Autor Wątek: Konkurs – Z jakiego komiksu jest ten kadr? Komentarze, opinie, pytania.  (Przeczytany 278479 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Rodrigues

Odp: Konkurs – Z jakiego komiksu jest ten kadr? Komentarze, opinie, pytania.
« Odpowiedź #2370 dnia: Pt, 17 Czerwiec 2022, 21:43:06 »
Gratulacje Jaxx. Dobrze, że się przemogłeś  :D

Offline Lyricstof

Odp: Konkurs – Z jakiego komiksu jest ten kadr? Komentarze, opinie, pytania.
« Odpowiedź #2371 dnia: So, 18 Czerwiec 2022, 14:44:26 »
Niestety nie mam nic ciekawego w telefonie.  ;D
Zagadka będzie ok. 17 jeśli się wyrobię. Jeśli nie ok. 21. Sorry, chwila spokoju. 8)
Greed is leaking like water. On your way. Hidden lurks lust.

Offline Death

Odp: Konkurs – Z jakiego komiksu jest ten kadr? Komentarze, opinie, pytania.
« Odpowiedź #2372 dnia: Nd, 19 Czerwiec 2022, 09:56:13 »
Coś tam postaram się jeszcze trafić, ale od kiedy wszedł Disney+ to oglądam X-Files od początku, trochę mi to zajmie :P


Ech, namówiłeś, a jeszcze dobiły mnie koleżanki z pracy ze swoją propozycją dzielenia się. ;) Aż wyciągnąłem PS4 z szafy, które mi służy za odtwarzacz blu-ray i platformę z aplikacjami, których nie mam w TV (niby Sony, super jakość obrazu, a kurde zamknięty system i nie pojawiają się nowe aplikacje, ale nie będę zmieniał dobrego TV, szkoda kasy). Ale nie mogłem odmówić koleżankom z pracy skoro bierzemy Disney+ na 4 osoby na rok i wyjdzie mnie to 72,50 zł i mogę sobie oglądać X-Files na spokojnie, a nie kupić Disneya na miesiąc, dwa i jechać całość naraz. :)
Tam jest kurde wszystko, te boiska, na których jeszcze ktokolwiek grał też już będą puste. Dzieci przestaną w ogóle wychodzić z domu. Wszystkie sezony Gumisi, Darkwing Duck, Baloo, Kacze opowieści, wszystko co kiedykolwiek leciało u nas w TV teraz jest od A do Z. Fantazja, Parowiec Willie (pierwszy film z Mikim), no wszystko.

ukaszm84

  • Gość
Odp: Konkurs – Z jakiego komiksu jest ten kadr? Komentarze, opinie, pytania.
« Odpowiedź #2373 dnia: Nd, 19 Czerwiec 2022, 11:33:09 »
Zawsze za dzieciaka tak sobie myślałem, jakby to było zajebiście, gdyby można było na luzie, w komplecie obejrzeć te wszystkie seriale czy filmy, które aktualnie gdzieś tam leciały i się oglądało pojedyncze odcinki. No i w końcu mamy takie czasy, i w sumie jest zajebiście, tylko człowiek zdaje sobie sprawę, że tak naprawdę nigdy nie ogarnie wszystkiego co by chciał. Oglądam teraz na zmianę X-Files, Wojny Klonów i cały czas Star Treka od początku (już do Deep Space Nine doszedłem), a to nawet nie jest ułamek tego, co bym chciał. W międzyczasie czytam książki, czytam komiksy, na szczęście gry mnie średnio obchodzą poza tymi od From Software. Plus samo życie, które wiadomo zawsze ma najwyższy priorytet. Ale też korzystam z xboxa jako centrum multimedialnego i to jest chyba najlepsza opcja jaka może być. TV mam niby nienajgorszy, ale poza Netflixem wszystko tam potrafi przycinać czasami.

