Autor Wątek: Komiksy od „Krakersa"  (Przeczytany 101076 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Offline Krakers

Odp: Komiksy od „Krakersa"
« Odpowiedź #165 dnia: Cz, 25 Marzec 2021, 09:51:30 »
Komiks „Opowieści Arbuza Jagody” ukaże się, jeśli będzie co najmniej 50 chętnych na zakup. Informacje o terminie wydania, objętości, cenie, jak zamówić, itd. na mojej stronie:

https://komiks.top/opowiesci-arbuza-jagody-zostana-wydane-drukiem/

Myślę, że to niemożliwe, by tyle osób to chciało, ale spróbować można. Tutaj przykładowa strona z informacjami do dalszej dystrybucji, gdyby ktoś chciał to gdzieś zamieścić.


« Ostatnia zmiana: Cz, 25 Marzec 2021, 09:53:33 wysłana przez Krakers »
Strona „Krakersa” - komiks.top

Offline Krakers

Odp: Komiksy od „Krakersa"
« Odpowiedź #166 dnia: Cz, 25 Marzec 2021, 13:23:31 »
Przed chwilą rozesłałem do osób na liście mailingowej wiadomość zbiorczą. Jeśli ktoś nie dostał - proszę o wiadomość na PW. Generalnie wiadomość zawiera informację o precyzyjnej dacie oddania do druku ostatniego tomu „Sennej zmory głodomora” i datę wydania, propozycję wydania ww. komiksu - by wybadać, czy będzie zainteresowanie, oraz informację, że formularz zamówień na stronie komiks.top przestał działać (już go wyłączyłem) a nowe zamówienia można składać drogą emailową.

JEŚLI KTOŚ W CIĄGU OSTATNIEGO MIESIĄCA ZAMAWIAŁ ZA POMOCĄ FORMULARZA KOMIKS - PROSZĘ O KONTAKT! Zamówienia do mnie nie docierały i dopiero dzisiaj o tym się dowiedziałem.
« Ostatnia zmiana: Cz, 25 Marzec 2021, 13:47:05 wysłana przez Krakers »
Strona „Krakersa” - komiks.top

Offline michał81

Odp: Komiksy od „Krakersa"
« Odpowiedź #167 dnia: Cz, 25 Marzec 2021, 13:30:44 »
Skupiłbyś się bardziej na Kapitanie Marvelu jr, którego chcesz wydać. Wybacz ale Opowieści Arbuza Jagody wyglądają naprawdę słabo. Patrzę na zaprezentowaną stronę i widzę, że większość kadrów jest na zasadzie Ctrl+C -> Ctrl+V. To ja już wole pracę Grega Landa, jeśli ten komiks ma tak wyglądać.
« Ostatnia zmiana: Cz, 25 Marzec 2021, 14:46:01 wysłana przez michał81 »

Offline Krakers

Odp: Komiksy od „Krakersa"
« Odpowiedź #168 dnia: Cz, 25 Marzec 2021, 13:48:48 »
Jakby znalazł się majętny wydawca - komiks zostałby narysowany od zera. Ale póki co - proponowana jest drukowana archiwizacja wideokomiksu z możliwymi dodatkowymi obrazkami i poprawkami edytorskimi.

Są już pierwsze zamówienia. Możliwe, że egzemplarze będą kolekcjonersko numerowane, a pierwsza 50-ka zamawiających (jeśli chce) może dostać autografy (być może nawet załapią się na rysunek? Jeszcze nie dogadałem tego z rysownikiem, ale zapytam).

Na razie nie pracuję nad „Kapitanem Marvelem”, bo pracuję nad 4 tomem „Sennej zmory”. Wydanie „Arbuza” to żaden wysiłek (góra 7 dni pracy nad składem do druku) i nie koliduje z planami wydawniczymi innych komiksów.
« Ostatnia zmiana: Cz, 25 Marzec 2021, 14:14:23 wysłana przez Krakers »
Strona „Krakersa” - komiks.top

Offline Krakers

Odp: Komiksy od „Krakersa"
« Odpowiedź #169 dnia: Pn, 29 Marzec 2021, 07:53:47 »
„WŁADZE CHCĄ NAM UKRAŚĆ KOSMOWINDĘ!” - nowy odcinek „Opowieści Arbuza Jagody”. Antyterroryści z Brygady Ocalenia Nauki zajęli dom Emilek w alternatywnej rzeczywistości. Władze oszalały na punkcie kosmowindy i chcą ją dzieciom ukraść. Czy im się uda? Po napisach końcowych dodatkowy obrazek. Wideokomiks dla młodzieży od lat 99.

