Autor Wątek: Konkurs – Z jakiego komiksu jest ten kadr? Komentarze, opinie, pytania.  (Przeczytany 282296 razy)

0 użytkowników i 3 Gości przegląda ten wątek.

Offline Jaxx

Odp: Konkurs – Z jakiego komiksu jest ten kadr? Komentarze, opinie, pytania.
« Odpowiedź #1965 dnia: Cz, 30 Grudzień 2021, 13:16:04 »
Nie wiem czego bardziej Ci gratulować: komiksowej wiedzy czy kolejnej gęby do wykarmienia.  ;)

Jak to czego? Kolejnego czytelnika komiksów na horyzoncie :D

Offline Toranga

Odp: Konkurs – Z jakiego komiksu jest ten kadr? Komentarze, opinie, pytania.
« Odpowiedź #1966 dnia: Cz, 30 Grudzień 2021, 13:33:37 »
Jak to czego? Kolejnego czytelnika komiksów na horyzoncie :D

Dokładnie!

ukaszm84

  • Gość
Odp: Konkurs – Z jakiego komiksu jest ten kadr? Komentarze, opinie, pytania.
« Odpowiedź #1967 dnia: Cz, 30 Grudzień 2021, 14:03:59 »
Czyli jak rozumiem Rodrigues jest kolejnym zwycięzcą? Dobrze tam oznaczyłem wszystko w swoim poście? Czy zamiast [zw] powinno być jakoś zaznaczone, że to drugie miejsce?

Offline Jaxx

Odp: Konkurs – Z jakiego komiksu jest ten kadr? Komentarze, opinie, pytania.
« Odpowiedź #1968 dnia: Cz, 30 Grudzień 2021, 14:08:21 »
Czyli jak rozumiem Rodrigues jest kolejnym zwycięzcą? Dobrze tam oznaczyłem wszystko w swoim poście? Czy zamiast [zw] powinno być jakoś zaznaczone, że to drugie miejsce?

Zawsze oznaczamy numerkami, kto jest który - tj. [1 zw.], [2 zw.], [3 zw.]. Możesz zedytować swojego posta i tabelę, dopisując w opisach 1 do muaddiba i 2 do Rodriguesa.

No i gratulacje, Rodrigues! Miejsce na podium I Etapu i miejsce na podium całości - wspaniałe dokonanie :)
« Ostatnia zmiana: Cz, 30 Grudzień 2021, 14:11:52 wysłana przez Jaxx »

Offline Rodrigues

Odp: Konkurs – Z jakiego komiksu jest ten kadr? Komentarze, opinie, pytania.
« Odpowiedź #1969 dnia: Cz, 30 Grudzień 2021, 14:17:36 »
No i gratulacje, Rodrigues! Miejsce na podium I Etapu i miejsce na podium całości - wspaniałe dokonanie :)



Dzięki :D. Kto mnie teraz wprowadzi w tajniki moderatorstwa?  ;)

Aj tam, myślałem, że dłużej to potrwa :D Na google'u było?

Na googlu tylko wstępnie zobaczyłem gdzie może się pojawić pociąg a później było tylko fast & kartking  ;D

Offline Jaxx

Odp: Konkurs – Z jakiego komiksu jest ten kadr? Komentarze, opinie, pytania.
« Odpowiedź #1970 dnia: Cz, 30 Grudzień 2021, 14:23:34 »
Dzięki :D. Kto mnie teraz wprowadzi w tajniki moderatorstwa?  ;)

Czeka Cię ciężki kawałek chleba ;)

No i pytanie, kto będzie trzeci? Czy srogin jednak się zdecyduje? Czy Remy się przełamie? A może będziemy obserwować wyścig między Torangą a Lyricstofem? Nie można zapominać o Konradzie, Edgarze i ukaszum84, którzy broni jak widać składać nie zamierzają :)

No i strasznie podoba mi się postawa lafa - walczy do końca, praktycznie każdą zagadkę próbuje zgadywać i ugrać chociaż jeden punkcik. Podejście godne szacunku  :)

