Autor Wątek: Komiksy w mediach  (Przeczytany 9488 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Nawimar III

Komiksy w mediach
« dnia: Cz, 14 Listopad 2019, 09:18:35 »
Na tzw. dzień dobry proponuję tekst Pawła Jezierskiego w najnowszym numerze "Biblioteki w Szkolę". Autor prezentuje w nim scenariusz zajęć biblioterapeutycznych z wykorzystaniem fragmentów dobrze wszystkim znanej "Szkoły latania":
 
https://sklep.biblioteka.pl/biblioteka-w-szkole/11-2019

Offline Kadet

Odp: Komiksy w mediach
« Odpowiedź #1 dnia: Śr, 08 Styczeń 2020, 20:12:07 »
Dziś w drugim odcinku reaktywowanego teleturnieju "Va Banque" była kategoria "Legendy polskiego komiksu". Niestety uczestnicy odgadli za pierwszym razem chyba tylko najłatwiejsze pytanie, o kapitana Żbika. A prowadzący nazwał Kleksa "Panem Kleksem" :)

Tu link, jakby ktoś chciał obejrzeć. Komiksowa kategoria była w drugiej rundzie.

https://vod.tvp.pl/video/va-banque,odc-2,46094982
« Ostatnia zmiana: Śr, 08 Styczeń 2020, 20:35:26 wysłana przez Kadet »
Proszę o wsparcie i/lub udostępnienie zbiórki dla dziewczynki z guzem mózgu: https://www.siepomaga.pl/lenka-wojnar - PILNE!

Dzięki!

Offline Koalar

Odp: Komiksy w mediach
« Odpowiedź #2 dnia: Nd, 09 Luty 2020, 18:24:11 »
Nie wiem, czy to się tu nadaje, ale się chciałem pochwalić, więc daję.
Wysłałem do Cezarego Pazury swój komiks Detektyw Buzz Perspektyw (sam prosił) i trochę go pokazał na swoim kanale na YT (od ok. 2:45). Chciałem, żeby coś powiedział, czy czytał jakieś komiksy, ale chyba za bardzo się śpieszył i nic na ten temat nie opowiedział.
pehowo.blogspot.com - blog z moimi komiksami: Buzz, Fungi, PEH.

Offline misiokles

Odp: Komiksy w mediach
« Odpowiedź #3 dnia: Wt, 03 Marzec 2020, 20:20:29 »
Antyradio dość mocno promuje Western Rosińskiego. Co prawda słowami "najnowszy komiks Grzegorza Rosińskiego", no ale... :)

Offline 79ers

Odp: Komiksy w mediach
« Odpowiedź #4 dnia: Nd, 29 Marzec 2020, 20:53:56 »
Gdzie poza FB(u mnie nie leci) można obejrzeć film W Centrum Komiksu?

Offline freshmaker

Odp: Komiksy w mediach
« Odpowiedź #5 dnia: Cz, 16 Kwiecień 2020, 10:51:58 »
na netfilx od kilku dni jest dostępny film heavy metal z lat 80tych. bardzo fajna animacja, obejrzałem ją, wstyd się przyznać, po raz pierwszy. oprócz niezłej ścieżki dźwiękowej film ma zaskakująco ciekawą animację i dubbing np john candy.

co do treści te jest to luźna adaptacja niektórych komiksów z metal hurlant/heavy metal. ja rozpoznałem tylko den richarda corbena i arzach moebiusa. jest to kilka luźno powiązanych historii z różnymi animatorami, które są powiązane wspólnym motywem zielonej sfery - źródła wszelkiego zła. zaskakująco ciekawy ten film. bawiłem się nieźle. sugeruję obejrzeć początkowe 30 min - na początku może trochę przeszkadzać niektórym archaiczny sposób animowania, statyczne malowane tła itd. w momencie jak dobrnie się do dena to robi się na prawdę fajnie.  jest dużo golizny i przemocy, więc nie jest źle.

