Autor Wątek: Komiksy od „Krakersa"  (Przeczytany 102548 razy)

0 użytkowników i 4 Gości przegląda ten wątek.

Offline Martin Eden

Odp: Komiksy od „Krakersa"
« Odpowiedź #750 dnia: So, 06 Styczeń 2024, 17:12:17 »
Mnie to przypomina pierwsze wydania klasyki SF. I bardzo złe okładki Phantom Pressu. Ma to swój urok, ale wolałbym coś innego na okładce ;) Co do grafik generowanych przez AI, bawię się tym jakiś czas i faktycznie przy podstawowych ustawieniach AI idzie na łatwiznę, miało problem z palcami, czasem z nogami czy oczami. Bywa, że wygląda to trochę nieludzko, ale to w końcu science fiction, czyż nie?  8)
Poszedłbym w coś bardziej staroświeckiego, np.:





Mi chyba niezmiennie najbardziej podobają się te okładki. Ale ja nie jestem żadnym wyznacznikiem: nie chciałbym czytać komiksu z okładkami wybranymi przez kogoś takiego jak ja.

Offline celtic

Odp: Komiksy od „Krakersa"
« Odpowiedź #751 dnia: So, 06 Styczeń 2024, 17:50:43 »
Mam tak samo, żadna z prezentowanych kontr okładek do tych czterech się nie umywa.
Trzy Cienie - 10/10
Opowieści z czasów Kobry -8/10
Twierdzi Pereira -10/10
Bezprawie - 7/10
Locke & Key #1-6 - 9/10
Niezwyciężony - 7/10

Offline Kandor

Odp: Komiksy od „Krakersa"
« Odpowiedź #752 dnia: So, 06 Styczeń 2024, 19:31:05 »
Ja jestem prostym facetem: dajcie mi jakąś piękność, damę w kreacji z lat pięćdziesiątych XX wieku, na tle jakiegoś pulpowego sztafażu SF i będę zadowolony :-)

Offline PJP

Odp: Komiksy od „Krakersa"
« Odpowiedź #753 dnia: So, 06 Styczeń 2024, 20:09:16 »
Proszę bardzo ;)



Offline Kandor

Odp: Komiksy od „Krakersa"
« Odpowiedź #754 dnia: So, 06 Styczeń 2024, 20:16:42 »
Raczej chodziło mi o panie w klasycznych kreacjach ze zwykłego materiału, a nie koniecznie w SKÓRACH, ale OK ;-)

Offline PJP

Odp: Komiksy od „Krakersa"
« Odpowiedź #755 dnia: So, 06 Styczeń 2024, 20:39:29 »
Ok ;)



Offline greg0

Odp: Komiksy od „Krakersa"
« Odpowiedź #756 dnia: So, 06 Styczeń 2024, 20:53:31 »
@PJP załóż nowy temat i wrzucaj te grafy ! :)
« Ostatnia zmiana: So, 06 Styczeń 2024, 21:49:05 wysłana przez greg0 »
Ważne żeby narzekać...

Offline Alexandrus888

Odp: Komiksy od „Krakersa"
« Odpowiedź #757 dnia: So, 06 Styczeń 2024, 21:20:19 »

Offline Leyek

Odp: Komiksy od „Krakersa"
« Odpowiedź #758 dnia: Nd, 07 Styczeń 2024, 02:34:05 »
@Alexandrus 
Proszę Cię....

Dobra wstrzymuje się z zamówieniem do czasu ostatecznego kształtu okładki, bo z syfoSIokładką to raczej nie będę brał. Historie nie sądzę, żeby miały start do tych z EC Archives, kupuję, żeby wesprzeć ciekawą inicjatywę i przejrzeć te ramotki, ale szanujmy się (i przede wszystkim twórców).

Offline Krakers

Odp: Komiksy od „Krakersa"
« Odpowiedź #759 dnia: Nd, 07 Styczeń 2024, 08:17:56 »
Początkowo rozważałem okładkę z rysunkiem AI, ale po zapoznaniu się z wieloma uwagami krytycznymi, zmieniłem zdanie i uznałem, że lepsza gorsza wizualnie okładka człowieka pochodząca z tamtej epoki (ewentualnie nowa, ale narysowana przez człowieka „w dawnym stylu” lub przerysowana stara grafika na nowo). Dlatego pokazałem okładkę z meduzą z grafiką z pisma SF z międzywojnia, jako tę, która miała być zamiast dziewczynki wygenerowanej przez AI.



Potem, pod wpływem reakcji czytelników, gdy szukałem informacji o Andersonie, by sprawdzić prawa autorskie, trafiłem „niechcący” na innych ilustratorów i znalazłem ładniejsze grafiki, więc meduzę odrzuciłem.

