Autor Wątek: Kończące się nakłady komiksów  (Przeczytany 221174 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline misiokles

Odp: Kończące się nakłady komiksów
« Odpowiedź #345 dnia: So, 17 Kwiecień 2021, 14:41:10 »
Nikt tego nie przewidzi czy dokończy serię czy nie, szczególnie w Polsce, chociaż pewnie na zachodzie też to się zdarza.

Nawet często, ale nikt nie kupuje licencji na komiks jedno-dwu tomowy, który miał być kontynuowany, a nigdy nie został. Dlatego mamy trochę 'wykoślawione' wrażenie :)

Offline turucorp

Odp: Kończące się nakłady komiksów
« Odpowiedź #346 dnia: So, 17 Kwiecień 2021, 14:44:08 »
To jest bolesna lista i w dodatku niepełna :'( (dobra, mi też się zdarzyło, ale dopiero po drugim numerze i sprzedaż była na naprawdę dramatycznym poziomie).
Najczęściej przyczyną jest zbyt niska (w stosunku do oczekiwań) sprzedaż, co, przynajmniej dla mnie bywa absurdalne, bo nikt przy zdrowych zmysłach nie kalkuluje tego na podst. pierwszego numeru.
Prawie równie często to problem z autorami, rysownik znajduje lepiej płatną robotę a scenarzysta nie potrafi znaleźć zastępcy, albo drogi autorów się po prostu rozchodzą (często w gniewie).
Na pocieszenie, kolejny tom Powstania chyba jednak powstanie  ;)

Offline horror

Odp: Kończące się nakłady komiksów
« Odpowiedź #347 dnia: So, 17 Kwiecień 2021, 17:01:00 »
ja to bym chciał poczytać kolejne tomy POSTAPO.

Offline misiokles

Odp: Kończące się nakłady komiksów
« Odpowiedź #348 dnia: So, 17 Kwiecień 2021, 17:30:55 »
Trzeci jest zapowiedziany na ten rok, gdyż znalazł się nowy rysownik, który zdecydował się ukończyć go.

Offline tB

Odp: Kończące się nakłady komiksów
« Odpowiedź #349 dnia: Wt, 20 Kwiecień 2021, 06:26:16 »
Aama 1 - w dyskontach niedostępna. Gildia jeszcze ma. Ogólnie świetny ruch wydawcy. Zwlekać tak długo z kontynuacją, wydać na raz 2 tomy, przy braku (lub końcówce) pierwszego tomu... ::)
Spokojnie, przy premierze 3 i 4 tomu też nagle w większości sklepów poznikał tom 2, ale to były tylko chwilowe braki w hurtowniach. Tutaj jest chyba podobnie, ale dla pewności można dopytać o to wydawce na FB. Dokończenie serii pewnie skłoniło wiele osób do kupna pierwszych części, ale nie aż tak żeby wyprzedać pozostały nakład w 2 tygodnie. Dodatkowo, z tego co wiem seria nigdy nie była jakimś hitem sprzedażowym, przez co też musieliśmy trochę poczekać na jej zakończenie.

Aama #1 wróciła, teraz problem z #2 - czyli jest szansa, że też wróci.

Offline Toranga

Odp: Kończące się nakłady komiksów
« Odpowiedź #350 dnia: Wt, 27 Kwiecień 2021, 21:18:42 »
Aama #1 wróciła, teraz problem z #2 - czyli jest szansa, że też wróci.

Z tego co widzę to Aama #2 jest dostępna bez problemu i w dobrych cenach.

Offline Midar

Odp: Kończące się nakłady komiksów
« Odpowiedź #351 dnia: Wt, 27 Kwiecień 2021, 22:05:53 »
Za to zbiorczy Kloss na gildii się wyprzedał.

Offline marcing

Odp: Kończące się nakłady komiksów
« Odpowiedź #352 dnia: Wt, 27 Kwiecień 2021, 22:59:47 »
Za to zbiorczy Kloss na gildii się wyprzedał.

Było na wątku Klossa:

Info od bardzo miłej Pani z BOK: nie wiedząc, ile dostaną od wydawcy egzemplarzy, wstrzymali możliwość składania zamówień. Wszyscy, którzy zdążyli to zrobić (nawet nie mając zamówienia jeszcze opłaconego), mają gwarancję otrzymania tego komiksu. Jeżeli otrzymana przez Gildię ilość będzie większa, niż dotychczas zamówiona przez chętnych, możliwość zakupu - wiadomo - powróci.

Offline Archie

Odp: Kończące się nakłady komiksów
« Odpowiedź #353 dnia: Nd, 02 Maj 2021, 19:36:36 »
Wie ktoś gdzie jest jeszcze dostępny Mysia Straż. Tom 1. Zima 1152? Jeśli tak to proszę namiary na PW.
Lord Acton (1834-1902): "All power tends to corrupt and absolute power corrupts absolutely."
Luke Cage: "Shit happens. Every day, in every city, on every corner. Shit muthafuckin' happens. And it can happen to you."

Offline Darth_Simon

Odp: Kończące się nakłady komiksów
« Odpowiedź #354 dnia: Wt, 11 Maj 2021, 17:12:02 »
Chyba fakt że Harleen była na 10 miejscu sprzedaży Egmontu spowodował że jest już praktycznie niedostępna. 
Dark side of the Force is the pathway to many abilities some consider to be unnatural - Chancelor Palpatine to Anakin Skywalker

Offline burberry

Odp: Kończące się nakłady komiksów
« Odpowiedź #355 dnia: Cz, 10 Czerwiec 2021, 23:25:39 »
Mroczne miasta #2: Urbikandyjska gorączka jest prawie wszędzie niedostępna - pewnie nakład na wyczerpaniu. W Gildii jeszcze jest, właśnie tam zamówiłem :)

Offline tuco

Odp: Kończące się nakłady komiksów
« Odpowiedź #356 dnia: Pt, 11 Czerwiec 2021, 18:19:57 »
Mroczne miasta #2: Urbikandyjska gorączka jest prawie wszędzie niedostępna - pewnie nakład na wyczerpaniu. W Gildii jeszcze jest, właśnie tam zamówiłem :)
no i o to chodzi! kupować, czytać, otwierać paszczę ze zdziwienia, a potem a w tył zwrot do księgarni, po Wieżę <--- ona wbije was w podłogę! (no wiem, nie wszystkich. niektórzy nie doczytają pierwszego rozdziału, albo oplują z daleka, nie wziąwszy do ręki, ale cóż począć..?)

Offline Midar

Odp: Kończące się nakłady komiksów
« Odpowiedź #357 dnia: Pt, 11 Czerwiec 2021, 18:22:45 »
no i o to chodzi! kupować, czytać, otwierać paszczę ze zdziwienia, a potem a w tył zwrot do księgarni, po Wieżę <--- ona wbije was w podłogę! (no wiem, nie wszystkich. niektórzy nie doczytają pierwszego rozdziału, albo oplują z daleka, nie wziąwszy do ręki, ale cóż począć..?)
Wieża to jest to!!!

Offline donT

Odp: Kończące się nakłady komiksów
« Odpowiedź #358 dnia: Pt, 11 Czerwiec 2021, 19:35:20 »
Zgadzam sie w 100%. Wieża to kozacki komiks.
You know nothing. Hell is only a word. The reality is much, much worse.

Offline burberry

Odp: Kończące się nakłady komiksów
« Odpowiedź #359 dnia: So, 12 Czerwiec 2021, 08:28:52 »
Panowie, będzie czekać w kolejce, w tym roku pewnie wpadnie na listę zakupową ;) mam nadzieję, że Gorączka też jest OK :)