Autor Wątek: Konkurs – Z jakiego komiksu jest ten kadr? Komentarze, opinie, pytania.  (Przeczytany 282054 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline muaddib

Odp: Konkurs – Z jakiego komiksu jest ten kadr? Komentarze, opinie, pytania.
« Odpowiedź #1650 dnia: So, 16 Październik 2021, 17:58:04 »
Bez ostatniej podpowiedzi ciężko by było. Ale i tak fuks.
Gdyby to była "oficjalna" numerowana odpowiedź to też bym tak strzelił. Próbowałem wyjść od Jasińskiego, ale nic z tego nie wyszło, więc sprawdzałem komiksy historyczne. Jak dotarłem do Skarbu i zobaczyłem Sztybora to już wiedziałem, że to to. Sztybor i Jasiński to tacy płodni scenarzyści, że na pewno współpracowali z kimś pasującym do "podpowiedzi" ;)

Offline Toranga

Odp: Konkurs – Z jakiego komiksu jest ten kadr? Komentarze, opinie, pytania.
« Odpowiedź #1651 dnia: So, 16 Październik 2021, 18:15:42 »
Gdyby to była "oficjalna" numerowana odpowiedź to też bym tak strzelił. Próbowałem wyjść od Jasińskiego, ale nic z tego nie wyszło, więc sprawdzałem komiksy historyczne. Jak dotarłem do Skarbu i zobaczyłem Sztybora to już wiedziałem, że to to. Sztybor i Jasiński to tacy płodni scenarzyści, że na pewno współpracowali z kimś pasującym do "podpowiedzi" ;)

A ja przeszukując pasujące komiksy trafiłem wcześniej na Skarb i jakoś mi kolorystyka nie pasowała, ale chyba widziałem tylko strony "wspomnień".

Offline Leyek

Odp: Konkurs – Z jakiego komiksu jest ten kadr? Komentarze, opinie, pytania.
« Odpowiedź #1652 dnia: So, 16 Październik 2021, 18:44:07 »
Gdyby to była "oficjalna" numerowana odpowiedź to też bym tak strzelił.

Kolejna przewina kierpica :)
Trzeba by go tam trochę zawiesić ;)

Offline muaddib

Odp: Konkurs – Z jakiego komiksu jest ten kadr? Komentarze, opinie, pytania.
« Odpowiedź #1653 dnia: So, 16 Październik 2021, 18:48:07 »
Trzeba by go tam trochę zawiesić ;)
To chyba jedyny sposób, żebym go dogonił w tej edycji ;)

Offline kierpic

Odp: Konkurs – Z jakiego komiksu jest ten kadr? Komentarze, opinie, pytania.
« Odpowiedź #1654 dnia: So, 16 Październik 2021, 19:19:40 »
Gdyby to była "oficjalna" numerowana odpowiedź to też bym tak strzelił. Próbowałem wyjść od Jasińskiego, ale nic z tego nie wyszło, więc sprawdzałem komiksy historyczne. Jak dotarłem do Skarbu i zobaczyłem Sztybora to już wiedziałem, że to to. Sztybor i Jasiński to tacy płodni scenarzyści, że na pewno współpracowali z kimś pasującym do "podpowiedzi" ;)
Jeżeli byś nie mógł przez to odpowiadać, na pewno byłaby to podpowiedź nr 4, ale wiesz jak bardzo ich nie lubię ;)

Kolejna przewina kierpica :)
Proszę o wymienienie chociaż jednej :)

Offline Leyek

Odp: Konkurs – Z jakiego komiksu jest ten kadr? Komentarze, opinie, pytania.
« Odpowiedź #1655 dnia: So, 16 Październik 2021, 19:21:57 »
@up

No przecież to proste - za dużo zdobytych punktów ;)

Offline Leyek

Odp: Konkurs – Z jakiego komiksu jest ten kadr? Komentarze, opinie, pytania.
« Odpowiedź #1656 dnia: Nd, 17 Październik 2021, 00:50:48 »
Paprochy Historii - Zielonogórskie podróże w czasie 8)

Tytułu nie znałem, ale miałem pisać, że jak to zagadka visiona to to coś co wyszło w 100-200 kopiach :)

Offline Toranga

Odp: Konkurs – Z jakiego komiksu jest ten kadr? Komentarze, opinie, pytania.
« Odpowiedź #1657 dnia: Nd, 17 Październik 2021, 07:50:26 »
Tytułu nie znałem, ale miałem pisać, że jak to zagadka visiona to to coś co wyszło w 100-200 kopiach :)

Etam, w takich to specjalizuje się srogin.  ;)

Offline muaddib

Odp: Konkurs – Z jakiego komiksu jest ten kadr? Komentarze, opinie, pytania.
« Odpowiedź #1658 dnia: Wt, 19 Październik 2021, 09:27:32 »
Tajemnice D.A.G. Fabrik Bromberg - 1 - Szpieg w Bydgoszczy?
ech... wiedziałem, że chodzi o duet Jasiński/Michalski, ale przez przypadek strzeliłem w komiks z innym scenarzystą....

