy,
- podchodzące zagadki,
- dużo szczęścia - poprzednio ile to punktów uciekało przez wskazanie złego tomu czy tytułu danego autora, a teraz prawie wszystko "wchodziło",
pozwolił mi zrobić świetny wynik.

W trzeciej turze znalazłem sobie motywację w chęci poprawienia wyniku @Lyricstofa z pierwszej (10 pkt w 41 zagadek) i to mnie pchało do przodu (udało się zejść do 38 jeśli dobrze policzyłem, a i tak dopiero od trzeciej mogłem zgadywać :) ).

Powinienem to napisać wszystko na koniec, ale wtedy już pewnie by mi się nie chciało :)

Teraz liczę na świetną walkę do końca. Na pewno będę bacznie obserwował, bo aktualizowanie Excela i analizowanie wyników i szans wciąga :)

Offline srogin

Odp: Konkurs – Z jakiego komiksu jest ten kadr? Komentarze, opinie, pytania.
« Odpowiedź #2704 dnia: Wt, 27 Wrzesień 2022, 22:46:09 »
Bardzo fajna postawa. Gratki, Łydek! (autokorekta bywa zabawna  8) )

Offline Edgar

Odp: Konkurs – Z jakiego komiksu jest ten kadr? Komentarze, opinie, pytania.
« Odpowiedź #2705 dnia: Wt, 27 Wrzesień 2022, 22:55:39 »
Jak najbardziej zasłużone zwycięstwo. Odnosiłem wrażenie, że odpowiadasz na każdą zagadkę, w której mogłeś brać udział. Ogromne gratulacje.
Bardzo ciekawie zapowiada się walka o podium, bo różnice punktowe są niewielkie. Na tyle niewielkie, że pewnie spadnę na jakąś siódmą, ósmą pozycję.  ;)

Offline Leyek

Odp: Konkurs – Z jakiego komiksu jest ten kadr? Komentarze, opinie, pytania.
« Odpowiedź #2706 dnia: Wt, 27 Wrzesień 2022, 23:06:30 »
@Edgar Koniec urlopu i bierz się do roboty :) bo jedyny z czołówki nie zdobyłeś w 3 etapie punktów jak na razie, a @Toranga i @Rodrigues już wskoczyli na właściwe tory i będą cisnąć. @ukaszm84 im nie odpuszcza :)

Offline kubisz

Odp: Konkurs – Z jakiego komiksu jest ten kadr? Komentarze, opinie, pytania.
« Odpowiedź #2707 dnia: Cz, 29 Wrzesień 2022, 09:14:47 »
Cytuj
Dilbert - 17 - Jestem przeciw idiotom, a nie biznesowi
Ech, ale sobie strzeliłem... W coś, co już było. Adekwatnie do tytułu  ;)

Offline Toranga

Odp: Konkurs – Z jakiego komiksu jest ten kadr? Komentarze, opinie, pytania.
« Odpowiedź #2708 dnia: Cz, 29 Wrzesień 2022, 09:22:53 »
Nie chcę wyjść na kapusia, ale kubisz podał trzecią odpowiedź, a nie było kolejnej podpowiedzi.
Tak że tego.
Na stos.

Offline kubisz

Odp: Konkurs – Z jakiego komiksu jest ten kadr? Komentarze, opinie, pytania.
« Odpowiedź #2709 dnia: Cz, 29 Wrzesień 2022, 09:29:28 »
Na stos.

PS. Przepraszam, podnieciłem się za bardzo. Na stos.

Offline Edgar

Odp: Konkurs – Z jakiego komiksu jest ten kadr? Komentarze, opinie, pytania.
« Odpowiedź #2710 dnia: Cz, 29 Wrzesień 2022, 09:30:49 »
A ja chciałem wam pokazać, jak wielka jest potęga naszego forum. :)


Offline Jaxx

Odp: Konkurs – Z jakiego komiksu jest ten kadr? Komentarze, opinie, pytania.
« Odpowiedź #2711 dnia: Cz, 29 Wrzesień 2022, 09:36:26 »
Na stos.

PS. Przepraszam, podnieciłem się za bardzo. Na stos.

Kurcze, słabe są takie sytuacje - nie dość, że mało jest chętnych graczy, to jeszcze trzeba pauzować tych, którzy jednak się na grę decydują...

ukaszm84

  • Gość
Odp: Konkurs – Z jakiego komiksu jest ten kadr? Komentarze, opinie, pytania.
« Odpowiedź #2712 dnia: Cz, 29 Wrzesień 2022, 09:41:06 »
A w zasadzie to jaki jest argument za tym, żeby można było tylko dwie odpowiedzi per podpowiedź rzucić?

Offline kubisz

Odp: Konkurs – Z jakiego komiksu jest ten kadr? Komentarze, opinie, pytania.
« Odpowiedź #2713 dnia: Cz, 29 Wrzesień 2022, 09:41:26 »
Jaxx, nie przepraszaj mnie, zawaliłem więc sprawa oczywista. Jakoś mi - nie wiedzieć czemu - w głowie utkwiła liczba 3 dla "strzałów" i w momencie, kiedy Toranga słusznie mnie podpieprzał, ja dopiero wtedy sprawdzałem regulamin... Tak więc wybaczcie, mam nadzieję, że nie trafiłem w prawidłową odpowiedź :(

Offline Toranga

Odp: Konkurs – Z jakiego komiksu jest ten kadr? Komentarze, opinie, pytania.
« Odpowiedź #2714 dnia: Cz, 29 Wrzesień 2022, 09:42:35 »
Jaxx, nie przepraszaj mnie, zawaliłem więc sprawa oczywista. Jakoś mi - nie wiedzieć czemu - w głowie utkwiła liczba 3 dla "strzałów" i w momencie, kiedy Toranga słusznie mnie podpieprzał, ja dopiero wtedy sprawdzałem regulamin... Tak więc wybaczcie, mam nadzieję, że nie trafiłem w prawidłową odpowiedź :(

Heat of the battle.  ;)