Autor Wątek: Komiksy od „Krakersa"  (Przeczytany 101057 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Online Leyek

Odp: Komiksy od „Krakersa"
« Odpowiedź #615 dnia: So, 25 Luty 2023, 00:08:14 »
Wygląda lepiej niż eksluzywny Tomb Rider od Krzykaczy 🙃

Nie wiem co trzebaby zrobić, żeby coś wyglądało gorzej :) może ew. wydrukować całość w tym dymki w lustrzanym odbiciu ;)

Offline Krakers

Odp: Komiksy od „Krakersa"
« Odpowiedź #616 dnia: Nd, 26 Luty 2023, 16:52:38 »
„Kapitan Marvel Jr i jego nieustraszone sobowtóry” trafił do drukarni.
Strona „Krakersa” - komiks.top

Offline Krakers

Odp: Komiksy od „Krakersa"
« Odpowiedź #617 dnia: Pn, 13 Marzec 2023, 08:51:54 »
„Kapitan Marvel Jr i jego niebezpieczne sobowtóry” przyjechał z drukarni.

Przed chwilą odebrałem przesyłkę z drukarni z komiksem „Kapitan Marvel Jr i jego niebezpieczne sobowtóry”. Wyszedł bardzo ładnie. Okładka kredowa, kolorowa, środek czarno-biały na papierze offsetowym, format A5. Literki są wyraźne, kreska ostra i płynna (nie ma pikselizacji), czerń czarna, a kolory na okładce idealnie spasowane. Poniżej dwa zdjęcia. Komiksy fizycznie wyglądają o wiele lepiej niż na zdjęciach (aparat przekłamuje kolory i rozmazuje obraz).





Komiks „Retro 1” jest drukowany w innej drukarni i proces produkcji jeszcze trwa.

Nakład wyniósł 100 egz. Do sprzedania jest ok. 25 egz. nadwyżki. Po pierwszym przejrzeniu znalazłem skazę (naderwanie okładki) tylko na 1 egzemplarzu. Pozostałe 99 są bez skaz.

Osoby, które zamawiały „Retro – 1”, a nie zamawiały „Kapitana Marvela Jr.”, mogą go jeszcze zakupić. Wysyłka razem z „Retro 1”.
« Ostatnia zmiana: Pn, 13 Marzec 2023, 09:09:14 wysłana przez Krakers »
Strona „Krakersa” - komiks.top

Offline Krakers

Odp: Komiksy od „Krakersa"
« Odpowiedź #618 dnia: Pn, 20 Marzec 2023, 13:40:55 »
2/3 nakładu „Retro – 1” przyjechało dzisiaj z drukarni. Tak album wygląda na zdjęciach. Dzisiaj rozpocznie się wystawianie paragonów – od jutra pakowanie i wysyłanie. Papier, choć to tylko offset – jest gładki i miły w dotyku. Jakość druku bardzo dobra (czerń jest czarna, biel biała, druk ostry i wyraźny).







Są wolne egzemplarze, więc można jeszcze zamawiać. Są też wolne egzemplarze „Kapitana Marvela Jr. i jego niebezpiecznych sobwtórów”.
Strona „Krakersa” - komiks.top

Offline Martin Eden

Odp: Komiksy od „Krakersa"
« Odpowiedź #619 dnia: Cz, 23 Marzec 2023, 10:44:18 »
Przyszła paczka z komiksem Retro.
Przede wszystkim, dzięki za szybką wysyłkę w stosunku do ostatniego statusu o odbiorze z drukarni.
Pakowanie - schludne i pewne, nic więcej nie trzeba. Bardzo dobrze.
Sam komiks sprawia miłe wrażenie w dłoni, w środku bardzo fajny papier, czernie bez zarzutu.
Będzie czytane.

Powodzenia z kolejnymi projektami Retro. Mają we mnie nabywcę.

ukaszm84

  • Gość
Odp: Komiksy od „Krakersa"
« Odpowiedź #620 dnia: Cz, 23 Marzec 2023, 10:58:06 »
@Krakers, wszystko już wysyłałeś? Bo ja nie mam jeszcze żadnego nawet info o nadanej przesyłce.

Offline Krakers

Odp: Komiksy od „Krakersa"
« Odpowiedź #621 dnia: Cz, 23 Marzec 2023, 16:45:10 »
Cierpliwości. Wyszła już połowa zamówień. Jeśli wyszła paczka, powinieneś dostać automatycznego maila.

Paczki skończę wysyłać w poniedziałek, najpóźniej we wtorek. Są pakowane wg kolejności wpłat. Daję radę pakować ok. 15 paczek dziennie.

Przypomnij mi nazwisko na PW, to sprawdzę, czy już wyszła lub który jesteś na liście.
Strona „Krakersa” - komiks.top

Offline PJP

Odp: Komiksy od „Krakersa"
« Odpowiedź #622 dnia: Cz, 23 Marzec 2023, 21:12:59 »
Właśnie odebrałem. Zacnie i przyjemnie wygląda. To moje pierwsze krakersowanie i nie ostatnie ;)




Offline Krakers

Odp: Komiksy od „Krakersa"
« Odpowiedź #623 dnia: So, 25 Marzec 2023, 21:05:38 »
Spakowałem dzisiaj wszystkie zamówienia, które jeszcze czekały na wysyłkę i jutro będę wystawiał listy przewozowe, by w poniedziałek wyszły.

