Autor Wątek: Komiksy od „Krakersa"  (Przeczytany 101004 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Offline daviddaniel

Odp: Komiksy od „Krakersa"
« Odpowiedź #255 dnia: Cz, 15 Lipiec 2021, 21:04:40 »
W związku z tym, że ostatecznie wersja drukowana nie miała oferowanej w momencie zakupu części kolorowej, czy można chociaż prosić o pdf z Senną zmorą bez tego arbuza na końcu?

Offline Krakers

Odp: Komiksy od „Krakersa"
« Odpowiedź #256 dnia: Pt, 16 Lipiec 2021, 00:12:16 »
Nie było 30 kolorowych stron, ale dostałeś w zamian dodatkowe 72 strony (mimo inflacji, spadku nakładu i wzrostu kosztów druku w drukarni).

Wydawnictwo zobowiązało się udostępnić PDF-a z kolorowymi stronami (choć nie musiało) i tak zrobiło - udostępniając plik wszystkim, a nie tylko zamawiającym. Prawem wydawcy jest ostateczna forma.

Dobra rada - jeśli zamierzasz PDF-a wydrukować prywatnie w drukarni cyfrowej w nakładzie 1 egz. - możesz zaznaczyć w zleceniu, aby wydrukowali tylko strony 1-31.

***

Z innej beczki. Nie chcę krakać, ale możliwe że „Arbuz” będzie ostatnią pozycją serii ”Krakers”. Aby ukazały się kolejne, musiałby być spełnione dwa warunki: 1) poprawa stanu mojego zdrowia, które znów się pogorszyło, 2) znalezienie wartych wydania perełek, które dodałyby mi skrzydeł i zapału. Znane mi perełki uwolnią się do domeny publicznej za 5 lat. Co dalej z „Krakersem” - decyzja zapadnie do końca tego roku.
Strona „Krakersa” - komiks.top

Online Szekak

Odp: Komiksy od „Krakersa"
« Odpowiedź #257 dnia: Pt, 16 Lipiec 2021, 01:42:27 »
Najbardziej chcialbyl zobaczyc jeden z dwoch komiksow ktorych dotyczyla ostatnia ankieta, ten Marvel wydaje sie, ze by sie cieszyl niezlym zainteresowaniem... Ale to pierdoly, najwazniejsze zdrowia, duzo zdrowia!
Piękno jest w oczach patrzącego.

Offline Takesh

Odp: Komiksy od „Krakersa"
« Odpowiedź #258 dnia: Pt, 16 Lipiec 2021, 09:24:12 »
Krakersy mam wszystkie od tego z żółtą okładką i statkiem wikingów. Arbuza na dzień dzisiejszy nie kupię, ale Twoje wybory ramotek bardzo mi leżą i chciałbym dalej je kupować. Ale zdrowie najważniejsze i komiksy powinny być na dalszym planie.

Dużo zdrowia!!! W końcu Michaś Potrafi 😉

Offline Krakers

Odp: Komiksy od „Krakersa"
« Odpowiedź #259 dnia: Pt, 16 Lipiec 2021, 13:03:33 »
Rozmawiałem właśnie z autorem rysunków. JEGO AUTOGRAFY I RYSUNKI TEŻ BĘDĄ.

Rozwiązałem problem jak rysownik może podpisać albumy na odległość bez wysyłania mu egzemplarzy. Zrobi to na papierze samoprzylepnym i kartka z autografem zostanie przyklejona na wyklejce (papier łączący okładkę ze środkiem). Oczywiście na życzenie zamawiających.

A więc dla tych, którzy pytali, czy będzie tylko mój autograf czy także rysownika, odpowiadam - będzie komplet obu dla pierwszych 50 zamawiających. Pozostali mogą liczyć na 100% na autografy, ale kwestia rysunków zależy od mocy przerobowej (czas). Na razie nakład wynosi 23.

Zastanawiam się też nad niespodzianką.
Strona „Krakersa” - komiks.top

Offline Kadet

Odp: Komiksy od „Krakersa"
« Odpowiedź #260 dnia: So, 17 Lipiec 2021, 19:10:41 »
Przede wszystkim - jak najwięcej zdrowia!
Proszę o wsparcie i/lub udostępnienie zbiórki dla dziewczynki z guzem mózgu: https://www.siepomaga.pl/lenka-wojnar - PILNE!

Dzięki!

