Autor Wątek: Komiksy od „Krakersa"  (Przeczytany 101030 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Krakers

Odp: Komiksy od „Krakersa"
« Odpowiedź #240 dnia: Cz, 01 Lipiec 2021, 21:11:16 »
To język hiszpański a nie włoski. Poszperałem trochę i znam już autora. To hiszpańskie wydanie amerykańskiego komiksu „Connie” Franka Godwina z lat 1927-1944. Nie wiadomo dlaczego Hiszpanie usunęli sygnatury autora (w innych zeszytach komiksowych tego wydawnictwa sygnatury i nazwiska autorów są). Komiks w wersji zeszytowej wydano w Hiszpanii od 1942 r. Hiszpanie skoncentrowali się na odcinkach science-fiction. Pasek „Connie”, z tego co wyczytałem, cieszył się dużą popularnością i ukazał się także we Włoszech. Frank Godwin zmarł 5 sierpnia 1959 r., co oznacza, że komiks można wydać w Polsce w drugiej połowie 2029 r. W USA jest w domenie publicznej (50 lat), a w Polsce nie (70 lat).

https://www.lambiek.net/artists/g/godwin_francis.htm









Ech i znowu to samo - jak znajdę coś ciekawego, a potem sprawdzam, to okazuje się, że trzeba czekać 5-10 lat. Dopiero od 2026 r. zacznie się sporo dziać na rynku komiksów z domeny publicznej, ale do tego czasu nie wiadomo co wydawać.

Przynajmniej teraz widzicie, że wcześniejsze propozycje nie wynikają z mojej niechęci do wydawania perełek, lecz powód jest banalny.
« Ostatnia zmiana: Cz, 01 Lipiec 2021, 21:41:49 wysłana przez Krakers »
Strona „Krakersa” - komiks.top

Offline Krakers

Odp: Komiksy od „Krakersa"
« Odpowiedź #241 dnia: So, 03 Lipiec 2021, 09:03:37 »
Prace nad kolejnym komiksem już się rozpoczęły i powoli wpływają na niego zamówienia. Jeden z zamawiających czytelników napisał (cytuję z pamięci), że rysunki nie powalają, ale wynagradza to humor i fabuła, a kilka odcinków i próbki oglądał nie jak komiks, ale film na papierze i jest to dziwne uczucie. Jakoś tak. W trakcie prac nad „Arbuzem” będę się zastanawiał co wydać później (jak widać wyzej - szukam pomysłów na komiks z domeny publicznej, który się spodoba).

Na razie przedstawiam projekt wstępny okładki „Opowieści Arbuza Jagody”. Z założenia mają być 3 tomy, więc tytuły powinny być klasyczne z cyferkami 1, 2 i 3, ale ponieważ nie wiadomo czy tom 2 i 3 powstanie, doszedłem do wniosku, ze najlepiej każdy tom osobno tytułować. Np. „Przerażające opowieści Arbuza Jagody”, „Kosmiczne opowieści Arbuza Jagody” czy „Apokaliptyczne opowieści Arbuza Jagody”. Są to tytuły wstępne, bo równie dobrze mogą się rymować po podmianie słowa „opowieści” na „przygody” (np. „Przerażające przygody Arbuza Jagody”). Tytuł ostateczny nie jest znany, ale myślę, że kilka propozycji poddam pod głosowanie czytelnikom.

A oto projekt wstępny okładki. Jeśli będzie kilka projektów, czytelnicy zagłosują za najlepszym.



Tutaj pełna informacja o tym komiksie i wyjaśnienie, dlaczego rysunki są dziwne, nietypowe dla komiksów:

https://komiks.top/opowiesci-arbuza-jagody-zostana-wydane-drukiem/
« Ostatnia zmiana: So, 03 Lipiec 2021, 10:13:59 wysłana przez Krakers »
Strona „Krakersa” - komiks.top

Offline misiokles

Odp: Komiksy od „Krakersa"
« Odpowiedź #242 dnia: So, 03 Lipiec 2021, 11:35:15 »
Z jednej strony bym przeczytał - rysunki wprawiają mnie w pewnym stopniu w zaniepokojenie (co jest dobre!), ale to ten rodzaj komiksu, który niekoniecznie chciałbym mieć na papierze. Gdyby była możliwość kupienia pdf, to byłbym bardziej chętny!