Nie będę używał grafik AI w serii „Retro”. Zwłaszcza że po obejrzeniu iluś z nich zacząłem odczuwać schematyczność (skrypt-klucz tworzenia) AI.

Rozważam jedną z dwóch okładek - z Rzymianinem i małpami, lub z muchą, bo mają świetne rozdzielczości, są dziełem ludzkim, są niepowtarzalne i mają autentyczny klimat epoki lat powojennych, i nie wymagają dużych nakładów czasu pracy.





Waham się między estetyką (Rzymianin lepiej komponuje się z tytułem) a oryginalnością (muchą). Możliwe, że zrobię głosowanie wśród czytelników, lub dam muchę do tomu 2 a Rzymianina do tomu 3 (którego wydanie rozważam).

Gdyby ktoś przerysował tę grafikę lub odtworzył (nawet w AI), to byłaby taka.

Chyba że ktoś znajdzie grafikę DOBREJ rozdzielczości, która będzie lepsza od nich i nie będzie wymagała większych nakładów pracy (czasochłonności), lub przerysuje tę ilustrację kreska po kresce, detal po detalu.



Grafiki AI mogę wykorzystać tylko do albumu z komiksami tworzonymi z pomocą AI, lub do poprawienia/powiększenia/odtworzenia rysunku człowieka. Różnica między AI a człowiekiem polega na tym, że ludzie są KREATYWNI (kompozycja jest intuicyjna), a AI mechanicznie ODTWARZA skrypt (po obejrzeniu wielu grafik AI, zaczyna się intuicyjnie czuć sztuczność).

Chociaż kilka grafik AI proponowanych przez PJP nawet mi się podoba, to zdecydowałem, że na okładkach Retro będą tylko ilustracje ludzkie (w najgorszym wypadku powiększone przez AI, pod warunkiem zachowania detali).

Mam nadzieję, że wyjaśniłem sytuację i mój punkt widzenia.
Strona „Krakersa” - komiks.top

Offline Szekak

Odp: Komiksy od „Krakersa"
« Odpowiedź #760 dnia: Nd, 07 Styczeń 2024, 09:43:44 »
Wielka szkoda, że nie ma w środku komiksu który miałby przyzwoitą okładkę jak w pierwszej części. Sam nie wiem które wyjście w takiej sytuacji jest dobre, każde wydaje mi się złe.
Piękno jest w oczach patrzącego.

Offline Krakers

Odp: Komiksy od „Krakersa"
« Odpowiedź #761 dnia: Nd, 07 Styczeń 2024, 12:14:27 »
Przesadzasz. W pierwszym tomie była co prawda oryginalna okładka, na której były dwie postaci z komiksu o kosmicznych syrenach, lecz... niezwiązana z fabułą (nie było o tym komiksu w środku zeszytu). I nikomu to nie przeszkadzało. Obrazki z okładek pism SF też chyba nie są związane z żadnym konkretnym opowiadaniem.
Strona „Krakersa” - komiks.top

Offline Alexandrus888

Odp: Komiksy od „Krakersa"
« Odpowiedź #762 dnia: Nd, 07 Styczeń 2024, 12:36:29 »
Ja rozumiem wyjaśnienia i nawet je aprobuje. To słuszna droga. Powiedz gdzie można szukać okładek i jak najłatwiej sprawdzić ich obecność w polskiej domenie publicznej, to postaram się czegoś poszukać. Jak nie na ten numer to na następny.

Z tych dwu wolałbym Rzymianina i małpy, ale może usunąć tło i upodobnić je bardziej do tego z R1?

Offline Krakers

Odp: Komiksy od „Krakersa"
« Odpowiedź #763 dnia: Nd, 07 Styczeń 2024, 14:37:30 »
Szukając ilustratorów, którzy zmarli przed rokiem 1954, oraz rysunków anonimowych opublikowanych przed 1954 rokiem. Są różne miejsca, np. serwis aukcyjny ha.com (trzeba szukać w archiwum, rejestracja pozwala pobierać grafiki w dużych rozdzielczościach). Oczywiście, są też strony z komiksami z domeny publicznej (np. https://comicbookplus.com/, https://digitalcomicmuseum.com/), ale trzeba pamiętać, że to, co jest w domenie publicznej w USA, nie musi być w domenie publicznej w Polsce. Autorów można sprawdzać w Google (po nazwisku lub tytule komiksu).
Strona „Krakersa” - komiks.top

Offline Krakers

Odp: Komiksy od „Krakersa"
« Odpowiedź #764 dnia: Wt, 09 Styczeń 2024, 13:59:37 »
Skończyłem drugi etap korekty. Pozostały teraz poprawki graficzne i ostatnia, trzecia korekta.

Za komiksy wpłaciła na razie połowa zamawiających. Liczba zamówień gwałtownie wzrosła i wiem już, że nakład „Retro 2” wyniesie 100 egz.
Strona „Krakersa” - komiks.top