Autor Wątek: Komiksy od „Krakersa"  (Przeczytany 102442 razy)

0 użytkowników i 3 Gości przegląda ten wątek.

Offline Leyek

Odp: Komiksy od „Krakersa"
« Odpowiedź #585 dnia: So, 21 Styczeń 2023, 14:56:05 »
Zastanawiam się też, czy nie wydać równocześnie dodatkowego zeszytu komiksowego z „Kapitanem Marvelem Jr.” w formacie A5 na 16 stron czarno-białych + kolorowa okładka (razem 20 stron) za dodatkową opłatą (np. 10 zł) dla chętnych. Na razie to luźny pomysł, żeby wysondować reakcje (czy to ma sens).

To jakiś inny zeszyt niż ten co już wydawałeś, tak?
Jeśli inny to też bym brał.

Offline Krakers

Odp: Komiksy od „Krakersa"
« Odpowiedź #586 dnia: So, 21 Styczeń 2023, 15:09:40 »
Do końca stycznia zakończy się etap składu 180-stronicowej antologii „Retro 1” do druku, potem rozpocznie się korekta. Oznacza to, że komiks może trafić do drukarni najwczesniej w połowie lutego i ukazać się najwcześniej na początku marca, najpóźniej w połowie marca. Szybkość oddania do druku zależy od szybkości wpłat zamawiających (mają 30 dni czasu, więc może być opóźnienie z oddaniem do druku o 16 dni).

Są już znane ceny komiksu i kosztów wysyłki. Zamówień jest na ok. 75 egz., ale będzie nakład 100 egz. Ci, co zamówią po wydaniu, zapłacą więcej.

Cena albumu (niestety, ceny poszły w górę z powodu inflacji):
„Retro - 1” - 105 zł (przed wydaniem, po wydaniu 110 zł)

Koszty wysyłki:
- odbiór własny - 0 zł
- Orlen Paczka - 14,00 zł
- Kurier inPost - 15,00 zł
- Paczkomat inPost - 15,00 zł
- Poczta Polska (zwykła paczka) - 20,00 zł

Koszty pakowania:
- standardowe - 0 zł
- superpakowanie - 10 zł

Można więc już wpłacać, ale proszę o wiadomość, bym przekazał zamawiającym numer konta bankowego wydawcy.

Zastanawiam się też, czy nie wydać równocześnie dodatkowego zeszytu komiksowego z „Kapitanem Marvelem Jr.” w formacie A5 na 16 stron czarno-białych + kolorowa okładka (razem 20 stron) za dodatkową opłatą (np. 10 zł) dla chętnych. Na razie to luźny pomysł, żeby wysondować reakcje (czy to ma sens). Proszę o sugestie w tej kwestii - czy chcecie.

Poniżej próbki komiksów szykowanych do druku i spis treści (nr ISBN będzie inny - dlatego jest na czerwono).





















« Ostatnia zmiana: So, 21 Styczeń 2023, 15:54:10 wysłana przez Krakers »
Strona „Krakersa” - komiks.top

Offline Krakers

Odp: Komiksy od „Krakersa"
« Odpowiedź #587 dnia: So, 21 Styczeń 2023, 15:16:14 »
To jakiś inny zeszyt niż ten co już wydawałeś, tak?
Jeśli inny to też bym brał.

Tak, byłby to inny komiks (obiecałem przecież tym, co dostali pierwszy, że dodruku nie będzie). Mam czarno-białą historyjkę o „Kapitanie Marvelu Jr.”, który rozmnożył się i było ich kilku równocześnie. Format A5 i forma finalna (wydruk na laserówce) byłyby takie jak dla poprzedniego zeszytu (tego dodawanego gratis do „Arbuza Jagody”). Egzemplarze byłyby numerowane.
Strona „Krakersa” - komiks.top

Offline Alexandrus888

Odp: Komiksy od „Krakersa"
« Odpowiedź #588 dnia: So, 21 Styczeń 2023, 15:55:07 »
Nakład preorderów ~75egz. :-[ czyli #2 nie będzie?

Offline Krakers

Odp: Komiksy od „Krakersa"
« Odpowiedź #589 dnia: So, 21 Styczeń 2023, 16:23:09 »
To jeszcze nic pewnego. Najwięcej zamówień jest zawsze na samym początku i pod koniec. Napisałem ok. 75, ale jest 78. Ktoś właśnie pyta jak zamówić, więc może te 23 egz. jeszcze się domówią? Zostało kilka tygodni na ustalenie finalnego nakładu.
Strona „Krakersa” - komiks.top

Offline Krakers

Odp: Komiksy od „Krakersa"
« Odpowiedź #590 dnia: Wt, 24 Styczeń 2023, 07:41:30 »
Kapitan Marvel Jr i jego niebezpieczne kopie

Jest spore zainteresowanie dodatkowym zeszytem komiksowym z Kapitanem Marvelem Juniorem z czasów II wojny światowej, w którym walczy z hitlerowcami. Dlatego po oddaniu do drukarni „Retro - 1” zostanie on dodatkowo wydany (na drukarce laserowej - każdy egzemplarz będzie numerowany, nakład co do sztuki).16 stron czarno-białego komiksu w formacie A5 + kolorowa okładka.