Offline srogin

Odp: Konkurs – Z jakiego komiksu jest ten kadr? Komentarze, opinie, pytania.
« Odpowiedź #2374 dnia: Pn, 20 Czerwiec 2022, 14:25:29 »

Ponieważ gra zmierza do finału. To ode mnie zagadka, niejako tradycyjna.  ;)



Przedwczoraj czytane z córą  :)

Offline Lyricstof

Odp: Konkurs – Z jakiego komiksu jest ten kadr? Komentarze, opinie, pytania.
« Odpowiedź #2375 dnia: Pn, 20 Czerwiec 2022, 14:39:27 »
Pięknie, a ja czytałem z synem.

@srogin - tak z ciekawości. Co oznaczała twoja pierwsza część zagadki-rebusa, którą Chmurny odczytał jako "śmiech". Zresztą to było świetne - Śmiech i śmierć - ja myślałem, że trafił.

No, bo druga część to Tamaki razy dwa? Odczytane po czasie, oczywiście.  ;D
Greed is leaking like water. On your way. Hidden lurks lust.

Offline srogin

Odp: Konkurs – Z jakiego komiksu jest ten kadr? Komentarze, opinie, pytania.
« Odpowiedź #2376 dnia: Pn, 20 Czerwiec 2022, 14:46:18 »
GIF - Ta (w sensie tak, tia..., yep...)
2 McDonalds - 2 Maki

 ;D

Offline Toranga

Odp: Konkurs – Z jakiego komiksu jest ten kadr? Komentarze, opinie, pytania.
« Odpowiedź #2377 dnia: Pn, 20 Czerwiec 2022, 15:06:40 »
Po każdej twojej zagadce z podpowiedziami, rebusami mówię sobie, że nigdy więcej nie powinien nawet próbować do nich podchodzić, bo nigdy nie rozgrywzę Twojej ppokrętnej logiki. Ale jak jest nowa to i tak próbuję rozszyfrować.
Mnie rebus kojarzył się z Chłopakami z dwudziestego wieku. Ale jakoś nie znalazłem tam kadru.  :(

ukaszm84

  • Gość
Odp: Konkurs – Z jakiego komiksu jest ten kadr? Komentarze, opinie, pytania.
« Odpowiedź #2378 dnia: Pn, 20 Czerwiec 2022, 15:09:21 »
Po każdej twojej zagadce z podpowiedziami, rebusami mówię sobie, że nigdy więcej nie powinien nawet próbować do nich podchodzić, bo nigdy nie rozgrywzę Twojej ppokrętnej logiki. Ale jak jest nowa to i tak próbuję rozszyfrować.
Mnie rebus kojarzył się z Chłopakami z dwudziestego wieku. Ale jakoś nie znalazłem tam kadru.  :(

U mnie to samo, ten gif i "ta" to zbyt abstrakcyjne połączenie jak dla mnie :P

Offline Lyricstof

Odp: Konkurs – Z jakiego komiksu jest ten kadr? Komentarze, opinie, pytania.
« Odpowiedź #2379 dnia: Pn, 20 Czerwiec 2022, 15:14:44 »
Ja już po odgadnięciu próbowałem rozgryźć rebus i znalazłem McDonald'sa w Japonii w mieście Tamaki.  ;D

Cytuj
McDonald's Japan, 519-0401 Mie, Watarai District, Tamaki
Greed is leaking like water. On your way. Hidden lurks lust.

Offline Rodrigues

Odp: Konkurs – Z jakiego komiksu jest ten kadr? Komentarze, opinie, pytania.
« Odpowiedź #2380 dnia: Wt, 21 Czerwiec 2022, 11:47:20 »
Statystyki się robią, ale trochę to jeszcze potrwa. Czasochłonne zajęcie, ale obiecuję, że dam z siebie 30% i może do jutra się wyrobię  ;D ;D ;D

Offline kierpic

Odp: Konkurs – Z jakiego komiksu jest ten kadr? Komentarze, opinie, pytania.
« Odpowiedź #2381 dnia: Pn, 15 Sierpień 2022, 17:29:49 »
Jeszcze raz dziękuję muaddibowi i Rodriguesowi za sprawnie przeprowadzony konkurs oraz "fajerwerki" na koniec, wydawnictwom Ongrys, Mandioca i Dom Literatury za nagrody.

