Autor Wątek: Kończące się nakłady komiksów  (Przeczytany 221050 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Milord

Odp: Kończące się nakłady komiksów
« Odpowiedź #30 dnia: Wt, 05 Marzec 2019, 11:07:44 »
Ten wątek nie sluzy INFORMOWANIU tylko SPEKULOWANIU na temat kończących się nakładów, bo sprawdzonej informacji w tym temacie nikt z nas nie posiada. Swoje zdanie na temat Jam jest legion podtrzymuję i opieram na wieloletniej obserwacji rynku. Z mojej strony EOT

Offline Szekak

Odp: Kończące się nakłady komiksów
« Odpowiedź #31 dnia: Wt, 05 Marzec 2019, 11:09:48 »
Spekulowanie ci nie wychodzi widocznie, więc na przyszłość tego unikaj po prostu. :)
Piękno jest w oczach patrzącego.

Offline Mortimer

Odp: Kończące się nakłady komiksów
« Odpowiedź #32 dnia: Wt, 05 Marzec 2019, 11:36:05 »
Ten wątek nie sluzy INFORMOWANIU tylko SPEKULOWANIU na temat kończących się nakładów, bo sprawdzonej informacji w tym temacie nikt z nas nie posiada. Swoje zdanie na temat Jam jest legion podtrzymuję i opieram na wieloletniej obserwacji rynku. Z mojej strony EOT


No właśnie, nikt z nas nie posiada takiej informacji, ale poszlaki są jasne - JJL jest normalnie dostępny w normalnej sprzedaży. A Allegro to nie jest nieomylny wyznacznik.


I spoko, nie chcę się kłócić. Nie o to mi chodzi. Po prostu, jeśli ten wątek ma mieć sens, to wrzucajmy konkretniejsze, bardziej wiarygodne info.

majkelus81

  • Gość
Odp: Kończące się nakłady komiksów
« Odpowiedź #33 dnia: Wt, 05 Marzec 2019, 11:41:45 »
To ja dodam informację pewną i poprę Milord. Z pewnego źródła wiem, że kończy się licencja na Jam Jest Legion, to że jest jeszcze dostępny w ogólnym obiegu, nie znaczy, że zaraz nie zostanie nakład wycofany ze sklepów. To jest ostatni dzwonek na zakup tego tytułu.

Offline Pawelek

Odp: Kończące się nakłady komiksów
« Odpowiedź #34 dnia: Wt, 05 Marzec 2019, 11:54:56 »
Sprawdzając na ceneo też trzeba wziąć pod uwagę to, że jedna sztuka na magazynie to kilka ofert na ceneo (np. bonito-aros, lideria-ravelo-pwn, dadada-dobreksiazki czy taniaksiazka-fantastyczneswiaty-ksiazkomat, itp.) i tak z 4 szt. już robi się 10 ofert.

Offline Gazza

Odp: Kończące się nakłady komiksów
« Odpowiedź #35 dnia: Wt, 05 Marzec 2019, 12:47:00 »
Należy również pamiętać, że nierzadko sklepy oferują towar którego fizycznie nie posiadają. Po zamówieniu przystępują do realizacji i wtedy okazuje się tak naprawdę czy coś jest dostępne czy nie. Oczywiście tak pewnie jest z mniejszością ale mi się zdarzyło w samym tylko 2018 dwa razy. Człowiek już się cieszy, a przychodzi mail w stylu - "Przepraszamy ale nakład u naszego dostawcy jest już wyczerpany... bla bla bla". Słabe to ale zdarza się niestety.
Ale z mojej strony - nigdy nie traktowałem allegro jako wyznacznika rynku...

Offline Szekak

Odp: Kończące się nakłady komiksów
« Odpowiedź #36 dnia: Wt, 05 Marzec 2019, 13:49:56 »
Juz ktos rok temu podawal, ze Jam Jest Legion jest na wyczerpaniu, kto wie, moze a sama osoba. :p
Piękno jest w oczach patrzącego.