Jeśli ktoś zamawiał „Arbuza Jagodę i tajemnice Zun-Zuna”, do którego dodawałem „Kapitana Marvela Jr. walczącego pod Stalingradem”, wie czego się spodziewać.
 
Cena 10 zł, wysyłka razem z „Retro - 1” (jeśli ktoś zamawiał) lub za dodatkowym kosztem wysyłki (jeśli „Retro - 1” nie zamawia).

Osoby zainteresowane proszone są o dodanie tych 10 zł do wpłaty za „Retro - 1" (i dopisanie w tytule wpłaty „+ Marvel”). Można zamawiać więcej „Marvelów” (każdy po 10 zł).

Dołączam próbki – oryginalną okładkę i jedną ze stron.



« Ostatnia zmiana: Wt, 24 Styczeń 2023, 08:09:40 wysłana przez Krakers »
Strona „Krakersa” - komiks.top

Offline Krakers

Odp: Komiksy od „Krakersa"
« Odpowiedź #591 dnia: Pn, 30 Styczeń 2023, 15:21:11 »
Odpłatny dodatek (10 zł) jest już przetłumaczony przez Roberta Żarnowskiego. Finalny tytuł to „Kapitan Marvel jr i jego niebezpieczne sobowtóry”. Przypomnę, że komiks można domawiać.

Dzisiaj kończę tłumaczyć i nanosić literki ostatnich 5 stron komiksów do „Retro-1”, potem opracuję napisy na okładkę tylną i zaczną się korekty.
Strona „Krakersa” - komiks.top

Offline Kandor

Odp: Komiksy od „Krakersa"
« Odpowiedź #592 dnia: Pn, 30 Styczeń 2023, 16:32:49 »
Tylko ta okładka chyba pochodzi z brytyjskiego przedruku bo oryginalny komiks miał inne oznaczenia/napisy na okładce np. w oryginale jest to nr 8 (z 1943 roku) a tutaj mamy nr 13. Tak czy owak chyba się skusze na dwa egzemplarze :-)
« Ostatnia zmiana: Pn, 30 Styczeń 2023, 16:56:38 wysłana przez Kandor »

Offline Krakers

Odp: Komiksy od „Krakersa"
« Odpowiedź #593 dnia: Wt, 31 Styczeń 2023, 10:50:44 »
Napisy nie mają znaczenia, bo i tak zostaną usunięte i zamienione na polskie.

Przetłumaczyłem już całe „Retro-1”, ale kompletnie nie mam pomysłu, co napisać na okładce z tyłu. Macie jakieś propozycje lub sugestie?
Strona „Krakersa” - komiks.top

ukaszm84

  • Gość
Odp: Komiksy od „Krakersa"
« Odpowiedź #594 dnia: Wt, 31 Styczeń 2023, 11:03:13 »
I tak kupują tylko ci, którzy chcą, raczej nie potrzebujesz blurpa. Wrzuć jakiś fajny obrazek.

Offline Krakers

Odp: Komiksy od „Krakersa"
« Odpowiedź #595 dnia: Wt, 31 Styczeń 2023, 13:33:28 »
Też się nad tym zastanawiałem, a także czy nie zrobić tam po prostu obrazkowego spisu treści (obrazek z tytułem i numerem strony).
Strona „Krakersa” - komiks.top

Offline Martin Eden

Odp: Komiksy od „Krakersa"
« Odpowiedź #596 dnia: Wt, 31 Styczeń 2023, 15:00:46 »
Spis treści jest chyba wystarczający, ale może wtedy wraz z rokiem pierwotnej publikacji (+ ew. magazyn, w którym to było publikowane?)?

Offline Krakers

Odp: Komiksy od „Krakersa"
« Odpowiedź #597 dnia: Wt, 31 Styczeń 2023, 18:13:51 »
Gotowe. W sumie wodolejstwo, ale chyba strawne. Cały album jest już złożony. Od jutra korekty i potem do druku! Musiałem rozjaśnić brąz na pasku tylnym i tytułach z tyłu i na grzbiecie, bo czarne kreski rysunków były mało czytelne.

Strona „Krakersa” - komiks.top

Offline Leyek

Odp: Komiksy od „Krakersa"
« Odpowiedź #598 dnia: Wt, 31 Styczeń 2023, 18:29:43 »
No i super ten tył wyszedł. Choć tekst tylko przeleciałem wzrokiem :)

ukaszm84

  • Gość
Odp: Komiksy od „Krakersa"
« Odpowiedź #599 dnia: Wt, 31 Styczeń 2023, 18:47:55 »
W ogóle ten obrazek na okładce jest super, uwielbiam taką oldschoolową pulpę, mógłbyś pociągnąć tę serię.