Offline vision2001

Odp: Konkurs – Z jakiego komiksu jest ten kadr? Komentarze, opinie, pytania.
« Odpowiedź #1659 dnia: Wt, 19 Październik 2021, 09:53:19 »
Było trzeba się tak spieszyć?

Offline Jaxx

Odp: Konkurs – Z jakiego komiksu jest ten kadr? Komentarze, opinie, pytania.
« Odpowiedź #1660 dnia: Wt, 19 Październik 2021, 21:08:32 »
Obiecałem skończyć po zdobyciu 10 punktu, no to kończę. Widzimy się w kolejnej edycji. Powodzenia wszystkim :)
Spoiler: PokażUkryj
Tak naprawdę to uciekam, póki jestem na pozycji lidera, bo @kierpic jest w takiej formie, że zaraz by mi odjechał na kilka punktów :)


Co prawda w tej edycji nie biorę zbyt aktywnego udziału i gram raczej w doskoku, jak czegoś jestem pewny (po części z braku czasu, po części też nie mam już tego zapału co kiedyś... ale to inny temat), ale tutaj, kiedy podkreśliłeś, że to Twoja ostatnia zagadka, coś mnie tknęło, że będziesz chciał nawiązać do swojego avatarka i nicku. A ponieważ tom z Gambitem mam na półce tuż obok biurka z kompem, to wystarczyło sięgnąć, aby się upewnić i punkcik wpadł :)

A kierpic w tej edycji jest jak pocisk dużego kalibru - nie do zatrzymania ;)

Offline vision2001

Odp: Konkurs – Z jakiego komiksu jest ten kadr? Komentarze, opinie, pytania.
« Odpowiedź #1661 dnia: Śr, 20 Październik 2021, 08:20:08 »

Bazyliszki 1
Czytałem przed weekendem i nie zapamiętalem, że kadr pochodzi z Bazyliszków (btw - super odskocznia od Bradla, którego też nadrobiłem - ciekawa przedmowa przez którą aż chce się bardziej zgłębiać tę część historii, tj. 20-lecie międzywojenne, również z perspektywy urbanistyki polskich miast i wsi, rozwoju technicznego czy artystycznego na jakichś obszarach, postrzeganiu Polski na arenie międzynarodowej, itp.).

A jak już mowa o  Bradlu, no to inna zagadka Lyricstofa ;)

i odpowiedź do niej...
Bradl 4

;)

Offline Toranga

Odp: Konkurs – Z jakiego komiksu jest ten kadr? Komentarze, opinie, pytania.
« Odpowiedź #1662 dnia: Śr, 20 Październik 2021, 08:35:00 »
Kierpic idzie jak burza. 💪👍🏻

Offline kierpic

Odp: Konkurs – Z jakiego komiksu jest ten kadr? Komentarze, opinie, pytania.
« Odpowiedź #1663 dnia: Śr, 20 Październik 2021, 09:17:04 »
A kierpic w tej edycji jest jak pocisk dużego kalibru - nie do zatrzymania ;)
Kierpic idzie jak burza.
Dzięki, ale nie uśpicie mojej czujności ;)

Jakiś czas będę poza zasięgiem, zagadka pojawi się raczej później niż wcześniej.

Offline Lyricstof

Odp: Konkurs – Z jakiego komiksu jest ten kadr? Komentarze, opinie, pytania.
« Odpowiedź #1664 dnia: Śr, 20 Październik 2021, 09:50:43 »
Czytałem przed weekendem i nie zapamiętalem, że kadr pochodzi z Bazyliszków (btw - super odskocznia od Bradla, którego też nadrobiłem - ciekawa przedmowa przez którą aż chce się bardziej zgłębiać tę część historii, tj. 20-lecie międzywojenne, również z perspektywy urbanistyki polskich miast i wsi, rozwoju technicznego czy artystycznego na jakichś obszarach, postrzeganiu Polski na arenie międzynarodowej, itp.).

A jak już mowa o  Bradlu, no to inna zagadka Lyricstofa ;)i odpowiedź do niej...
;)

Bazyliszki świetnie się zapowiadają. Czytałem. Jest nieźle, ale to dopiero początek.
A zagadki z tych komiksów starałem się dobierać tak by nie naprowadzić od razu na charakterystyczną kreskę autorów.
Ale się nie udało.  ;D kirpic szaleje.
Greed is leaking like water. On your way. Hidden lurks lust.