https://jupi-tupi.pl/wladze-chca-nam-ukrasc-kosmowinde/



Zdradzę, że w ciągu najbliższych 10 odcinków czytelnicy „Arbuza” wszystko, co wiedzieli o nim, będą mogli wyrzucić do kosza. Nadchodzi ujawnienie wielkiej tajemnicy Arbuza i istne „trzęsienie ziemi”, wszystko wywróci się do góry nogami i nic już nie będzie takie jak było.
« Ostatnia zmiana: Pn, 29 Marzec 2021, 08:07:38 wysłana przez Krakers »
Strona „Krakersa” - komiks.top

Offline Krakers

Odp: Komiksy od „Krakersa"
« Odpowiedź #170 dnia: Pn, 05 Kwiecień 2021, 03:20:56 »
„PRZYWÓDCA ZIEMI ADOPTOWAŁ EMILKĘ” - nowy odcinek „Opowieści Arbuza Jagody”. Antyterroryści z Brygady Ocalenia Nauki aresztowali Arbuza, Malinę i Emilkę, aby zastawić pułapkę na Zun-Zuna. Władze chcą przejąć przemocą kosmowindę, bo nie posiadają takiej technologii. Czy sytuacja jest beznadziejna? A może – jak sugeruje tytuł – Emilka wszystkich zaskoczy i uratuje przyjaciół? Po napisach końcowych dodatkowy obrazek. Wideokomiks dla młodzieży od lat 99.

https://jupi-tupi.pl/przywodca-ziemi-adoptowal-emilke/

Strona „Krakersa” - komiks.top

Offline Krakers

Odp: Komiksy od „Krakersa"
« Odpowiedź #171 dnia: Pn, 19 Kwiecień 2021, 07:53:21 »
„O RETY! Z SUFITU ZWISA WIELKI JĘZYK!” - nowy odcinek „Opowieści Arbuza Jagody”. „O rety! Co to jest?!”, zawołała Malina o poranku zsuwając się po drabince piętrowego łóżka. „Jak to co? Język”, odparłem z miną speca, który zna się na wszystkim. Co na to spółdzielnia mieszkaniowa? Wideokomiks dla młodzieży od lat 99.

https://jupi-tupi.pl/o-rety-z-sufitu-zwisa-wielki-jezyk/

Strona „Krakersa” - komiks.top

Offline Krakers

Odp: Komiksy od „Krakersa"
« Odpowiedź #172 dnia: Pn, 26 Kwiecień 2021, 07:50:12 »
”GDZIE ONI WSZYSCY ZNIKLI?” - nowy odcinek „Opowieści Arbuza Jagody”. „Napijesz się kawy?”, zaproponowała małemu chłopczykowi z sąsiedztwa nasza mama. Wyglądał jak 5-latek, ale tak naprawdę miał 50 lat i dwójkę dorosłych dzieci. Kilka miesięcy temu odmłodziły go znacznie podziemne potwory i teraz rozkręcał firmę detektywistycznej. Właśnie wpadł na trop seryjnych zaginięć ludzi i potrzebował naszej pomocy. Wideokomiks dla młodzieży od lat 99.
https://jupi-tupi.pl/gdzie-oni-wszyscy-znikli/

Strona „Krakersa” - komiks.top

Offline Krakers

Odp: Komiksy od „Krakersa"
« Odpowiedź #173 dnia: Pn, 03 Maj 2021, 07:48:18 »
„LEPSZY ŚWIAT MOŻE BYĆ KOSZMAREM” - nowy odcinek „Opowieści Arbuza Jagody”. Śledzony mężczyzna pomachał nam z balkonu i zaprosił na górę. Mieszkanie podejrzanego wyglądało zwyczajnie, poza… drzwiami w ścianie, za którymi powinno być dziesięć pięter przepaści w dół. Czy wyrzuci nas nimi? Po napisach końcowych dodatkowy obrazek dla cierpliwych. Wideokomiks dla młodzieży od lat 99.
https://jupi-tupi.pl/lepszy-swiat-moze-byc-koszmarem/

Strona „Krakersa” - komiks.top

Offline Krakers

Odp: Komiksy od „Krakersa"
« Odpowiedź #174 dnia: Pn, 10 Maj 2021, 07:06:56 »
„POLICJA ZNALAZŁA GŁOWĘ EMILKI” - premiera nowego odcinka „Opowieści Arbuza Jagody”. Mieszkanie Zbigniewa Patatajskiego w obecności Arbuza i pana Stasia przeszukują policjanci. Co znajdą za magicznymi drzwiami? Czy aby na pewno będzie to głowa Emilki? A może worek ziemniaków? Ze względu na czarny humor, odcinek przeznaczony jest dla młodzieży od lat 99.
https://jupi-tupi.pl/policja-znalazla-glowe-emilki/

Strona „Krakersa” - komiks.top

Offline Krakers

Odp: Komiksy od „Krakersa"
« Odpowiedź #175 dnia: Nd, 16 Maj 2021, 15:15:48 »
Zakończył się etap składu do druku „Sennej zmory głodomora - 4” Winsora McCaya. Od poniedziałku dwie fazy korekty, które potrwają 2 tygodnie, a potem komiks trafi do drukarni.