A to mój wybór


Organizacyjnie, następną edycję rozpoczniemy 1.09. o godz. 20ej.
O zacnych nagrodach i zmianach w regulaminie poinformujemy najpóźniej tydzień przed startem.

Będzie ciekawie!

Offline kierpic

Odp: Konkurs – Z jakiego komiksu jest ten kadr? Komentarze, opinie, pytania.
« Odpowiedź #2382 dnia: Pn, 22 Sierpień 2022, 20:30:59 »
Oto najważniejsze zmiany w regulaminie 12ej edycji konkursu, oraz zestaw nagród przekazanych przez...

14. W przypadku naruszenia regulaminu gracz zostaje pozbawiony prawa udzielania odpowiedzi przez następne:
- 5 zagadek – w przypadku usunięcia/modyfikacji postu z odpowiedzią
- 3 zagadek – w przypadku udzielenia odpowiedzi w momencie w którym pauzował
- 1 zagadki – w przypadku w którym udzielił więcej niż 2 odpowiedzi na jeden kadr

Kary za powyższe przewinienia obowiązują od momentu ich wystąpienia, nakładane są odgórnie i nie wymagają potwierdzenia moderatorów - wystarczające jest wskazanie przewinienia przez innych graczy. Niezauważone naruszenie regulaminu przez gracza w chwili popełnienia błędu powoduje jedynie przesunięcie kary w czasie i nie wstrzymuje konkursu. Ewentualne punkty, zdobyte przez tego gracza, w czasie w którym powinien pauzować, zostaną anulowane. Pozostałe punkty, będące efektem jego gry, a przydzielone pozostałym graczom pozostaną w punktacji.
Oprócz powyższych moderatorzy mogą nałożyć karę czasową, od 12 do 72 godzin przerwy od udziału w konkursie, w przypadku innych naruszeń regulaminu (np. zamieszczenie zagadki niezgodnej z pkt. 3 regulaminu lub nie wstawienie nowej zagadki lub nie potwierdzenie poprawnej odpowiedzi w regulaminowym czasie 12 godzin). Raz ustanowiony czas kary za dane przewinienie nie może ulec skróceniu ani wydłużeniu i od tej pory obowiązuje przy każdym następnym naruszeniu tego typu.
W przypadkach złamania regulaminu, w sposób nie ujęty w powyższym zestawieniu, kara pauzy będzie ustalona indywidualnie przez moderatorów.

15. Gra jest podzielona na trzy Etapy.

Etap I: Mogą w nim brać udział wszyscy chętni gracze. Gra się toczy do uzyskania przez jednego gracza 10 punktów, co będzie równoznaczne z zakończeniem etapu. Pierwsza osoba, która to osiągnie zostanie zwycięzcą Etapu I i ma prawo do wyboru jednej z nagród.

Etap II: Mogą w nim brać udział wszyscy chętni gracze. Gra się toczy do uzyskania 10 punktów przez jednego gracza, nie będącego zwycięzcą Etapu I. Pierwsza osoba, która to osiągnie zostanie zwycięzcą Etapu II i ma prawo do wyboru jednej z nagród.

Uwaga – zwycięzca Etapu I może nadal brać udział w grze i zdobywać punkty, jednakże może zdobyć maksymalnie 10 punktów, po czym kończy grę na tym etapie. Dla przejrzystości gry gracz ten będzie posiadać oznaczenie przy swoim nicku [zw. etapu 1].

Etap III: Mogą w nim brać udział wszyscy chętni gracze. Gra się toczy do uzyskania 10 punktów przez jednego gracza, nie będącego zwycięzcą Etapu I lub Etapu II. Pierwsza osoba, która to osiągnie zostanie zwycięzcą Etapu III i ma prawo do wyboru jednej z nagród.

Uwaga – zwycięzcy Etapów I i II mogą nadal brać udział w grze i zdobywać punkty, jednakże limit ich punktów to maksymalnie 10, po czym kończą grę na tym etapie. Dla przejrzystości gry gracze ci będą posiadać oznaczenie przy swoich nickach – odpowiednio [zw. etapu I] i [zw. etapu II].

