Autor Wątek: Komiksy od „Krakersa"  (Przeczytany 101029 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Krakers

Odp: Komiksy od „Krakersa"
« Odpowiedź #330 dnia: Pt, 08 Październik 2021, 19:41:13 »
Otrzymałem informację, że introligatornia skończyła montować komiksy „Arbuz Jagoda i tajemnice Zun-Zuna” i w poniedziałek wyślą mi paczkę kurierem. Oznacza to, że we wtorek mogą dojść do wydawnictwa i w środę mogą wyjść pierwsze przesyłki. Czekam jeszcze na autografy od rysownika.

Okazało się, że wydrukowali kilka więcej (zawsze tak robią na wypadek gdyby w introligatorni coś zepsuli), więc jeśli ktoś byłby chętny – to są do sprzedania 3 ostatnie egzemplarze i 1 egz. korektorski.
Strona „Krakersa” - komiks.top

Offline Krakers

Odp: Komiksy od „Krakersa"
« Odpowiedź #331 dnia: Wt, 12 Październik 2021, 14:57:53 »
Dzisiaj dotarły do wydawnictwa komiksy „Arbuz Jagoda i tajemnice Zun-Zuna” z drukarni i autografy od rysownika. Wykonane są już autografy moje – scenarzysty. Są na papierze samoprzylepnym. Nie będę wklejał – każdy zamawiający sam zdecyduje w którym miejscu chce nakleić, czy może woli mieć je luzem.

Od jutra pakowanie, pierwsze wysyłki powinny wyjść pojutrze.

Nie zauważyłem na egzemplarzach rys i stuknięć, sam druk wyszedł bardzo ładnie, aż się zdziwiłem. Kolory są soczyste i pełne (bez smug), czernie czarne a kreska ostra i wyraźna. Możliwe, że to najładniej wydany komiks z serii „Krakersa”.

Poniżej zdjęcie dwóch egzemplarzy – niestety, słabej jakości, nie oddają wrażenia finalnego.

Strona „Krakersa” - komiks.top

Online Leyek

Odp: Komiksy od „Krakersa"
« Odpowiedź #332 dnia: Wt, 12 Październik 2021, 20:46:24 »
Pokaż jeszcze jakieś przykładowe rysunki od rysownika :)

Offline Krakers

Odp: Komiksy od „Krakersa"
« Odpowiedź #333 dnia: Cz, 14 Październik 2021, 09:48:24 »
Wydruki próbne „Arbuza Jagody” – broszury 32 stronicowe – przydziałem losowym otrzymają:

1. Tomasz L.

2. Krzysztof H.

Dzisiaj ostatnie komiksy będą pakowane i zaraz potem rozpoczynam etykietowanie i naklejanie listów przewozowych. Czyli komiksy powinny wyjść dzisiaj (Paczka w Ruchu) lub jutro (kurier). Najpóźniej w poniedziałek po weekendzie. Zamawiający, którzy nie wskazali kiosku Ruchu do odbioru, albo wskazali kioski nie świadczący już tej usługi, powinny spodziewać się ode mnie telefonów lub emaili.

Do wyczerpania nakładu pozostały 3 egz., którym nic nie dolega (stany chyba idealne - pierwszy raz nie odrzuciłem ani jednego egzemplarza przy pakowaniu) w cenie 140 zł za 1 egz., oraz jeden wydruk próbny (pełna treść, miękka okładka luzem, klejony grzbiet, przed korektą) za 50 zł + koszt wysyłki. Wszyscy zamawiający te ostatnie sztuki otrzymają autografy z rysunkami (mam kilka sztuk więcej, więc wystarczą dla tych 4 osób).

Wszyscy dostają takie same zestawy autografów z grafikami - od rysownika rysunek z głową Arbuza Jagody, a ode mnie mordoklejka - zwierzątko z z Bulgotii (na każdym rysunku narysowałem ją inaczej, z większą liczbą detali lub mniejszą, czasami z dymkiem, ale na ogół bez. Niektórym osobom nakleiłem je w albumie, ale większości dołączyłem luzem (jeden brzeg może być nierówny, sugeruję zamawiającym wyrównać przed naklejeniem). Poniżej próbne autografy, które mi pozostały.