Offline Deg

Odp: Komiksy od „Krakersa"
« Odpowiedź #261 dnia: So, 17 Lipiec 2021, 20:41:55 »
Z innej beczki. Nie chcę krakać, ale możliwe że „Arbuz” będzie ostatnią pozycją serii ”Krakers”. Aby ukazały się kolejne, musiałby być spełnione dwa warunki: 1) poprawa stanu mojego zdrowia, które znów się pogorszyło, 2) znalezienie wartych wydania perełek, które dodałyby mi skrzydeł i zapału. Znane mi perełki uwolnią się do domeny publicznej za 5 lat. Co dalej z „Krakersem” - decyzja zapadnie do końca tego roku.
Poczekamy, zadbaj o siebie przede wszystkim :)
This is my truth, tell me yours.

Offline Krakers

Odp: Komiksy od „Krakersa"
« Odpowiedź #262 dnia: Nd, 18 Lipiec 2021, 21:54:24 »
„Arbuz Jagoda i tajemnice Zun-Zuna” mogą mieć trochę więcej stron niż wyliczyłem (np. zamiast 216 może wyjść 224), bo podczas montażu nie tylko zmieniam ilustracje na lepsze (z pierwszych 52 stron aż 34 wygląda zupełnie inaczej niż pierwotnie), ale dodaję nowe wątki fabularne, których wcześniej nie było. Wydanie albumowe jest więc szersze (rozbudowane) i poprawione. Kompiluję też dłuższe, kilkuodcinkowe opowieści w pojedyncze i z 50 odcinków wyjdzie 35 rozdziałów (zwartych opowieści), aby lepiej się czytało i oglądało. Również teksty są przepisywane i poprawiane (dopieszczam).

Wersja o reklamie puddingu Smrodzio będzie wyglądać trochę inaczej niż na zajawce w „Sennej zmorze głodomora PDF”, bo w międzyczasie wprowadziłem modyfikacje rysunków.

Najstarsze 19 odcinków jest zrobionych kompletnie od nowa, bo Arbuz nie wyglądał czasami jak Arbuz (nie było wtedy jeszcze wykrystylizowanego wyglądu postaci), albo była zbyt mała różnorodność obrazków. Tak wyglądają przykładowe zmiany w odcinku o podróży kosmowindą na planetę Farol.







Dostałem próbne wydruki z drukarni pierwszych 48 stron i wiem już, że wyglądają całkiem nieźle. Kreska jest ostra i wyraźna, a obrazki i litery duże i wyraźne.

Obecnie nakład wynosi 24 egz. Komiks ukaże się bez względu na liczbę chętnych, ale każde zamówienie mnie cieszy.
« Ostatnia zmiana: Nd, 18 Lipiec 2021, 22:42:35 wysłana przez Krakers »
Strona „Krakersa” - komiks.top

Offline Krakers

Odp: Komiksy od „Krakersa"
« Odpowiedź #263 dnia: Pn, 19 Lipiec 2021, 09:18:37 »
Dobra wiadomość jest taka, że nowa drukarnia jest tańsza dla małych nakładów od dotychczasowej, i gdyby zmienić papier kredowy (115 g) na offsetowy (80 g), można obniżyć cenę dla nakładów do 50 sztuk. Potem ceny się zrównują, a dla najwyższych opcji nakładowych nowa drukarnia wychodzi drożej niż stara. Póki nieznany jest finalny nakład i liczba stron, nie będę poprawiał cen, dopiero na sam koniec przekalkuluję je od nowa. Drożej nie będzie, ale może być taniej (lub ta sama cena zostanie przy dodatkowych kilkunastu, a może i kilkudziesięciu stronach).

Zastanawiam się nad niespodzianką, którą może być:

- jedna cenna perełka komiksowa do wylosowania wśród zamawiających (może to być np. wydanie zbiorcze „Małego Nemo w Krainie Snów”),

- na pewno wśród zamawiających mogę rozlosować unikalne dwa egzemplarze próbnych wydruków z drukarni (broszury 48 stron, A4, kolor, kreda);

- bonus dla wszystkich (np. niepublikowany jeszcze w Polsce stary komiks z domeny publicznej w formacie w A5 o objętości np. 16-24 stron, czarno-biały, który będzie rozpowszechniany TYLKO z albumem o Arbuzie),

- dodatkowa, niepublikowana dotąd opowieść o Arbuzie Jagodzie (lub bohaterze drugoplanowym) stworzona specjalnie na potrzebę albumu.
Strona „Krakersa” - komiks.top

Offline Krakers

Odp: Komiksy od „Krakersa"
« Odpowiedź #264 dnia: Śr, 21 Lipiec 2021, 14:16:22 »
Doszedłem do wniosku, że jednak przygotuję dla zamawiających bonus - dodatkowy komiks A5 o objętości do 24 stron. Być może będzie to czarno-biały epizod „Kapitana Marvela Juniora” (nie zawsze był kolorowy) lub „Atomo Kid”, albo coś zupełnie innego. Pomyślę nad tym gdy skończę prace nad „Arbuzem Jagodą i tajemnicami Zun-Zuna”. Bonus będzie dystrybuowany tylko i wyłącznie z albumem.