Na chwilę obecną połowa zamawiających dokonała wpłat a druga połowa jeszcze nie.

Przed chwilą wysłałem maile do zamawiających, którzy nie zapłacili, oraz osobne maile do prawie 10 osób, które zamawiały poprzednie tomy a nie zamówiły ostatniego.

Jeśli ktoś nie dostał maila i nie jest pewien, czy wpłacił, może zapytać drogą mailową.
Strona „Krakersa” - komiks.top

Offline Krakers

Odp: Komiksy od „Krakersa"
« Odpowiedź #176 dnia: Pn, 17 Maj 2021, 07:37:22 »
„SERIO? NIE ŻYJĘ?!!” - premiera nowego odcinka „Opowieści Arbuza Jagody”. To był zwariowany tydzień, podczas którego całe życie Arbuza i Maliny wywróciło się do góry nogami. Czy któreś z bliźniąt zmieni się w tą panią na obrazku? Dla cierpliwych – dodatkowy obrazek-niespodzianka po napisach końcowych. Wideokomiks dla młodzieży od lat 99.
https://jupi-tupi.pl/serio-nie-zyje/

Strona „Krakersa” - komiks.top

Offline Kot Tip-Top

Odp: Komiksy od „Krakersa"
« Odpowiedź #177 dnia: Pn, 17 Maj 2021, 08:26:32 »
Próbowałem - słabe rysunki w połączeniu z rażącymi kolorami wywołują u mnie wręcz mdłości (i nie piszę by być złośliwy - na serio patrzę na to i mi niedobrze) a treść delikatnie mówiąc niezrozumiała i nie mam pojęcia dla kogo to... dziecku bym nie dał, dla dorosłego za infantylne. 

Przepraszam jak to za złośliwość ale ciężko tu o jakąś konstruktywną krytykę. Ani strona fabularna ani wizualna tu nie gra...  nie wiem w sumie jak to się kwalifikuje jako komiks - bardziej opowieść obrazkowa. 

To tyle.

Offline Krakers

Odp: Komiksy od „Krakersa"
« Odpowiedź #178 dnia: Wt, 18 Maj 2021, 10:17:22 »
Cytuj
strona fabularna ani wizualna tu nie gra

Wizualnie - rysunki są tworzone w pośpiechu metodą ekonomiczną i wymagają uruchomienia wyobraźni. To teatr wyobraźni.

Treściowo - by ocenić trzeba znać wszystkie odcinki, a nie wybiórcze odcinki, bo megafabuła jest układanką 150 puzzli (na razie czytelnicy mają 44 puzzle).

Grupa odbiorców: nie dla małych dzieci hodowanych zgodnie z „najnowszymi trendami obyczajowo-pedagogiczno-wychowawczymi”) i nie dla dorosłych oczekujących normalnego komiksu „na miarę XXI wieku”. „Arbuz” skierowany jest do osób lubiących brutalnie infantylne eksperymentalne treści z emocjonalnymi prowokacjami. Symbolicznie „Arbuz” to mleczna czekolada z octem.

Album wyjdzie bez względu na liczbę zainteresowanych (na razie 15), bo wydaję go dla przyjemności i zabawy, a nie dla kasy. TYTUŁ ROBOCZY pierwszego albumu to „ARBUZ JAGODA I UROCZE RZYGNIĘCIE”. Odstraszy oczekujących „lukru dla dzieci” i będzie obietnicą dziwacznej treści.

Cytuj
nie wiem w sumie jak to się kwalifikuje jako komiks - bardziej opowieść obrazkowa.

Celowo wybrałem taką konwencję, by utrudnić szufladkowanie. To komiks, który nie jest komiksem.
« Ostatnia zmiana: Wt, 18 Maj 2021, 10:58:54 wysłana przez Krakers »
Strona „Krakersa” - komiks.top

Offline Kot Tip-Top

Odp: Komiksy od „Krakersa"
« Odpowiedź #179 dnia: Wt, 18 Maj 2021, 11:07:19 »
Album wyjdzie bez względu na liczbę zainteresowanych (na razie 15), bo wydaję go dla przyjemności i zabawy, a nie dla kasy.

Chryste! To ma jako album wyjść!? :o :o :o

Tfu! To jest... No cóż, kto co lubi. Przynajmniej jesteś szczery, że robisz to dla siebie i pod własne gusta a nie z myśleniem o trendach i tym co jest konwencjonalne. Szanuję.


[EDIT] Co do ironii, że nazwałem to "opowieścią obrazkową" nie "komiksem", to miałem picutre book na myśli, rzecz jasna.