Autor Wątek: Komiksy od „Krakersa"  (Przeczytany 102233 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Offline Toranga

Odp: Komiksy od „Krakersa"
« Odpowiedź #660 dnia: Pt, 05 Maj 2023, 22:26:13 »
Kilka słów na temat Kolonizacji Kosmosu:

https://m.youtube.com/watch?v=UMePDCq9YB0

Offline Krakers

Odp: Komiksy od „Krakersa"
« Odpowiedź #661 dnia: Nd, 07 Maj 2023, 12:00:40 »
Hejka jakieś wieści co z dodrukiem 1 , nowe grafiki tomu 2 , jak poszukiwania?

Przedstawiam kolejny komiks, który został wybrany do antologii komiksowej „Retro – 2”. To 32-planszowa opowieść kosmiczna (space opera) z 1950 roku pt. „Vic Torry And His Flying Saucer” (Vic Torry i jego latający spodek”. Poniżej dwie przykładowe plansze. Komiks z USA.





Strona „Krakersa” - komiks.top

Offline Krakers

Odp: Komiksy od „Krakersa"
« Odpowiedź #662 dnia: Śr, 19 Lipiec 2023, 14:44:24 »
Większość stron jest już przetłumaczona, połowa wyretuszowana. Pojawia się jednak pewien dylemat. Komiks na 56 stron o inwazji kosmitów był pierwotnie drukowany w małym formacie. I zastanawiam się, czy dać po 2 plansze na 1 stronę, wtedy wszedłby do tomu 2 dodatkowy komiks z tej samej serii (ale nie kontynuacja fabularna) o Marsjanach porywających ziemskie dzieci o takiej samej objętości.

Co wolicie - aby była 1 plansza komiksu na 1 stronie, czy 2 plansze na 1 stronie i dodatkowy komiks?
Strona „Krakersa” - komiks.top

Offline PJP

Odp: Komiksy od „Krakersa"
« Odpowiedź #663 dnia: Śr, 19 Lipiec 2023, 14:49:00 »
Jak dla mnie wersja z dodatkowym komiksem 8)

Offline Martin Eden

Odp: Komiksy od „Krakersa"
« Odpowiedź #664 dnia: Śr, 19 Lipiec 2023, 15:51:06 »
56 stron to jak pełnoprawny frankofon, tyle że mniejszy :)

Dla mnie może być w osobnym komiksie.
Czyli to byłoby z dopłatą, jak poprzednio?

A zarzucisz planszę albo dwie, jak wrzucałeś przy tym poprzednim dodatkowym?


Offline Leyek

Odp: Komiksy od „Krakersa"
« Odpowiedź #665 dnia: Śr, 19 Lipiec 2023, 15:55:42 »
@Martin Eden - dodatkowy komiks będzie w tomie, bo ten 56-planszowy zająłby połowę miejsca (28 stron).

@Krakers - jak będą 2 plansze na 1 stronie to będzie trzeba czytać "w poziomie", nie?

Offline Alexandrus888

Odp: Komiksy od „Krakersa"
« Odpowiedź #666 dnia: Śr, 19 Lipiec 2023, 16:40:01 »
Jaki ma oryginalny rozmiar opowiadanie? Chodzi mi o to czy na jakości nie straci przy powiększeniu lub czy dymki będą czytelne przy zmniejszeniu... Bez tego trudno orzec. Na razie bardziej się przychylam do dodatkowego komiksu.

Offline Krakers

Odp: Komiksy od „Krakersa"
« Odpowiedź #667 dnia: Cz, 20 Lipiec 2023, 14:22:38 »
Nie wiem jaki oba komiksy miały format, ale albo A5, B6 lub A6. Na pewno nie B5 ani A4. Tutaj próbki. Najczęściej są 2 obrazki na 1 stronie.

Oryginalne skany z internetu:






A tak wygląda ostatnia plansza z ww. po powiększeniu do A4, zagęszczeniu rastra do 300 dpi i przefiltrowaniu „na szybko”. Możecie sobie wydrukować na laserówce to zobaczycie. Wg mnie w A4 wyglądałby dobrze, ale 2 obrazki na większości stron tego komiksu to trochę mało. W po 2 plansze na 1 stronie też chyba by dobrze wyglądały. Nie chcę pogrubiać albumu, bo to oznacza wyższe koszty druku i wyższą cenę (obecnie album ma 180 stron, a tutaj mowa o dodatkowych 56 stronach, co dałoby 236 stron). Dlatego opcje mam dwie: albo dać go do tomu 3 po 1 planszy na 1 stronę, albo do tomu 2 ale w pomniejszeniu, po 2 plansze (i wtedy to samo z komiksem „Inwazja z kosmosu” o identycznym formacie pierwoduku).



Jest też jeden mankament. Komiks uwalnia się do domeny publicznej 1 stycznia 2024 r., więc oznaczałoby to opóźnienie o 2-3 miesiące. Planowałem go dać do tomu 3.
« Ostatnia zmiana: Cz, 20 Lipiec 2023, 14:42:20 wysłana przez Krakers »
Strona „Krakersa” - komiks.top

Offline Krakers

Odp: Komiksy od „Krakersa"
« Odpowiedź #668 dnia: Cz, 20 Lipiec 2023, 14:46:37 »
No i przyszła mi do głowy jeszcze trzecia opcja. Mogę zmienić zawartość albumu usuwając kilka krótszych komiksów, by zachować 180 stron.
Strona „Krakersa” - komiks.top

Offline Martin Eden

Odp: Komiksy od „Krakersa"
« Odpowiedź #669 dnia: Cz, 20 Lipiec 2023, 15:17:42 »
Sorry za niezrozumienie pierwotnego mejla. @Leyek, dzięki za naprowadzenie :)

Będzie to pewnie mało pomocne, ale ja po prostu wezmę to w każdej wersji, jaka będzie zadecydowana.

Offline PJP

Odp: Komiksy od „Krakersa"
« Odpowiedź #670 dnia: Cz, 20 Lipiec 2023, 15:51:40 »
A o czym są te krótsze komiksy?

Offline Takesh

Odp: Komiksy od „Krakersa"
« Odpowiedź #671 dnia: Cz, 20 Lipiec 2023, 16:46:49 »
Ja chxe jak najwięcej, ale żeby też jakoś to wyglądało. Jeśli jakość jednej strony na stronie będzie kiepska, to dawaj dwie na 1. Skaggy tak był wydany w Krakersie i dało radę. Ale dalej nie wiem co wybrać. Nie pomogę, ale i tak kupię.

Offline Dalthon

Odp: Komiksy od „Krakersa"
« Odpowiedź #672 dnia: Cz, 20 Lipiec 2023, 17:16:27 »
Trudno mi się wypowiadać za innych ale więcej stron (a więc i cena) nie jest dla mnie problemem. Podejrzewam że dla większości również.

A co do opóźnienia, to chyba lepiej poczekać i dostać więcej ;) A extra czas wykorzystać na prace nad 3 tomem!

Offline Krakers

Odp: Komiksy od „Krakersa"
« Odpowiedź #673 dnia: Śr, 09 Sierpień 2023, 10:49:37 »
Pierwszy odcinek „Zemsty wkurzonego boga”, który do mojego scenariusza narysował Łukasz Trojak. Może komuś się spodoba?

Strona „Krakersa” - komiks.top

Offline Krakers

Odp: Komiksy od „Krakersa"
« Odpowiedź #674 dnia: Cz, 10 Sierpień 2023, 09:49:56 »
Strona „Krakersa” - komiks.top