Autor Wątek: Komiksy od „Krakersa"  (Przeczytany 100982 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Takesh

Odp: Komiksy od „Krakersa"
« Odpowiedź #105 dnia: Pn, 01 Luty 2021, 11:31:03 »
Jako fan staroci biorę oba. W sumie od dawna mam wszystko Krakersa.

Próbowałem oddać głos (na oba), ale mieli i mieli i mieli... Wyników też podejrzeć się nie da. Może jutro próbuję.

Offline Szekak

Odp: Komiksy od „Krakersa"
« Odpowiedź #106 dnia: Pn, 01 Luty 2021, 12:03:00 »
Mi automatycznie oddalo glos na oba po wejsciu z linku, ale da sie glos zmienic, niemniej oba komiksy imo zapowiadaja sie bardzo ciekawie.
Piękno jest w oczach patrzącego.

Offline Krakers

Odp: Komiksy od „Krakersa"
« Odpowiedź #107 dnia: Śr, 03 Luty 2021, 08:38:31 »
Próbowałem oddać głos (na oba), ale mieli i mieli i mieli... Wyników też podejrzeć się nie da. Może jutro próbuję.

Też zauważyłem, że jest pewien błąd w tej wtyczce do głosowania. Ale jest sposób by podejrzeć głosy. Kliknij na „wyświetl”. Zacznie się kręcić kółeczko. A potem odśwież stronę. T jakiś problem z automatycznym odświeżeniem podglądu głosowania.

Cytuj
Mi automatycznie oddalo glos na oba po wejsciu z linku, ale da sie glos zmienic, niemniej oba komiksy imo zapowiadaja sie bardzo ciekawie.

Nie powinno nic oddawać się automatycznie. Zmiana głosu - to samo, trzeba wcisnąć „zmianę głosu” a jeśli nic się nie stanie, to odświeżyć stronę i klikąć ponownie. Przetestowałem i działa. Na razie oddano 42 głosy (w  tym mój - testowy).

A jak chciałeś głosować? To poprawię.

„Yellow Kid” - jeśli kiedyś go opublikuję, to możliwe, że razem z „Busterem Brownem 2" i tylko komiksowe odcinki a nie całostronicowe plansze, które nie są komiksami. Jest tylko 20 odcinków, które zmieściłyby się na 10 stronach, oraz 4 odcinki w ramach ”Bustera Browna”, które były w wydanym albumie. Materiału jest za mało na osobny album. Reszta to tylko duże obrazki, które do mnie nie przemawiają:



Szukam też pomysłów na inne albumy komiksowe - obojętnie czy stare czy współczesne. Próbowałem zdobyć licencję na kilka upatrzonych komiksów europejskich, ale... wydawcy nie odpisują mi na zapytania o zakup licencji. Amerykańscy zawsze odpisują a z rynku francuskiego ignorują, aż odechciewa się cokolwiek robić. Ignorują maile (nawet te pisane przez Francuza po francusku).

Jednym z pomysłów jest album zbiorczy komiksów science-fiction Rafała Śladowskiego o kolonizatorach kosmosu. Nie trzeba tłumaczyć. Co o tym myślicie? Tutaj próbka jego rysunków.



« Ostatnia zmiana: Śr, 03 Luty 2021, 09:36:10 wysłana przez Krakers »
Strona „Krakersa” - komiks.top

Offline Arne

Odp: Komiksy od „Krakersa"
« Odpowiedź #108 dnia: Śr, 03 Luty 2021, 09:09:41 »
Właśnie wczoraj czytałem ten komiks opublikowany w AKT nr 25 i był całkiem niezły. Jeśli jest takich komiksów więcej to jestem za.

Offline Krakers

Odp: Komiksy od „Krakersa"
« Odpowiedź #109 dnia: Śr, 03 Luty 2021, 09:26:18 »
Był w „Krakersie” kilka razy (na ogół epizod ma ok. 10 plansz). Myślę, że miałby tego od 100 do 200 stron. Wysłałem maila do autora z zapytaniem (kiedyś już pytałem i był wstępnie zainteresowany, ale mógł w międzyczasie zmienić zdanie) i zobaczymy, co odpowie, a jeśli się zgodzi, czy będzie zainteresowanie czytelników. Na razie trwa głosowanie ws. „Atomowego Kida” i „Kapitana Marvela Juniora” (pomysł na album z komiksami Śladowskiego nie wyklucza wydania pozostałych komiksów).
« Ostatnia zmiana: Śr, 03 Luty 2021, 09:31:33 wysłana przez Krakers »
Strona „Krakersa” - komiks.top