Do wyczerpania nakładów obu komiksów pozostało:

- 7 egzemplarzy „Retro - 1”

- 12 egzemplarzy „Marvela Jr. i jego niebezpiecznych sobowtórów”.
« Ostatnia zmiana: So, 25 Marzec 2023, 21:09:25 wysłana przez Krakers »
Strona „Krakersa” - komiks.top

ukaszm84

  • Gość
Odp: Komiksy od „Krakersa"
« Odpowiedź #624 dnia: So, 25 Marzec 2023, 21:10:46 »
Jak na teraz przedstawia się sytuacja z drugą częścią? Jest w planach?

Offline Kandor

Odp: Komiksy od „Krakersa"
« Odpowiedź #625 dnia: So, 25 Marzec 2023, 21:13:11 »
Spakowałem dzisiaj wszystkie zamówienia, które jeszcze czekały na wysyłkę i jutro będę wystawiał listy przewozowe, by w poniedziałek wyszły.

Do wyczerpania nakładów obu komiksów pozostało:

- 7 egzemplarzy „Retro - 1”

- 12 egzemplarzy „Marvela Jr. i jego niebezpiecznych sobowtórów”.
Na chwile obecną jakie są widoki na "Retro" - 2"? Mam nadzieję że niemałe. Jeśli miałoby wyjść, to jest szansa na premierę w tym roku? Edit: Widzę teraz, że częściowo zdublowałem czyjeś uprzednie pytanie, niemniej podbijam :-) Chyba po prostu pisaliśmy  w tym samym czasie...
« Ostatnia zmiana: So, 25 Marzec 2023, 21:15:29 wysłana przez Kandor »

Offline Krakers

Odp: Komiksy od „Krakersa"
« Odpowiedź #626 dnia: Pn, 27 Marzec 2023, 08:51:10 »
Skoro na „Retro - 1” była cyferka 1, to oznacza, że będzie tom 2. Będzie też kolejny zeszyt z „Kapitanem Marvelem Jr.”, bo było spore zainteresowanie, więc jest sens takie dodatki kontynuować. Najrealniejszy termin to styczeń 2024, ale być może uda się wydać je w październiku lub listopadzie, jeśli znajdę kogoś do pomocy. Orlen Paczki i paczkomaty już prawie wszystkie wyszły. Czekam jeszcze tylko na kuriera z FedExu i otwarcie poczty, by nadać paczki zagraniczne.

Pozostały już tylko 4 wolne egzemplarze „Retro - 1” i 11 egzemplarzy „Marvela Jr.” (źle poprzednio policzyłem, były 14 wolne sztuki, a nie 12).
« Ostatnia zmiana: Pn, 27 Marzec 2023, 09:01:36 wysłana przez Krakers »
Strona „Krakersa” - komiks.top

Offline Martin Eden

Odp: Komiksy od „Krakersa"
« Odpowiedź #627 dnia: Pn, 27 Marzec 2023, 12:12:23 »
Dobrze słyszeć, że postrzegasz projekt jako sukces (tak to rozumiem).
Fajnie, jakby to wyszło jeszcze w 2023, trzymam kciuki.

Za mną lektura pierwszej historii - najdłuższej chyba w całym tomie, bo 30 stron.
Dostajemy dokładnie to, co mieliśmy dostać. Errol Flynn wali z piąchy kosmitów i to jest to :)
Widać, jaki wpływ miała jego fizjonomia na ówczesny wizerunek bohatera. Jest więc dużo fajnych smaczków.
Logiki się nie dopatrujcie, to nie jest miejsce na szukanie takich rzeczy  ;)
Wiadomo, trochę szkoda tych wyczyszczonych rastrów itd, ale była na ten temat dyskusja i wszystko jest jasne - na pewno zrobiłeś najlepiej jak się dało.

Ogólnie spoko, nie udało się uniknąć wpadki korektorskiej w tej pierwszej historii ale przy dokonaniach oficjalnie działających wydawnictw to tutaj jest bardzo dobrze. Pamiętajmy, jakiej skali jest to projekt.

Dawaj znać, naprawdę wierzę, że ten projekt może Ci fajnie zażreć.

Offline Krakers

Odp: Komiksy od „Krakersa"
« Odpowiedź #628 dnia: Pn, 27 Marzec 2023, 15:33:11 »
Serio, jakaś literówka jest? Kurcze, a tak się starałem...

Pierwsza opowieść ma 27 stron. Najdłuższa na 31 jest na samym końcu, a pośrodku epizod na 24 o „SIlver Flashu”. Komiksy science fiction trącą myszką - np. szkoła dla robotów, w której uczą się robić różne rzeczy, zamiast zassać sobie kopię oprogramowania, to dziwny pomysł z naszej perspektywy. Ale to są właśnie „smaczki” z dawnych czasów.
Strona „Krakersa” - komiks.top

Offline Martin Eden

Odp: Komiksy od „Krakersa"
« Odpowiedź #629 dnia: Pn, 27 Marzec 2023, 16:11:37 »
Nie mam teraz pod ręką, ale wydaje mi się, że to było "wywuje" zamiast "wywołuje". Bez obaw, jak będzie tragedia, to damy Ci tu znać  ;)
Rzeczywiście, te 30 stron policzyłem z tytułową. Pisane z pamięci.
A z tym uczeniem to wiesz: teraz też mówi się o "uczeniu maszynowym". Komputer sam musi opanować jakieś zasady działania. Tak więc nie jest źle z tymi wizjami przyszłości. Każdy to odczyta jak mu będzie pasować  :)