Offline Krakers

Odp: Komiksy od „Krakersa"
« Odpowiedź #243 dnia: So, 03 Lipiec 2021, 11:38:06 »
Wywołuje niepokój, prawisz... A może lepszy tytuł byłby „Niepokojące opowieści Arbuza Jagody”?

Wszystkie odcinki możesz on-line przeczytać tutaj (muzyczkę można wyłączyć):
https://jupi-tupi.pl/tag/opowiesci-arbuza-jagody/page/4/

Nad PDF-ami się zastanowię. Przykładowy odcinek (pełna opowieść) w PDF (jeśli jeszcze nie czytałeś):
https://archive.org/download/arbuz/arbuz.pdf

Wersja albumowa będzie numerowana, a na życzenie czytelnika, może być autograf.
« Ostatnia zmiana: So, 03 Lipiec 2021, 11:55:30 wysłana przez Krakers »
Strona „Krakersa” - komiks.top

Online Leyek

Odp: Komiksy od „Krakersa"
« Odpowiedź #244 dnia: So, 03 Lipiec 2021, 15:25:47 »
Okładka b. fajna.

Offline Krakers

Odp: Komiksy od „Krakersa"
« Odpowiedź #245 dnia: Nd, 04 Lipiec 2021, 10:31:43 »
Poprawiłem okładkę i wymyśliłem alternatywny tytuł (jeszcze nad nim myślę) ”Arbuz Jagoda i tajemnice Zun-Zuna”. Jeśli byłby ten, to tom drugi być może miałby tytuł ”Arbuz Jagoda i upadek galaktyki”, a trzeci ”Arbuz Jagoda i zagłada wszechświata” (lub „Arbuz Jagoda i zagłada kosmosu”). O ile powstaną. Przy okazji poprzednia wersja dla porównania. Liczba liter w tytule wpływa na jego wielkość i układ graficzny.



« Ostatnia zmiana: Nd, 04 Lipiec 2021, 10:49:17 wysłana przez Krakers »
Strona „Krakersa” - komiks.top

Offline Rodrigues

Odp: Komiksy od „Krakersa"
« Odpowiedź #246 dnia: Nd, 04 Lipiec 2021, 15:16:55 »
Nowe tytuły bardziej mi się podobają, tak samo jak pierwszy układ graficzny (czyli ten z fioletową czcionką)  ;)

Offline Krakers

Odp: Komiksy od „Krakersa"
« Odpowiedź #247 dnia: Pn, 05 Lipiec 2021, 21:40:41 »
Można skompilowac obie okładki, kolor brzegu i tytułu z pierwszej wersji i obrazek z drugiej (bo roślina nie nachodzi na literki).

Tymczasem „Opowieści Arbuza Jagody” zaczęły być tłumaczone na język angielski. Oto pierwszy odcinek pt. „A Rat Jumped Out of Our Toilet!”. Tytuł serii brzmi „Tales of the Watermelon Berry”.

« Ostatnia zmiana: Pn, 05 Lipiec 2021, 21:44:39 wysłana przez Krakers »
Strona „Krakersa” - komiks.top

Offline parsom

Odp: Komiksy od „Krakersa"
« Odpowiedź #248 dnia: Pn, 05 Lipiec 2021, 22:25:26 »
Odebrałem dzisiaj ostatni tom Zmory. Dzięki!

Offline Krakers

Odp: Komiksy od „Krakersa"
« Odpowiedź #249 dnia: Śr, 07 Lipiec 2021, 07:56:14 »
Ciekawe, czy ktoś się skusi na ostatni egzemplarz tomu 1, 2 i 4. Bo nakład tomu 3 się wyczerpał.

A tymczasem drugi odcinek „Opowieści Arbuza Jagody” („Tales of the Watermelon Berry”) po angielsku. „Will Her Horse Pick Its Nose with Its Hoof?”.

Strona „Krakersa” - komiks.top

Offline Krakers

Odp: Komiksy od „Krakersa"
« Odpowiedź #250 dnia: Śr, 07 Lipiec 2021, 14:03:02 »
Kiedy wszyscy już odbiorą przesyłki z „Senną zmorą głodomora”, zgodnie z obietnicą przygotuję PDF z kolorowymi stronami. Udostępnię wszystkim, nawet niezamawiającym, w celach promocyjnych (trzeba sprzedać ostatnie egz. tomu 1, 2 i 4 - może PDF kogoś zachęci do kupna?). Potrzebuję na to około tygodnia czasu (dużo spraw zwaliło mi się teraz na głowę).