Offline pawlis

Odp: Komiksy w mediach
« Odpowiedź #6 dnia: Pt, 01 Maj 2020, 13:59:56 »
Przed chwilą skończyłem oglądać Wyprawę w przeszłość na TVP Kultura i po tym nastąpił "afisz kulturalny", gdzie lektorka skrótowo opowiada co obecnie wychodzi w polskiej strefie kulturalnej. No i omówili Multiwersum Granta Morrisana wydany przez Egmont, opisując jaki to dobry komiks, a Morrison, "który tworzył komiksy z Supermanem i Batmanem" wraz z znakomitymi grafikami stworzył dobre dzieło :).

Offline GoNzO

Odp: Komiksy w mediach
« Odpowiedź #7 dnia: Cz, 18 Czerwiec 2020, 14:37:20 »

Offline starcek

Odp: Komiksy w mediach
« Odpowiedź #8 dnia: So, 08 Sierpień 2020, 21:42:02 »
A na Polonii 1 leci własnie Barbarella.
Za każdym razem, gdy ktoś napisze: 80-ych, 70-tych, 60.tych, '50tych - pies sra na chodniku w Tychach.

Offline pawlis

Odp: Komiksy w mediach
« Odpowiedź #9 dnia: Nd, 09 Sierpień 2020, 16:41:28 »
Kilka dni temu, znowu na TVP Kulturze reklamowali w afiszu kulturalnym komiks - tym razem W dół, do Ziemi.

Kapral

  • Gość
Odp: Komiksy w mediach
« Odpowiedź #10 dnia: Nd, 09 Sierpień 2020, 17:46:44 »
A na Polonii 1 leci własnie Barbarella.

Polonia 1 jeszcze istnieje? Ostatni film jaki u nich oglądałem to był chyba Yattaman :)

Offline Mruk

Międzynarodowe fora komiksowe
« Odpowiedź #11 dnia: Pt, 30 Październik 2020, 21:12:55 »
Nie wiem, czy to odpowiedni temat, ale lepszego nie znalazłem, więc pytam tu.

Czy znacie jakieś fora komiksowe o charakterze międzynarodowym? Gdzie np. ktoś z Brazylii wybiera się do Londynu i pyta o sklepy komiksowe w Londynie? A ktoś z Iranu pyta jakie albumy Rosińskiego są do kupienia w Australii? A ktoś z Kanady pyta jaka jest różnica pomiędzy flamandzkim i francuskim wydaniem Thorgala? Istnieje coś takiego?

Jeśli nie - inne pytanie - czy wiecie jakie są największe fora komiksowe w innych krajach? We Francji, w Szwecji, w Niemczech? Żebym mając tego typu pytanie mógł je zadać na odpowiednim forum we właściwym kraju...

Offline komiksowe_warianty

Odp: Komiksy w mediach
« Odpowiedź #12 dnia: Pt, 30 Październik 2020, 21:27:05 »
Polecam Facebooka. Fora praktycznie są martwe i raczej nie znajdziesz tego, o co pytasz.

Offline misiokles

Odp: Komiksy w mediach
« Odpowiedź #13 dnia: Pt, 30 Październik 2020, 21:29:01 »
Do strony Bedetheque.com jest dopięte forum, ale nie wiem jak z żywotniością w roku 2020...
https://www.bdgest.com/forum/?_ga=2.117855049.1358965533.1604089621-1616995191.1601535995

Offline bibliotekarz

Odp: Komiksy w mediach
« Odpowiedź #14 dnia: Nd, 19 Wrzesień 2021, 22:28:50 »
Na Dzień Batmana lubimyczytac.pl zaproponowało przegląd najciekawszych komiksów z Batmanem wydanych w Polsce. Przez jakiś czas LC zamieszczało oficjalne artykuły o komiksach, ale ich autorzy to raczej z łapanki byli. Tym razem jeszcze nie najgorzej.
https://lubimyczytac.pl/zemsta-horror-groza-i-kryminal-czyli-10-najciekawszych-komiksow-o-batmanie
Batman returns
his books to the library