Autor Wątek: Kończące się nakłady komiksów  (Przeczytany 224138 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

ukaszm84

  • Gość
Odp: Kończące się nakłady komiksów
« Odpowiedź #645 dnia: Nd, 13 Listopad 2022, 20:35:39 »
Też bym się bardzo zdziwił gdyby te dwa komiksy się szybko wyprzedały, szczególnie Imperium Trigan.

Odp: Kończące się nakłady komiksów
« Odpowiedź #646 dnia: Nd, 13 Listopad 2022, 20:50:56 »
Skąd w ogóle te plotki o kończących się nakładach Imperium Triganu czy 7 żywotów Krogulca? Bezpośrednio od Kurca? Bo status dostępności na Gildii "1 tydzień" oznacza, że czekają na nową dostawę od wydawcy. A na Allegro czy w dyskontach tych dwóch komiksów nie ma i nigdy nie było, bo mają ograniczoną dystrybucję do sklepu wydawcy, Gildii i kilku małych sklepów komiksowych. Ogólnie to byłbym bardzo zdziwiony jeśli oba w ciągu zaledwie 5 i 2 miesięcy od premiery by się już kończyły patrząc na ich ceny, małe rabaty i ograniczoną dystrybucję. A nakłady raczej nie były mikroskopijne, bo to serie, które będą miały kilka tomów i jednak powinny być ciągle w sprzedaży poprzednie tomy

  No z jakiegoś powodu mają tę ograniczoną dystrybucję no nie? Jakoś wcześniej wszystko bez problemów lądowało w każdym internetowym sklepie i większość do zakupu jest bez problemu do dzisiaj łącznie z dodrukami. Weź kup teraz zbiorczego Żbika gdziekolwiek, długo był w sprzedaży?

Online Midar

Odp: Kończące się nakłady komiksów
« Odpowiedź #647 dnia: Nd, 13 Listopad 2022, 20:57:46 »
Weź kup teraz zbiorczego Żbika gdziekolwiek, długo był w sprzedaży?
Albo Władców Chmielu. Akurat jest prawdopodobne, że 7 żywotów Krogulca może się kończyć. Jak rozmawiałem jakiś czas temu z przedstawicielami Kurca, usłyszałem, że komiks cieszy się sporym powodzeniem.

Odp: Kończące się nakłady komiksów
« Odpowiedź #648 dnia: Nd, 13 Listopad 2022, 21:14:02 »
  Żeby nie było Trigan to seria powinny być cztery tomy. Siedem Żywotów to całość w jednym.

Online Konrad

Odp: Kończące się nakłady komiksów
« Odpowiedź #649 dnia: Nd, 13 Listopad 2022, 21:32:08 »
Żeby nie było Trigan to seria powinny być cztery tomy. Siedem Żywotów to całość w jednym.
7 żywotów Krogulca to dopiero 1 tom zbierający albumy 1-7. Drugi tom to będą prawdopodobnie albumy 8-15, ale na 15, który ma być zakończeniem trzeciego cyklu trzeba jeszcze czekać, więc może w drugim tomie będzie tylko drugi cykl czyli albumy 8-11 i dopiero potem 12-15.
Do tego Kurc zastanawia się nad kolejnymi seriami z tego uniwersum. Na początek pewnie Masquerouge:
https://www.bedetheque.com/serie-2380-BD-Masquerouge.html
A kolejne w kolejce:
https://www.bedetheque.com/serie-1546-BD-Ninon-Secrete.html
https://www.bedetheque.com/serie-552-BD-Plume-aux-vents.html
https://www.bedetheque.com/serie-2362-BD-Fou-du-Roy.html
https://www.bedetheque.com/serie-5247-BD-Coeur-Brule.html
https://www.bedetheque.com/serie-2379-BD-Masque-de-fer-Cothias-Marc-Renier.html

A tematem mojego poprzedniego posta było bardziej zwrócenie uwagi na wrzucanie tutaj niepotwierdzonych informacji
« Ostatnia zmiana: Nd, 13 Listopad 2022, 21:37:21 wysłana przez Konrad »

Offline adamarluk

Odp: Kończące się nakłady komiksów
« Odpowiedź #650 dnia: Nd, 13 Listopad 2022, 21:38:52 »
Byłoby pięknie

Offline plast

Odp: Kończące się nakłady komiksów
« Odpowiedź #651 dnia: Nd, 13 Listopad 2022, 21:40:53 »
A tematem mojego poprzedniego posta było bardziej zwrócenie uwagi na wrzucanie tutaj niepotwierdzonych informacji

Z pierwszego postu w tym temacie:
"Temat, w którym zamieszczamy informacje i nasze spostrzeżenia na temat kończących się nakładów poszczególnych pozycji. Jeżeli zauważysz, że jakiś tytuł powoli wychodzi z obiegu - podziel się tą informacją!"