Przy okazji urealniłem ceny dla „Arbuza Jagody i tajemnic Zun-Zuna”. Tak wyglądają widełki cenowe. Objętość 216 stron (wszystkie kolorowe). Na dziś nakład wg zamówień wynosi 22 egz. Im więcej chętnych, tym niższa cena.

– 20 egz. – 150 zł za 1 album (na chwilę obecną jest 22 egz.).

– 40 egz. – 145 zł za 1 album

– 50 egz. – 140 zł za 1 album

– 60 egz. – 130 zł za 1 album

– 70 egz. – 120 zł za 1 album

– 80 egz. – 110 zł za 1 album

– 90 egz. – 100 zł za 1 album

– powyżej 100 egz. coraz taniej (np. 90 zł)

Aktualnie pracuję nad składem komiksu do druku. Poprawiam obrazki (i czasami podmieniam na nowe, by lepiej wyszło), teksty, itd. Będzie to trochę inna wersja niż odcinki wideo.

Egzemplarze będą numerowane, a chętni dostaną mój autograf i rysunek z mordoklejką (mój rysunek w komiksie). Być może uda się zorganizować autograf rysownika (mieszka w innej części Polski). Im mniejszy nakład - tym większa wartość kolekcjonerska. Im większy nakład - tym niższa cena.

Zrobiłem jeszcze projekt okładki z innym kolorem grzbietu i tytułu, niż na ostatnim projekcie. Jak myślicie - które kolory lepsze? Jasno-żółty tytuł czy ciemno-niebieski?

« Ostatnia zmiana: Śr, 07 Lipiec 2021, 14:43:11 wysłana przez Krakers »
Strona „Krakersa” - komiks.top

Offline Krakers

Odp: Komiksy od „Krakersa"
« Odpowiedź #251 dnia: Cz, 08 Lipiec 2021, 18:45:36 »
Został ostatni egzemplarz tomu 2 „Sennej zmory głodomora” i nakład będzie wyczerpany.
Strona „Krakersa” - komiks.top

Offline Rodrigues

Odp: Komiksy od „Krakersa"
« Odpowiedź #252 dnia: Pt, 09 Lipiec 2021, 14:31:52 »
Zrobiłem jeszcze projekt okładki z innym kolorem grzbietu i tytułu, niż na ostatnim projekcie. Jak myślicie - które kolory lepsze? Jasno-żółty tytuł czy ciemno-niebieski?

Mam wrażenie, że przy jasnej czcionce pierwsze co przykuwa oko to ilustracja, a przy ciemnej czcionce tytuł. Musisz wybrać co chcesz bardziej wyeksponować  ;)

Offline Krakers

Odp: Komiksy od „Krakersa"
« Odpowiedź #253 dnia: So, 10 Lipiec 2021, 12:47:35 »
Panowie Bartłomiej S. proszony jest o PILNY ODBIÓR paczki w punkcie Ruchu DZISIAJ! Paczka z komiksem czeka od 5 lipca, co oznacza, że czas awizo się kończy i w poniedziałek zwrócą mi ją obciążając kosztem zwrotu.

Ponowne wysłanie będzie możliwe po opłaceniu przez zamawiającego kosztu zwrotu i ponownego kosztu wysyłki.
« Ostatnia zmiana: So, 10 Lipiec 2021, 13:09:11 wysłana przez Krakers »
Strona „Krakersa” - komiks.top

Offline Krakers

Odp: Komiksy od „Krakersa"
« Odpowiedź #254 dnia: Cz, 15 Lipiec 2021, 19:42:32 »
Zgodnie z obietnicą złożoną czytelnikom, publikuję plik PDF-a z kolorowymi stronami „Sennej zmory głodomora” Winsora McCaya w jakości drukarskiej (300 dpi), które początkowo miały być w czwartym tomie komiksu kolorowe, ale z powodu wzrostu kosztów wydawniczych wyszły finalnie w szarościach. Dodatkowo bonus-niespodzianka.

Link do darmowego pliku PDF na stronie wydawnictwa:
https://komiks.top/senna-zmora-glodomora-kolorowy-komiks-w-formacie-pdf/

Każdy może pobrać, nie tylko zamawiający tom 4, z którego kolorowe plansze pochodzą.
Strona „Krakersa” - komiks.top