Podpisy zamazałem, aby Wielcy Bracia - Google i Facebook - nie wiedzieli jakie mamy podpisy i charakter pisma (im mniej danych biometrycznych znają, tym lepiej).

« Ostatnia zmiana: Cz, 14 Październik 2021, 10:03:30 wysłana przez Krakers »
Strona „Krakersa” - komiks.top

Offline Krakers

Odp: Komiksy od „Krakersa"
« Odpowiedź #334 dnia: Cz, 14 Październik 2021, 16:21:16 »
Egzemplarz korektorski właśnie zszedł - ma numer 00.

Nadwyżka ma numery B1, B2, B3, B4 i B5, z czego trzy trafią do bibliotek. Jedna z bibliotek - która kupuje do zbiorów - miała mieć normalny numer, ale dałem jej B, i teraz na zbyciu są numery 49, B2 i B3.
« Ostatnia zmiana: Cz, 14 Październik 2021, 16:58:34 wysłana przez Krakers »
Strona „Krakersa” - komiks.top

Offline Krakers

Odp: Komiksy od „Krakersa"
« Odpowiedź #335 dnia: Pt, 15 Październik 2021, 17:37:15 »
Jedyna przesyłka paczkomatem (próbna) i wszystkie zamówione Pocztą Polską wyszły (jedna osoba nie podała telefonu, więc zamiast przesyłki kurierskiej Pocztex48 otrzyma zwykłą paczkę ekonomiczną).

Prawie wszystkie dawne Paczki w Ruchu i obecne Orlen Paczki wyszły. Jedynie pan Piotr M. proszony jest o wskazanie punktu odbioru przesyłki, bo zapomniał przy zamówieniu i teraz paczka czeka na wysyłkę.

Wszystkie przesyłki kurierskie wyjdą 18 października w poniedziałek - czekam na wizytę kuriera.

Od następnego komiksu będzie można zamawiać dostawę paczkomatami.

« Ostatnia zmiana: Pt, 15 Październik 2021, 17:40:58 wysłana przez Krakers »
Strona „Krakersa” - komiks.top

Offline Krakers

Odp: Komiksy od „Krakersa"
« Odpowiedź #336 dnia: Pn, 18 Październik 2021, 14:12:04 »
Wszystkie przesyłki z „Arbuzem Jagodą” są w drodze. Przed chwilą kurier odebrał te, które jeszcze nie wyszły. Powinny zacząć docierać do zamawiających od dzisiaj (paczkomat i Pocztex 48), a jutro dotrą do większości zamawiających. Nie wiem, jak długo będą szły Orlen Paczką, ale myślę, że do piątku powinny powinny dotrzeć.
Strona „Krakersa” - komiks.top

Offline Szekak

Odp: Komiksy od „Krakersa"
« Odpowiedź #337 dnia: Wt, 19 Październik 2021, 15:28:10 »
Krakers wyda komiksy Rafała Śladowskiego w kolorze, będą pokolorowane. Czytał ktoś? Dobre to? :)
Piękno jest w oczach patrzącego.

Offline Krakers

Odp: Komiksy od „Krakersa"
« Odpowiedź #338 dnia: Śr, 20 Październik 2021, 14:09:46 »
Wszystkie przesyłki kurierskie InPostem i Pocztexem48 zostały odebrane, oprócz dwóch, które umieszczono w paczkomatach. Proszę je odebrać, bo inaczej do mnie wrócą.
Strona „Krakersa” - komiks.top

Offline Krakers

Odp: Komiksy od „Krakersa"
« Odpowiedź #339 dnia: Cz, 21 Październik 2021, 08:57:31 »
Ponieważ większość osób już odebrała przesyłki, zdradzę na czym polegała personalizacja upominku - „Kapitana Marvela Jr. walczącego o Stalingrad”.

Otóż w każdym egzemplarzu jeden z bohaterów drugoplanowych (towarzyszący superbohaterowi) nazywa się tak samo jak czytelnik!

Jego imię i nazwisko pojawia się w tytule komiksu i w fabule. Każdy egzemplarz ma inny tytuł!

Kto nie kupił „Arbuza” - niech żałuje, że nie dostał tej kolekcjonerskiej perełki.

Poniżej przykładowe zmiany personalizacyjne na podstawie hipotetycznego czytelnika nazywającego się Arbuz Jagoda.

