Autor Wątek: Kończące się nakłady komiksów  (Przeczytany 221052 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline misiokles

Odp: Kończące się nakłady komiksów
« Odpowiedź #315 dnia: Śr, 07 Kwiecień 2021, 11:57:12 »
Myślę, że można sobie utożsamić to sformułowanie z "nakład u wydawcy wyczerpany". To nie wyklucza, że w jakichś sklepach mniej lub więcej egzemplarzy może być dostępnych.

Dokładnie, dlatego równolegle funkcjonuje termin OOS out-of-stock, co oznacza pustki sklepowe.

Offline xanar

Odp: Kończące się nakłady komiksów
« Odpowiedź #316 dnia: Śr, 07 Kwiecień 2021, 12:20:23 »
Xanar uspokój się, wmawiasz mi, że podałem małe sklepy więc Ci pokazuje, że nie podałem małych resellerów.

Nie ma u dystrybutora, jest za to stock w sklepach i to dużych.
Ja jestem spokojny, dobrze są korpo sklepach, jak i w tych korpo sklepach się skończy to nie będzie w ogóle.

Nie jest to normalna dostępność komiksu, tak jak np. FANTASTIC FOUR BY DAN SLOTT HC VOL 01, który wyszedł w tym samym czasie.
« Ostatnia zmiana: Śr, 07 Kwiecień 2021, 12:24:27 wysłana przez xanar »
Twój komiks jest lepszy niż mój

Offline stachel

Odp: Kończące się nakłady komiksów
« Odpowiedź #317 dnia: Pt, 09 Kwiecień 2021, 17:48:22 »
Jeszcze mi nie zdążyło dojść zamówione w preorderze STAR WARS DOCTOR APHRA OMNIBUS a już OOP? Niedługo to rzeczywiście tylko preorder zostanie.

Albo i to nie wystarczy. Dzisiaj dostałem informację o anulowaniu zamówienia (amazon.de), więc nawet zamówienia z preordera nie dostanę...

Offline xanar

Odp: Kończące się nakłady komiksów
« Odpowiedź #318 dnia: Pt, 09 Kwiecień 2021, 17:58:32 »
Masz tutaj za 360 zł
https://multiversum.pl/p/1682/174687/star-wars-doctor-aphra-omnibus-hc-vol-01-dm-var-marvel-tomy.html

Macie dwa polskie sklepy, zamiast zamówić u nich to dajecie zarobić jakiejś korporacji.
Twój komiks jest lepszy niż mój

Offline stachel

Odp: Kończące się nakłady komiksów
« Odpowiedź #319 dnia: Pt, 09 Kwiecień 2021, 18:57:21 »
Macie dwa polskie sklepy, zamiast zamówić u nich to dajecie zarobić jakiejś korporacji.

W Atomie robię mnóstwo zamówień, ale tym razem Amazon wygrał ceną. 300 vs 400+ (tyle było w Atomie i MVM w preorderze) to jednak spora różnica.

Offline xanar

Odp: Kończące się nakłady komiksów
« Odpowiedź #320 dnia: Pt, 09 Kwiecień 2021, 22:23:05 »
W MVM było - 315.
Twój komiks jest lepszy niż mój

Offline Toranga

Odp: Kończące się nakłady komiksów
« Odpowiedź #321 dnia: So, 10 Kwiecień 2021, 21:42:01 »
Wie ktoś czy są jakieś szanse na dodruk czwartego tomu Blueberry'ego pzlrzez Egmont?

Offline raurer

Odp: Kończące się nakłady komiksów
« Odpowiedź #322 dnia: Nd, 11 Kwiecień 2021, 13:22:38 »
Nie wiem jak z dodrukami (podobno od dawna ich nie było), ale słyszałem, że kończą się też nakłady dostępnych tomów Blueberry'ego.

c08mk

  • Gość
Odp: Kończące się nakłady komiksów
« Odpowiedź #323 dnia: Cz, 15 Kwiecień 2021, 14:04:31 »
Sunstone 1, wygląda na to że tylko Mangarden ma jeszcze pierwszy tom.

Offline Murazor

Odp: Kończące się nakłady komiksów
« Odpowiedź #324 dnia: Cz, 15 Kwiecień 2021, 14:11:07 »
Aama 1 - w dyskontach niedostępna. Gildia jeszcze ma. Ogólnie świetny ruch wydawcy. Zwlekać tak długo z kontynuacją, wydać na raz 2 tomy, przy braku (lub końcówce) pierwszego tomu... ::)

Online Konrad

Odp: Kończące się nakłady komiksów
« Odpowiedź #325 dnia: Cz, 15 Kwiecień 2021, 14:24:55 »
Aama 1 - w dyskontach niedostępna. Gildia jeszcze ma. Ogólnie świetny ruch wydawcy. Zwlekać tak długo z kontynuacją, wydać na raz 2 tomy, przy braku (lub końcówce) pierwszego tomu... ::)

Spokojnie, przy premierze 3 i 4 tomu też nagle w większości sklepów poznikał tom 2, ale to były tylko chwilowe braki w hurtowniach. Tutaj jest chyba podobnie, ale dla pewności można dopytać o to wydawce na FB. Dokończenie serii pewnie skłoniło wiele osób do kupna pierwszych części, ale nie aż tak żeby wyprzedać pozostały nakład w 2 tygodnie. Dodatkowo, z tego co wiem seria nigdy nie była jakimś hitem sprzedażowym, przez co też musieliśmy trochę poczekać na jej zakończenie.

Bender

  • Gość
Odp: Kończące się nakłady komiksów
« Odpowiedź #326 dnia: Cz, 15 Kwiecień 2021, 16:17:14 »
Aama 1 - w dyskontach niedostępna. Gildia jeszcze ma. Ogólnie świetny ruch wydawcy. Zwlekać tak długo z kontynuacją, wydać na raz 2 tomy, przy braku (lub końcówce) pierwszego tomu... ::)

W sumie całkiem logiczny ;)
Bezpieczniej niż wypuścić resztę jak pierwszego sie sprzedąło 20% ;)

Offline Murazor

Odp: Kończące się nakłady komiksów
« Odpowiedź #327 dnia: Cz, 15 Kwiecień 2021, 16:22:56 »
Moze i logiczny, ale jak nie kupilem 2 tomow z obawy o kontynuacje, tak teraz nie kupie 4, bo brak pierwszego :)

Mozna tez bylo wydac to w A4 na miekko i pol taniej, wtedy bym sie pewnie nie wahal, ale to inna temat.

Bender

  • Gość
Odp: Kończące się nakłady komiksów
« Odpowiedź #328 dnia: Cz, 15 Kwiecień 2021, 16:29:17 »
Jaki z tego wniosek? Winni ci co nie kupują jak wychodzi :)  Robia zamieszanie na rynku i u wydawców, bo nie wiadomo co i jak :)

Offline misiokles

Odp: Kończące się nakłady komiksów
« Odpowiedź #329 dnia: Cz, 15 Kwiecień 2021, 16:55:44 »

Mozna tez bylo wydac to w A4 na miekko i pol taniej, wtedy bym sie pewnie nie wahal, ale to inna temat.
Prawdopodobnie wahałbyś się:) Gdyż i tak jakbyś się niedokończenia serii.