Obecnie prace nad komiksem osiągnęły prawie półmetek (najtrudniejsze odcinki, które musiałem praktycznie od nowa zrobić) są już za mną.

Wysłałem przed chwilą wiadomość zbiorczą do osób na liście mailingowej. PDF-a z kolorowymi stronami Sennej zmory pobrało kilkanaście osób na kilkadziesiąt, co oznacza, że nie śledzą ani tego wątku na Komikspecu ani profilu na Facebooku, więc trzeba było je powiadomić tradycyjną drogą. Przy okazji dodałem komplet nowych informacji z linkami.
Strona „Krakersa” - komiks.top

Offline Takesh

Odp: Komiksy od „Krakersa"
« Odpowiedź #265 dnia: Śr, 21 Lipiec 2021, 14:44:25 »
A zawartość tego dodatkowego albumu będzie później w jakimś grubszym wydaniu? Jak np. z Dreddem? Bo ten album wziąłbym w ciemno....
« Ostatnia zmiana: Śr, 21 Lipiec 2021, 14:59:57 wysłana przez Takesh »

Offline Krakers

Odp: Komiksy od „Krakersa"
« Odpowiedź #266 dnia: Śr, 21 Lipiec 2021, 18:00:27 »
Nie. Ten dodatkowy komiks będzie dystrybuowany tylko z „Arbuzem” (bonus to bonus, ci co go dostaną byliby rozczarowani, gdyby pojawił się później w jakiejś antologii). Będzie to unikat kolekcjonerski. Nie wiem jeszcze czy z kolorową okładką czy całość czarno-biała - zależy od liczby zamówień (muszę się zmieścić w kosztach).
« Ostatnia zmiana: Śr, 21 Lipiec 2021, 19:58:58 wysłana przez Krakers »
Strona „Krakersa” - komiks.top

Offline Krakers

Odp: Komiksy od „Krakersa"
« Odpowiedź #267 dnia: Cz, 22 Lipiec 2021, 09:09:21 »
Pierwsza propozycja dodatku (gdy będę ich mieć 5, poproszę zamawiających o głosowanie).

Propozycja nr 1
„Kapitan Marvel Junior - Bitwa pod Stalingradem” z 1944 r.


Perełka łącząca w sobie znany komiks superbohaterski z autentycznymi wydarzeniami historycznymi.



« Ostatnia zmiana: Cz, 22 Lipiec 2021, 09:17:23 wysłana przez Krakers »
Strona „Krakersa” - komiks.top

Offline Krakers

Odp: Komiksy od „Krakersa"
« Odpowiedź #268 dnia: Śr, 28 Lipiec 2021, 09:26:41 »
Jeden z czytelników odpowiedział na mój apel o wskazywanie wartych wydania komiksów z domeny publicznej i zaproponował komiks Edmonda-Françoisa Calvo z czasów II wojny światowej. Propozycja ciekawa, ale niestety, jego komiksy uwolnią się do domeny publicznej w Polsce w 2028 roku, bo autor zmarł w 1958 roku.

Tutaj artykuł, w którym dokładnie wyjaśniam kwestie prawne - jak rozpoznać, które komiksy można w Polsce wydać, a które nie.
https://komiks.top/kiedy-komiksy-trafiaja-do-domeny-publicznej/
Strona „Krakersa” - komiks.top

Offline Krakers

Odp: Komiksy od „Krakersa"
« Odpowiedź #269 dnia: Pt, 30 Lipiec 2021, 08:00:27 »
Popełniłem wczoraj pasek komiksowy o Arbuzie pt. „Arbuz jest jagodą”. Na razie wymyśliłem dwa odcinki, dzisiaj opublikowałem pierwszy. Nie wiem, czy będę kontynuował, ale może komuś się spodoba.

Strona „Krakersa” - komiks.top