Offline xanar

Odp: Kończące się nakłady komiksów
« Odpowiedź #37 dnia: Wt, 05 Marzec 2019, 13:55:52 »
Może już od roku jest na wyczerpaniu  ;)
Twój komiks jest lepszy niż mój

ktosiek

  • Gość
Odp: Kończące się nakłady komiksów
« Odpowiedź #38 dnia: Wt, 05 Marzec 2019, 14:44:01 »
W sumie strach przed kończącym się nakładem może być niezłym sposobem na wzrost sprzedaży danego komiksu :)

Offline glutamiluta

Odp: Kończące się nakłady komiksów
« Odpowiedź #39 dnia: Wt, 05 Marzec 2019, 14:53:44 »
jakby co na Egmoncie wszystko się kończy ;)

a tak serio to też dostaje listy produktów, których nie ma w planach zwiększenia nakładu, postaram się wklejać

Offline Milord

Odp: Kończące się nakłady komiksów
« Odpowiedź #40 dnia: Wt, 05 Marzec 2019, 14:58:51 »

Pierwszy raz informuję o kończących się nakładach. Przepraszam za wywołane zamieszanie, już więcej się w tym wątku nie będę udzielał...



jakby co na Egmoncie wszystko się kończy ;)

a tak serio to też dostaje listy produktów, których nie ma w planach zwiększenia nakładu, postaram się wklejać




... ale będę go czytał, dlatego bardzo liczę na takie info ze strony Egmontu. Niestety prawdopodobnie zostaniesz posądzona o sztuczne napędzanie sprzedaży, a forumowicze odbędą 8-stronicową dyskusję na temat jaki ten Egmont jest niecny ;)

Odp: Kończące się nakłady komiksów
« Odpowiedź #41 dnia: Wt, 05 Marzec 2019, 15:03:29 »
a tak serio to też dostaje listy produktów, których nie ma w planach zwiększenia nakładu, postaram się wklejać

i tak się wyrabia targety :D czekamy!

Offline vision2001

Odp: Kończące się nakłady komiksów
« Odpowiedź #42 dnia: Wt, 05 Marzec 2019, 15:12:51 »
Kasia tak na profilu skomentowala doniesienie:



Ucinając wszelkie spekulacje oraz uspokajając komiksowych czytelników, wszem i wobec ogłaszamy, że „Jam jest Legion” jest dostępny w sprzedaży w wielu sklepach internetowych, jak i w specjalistycznych sklepach stacjonarnych. I w tym roku będzie jeszcze dostępny bezproblemowo :)

Istotna informacja: upłynięcie terminu ważności licencji nie oznacza konieczności wycofania produktu ze sklepów, gdyż same sklepy nie podpisują żadnych umów licencyjnych z oryginalnym wydawcą, a z dostawcami rozliczają się fakturowo. A zatem nawet po wygaśnięciu licencji tytuł NADAL będzie dostępny w dystrybucji.

Pozdrawiamy wszystkich czytelników, którzy mieli szansę już się zapoznać z „Jam jest Legion”, i polecamy nabywcom, przed którymi dopiero ta wyjątkowa lektura!

#JamJestLegion #Spekulacje #NakładNaWyczerpaniu #NOT
« Ostatnia zmiana: Wt, 05 Marzec 2019, 15:51:27 wysłana przez admin »

Offline glutamiluta

Odp: Kończące się nakłady komiksów
« Odpowiedź #43 dnia: Wt, 05 Marzec 2019, 15:13:11 »
taaaak, przyzwyczaiłam się już do posądzania o mnie o zło wszelakie (i niezrobione targety ;) ) i do długich dysput niemających pokrycia z rzeczywistością (ale przynajmniej śmiesznie się czyta ;) )

większość kończących się nakładów Egmontu to książeczki dla dzieci, ale z komiksów to póki co takie pewniaki - Rick & Morty 1 (już było raz dodrukowane, nie wiem czy znów będzie), nowy Kaczogród (nie mam info, ale znając historię 1 i 2 wiadomo, co może się dziać), dodruk Sknerusa (wątpię by oprócz tego nowego nakładu jeszcze coś dorzucili)

Ale to na spokojnie, wciąż jeszcze jest tego duzo na rynku :)

more info soon ;)

Tysonek

  • Gość
Odp: Kończące się nakłady komiksów
« Odpowiedź #44 dnia: Wt, 05 Marzec 2019, 15:14:07 »
Sprostowanie już na profilu fb Słowobrazu :)