Autor Wątek: Konkurs – Z jakiego komiksu jest ten kadr? Komentarze, opinie, pytania.  (Przeczytany 282253 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Offline Jaxx

Odp: Konkurs – Z jakiego komiksu jest ten kadr? Komentarze, opinie, pytania.
« Odpowiedź #1275 dnia: Nd, 02 Maj 2021, 12:45:52 »
To jak? Gramy dalej?
Bo sytuacja przecież jest prosta: moderator wrzuci nowy kadr i można się bawić.

To poważna sytuacja, więc każdy moderator musi się wypowiedzieć. Ja się wypowiedziałem, Lyricstof też, czekam jeszcze na Torangę. Sytuacja prosta, ale wiesz - protokół :D

Offline Jaxx

Odp: Konkurs – Z jakiego komiksu jest ten kadr? Komentarze, opinie, pytania.
« Odpowiedź #1276 dnia: Nd, 02 Maj 2021, 13:24:26 »
Zatem oficjalnie:

Odpowiedź srogina na moją zagadkę jest naruszeniem regulaminu konkursu, zgodnie z którym srogin powinien był wstrzymać się od odpowiedzi, ponieważ nadal obowiązywała go pauza po odgadnięciu zagadki przez Motyla - anulowanie zagadki Motyla nie powoduje anulowania pauzy wcześniejszego gracza. Rozumiemy, że ostatnie dni były pełne emocji (szczególnie dzisiejszy poranek) i pewne rzeczy mogły umknąć, niemniej obowiązek przestrzegania regulaminu nadal jest. Wierzymy, że srogin popełnił ten błąd przez przeoczenie, nie zaś w sposób rozmyślny - nie zmienia to jednak faktu, że naruszenie wystąpiło.

Ponieważ było to już kolejne naruszenie regulaminu, po krótkiej naradzie w gronie moderatorów podjęliśmy decyzję, aby nałożyć na srogina pauzę 120 godzin przerwy w konkursie. Przykro nam jest, że akurat za naszej "kadencji" musiało do tego dojść i wierzymy, że srogin przyjmie naszą decyzję z wyrozumiałością oraz wróci do zabawy po upływie wskazanego czasu. Jednocześnie prosimy pozostałych graczy o rozważne granie, aby do takich sytuacji nie musiało więcej dojść.

Pauza srogina zaczyna się od jego ostatniej odpowiedzi i trwa 120 godzin, zatem srogin będzie mógł wznowić grę w piątek, 7.05 o godzinie 11:57 i co ważne: od następnej zagadki od wówczas trwajacej, tj. nie będzie mógł jeszcze odpowiadać na zagadkę, która o tej godzinie będzie "na tapecie". Jeżeli będzie to okres oczekiwania na nową zagadkę i zostanie ona zadana po 11:57, wówczas srogin będzie już mógł odpowiadać. Myślę, że jest to przejrzyste.

Nową zagadkę za chwilę wrzuci moderator Toranga. Prosimy o przestrzeganie regulaminu w dalszej grze. Motyl nadal pauzuje dwie tury, tj. zagadkę Torangi oraz następną.
« Ostatnia zmiana: Nd, 02 Maj 2021, 13:29:13 wysłana przez Jaxx »

Offline srogin

Odp: Konkurs – Z jakiego komiksu jest ten kadr? Komentarze, opinie, pytania.
« Odpowiedź #1277 dnia: Nd, 02 Maj 2021, 13:30:07 »
Rozumiem i akceptuję. Mam nadzieję, że moja kara oczyści atmosferę.

Muaddib i Kierpic, nie kończcie beze mnie! Zaraz wracam ;)

Pawelec83

  • Gość
Odp: Konkurs – Z jakiego komiksu jest ten kadr? Komentarze, opinie, pytania.
« Odpowiedź #1278 dnia: Nd, 02 Maj 2021, 14:18:35 »
Ponieważ jesteś też nowy na forum zachęcamy do przedstawianie się "w dwóch słowach" w wątku komentarzy do konkursu. Tutaj: https://forum.komikspec.pl/dzial-ogolny/konkurs-z-jakiego-komiksu-jest-ten-kadr-komentarze-opinie-pytania/1275/

Jasne. Siemanko wszystkim, jestem Marcin :)
Na wstępie zaznaczę, że nie jestem drugim kontem srogina (którego będzie używał do zniesienia zawieszenia ;)), Motyla, ani nowym wcieleniem Emmy Frost ;)

W forum za bardzo nie uczestniczę, ale śledzę zarówno forum, jak i konkurs od lat (jeszcze od czasów gildii).
Konto po bardzo długiej przerwie założyłem kilka dni temu, zachęcony zapowiedziami z najnowszego katalogu Egmontu. Nawet miałem coś pisać, ale jakoś się nie złożyło...

Cieszę się za to, że wreszcie wstrzeliłem się w zagadkę i mogłem coś trafić ;) Ten Batman to "moje czasy", więc nie było to zbyt trudne :) Może to podziała motywująco i kto wie, może uda się odgadnąć coś jeszcze.