Offline laf

Odp: Konkurs – Z jakiego komiksu jest ten kadr? Komentarze, opinie, pytania.
« Odpowiedź #1971 dnia: Cz, 30 Grudzień 2021, 14:29:48 »
No i strasznie podoba mi się postawa lafa - walczy do końca, praktycznie każdą zagadkę próbuje zgadywać i ugrać chociaż jeden punkcik. Podejście godne szacunku  :)
Dzięki za miłe słowa  :D. Tak naprawdę w tej edycji na 100% wiedziałem tylko jedną zagadkę: Metronom. Ale kiedy zobaczyłem kadr z tego komiksu to już dawno zagadka była odgadnięta. Ale jestem cierpliwy, kiedyś zdobędę upragniony punkcik  ;)

Offline Edgar

Odp: Konkurs – Z jakiego komiksu jest ten kadr? Komentarze, opinie, pytania.
« Odpowiedź #1972 dnia: Cz, 30 Grudzień 2021, 17:47:01 »
Co prawda w Polsce seria wychodzi w podwójnych albumach, jednak przypisanie podtytułu "Skarb" jednoznacznie wskazuje na poprawną odpowiedź. Po konsultacji z moderatorami honoruję Cię punkcikiem Edgar  :D

Tak się zastanawiałem właśnie, co ze mną zrobicie. Kadr znalazłem we francuskiej wersji, potem szybko zerknąłem na Wikipedię, żeby zobaczyć, jaki jest polski tytuł i szybko odpowiedziałem.
Chciałem prostować, ale ubiegłeś mnie przyznaniem punktu. :)

Edit: Zagadkę przygotowuję od razu, więc bądźcie czujni.

Offline kierpic

Odp: Konkurs – Z jakiego komiksu jest ten kadr? Komentarze, opinie, pytania.
« Odpowiedź #1973 dnia: Cz, 30 Grudzień 2021, 18:02:48 »
Rodrigues! Nie znam typa ???
A nie, w poprzedniej edycji zdobył pierwszy punkt!
Już od małego chciał wygrać ten konkurs. I zobaczycie, że mu się to kiedyś uda!

Rodrigues rozwiązał zagadki od 11 graczy:
4x Konrad - Uwodzenie. Historia architektoniczno-kryminalna; Trawa; Dom; Kroniki Birmańskie
kubisz - Corto Maltese: Opowieść słonych wód
Chmurny - Sybir. Moja historia. Tom 1
Lyricstof - Tank Girl 2
2x srogin - Lincoln 2; Sam w mieście
Jaxx - Wonder Woman. Rok pierwszy. Tom 2
muaddib - Batman Sekta
Toranga - Superbohaterowie Marvela #107: Multiple Man
Remy LeBeau - Jim Hawkins. Wydanie zbiorcze
Elitarnyy - Amulet 2 Klątwa strażniczki
ukaszm84 - Lucky Luke: Nitrogliceryna

Został odgadnięty przez 9 graczy:
kosmoski - Maska
3x kubisz - Coś zabija dzieciaki Tom 2; Superbohaterowie Marvela 19: Punisher; Fight Club 2 wydanie zbiorcze
wilk - Oblivion Song - Pieśń Otchłani 1
2x Edgar - Spaghetti Bros 1; Dżinn - Skarb
srogin - Chicanos 1
muaddib – Bodycount
2x Toranga - Dziewięc milimetró. Biegnije joe biegnij ;) Lex 1: Prawo odwetu
3x Remy LeBeau - Monika 2 Vanilla Dolls; Mroczne plany; Highschool of the Dead 4
vision2011 - Resident Evil 1 Marhawa Desire

Mam nadzieję, że się nie obrazisz, ale ze względu na charakter Twoich zagadek, zamiast komiksów dostaniesz trochę inną nagrodę:
« Ostatnia zmiana: Cz, 30 Grudzień 2021, 18:41:46 wysłana przez kierpic »

Offline Rodrigues

Odp: Konkurs – Z jakiego komiksu jest ten kadr? Komentarze, opinie, pytania.
« Odpowiedź #1974 dnia: Cz, 30 Grudzień 2021, 20:49:42 »
Mam nadzieję, że się nie obrazisz, ale ze względu na charakter Twoich zagadek, zamiast komiksów dostaniesz trochę inną nagrodę:


Oh Yeah!!! Spider-Mobile! Honk! Honk!