Zagadki rozpoczynające kolejne etapy zadają zwycięzcy etapów wcześniejszych po oficjalnym potwierdzeniu zakończenia etapu przez moderatorów.

Uwaga! Rozpoczęcie każdego kolejnego etapu powoduje reset punktów zdobytych dotychczas przez graczy, tj. wszyscy gracze, którzy zdecydują na przystąpienie do gry w kolejnych etapach rozpoczynają grę z zerowym stanem punktów.

Punkty zdobyte na każdym z trzech etapów nie zostają jednak utracone. Po zakończeniu Etapu III nastąpi zsumowanie dla każdego gracza wszystkich zdobytych przez niego punktów na każdym z trzech etapów i na tej podstawie utworzona zostanie klasyfikacja generalna graczy.
Trzy osoby z najwyższą liczbą zdobytych łącznie punktów (niezależnie, czy zostali wcześniej zwycięzcami na którymś z etapów) zostaną zwycięzcami całej edycji i będą mieli prawo wyboru jednej z nagród.
Klasyfikacja generalna zostanie utworzona z poszanowaniem zasad pierwszeństwa, tj. w przypadku wystąpienia jednakowej liczby punktów, wyższe miejsce zajmie ten gracz, który jako pierwszy osiągnął dany wynik. Nad prawidłowym sumowaniem punktów czuwać będą moderatorzy.

16. Zwycięzcy konkursu z klasyfikacji generalnej mają jedną edycję przerwy od nagród przy następnej edycji, tzn. przyjmują obowiązki moderatorów.

17. Moderatorzy bieżącej edycji, mogą brać udział w grze, z zastrzeżeniem, że każdy może zdobyć maksymalnie 3 pkt w każdym z Etapów. W przypadku uczestnictwa moderatorów w grze na którymkolwiek z etapów, każdy przy swoim nikcu na liście graczy będzie posiadał oznaczenie [mod.] oraz będzie ich obowiązywał reset punktów jak każdego pozostałego gracza.

18. Zastrzegamy sobie prawo do zmian w regulaminie w trakcie trwania konkursu.

19. Zasady przyznawania nagród:

W pierwszej kolejności nagrody wybierają trzej zwycięzcy klasyfikacji generalnej stosownie do zajętego miejsca. Następnie zwycięzca Etapu I, Etapu II oraz Etapu III. W sumie 6 nagród podstawowych.

Pozostałe 2 nagrody są nagrodami specjalnymi i zostaną przyznane:
- graczowi, który odgadnie zagadkę w najkrótszym czasie od jej zadania;
- graczowi, którego zagadka otrzyma największą ilość „polubień”. Polubienia dotyczą podstawowego kadru i nie sumują się z „polubieniami” otrzymanymi w podpowiedziach. Pod uwagę będą brane wszystkie polubienia, które zbierze zagadka, zarówno udzielone przez graczy, jak i przez obserwujących, z zastrzeżeniem, że nie można udzielić więcej niż 1 polubienie na zagadkę.

Gracze wygrywający nagrody specjalne wybierają je po zwycięzcach nagród podstawowych i w kolejności jak podano wyżej. W przypadku uzyskania jednakowej liczy polubień dla dwóch lub więcej zagadek, zwycięski kadr wybiorą moderatorzy.

Nagrody!






Z Jaxxem i sroginem chcieliśmy stworzyć taki konkurs, w którym sami chcielibyśmy wziąć udział.
Mamy nadzieję, że Wam się spodoba.

1.09. godz. 20:00

Offline Rodrigues

Odp: Konkurs – Z jakiego komiksu jest ten kadr? Komentarze, opinie, pytania.
« Odpowiedź #2383 dnia: Pn, 22 Sierpień 2022, 20:43:03 »
To można stosować czaso-przeskok czy nie, bo nie zrozumiałem :o


Offline Jaxx

Odp: Konkurs – Z jakiego komiksu jest ten kadr? Komentarze, opinie, pytania.
« Odpowiedź #2384 dnia: Pn, 22 Sierpień 2022, 20:44:22 »
To można stosować czaso-przeskok czy nie, bo nie zrozumiałem :o

Jaki czaso-przeskok?