Offline Krakers

Odp: Komiksy od „Krakersa"
« Odpowiedź #110 dnia: Pn, 08 Luty 2021, 07:25:35 »
„HA, HA, HA! MALINA JEST ŁYSA!” - nowy odcinek „Opowieści Arbuza Jagody”. Utrata włosów to jeden z największych koszmarów dziewczyn. Malina, niby mądrzejsza od brata-bliźniaka, a z głupoty pozbyła się ich. Co na to bliscy i znajomi? Czy będzie łysa do końca życia? Dla cierpliwych – po napisach końcowych dodatkowy obrazek-niespodzianka.

https://jupi-tupi.pl/ha-ha-ha-malina-jest-lysa/

« Ostatnia zmiana: Pn, 08 Luty 2021, 07:44:10 wysłana przez Krakers »
Strona „Krakersa” - komiks.top

Offline Krakers

Odp: Komiksy od „Krakersa"
« Odpowiedź #111 dnia: Pn, 15 Luty 2021, 08:20:25 »
„ARESZTOWALI EMILIĘ, BO MORDUJE CHŁOPCÓW!” - nowy odcinek „Opowieści Arbuza Jagody”. Emilia została aresztowana, bo według śledczych jest Skarpetkową Bestią, która dusi uśpionych chłopców skarpetkami, a Arbuz ma być jej kolejną ofiarą. Czy tylko udawała miłą dziewczynkę, aby zdobyć jego zaufanie i niespodziewanie zamordować? Dla cierpliwych - po napisach końcowych dodatkowy obrazek-niespodzianka.

https://jupi-tupi.pl/aresztowali-emilie-bo-morduje-chlopcow/

« Ostatnia zmiana: Pn, 15 Luty 2021, 08:34:07 wysłana przez Krakers »
Strona „Krakersa” - komiks.top

Offline keram2

Odp: Komiksy od „Krakersa"
« Odpowiedź #112 dnia: Pn, 15 Luty 2021, 10:45:47 »

Popieram publikowanie Polaków!

Osobiście pragnąłbym ujrzeć komiks "Rycerze magowie z Yanthum" (Lech i Celadyn), dawno temu w "Krakersie" był tylko pierwszy odcinek, bo jeśli dobrze pamiętam autorzy postanowili poszukać wydawcy, który opublikuje cały album. Cóż, skoro do tego nie doszło to może zgodzą się na publikację w "Krakersie".

Po za tym komiksy Wojciecha Birka, niekoniecznie "Króla Ćwieczka" raczej "Kacpra" i "Las Niespodzianek" (z rysunkami Mazura") - o ile to możliwe.

Co do zdobywania licencji na komiksy europejskie to może poproś o pomoc któregoś z polskich wydawców.
Pamiętam wypowiedzi paru wydawców o tym, że czasem sobie pomagają, współpracują, bo w Polsce komiks to biznes niszowy, więc nie ma tak zażartej konkurencji.

Offline maxim1987

Odp: Komiksy od „Krakersa"
« Odpowiedź #113 dnia: Wt, 16 Luty 2021, 11:58:54 »
album zbiorczy komiksów science-fiction Rafała Śladowskiego byłby dla mnie dużo ciekawszy niż obie propozycje udostępnione w ankiecie - brałbym na 100%

Offline celtic

Odp: Komiksy od „Krakersa"
« Odpowiedź #114 dnia: Wt, 16 Luty 2021, 22:39:34 »
album zbiorczy komiksów science-fiction Rafała Śladowskiego byłby dla mnie dużo ciekawszy niż obie propozycje udostępnione w ankiecie - brałbym na 100%

Tego samego zdania jestem. Tylko dajcie grubszy papier, proszę.
Trzy Cienie - 10/10
Opowieści z czasów Kobry -8/10
Twierdzi Pereira -10/10
Bezprawie - 7/10
Locke & Key #1-6 - 9/10
Niezwyciężony - 7/10

Offline Krakers

Odp: Komiksy od „Krakersa"
« Odpowiedź #115 dnia: Pn, 22 Luty 2021, 09:36:53 »
Skłaniałbym się ku komiksom polskich autorów. Nie trzeba tłumaczyć i retuszować starych plansz (mniej pracy i krótszy czas wydawniczy).