Zauważyłem, że "Rozkwit i upadek Imperium Triganu" nie pojawia się w Ceneo (a przecież większość Kurca się pojawia prawie w niemal każdej księgarni), na A raptem 2 sztuki w lekko zawyżonej cenie, a w Gildii długi czas oczekiwania, to się podzieliłem tą informacją. Być może to brak dostaw od Kurca, a być może faktycznie się kończy, a jak wiadomo z dodrukami różnie bywa.

Myślę, że 99% wiadomości tutaj to takie spostrzeżenia właśnie. Jeśli ktoś ma dojście do 100% potwierdzonych informacji to myślę, że by to napisał przecież dając info :)

Odp: Kończące się nakłady komiksów
« Odpowiedź #652 dnia: Nd, 13 Listopad 2022, 21:54:14 »
  Mój błąd faktycznie kiedyś to przeglądałem, jakoś mi umknęło że po 100 latach napisali jakąś kontynuację.

Online Konrad

Odp: Kończące się nakłady komiksów
« Odpowiedź #653 dnia: Nd, 13 Listopad 2022, 22:41:22 »
Zauważyłem, że "Rozkwit i upadek Imperium Triganu" nie pojawia się w Ceneo
Nie wyświetla ci się na Ceneo, bo nigdy go tam nie było

(a przecież większość Kurca się pojawia prawie w niemal każdej księgarni)
Jak wyjaśniłem już wcześniej Imperium Triganu i 7 żywotów Krogulca mają ograniczoną dystrybucję i są do kupienia tylko w: Gildii, Incalu, Centrum Komiksu, Róbmy Dobrze, Komiksiarnii, Komikslandii i to chyba wszystko (mogłem o kimś zapomnieć). Bez informacji od wydawcy praktycznie nie da się stwierdzić czy to koniec nakładu czy chwilowy brak. Podobnie jest z komiksami Studia Lain czy np. Toppim od LiT

na Allegro raptem 2 sztuki w lekko zawyżonej cenie
Na Allegro ma tylko KomiksEnklawa, czyli Centrum Komiksu. Oprócz nich żaden sklep nie sprzedaje ani nigdy nie sprzedawał tych dwóch komiksów w tym serwisie. A zawyżona cena nie jest niczym zaskakującym, bo oni lubią sobie podbijać ceny jeśli nie mają konkurencji

a w Gildii długi czas oczekiwania
Ten status 1 tydzień oznacza, że w Gildii skończył się na stanie, a nowa dostawa od wydawcy jeszcze nie dotarła. Często widnieje przy komiksach wydawnictw, które nie trzymają części komiksów w hurtowniach tylko w swoich magazynach i chwilę zajmuje im wykonanie większej dostawy, np. Ongrys ze swoimi integralami. U Kurca taki status jak Imperium Triganu i 7 żywotów mają też np. limitowane okładki Snowpiercera albo Vuzza, bo wszystkie te komiksy do Gildii dostarcza bezpośrednio wydawca

Myślę, że 99% wiadomości tutaj to takie spostrzeżenia właśnie. Jeśli ktoś ma dojście do 100% potwierdzonych informacji to myślę, że by to napisał przecież dając info :)
Ja nie mam nic do spostrzeżeń, ale niech mają one przynajmniej jakieś realne podstawy


A wracając do tematu to Lost in Time dało ostatnio znać, że Katedra Otchłani tom 1 jest już na wykończeniu. Podobna sytuacja będzie za chwilę z Laowai

Offline plast

Odp: Kończące się nakłady komiksów
« Odpowiedź #654 dnia: Nd, 13 Listopad 2022, 23:21:41 »
Jak wyjaśniłem już wcześniej Imperium Triganu i 7 żywotów Krogulca mają ograniczoną dystrybucję

Spoko, nie byłem tego świadomy, dzięki za rozjaśnienie sytuacji.

