Autor Wątek: Jakie komiksy powinny czytać dzieci?  (Przeczytany 18221 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline _Paweł

Odp: Jakie komiksy powinny czytać dzieci?
« Odpowiedź #105 dnia: Śr, 31 Styczeń 2024, 22:39:20 »
Wprawdzie nie komiks, ale książka z marvelowskimi bohaterami: https://www.empik.com/spidey-i-superkumple-5-minutowe-bajeczki-behling-steve,p1432953968,ksiazka-p
Dzisiaj kupiona, fajnie się czyta, poziom skomplikowania przedszkole, u nas akurat klasa "0".

Offline Kandor

Odp: Jakie komiksy powinny czytać dzieci?
« Odpowiedź #106 dnia: Śr, 31 Styczeń 2024, 22:56:58 »
Tak się wczoraj szwendałem przed pracą po jednym z Empików w Poznaniu i rzuciłem jak zwykle okiem na regał z tabliczką "komiksy dla dzieci" (wbrew pozorom wydaje się ich sporo w naszym kraju - po prostu większość wydawnictw ma słabszą promocję niż. np. Egmont). Nagle słyszę wymianę zdać matki z dzieckiem (może 7-8 letnim): "- No, umawialiśmy się na jakiś komiks ale żeby to było jakoś związane z tym co teraz czytasz a to nie jest jakoś specjalnie wartościowe, moim zdaniem... - Ależ mamo - woła pociecha machając trzymaną w dłoni skromnych rozmiarów książeczką - to jest naprawdę zabawne! - Ale komiks powinien być, owszem, zabawny, ale nie GŁUPKOWATY, jak to coś." Jaki to był konkretnie tytuł, nie wiem. Trochę mi się żal zrobiło tego dziecka, ale tak jak część  z nas była w dzieciństwie chroniona przed tą ogólnie śmieciową literaturą jaką w ogólności jest komiks, tak obecnie kolejne dziecko zostało szczęśliwie obronione przed czerpaniem przyjemności z komiksu niewłaściwego o prawdopodobnie niskiej wartości edukacyjnej :-) "Ja ci k...  dam czytać komiksy, które TOBIE sprawiają przyjemność!" ;-)
« Ostatnia zmiana: Śr, 31 Styczeń 2024, 22:58:57 wysłana przez Kandor »