Pyr Pyr Pyr Pyr Pyrrrrrr

Offline Toranga

Odp: Konkurs – Z jakiego komiksu jest ten kadr? Komentarze, opinie, pytania.
« Odpowiedź #1975 dnia: Cz, 30 Grudzień 2021, 21:31:03 »
EDIT.
@Toranga - to nie to. Ale dzięki za strzał :) Bez strzałów nie będzie podpowiedzi ;)

No to dajesz tą podpowiedź.
Bo ja tu ja deszczu, wilki jakieś...
😉

Offline srogin

Odp: Konkurs – Z jakiego komiksu jest ten kadr? Komentarze, opinie, pytania.
« Odpowiedź #1976 dnia: Cz, 30 Grudzień 2021, 21:57:07 »
Podpowiedź nr 1

Dobrze, że nie zgadliście, bo miałem przygotowaną podpowiedź z dedykacją i gratulacjami dla @srogina :) Mam tylko nadzieję, że Twój potomek bielszy ;) (i że się nie obrazisz :) ale lepszego kadru nie byłem w stanie znaleźć, Vademecum złego ojca nie wiem gdzie mam, bo coś z któregoś tomu planowałem pierwotnie :) )



Może 9 miesięcy temu ta zagadka by pasowała do kontekstu. Teraz tylko płacz i zgrzytanie zębów. Dzięki!

Offline Remy LeBeau

Odp: Konkurs – Z jakiego komiksu jest ten kadr? Komentarze, opinie, pytania.
« Odpowiedź #1977 dnia: Cz, 30 Grudzień 2021, 23:04:43 »
Stateczek jakiś taki był w Star Warsach, kojarzę bo dzieciaki miały model Lego z magazynu

Aż muszę zareagować! ;)
To z czym Ci się skojarzyło, to prom transportowy typu T-4a Lambda, najpiękniejszy statek całego świata SW, a przy okazji chyba najlepszy zestaw UCS, jaki Lego wypuściło w swojej historii. I proszę go nie obrażać, nazywając "jakimś takim stateczkiem" :)
A tak się to cudo prezentuje :)

« Ostatnia zmiana: Cz, 30 Grudzień 2021, 23:11:38 wysłana przez Remy LeBeau »

Online Leyek

Odp: Konkurs – Z jakiego komiksu jest ten kadr? Komentarze, opinie, pytania.
« Odpowiedź #1978 dnia: Cz, 30 Grudzień 2021, 23:59:24 »
Hehe po tym jak napisałem to potem nawet się zastanawiałem czy ktoś oburzony nie wyskoczy zaraz ;) "Mój" model składał się z 40-50 klocków, walał mi się długo po biurku i się nim bawiłem gadając przez telefon to utkwił w pamięci. Przy jakimś sprzątaniu oddałem go chłopakom to teraz nie wiadomo, gdzie już jest :)
A odnośnie SW to mnie nie kręci fantasy, nawet takie gdzie smoki zastąpione są przez latające statki :)
Zdzierżyłem 1,5 filmu, kończąc dwójkę (piątkę) czytając gazetę, co mi się nie zdarza praktycznie nigdy. Może jakbym to obejrzał za dzieciaka to inaczej bym podchodził. Jedyne co dobre ze SW konsumowałem to Upadły Zakon na konsoli i jeszcze ten kioskowy komiks z rysunkami Maleeva muszę kiedyś przeczytać.

Offline Remy LeBeau

Odp: Konkurs – Z jakiego komiksu jest ten kadr? Komentarze, opinie, pytania.
« Odpowiedź #1979 dnia: Pt, 31 Grudzień 2021, 00:07:01 »
Hehe po tym jak napisałem to potem nawet się zastanawiałem czy ktoś oburzony nie wyskoczy zaraz ;) "Mój" model składał się z 40-50 klocków, walał mi się długo po biurku i się nim bawiłem gadając przez telefon to utkwił w pamięci. Przy jakimś sprzątaniu oddałem go chłopakom to teraz nie wiadomo, gdzie już jest :)
Ten jest ciutkę większy, niż 40 klocków ;)
Nie bardzo widać, bo mam ch#jowe oświetlenie, ale na dole jest widoczna figurka szturmowca, żeby podkreślić skalę i majestat tego pojazdu.

A odnośnie SW to mnie nie kręci fantasy, nawet takie gdzie smoki zastąpione są przez latające statki :)
Zdzierżyłem 1,5 filmu, kończąc dwójkę (piątkę) czytając gazetę, co mi się nie zdarza praktycznie nigdy.
Dla wszystkich, którzy tak mówią o Star Wars jest przygotowane specjalne miejsce w piekle, gdzie cierpi się najgorsze męki! ;)