« Ostatnia zmiana: Cz, 21 Październik 2021, 09:46:45 wysłana przez Krakers »
Strona „Krakersa” - komiks.top

Online Leyek

Odp: Komiksy od „Krakersa"
« Odpowiedź #340 dnia: Cz, 21 Październik 2021, 20:54:26 »
To już wiem dlaczego bonus dostali tylko Ci, którzy wcześniej zapłacili.
Napaliłem się, żeby przejrzeć swoje egzemplarze obu komiksów, ale oczywiście kolejny już dzień zapomniałem zabrać paczkę z biura :)

Offline Krakers

Odp: Komiksy od „Krakersa"
« Odpowiedź #341 dnia: Pt, 22 Październik 2021, 08:04:24 »
Komiks „Arbuz Jagoda i tajemnice Zun-Zuna” można kupić też w dwóch księgarniach - Wiośnie z Tarnowskich Gór (sklep Debeata na Allegro) i w księgarni KiK w Poznaniu. Egzemplarze księgarniane nie mają upominku z „Kapitanem Marvelem”, bo nie potrafiłem odgadnąć jak będą nazywać się kupujący, ale szefowie obu księgarń dostali własny egzemplarz spersonalizowany.
Strona „Krakersa” - komiks.top

Online Leyek

Odp: Komiksy od „Krakersa"
« Odpowiedź #342 dnia: So, 23 Październik 2021, 20:18:14 »
W Kapitanie Marvelu Jr. czerń lepsza niż w większości pozycji na rynku :)


Offline Krakers

Odp: Komiksy od „Krakersa"
« Odpowiedź #343 dnia: Nd, 24 Październik 2021, 12:49:18 »
Serio? A co sądzisz o jakości druku kolorów w „Arbuzie”?

Przy okazji - ma ktoś z Was numer telefonu do Rafała Śladowskiego? Moje są nieaktualne, a pora obgadać z nim detale dotyczące planowanego albumu. Jakby ktoś miał - proszę przysłać prywatną wiadomością.
« Ostatnia zmiana: Nd, 24 Październik 2021, 12:51:53 wysłana przez Krakers »
Strona „Krakersa” - komiks.top

Offline Krakers

Odp: Komiksy od „Krakersa"
« Odpowiedź #344 dnia: Pn, 25 Październik 2021, 10:20:30 »
Są dwie pierwsze reakcje czytelników „Arbuza” na „Facebooku”.

https://www.facebook.com/KomiksKrakers/posts/413072470279598

Cytuj
Bardzo dobrze mi się czytało. Przez wstęp, w którym pisało, że to eksperyment itp. podszedłem bardzo ostrożnie do czytania ale już pierwszego dnia przeczytałem połowę albumu i byłem zdumiony jak to gładko wchodzi

To zamierzony efekt. Teksty były mocno szlifowane by czytanie nie było męczarnią, ale lekkie, łatwe i przyjemne.

Cytuj
Czy będą kolejne odcinki, czy to już cała historia?

Cała opowieść o Arbuzie została przeze mnie zaplanowana na 3 albumy. Seria została przerwana ze względu na problemy rysownika z wyrabianiem się z pracą zawodową (pracuje nad grą komputerową dla zagranicznego producenta). Na razie nie wiem, co dalej - z jednej strony czekam na opinie czytelników (czy chcą poznać ciąg dalszy), z drugiej zastanawiam się, czy ciągnąć to dalej z moimi rysunkami + wykorzystaniem istniejących grafik. Zakupiłem domenę ziom.top (działa, ale na razie strona jest w fazie roboczo-testowej) by pod tym adresem opublikować nowe wersje „Arbuza” (zgodne z albumem), wersję angielską (czekam na tłumaczenie) i inne autorskie wideokomiksy (które stworzę). Gdyby znalazł się odważny rysownik, któremu „Arbuz” się podoba i nie boi się śmiałych pomysłów drażniących ludzi, ciąg dalszy może ruszyć w każdej chwili. Mam ustalony ogólny kierunek fabularny i gotowe zakończenie (wymyśliłem je i napisałem częściowo ok. 20 lat temu).

« Ostatnia zmiana: Pn, 25 Październik 2021, 12:03:22 wysłana przez Krakers »
Strona „Krakersa” - komiks.top