Wtrącając swoje trzy grosze do toczącej się od rana rozmowy, to może takie proste zagadki „dla amatorów” (w typie dzisiejszego Thorgala i Batmana) od czasu do czasu byłyby impulsem dla zachęcenia nowym graczy?

Na koniec jeszcze chciałem Wam życzyć powodzenia w konkursie i żeby wszystko odbyło się w dobrej atmosferze :)
« Ostatnia zmiana: Nd, 02 Maj 2021, 14:21:23 wysłana przez Pawelec83 »

Offline muaddib

Odp: Konkurs – Z jakiego komiksu jest ten kadr? Komentarze, opinie, pytania.
« Odpowiedź #1279 dnia: Nd, 02 Maj 2021, 14:35:36 »

Wiedziałem, że ten ptak w końcu się tu pojawi, ale Leyek mnie ubiegł :) Przez ten konkurs podczas czytania bacznie śledzę wszystkie klamki i ptaki ;)

Offline muaddib

Odp: Konkurs – Z jakiego komiksu jest ten kadr? Komentarze, opinie, pytania.
« Odpowiedź #1280 dnia: Nd, 02 Maj 2021, 20:30:54 »
Wydaje mi sie, ze moja zagadka jest bardzo prosta.
Myślałem, że to grzyb :D

Offline srogin

Odp: Konkurs – Z jakiego komiksu jest ten kadr? Komentarze, opinie, pytania.
« Odpowiedź #1281 dnia: Nd, 02 Maj 2021, 20:45:14 »
Myślałem, że to grzyb :D

Sam jesteś grzyb!  ;)

Offline vision2001

Odp: Konkurs – Z jakiego komiksu jest ten kadr? Komentarze, opinie, pytania.
« Odpowiedź #1282 dnia: Nd, 02 Maj 2021, 20:52:34 »
Myślałem, że to grzyb :D
A ja znow pokazalem ptaka ;)

Offline muaddib

Odp: Konkurs – Z jakiego komiksu jest ten kadr? Komentarze, opinie, pytania.
« Odpowiedź #1283 dnia: Nd, 02 Maj 2021, 20:58:33 »
Sam jesteś grzyb!  ;)
Aż mnie kusi nacisnąć "Zgłoś do moderatora", żeby zobaczyć co się stanie ;)

Offline Toranga

Odp: Konkurs – Z jakiego komiksu jest ten kadr? Komentarze, opinie, pytania.
« Odpowiedź #1284 dnia: Nd, 02 Maj 2021, 21:46:37 »
U mnie bez ptaków, ale równie charakterystycznie - i nie sądzę, by zagadka sprawiła trudność:



Tym razem to ja żałuję, że nie mogę zgadywać Twojej zagadki. :-[
Wprawdzie nie lubię tego komiksu, ale nie mogłem go nie rozpoznać.  ;D

Offline pokia

Odp: Konkurs – Z jakiego komiksu jest ten kadr? Komentarze, opinie, pytania.
« Odpowiedź #1285 dnia: Nd, 02 Maj 2021, 22:38:14 »
Trochę inny odcień zieleni lekko mylił.
Niech będzie coś z ornitologicznej tematyki - skąd są te sikorki? :)



To jeden z moich ulubionych komiksów. Cieszę się, że będzie wznowienie. Oczywiście nie mogę odgadywać, a wpadłby drugi punkt.

Co do zieleni - kiepskie mam warunki teraz, a chciałem wrzucić zagadkę na szybko, bo dzisiaj wszystko idzie jak burza.

Offline Leyek

Odp: Konkurs – Z jakiego komiksu jest ten kadr? Komentarze, opinie, pytania.
« Odpowiedź #1286 dnia: Nd, 02 Maj 2021, 22:57:26 »
A u mnie był schowany na półce za głośnikiem już lata i nigdy nie przeczytałem. Teraz przy premierze "Ciemnego lasu..." trafił na kupkę "do przeczytania" :)

Offline Death

Odp: Konkurs – Z jakiego komiksu jest ten kadr? Komentarze, opinie, pytania.
« Odpowiedź #1287 dnia: Pn, 03 Maj 2021, 01:03:54 »
Tak w ogóle to Ciemny las jest super. Czytając bawiłem się jak świnia. :)
Mordę być może masz Ty, chamie grantem od pługa oderwany.

Offline vision2001

Odp: Konkurs – Z jakiego komiksu jest ten kadr? Komentarze, opinie, pytania.
« Odpowiedź #1288 dnia: Pn, 03 Maj 2021, 07:47:03 »
Zagadka:


ufff... znalazlem kadr a tytul wpisywalem recznie i jak cisnienie mi sie podnioslo, gdy zobaczylem, ze ktos chwile wczesniej dodal komentarz... ale cale szczescie  wczesniejsza odpowiedz bledna... sorry gashu...

Offline gashu

Odp: Konkurs – Z jakiego komiksu jest ten kadr? Komentarze, opinie, pytania.
« Odpowiedź #1289 dnia: Pn, 03 Maj 2021, 07:58:57 »
No problem :). Byłem pewien, że to Merlin (swoją drogą, świetna seria nad urwaniem której boleję po dziś dzień), ale nie miałem swoich albumów pod ręką więc strzelałem.