-----------

Tymczasem nowy odcinek „Opowieści Arbuza Jagody” pt. „A ONA KOCHA ARBUZA!”. Emilia wciąż za kratkami, bo prokurator-sadysta wrobił ją w dwa morderstwa Skarpetkowej Bestii. Czy Arbuzowi, Malinie i Zun-Zunowi uda się ją uwolnić od zarzutów?

https://jupi-tupi.pl/a-ona-kocha-arbuza/

Strona „Krakersa” - komiks.top

Offline Szekak

Odp: Komiksy od „Krakersa"
« Odpowiedź #116 dnia: Pn, 22 Luty 2021, 10:34:45 »
Ale mam nadzieje, ze najpierw wydane zostana te komiksy z ankiety (oba, choc glosowalem na Marvela) bo zapowiadaly sie bardzo ciekawie.
Piękno jest w oczach patrzącego.

Offline Krakers

Odp: Komiksy od „Krakersa"
« Odpowiedź #117 dnia: Pn, 22 Luty 2021, 13:58:40 »
Wszystko zależy od zainteresowania. Martwi mnie, że w ankiecie wzięło udział tylko 56 osób, z których 47 jest za „Kapitanem Marvelem jr.” a 28 za „Atomowym Kidem” (doliczyłem głosy oddane na „oba komiksy”).

Ale ostateczna decyzja o wydaniu pierwszej pozycji zależałaby od tego, czy uda się zebrać zamówień na nakład 100 egz. lub większy. Gdyby wszyscy deklarujący w sondażu pierwszy komiks złożyli zamówienia, to razem z pulą gratisów dla osób zaangażowanych w wydanie i zamówieniami z dwóch księgarń, było 80 egz. nakładu. Szanse na wydanie „Kapitana Marvela jr.” wynoszą więc 80%. Z drugiej strony chcę trochę odsapnąć po starych komiksach i jakiś polski komiks mógłby być w międzyczasie. Mam kilka pomysłów, ale jeśli jest tu jakiś autor, który szuka wydawcy i zasady fanzinowe mu nie przeszkadzają - może zagadać.

Sprostowanie informacji o 4 (ostatnim) tomie „Sennej zmory głodomora”. Będzie o 16 stron więcej niż oszacowałem. 288 zamiast 272.
« Ostatnia zmiana: Pn, 22 Luty 2021, 14:10:23 wysłana przez Krakers »
Strona „Krakersa” - komiks.top

Offline Krakers

Odp: Komiksy od „Krakersa"
« Odpowiedź #118 dnia: Wt, 23 Luty 2021, 09:09:36 »
Mam jeszcze jeden pomysł na album komiksowy - antologię „Stare komiksy”, w której byłoby kilkanaście plansz „Bustera Browna”, które znalazłem po wydaniu albumu o Busterze Brownie + 20 odcinków „Yellow Kida” (wszystkie odcinki komiksowe) + krótkie stare komiksy różnych autorów z domeny publicznej.

Np. „Billy Make Believe” z ok. 1935 r.



„Bobbie Make-Believe” z ok. 1915 r.



„Corky” z ok. 1935 r.




Ale tu sporo pracy by było, żeby wyszukać perełki i opracować choćby krótkie notki na temat ich wszystkich. Czasochłonna dłubanina, ale mogłaby powstać taka cegiełka na ok. 200 stron.
« Ostatnia zmiana: Wt, 23 Luty 2021, 09:35:37 wysłana przez Krakers »
Strona „Krakersa” - komiks.top

Offline Takesh

Odp: Komiksy od „Krakersa"
« Odpowiedź #119 dnia: Wt, 23 Luty 2021, 09:33:52 »
Mi pasują wszystkie pomysły i napewno będę jednym z kupujących. A co do pomysłów, to trochę uzbierało się staroci wydanych.... w Krakersie. Może jakieś kilka pozycji wydać od nowa? Sporo Polaków było, ale i zagranica. I może powstały kolejne odcinki czegoś, które są trzymane w szufladzie? Albo zbiorcze tylko jednego autora: Birek, Kiełbus (MilkyMan!!!), Baranko czy Surżenko??? Plus Roman lub Igor polecą swoich krajan, nieznanych w Poslce?

Ktoś ma jeszcze jakieś pomysły?