Krogulca nawet nie sprawdzałem, bo nabyłem jeszcze na MFK, ale przeglądając sobie ostatnio co jeszcze z Kurca mi zostało do nabycia trafiłem na Imperium, no i tym tropem poszedłem do dwóch podstawowych metod wyszukiwania cen, czyli Ceneo i Allegro, no i tu zaskoczenie, bo nie kojarzę, by coś jeszcze od Kurca miało takie ograniczenie dystrybucji, przynajmniej nic z tego co mam w kolekcji, może za mała kolekcja :)

Tym spostrzeżeniem się podzieliłem i tyle, nie dorabiajmy do tego innych teorii - swoją drogą gdyby ludzie się częściej dzielili spostrzeżeniami, nawet takimi wynikającymi z braku big picture, to nie musiałbym szukać wielu pozycji z drugiej ręki, bo niestety parę mi umknęło, stąd jestem trochę przewrażliwiony :)

Ten status 1 tydzień oznacza, że w Gildii skończył się na stanie, a nowa dostawa od wydawcy jeszcze nie dotarła. Często widnieje przy komiksach wydawnictw, które nie trzymają części komiksów w hurtowniach tylko w swoich magazynach i chwilę zajmuje im wykonanie większej dostawy, np. Ongrys ze swoimi integralami.

Skoro przy spostrzeżeniach jesteśmy, to "tydzień" w Gildii może oznaczać i to co napisałeś, ale i to że wydawca ma już resztki. Kilka razy na przestrzeni lat zdarzyło mi się zamówić pozycję o takim statusie i jej nie otrzymać z powodu typu "z przykrością informujemy, że nie jesteśmy w stanie zrealizować zamówienia na następujące tytuły, niestety egzemplarz dostępny u dostawcy okazał się wybrakowany. Na chwilę obecną nie posiadają innego na wymianę", albo "niestety otrzymaliśmy wiadomość od wydawcy że nie posiadają już tego tytułu w swoim magazynie" - pisałem o tym w innym temacie. Zatem dla mnie ten status jest z góry podejrzany, oczywiście jeśli przy okazji nie ma tego nigdzie indziej (w miejscach, które sprawdzam, bo umówmy się, nie sprawdzam absolutnie wszystkich opcji).

ukaszm84

  • Gość
Odp: Kończące się nakłady komiksów
« Odpowiedź #655 dnia: Śr, 16 Listopad 2022, 21:12:25 »
Mandioca napisała na swoim profilu FB:

Cytuj
Nieoczekiwana wiadomość z hurtu:
ku końcowi ma się nakład Koszmarów - Michele Penco.
Na Niech Żyje Komiks bierzemy ostatni karton, który nam został w dyspozycji.

Offline Mario

Odp: Kończące się nakłady komiksów
« Odpowiedź #656 dnia: Nd, 27 Listopad 2022, 09:22:29 »
Saga o potworze z bagien tom 2
Wszędzie niedostępny.

Offline Darth_Simon

Odp: Kończące się nakłady komiksów
« Odpowiedź #657 dnia: Nd, 04 Grudzień 2022, 14:26:43 »
Kończy się dodruk Spider-Mana McFarlane`a. Na allegro tylko w sklepie Egmontu jest jeszcze w dobrej cenie: https://allegro.pl/oferta/spider-man-12546878126

Chyba się faktycznie skończyła dostępność tego tytułu.
Dark side of the Force is the pathway to many abilities some consider to be unnatural - Chancelor Palpatine to Anakin Skywalker

Online Leyek

Odp: Kończące się nakłady komiksów
« Odpowiedź #658 dnia: Cz, 08 Grudzień 2022, 22:14:04 »
Info z FB KBOOM:

Cytuj
Nakład Klausa i Podwodnego Spawacza jest na wykończeniu‼ Ostatnie sztuki w naszym magazynie.

Klaus to szmira straszna, ale Podwodny Spawacz jest naprawdę ok.

Offline Death

Odp: Kończące się nakłady komiksów
« Odpowiedź #659 dnia: Cz, 08 Grudzień 2022, 22:16:22 »
Podwodny spawacz jest fantastyczny.